2022-12-10   04:13:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2-11 år - Indledende
Sponsor BDO
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 249 46.56 QD
Entry time: 45.80 (+0.76)
2 Annamai Dybdahl 2011 Aalborg Svømmeklub 236 47.37 +0.81 QD
Entry time: 51.60 (-4.23)
3 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 168 53.06 +6.50 QD
Entry time: 55.10 (-2.04)
4 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub 165 53.37 +6.81 QD
Entry time: 58.40 (-5.03)
5 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 150 55.08 +8.52 QD
Entry time: 53.98 (+1.10)
6 Iben Höhle Hjulskov 2011 Aalborg Svømmeklub 123 58.82 +12.26 QD
Entry time: 1:07.60 (-8.78)
7 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 119 59.53 +12.97 QD
Entry time: 56.18 (+3.35)
8 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 97 1:03.67 +17.11 QD
Entry time: 1:03.98 (-0.31)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende
Sponsor BDO
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 421 39.08 QC
Entry time: 41.21 (-2.13)
2 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub 420 39.10 +0.02 QC
Entry time: 39.66 (-0.56)
3 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 393 40.00 +0.92 QC
Entry time: 37.00 (+3.00)
4 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 375 40.61 +1.53 QC
Entry time: 44.08 (-3.47)
5 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 340 41.97 +2.89 QC
Entry time: 43.96 (-1.99)
6 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 332 42.30 +3.22 DI
Entry time: 45.00 (-2.70)
7 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 330 42.36 +3.28 QC
Entry time: 40.92 (+1.44)
8 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 329 42.40 +3.32 QC
Entry time: 43.36 (-0.96)
9 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub 278 44.88 +5.80 QC
Entry time: 45.87 (-0.99)
10 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 275 45.05 +5.97
Entry time: 45.00 (+0.05)
11 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 273 45.13 +6.05
Entry time: 48.14 (-3.01)
12 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 271 45.23 +6.15
Entry time: 44.98 (+0.25)
13 Malin Wang 2010 Mandal SK 268 45.42 +6.34
Entry time: 44.58 (+0.84)
14 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 261 45.80 +6.72
Entry time: 47.13 (-1.33)
15 Aline Kolltveit Bergene 2010 Mandal SK 261 45.84 +6.76
Entry time: 48.99 (-3.15)
16 Anne Holm 2009 Aabybro Svømmeklub 239 47.16 +8.08 DI
Entry time: 50.00 (-2.84)
17 Cecilie Høeg Pedersen 2009 Svømmeklubben Pingvinen 230 47.76 +8.68
Entry time: 47.80 (-0.04)
18 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 228 47.96 +8.88
Entry time: 45.64 (+2.32)
19 Freja Dahl 2010 Viborg Svømme Klub 223 48.28 +9.20
Entry time: 47.09 (+1.19)
20 Signe Møller Rasmussen 2010 Horsens Svømmeklub 218 48.61 +9.53
Entry time: 49.21 (-0.60)
21 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 211 49.18 +10.10
Entry time: 52.42 (-3.24)
22 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub 209 49.37 +10.29
Entry time: 47.00 (+2.37)
23 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 199 50.18 +11.10
Entry time: 52.80 (-2.62)
24 Silke Meyer Nørby 2010 Aabybro Svømmeklub 185 51.40 +12.32 DI
Entry time: 51.04 (+0.36)
25 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 176 52.25 +13.17
Entry time: 52.49 (-0.24)
26 Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 +0.65 167 53.14 +14.06
Entry time: 53.52 (-0.38)
27 Henriette  Dybvik 2009 Flekkefjord Svømmklubb 159 54.02 +14.94
Entry time: 51.63 (+2.39)
28 Julie Møller Vejen 2009 Svømmeklubben S 68 149 55.18 +16.10
Entry time: 59.18 (-4.00)
29 Ingrid Møldrup 2009 Viborg Svømme Klub 135 57.04 +17.96
Entry time: 57.13 (-0.09)
30 Laura Sommer Hørning 2010 Horsens Svømmeklub 130 57.73 +18.65
Entry time: 58.44 (-0.71)
31 Naja Marie Dam Lisby 2010 Horsens Svømmeklub 126 58.34 +19.26
Entry time: 1:25.56 (-27.22)
32 Stella Niss Varga 2010 Aalborg Svømmeklub 113 1:00.48 +21.40
Entry time: 57.10 (+3.38)
- Amalie Ørtoft Iversen 2010 Viborg Svømme Klub DSQ
SW 7.1 Flere butterflyben efter start
- Ellen Binderup Trudslev 2010 Viborg Svømme Klub DSQ
SW 7.1 Flere butterflyben efter start
- Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb DNS
- Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende
Sponsor BDO
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI 559 35.55 QB
Entry time: 35.65 (-0.10)
2 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub 470 37.68 +2.13 QB
Entry time: 37.80 (-0.12)
3 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng 429 38.83 +3.28 QB
Entry time: 38.56 (+0.27)
4 Astrid O. Thomassen 2007 Svømmeklubben Pingvinen 426 38.93 +3.38 QB
Entry time: 38.42 (+0.51)
=5 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.63 410 39.43 +3.88 QB
Entry time: 38.20 (+1.23)
=5 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.62 410 39.43 +3.88 QB
Entry time: 37.78 (+1.65)
7 Mathilde Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 402 39.69 +4.14 QB
Entry time: 25.51 (+14.18)
8 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI +0.57 398 39.82 +4.27 QB
Entry time: 38.60 (+1.22)
9 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Svømmeklub 382 40.37 +4.82 DI
Entry time: 39.59 (+0.78)
10 Liv Elena Holm-Hansen 2007 Flekkefjord Svømmklubb 352 41.48 +5.93
Entry time: 39.85 (+1.63)
11 Cassandra Weibrecht 2008 Aarhus Swim - HEI 348 41.64 +6.09
Entry time: 43.00 (-1.36)
12 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 312 43.19 +7.64
Entry time: 40.00 (+3.19)
13 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 311 43.24 +7.69
Entry time: 41.56 (+1.68)
14 Marie T. Lauridsen 2008 Viborg Svømme Klub 298 43.83 +8.28
Entry time: 46.07 (-2.24)
15 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 298 43.84 +8.29
Entry time: 41.26 (+2.58)
=16 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.61 296 43.93 +8.38
Entry time: 41.38 (+2.55)
=16 Frida Flarup 2008 Viborg Svømme Klub 296 43.93 +8.38
Entry time: 43.84 (+0.09)
18 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub 289 44.31 +8.76
Entry time: 46.00 (-1.69)
19 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 286 44.47 +8.92
Entry time: 46.01 (-1.54)
20 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 276 44.95 +9.40
Entry time: 43.50 (+1.45)
21 Stella Grimestad Salvesen 2008 Mandal SK 267 45.48 +9.93
Entry time: 44.98 (+0.50)
22 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.44 267 45.49 +9.94
Entry time: 45.55 (-0.06)
23 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub 261 45.84 +10.29
Entry time: 46.97 (-1.13)
24 Tilla Elise Johnsen 2008 Mandal SK 249 46.53 +10.98
Entry time: 50.24 (-3.71)
25 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 249 46.56 +11.01
Entry time: 50.60 (-4.04)
26 Josefine Abrahamsen 2008 Flekkefjord Svømmklubb 229 47.89 +12.34
Entry time: 47.75 (+0.14)
27 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 222 48.36 +12.81
Entry time: 47.32 (+1.04)
28 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub 218 48.66 +13.11
Entry time: 1:08.67 (-20.01)
29 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.81 209 49.34 +13.79
30 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub 207 49.51 +13.96
Entry time: 47.41 (+2.10)
31 Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub 202 49.93 +14.38
Entry time: 50.97 (-1.04)
32 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.57 181 51.71 +16.16 DI
Entry time: 47.53 (+4.18)
- Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Matilde Egeris Sørensen 2007 HGF Svømning DSQ
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v 25 m
- Sofie Kirstine Elverløv 2008 Brædstrup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende
Sponsor BDO
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 675 33.39 QA
Entry time: 32.44 (+0.95)
2 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub 616 34.42 +1.03 QA
Entry time: 33.67 (+0.75)
3 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 602 34.69 +1.30 QA
Entry time: 33.85 (+0.84)
4 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub 540 35.96 +2.57 QA
Entry time: 35.49 (+0.47)
5 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 524 36.34 +2.95 QA
Entry time: 35.83 (+0.51)
6 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.57 510 36.65 +3.26 QA
Entry time: 37.07 (-0.42)
7 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 462 37.89 +4.50 QA
Entry time: 36.17 (+1.72)
8 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.68 459 37.98 +4.59 QA
Entry time: 37.28 (+0.70)
9 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 +0.61 452 38.16 +4.77
Entry time: 37.59 (+0.57)
10 Laura Sofie Renneberg 2005 Svømmeklubben Pingvinen 439 38.54 +5.15
Entry time: 39.08 (-0.54)
11 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 376 40.56 +7.17
Entry time: 39.42 (+1.14)
12 Olga Cermak 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.63 327 42.49 +9.10
Entry time: 46.79 (-4.30)
13 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 325 42.61 +9.22
Entry time: 42.30 (+0.31)
14 Ida Mørup 2006 HGF Svømning 290 44.25 +10.86
Entry time: 43.58 (+0.67)
15 Trine Ydemann Pedersen 2003 HGF Svømning 267 45.50 +12.11
Entry time: 42.00 (+3.50)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16
29-04-2022 20:39.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner