2022-12-05   05:30:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 2-12 år - Indledende
Sponsor Onside sportspræmier
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Santino Alexander Galacho 2010 Viborg Svømme Klub 197 35.88 QD
Entry time: 40.45 (-4.57)
2 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 190 36.32 +0.44 QD
Entry time: 35.93 (+0.39)
3 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 188 36.47 +0.59 QD
Entry time: 37.74 (-1.27)
4 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 188 36.50 +0.62 QD
Entry time: 39.03 (-2.53)
5 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub 179 37.07 +1.19 QD
Entry time: 37.05 (+0.02)
6 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub 174 37.45 +1.57 QD
Entry time: 37.72 (-0.27)
7 Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub 167 37.96 +2.08 QD
Entry time: 38.51 (-0.55)
8 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub 161 38.41 +2.53 QD
Entry time: 40.62 (-2.21)
9 Mathias Midling Klev 2010 Mandal SK 157 38.69 +2.81
Entry time: 48.46 (-9.77)
10 Frederik Vium Demant 2011 Viborg Svømme Klub 153 39.04 +3.16
Entry time: 41.45 (-2.41)
11 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub 153 39.08 +3.20
Entry time: 46.21 (-7.13)
12 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Svømmeklubben Pingvinen 152 39.17 +3.29
Entry time: 40.53 (-1.36)
13 Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub 141 40.08 +4.20
Entry time: 41.73 (-1.65)
14 Hugo Brandt-Petersen 2011 Aalborg Svømmeklub 118 42.58 +6.70
Entry time: 43.42 (-0.84)
15 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 109 43.67 +7.79
Entry time: 43.30 (+0.37)
16 Gustav Dremstrup Stefansen 2010 Aalborg Svømmeklub 101 44.83 +8.95
Entry time: 45.24 (-0.41)
17 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 92 46.24 +10.36
Entry time: 48.26 (-2.02)
18 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub 89 46.75 +10.87
19 Alexander Tabken 2012 Svømmeklubben S 68 79 48.70 +12.82
Entry time: 47.32 (+1.38)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende
Sponsor Onside sportspræmier
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.66 494 26.45 QC
Entry time: 29.91 (-3.46)
2 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.63 484 26.63 +0.18 QC
Entry time: 27.59 (-0.96)
3 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.63 457 27.14 +0.69 QC
Entry time: 29.00 (-1.86)
4 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub 445 27.38 +0.93 QC
Entry time: 28.20 (-0.82)
5 Kristian Thanawut Khampu Aa 2008 Flekkefjord Svømmklubb +0.44 414 28.04 +1.59 QC
Entry time: 28.07 (-0.03)
6 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 364 29.28 +2.83 QC
Entry time: 31.00 (-1.72)
7 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 342 29.90 +3.45 QC
Entry time: 29.42 (+0.48)
8 Rasmus Brandt Jensen 2008 Aars Svømmeklub +0.58 332 30.18 +3.73 QC
Entry time: 31.46 (-1.28)
9 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 323 30.47 +4.02
Entry time: 36.75 (-6.28)
10 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 320 30.56 +4.11
Entry time: 30.65 (-0.09)
11 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI 318 30.61 +4.16
Entry time: 33.00 (-2.39)
12 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen +0.58 314 30.74 +4.29
Entry time: 30.60 (+0.14)
13 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 302 31.16 +4.71
Entry time: 34.61 (-3.45)
14 Jakob Wemmelund 2008 Horsens Svømmeklub 301 31.18 +4.73
Entry time: 31.57 (-0.39)
15 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 292 31.49 +5.04
Entry time: 30.51 (+0.98)
16 Aske Binderup Trudslev 2008 Viborg Svømme Klub 290 31.59 +5.14
Entry time: 36.28 (-4.69)
17 Gustav Ø. Pedersen 2008 Svømmeklubben Pingvinen 286 31.73 +5.28
Entry time: 32.48 (-0.75)
18 Sander Drews 2008 Brønderslev SK08 +0.47 282 31.87 +5.42
Entry time: 33.75 (-1.88)
19 Simon Vennekilde 2008 Viborg Svømme Klub +0.59 280 31.93 +5.48
Entry time: 31.94 (-0.01)
20 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 277 32.05 +5.60
Entry time: 31.80 (+0.25)
21 Florent Asllanaj 2009 Horsens Svømmeklub 272 32.27 +5.82
Entry time: 35.69 (-3.42)
22 Søren B. Andersen 2009 Aalborg Svømmeklub 269 32.37 +5.92
Entry time: 38.00 (-5.63)
23 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 256 32.93 +6.48
Entry time: 34.55 (-1.62)
24 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord 250 33.17 +6.72
Entry time: 34.19 (-1.02)
25 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 247 33.30 +6.85
Entry time: 38.00 (-4.70)
26 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 247 33.32 +6.87
Entry time: 33.02 (+0.30)
27 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub 237 33.77 +7.32
Entry time: 34.00 (-0.23)
28 Daniel Kring 2008 HGF Svømning 235 33.86 +7.41
Entry time: 33.99 (-0.13)
29 Sebastian Westerberg Morten 2008 Brædstrup Svømmeklub 226 34.29 +7.84
Entry time: 37.81 (-3.52)
30 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 225 34.34 +7.89
Entry time: 37.00 (-2.66)
31 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub 218 34.70 +8.25
Entry time: 35.81 (-1.11)
32 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 210 35.16 +8.71
Entry time: 34.33 (+0.83)
33 Andreas Jeppesen 2008 Viborg Svømme Klub 210 35.17 +8.72
Entry time: 34.00 (+1.17)
34 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord 207 35.32 +8.87
Entry time: 36.58 (-1.26)
35 August Juul Jensen 2009 Horsens Svømmeklub 193 36.13 +9.68
Entry time: 38.70 (-2.57)
36 Torgeir Øybekk 2008 Mandal SK 192 36.23 +9.78
37 Christopher Rix Mogensen 2008 Svømmeklubben Nord 167 37.91 +11.46
Entry time: 39.79 (-1.88)
38 Carl Gustav Rasmussen 2009 Svømmeklubben Nord 157 38.74 +12.29
Entry time: 42.47 (-3.73)
39 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub 150 39.30 +12.85
Entry time: 39.34 (-0.04)
40 Håkon Valle Printz 2009 Flekkefjord Svømmklubb 104 44.33 +17.88
Entry time: 45.05 (-0.72)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende
Sponsor Onside sportspræmier
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.63 550 25.51 QB
Entry time: 25.67 (-0.16)
2 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub +0.49 515 26.08 +0.57 QB
Entry time: 25.88 (+0.20)
3 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 500 26.33 +0.82 QB
Entry time: 26.22 (+0.11)
4 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.61 498 26.37 +0.86 QB
Entry time: 26.71 (-0.34)
5 Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning +0.56 494 26.45 +0.94 QB
Entry time: 26.29 (+0.16)
6 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 483 26.64 +1.13 QB
Entry time: 26.73 (-0.09)
7 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Svømmeklub +0.69 479 26.71 +1.20 QB
Entry time: 26.20 (+0.51)
8 Silas Birkkjær 2006 Brædstrup Svømmeklub 470 26.89 +1.38 QB
Entry time: 28.00 (-1.11)
9 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub 429 27.72 +2.21
Entry time: 29.75 (-2.03)
10 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.69 428 27.73 +2.22
Entry time: 28.21 (-0.48)
11 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.64 422 27.87 +2.36
Entry time: 28.13 (-0.26)
12 Christian Andersen 2006 Svømmeklubben Nord +0.46 412 28.09 +2.58
Entry time: 28.00 (+0.09)
13 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.55 406 28.22 +2.71
Entry time: 28.33 (-0.11)
14 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub 404 28.27 +2.76
Entry time: 28.80 (-0.53)
15 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Svømmeklub 385 28.74 +3.23
Entry time: 28.83 (-0.09)
16 Alfred  Shalmi 2006 Stidsholt Efterskole +0.53 377 28.93 +3.42
Entry time: 29.67 (-0.74)
17 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub 370 29.11 +3.60
Entry time: 29.41 (-0.30)
18 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub 355 29.52 +4.01
Entry time: 32.80 (-3.28)
19 Villiam K. Carstensen 2007 Horsens Svømmeklub 353 29.58 +4.07
Entry time: 31.33 (-1.75)
20 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 343 29.85 +4.34
Entry time: 31.80 (-1.95)
21 Eskil Bech-Egstrup 2007 Svømmeklubben Nord +0.52 343 29.87 +4.36
Entry time: 31.39 (-1.52)
22 Marius Lund Bendixen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.44 341 29.92 +4.41
Entry time: 31.12 (-1.20)
23 Peder Grønås Jensen 2007 Farsund Svømmklubb 333 30.15 +4.64
Entry time: 31.92 (-1.77)
24 Zalan Csecsi 2007 Mandal SK 313 30.78 +5.27
Entry time: 32.82 (-2.04)
25 Jacob Taudorf 2007 Skanderborg Svømmeklub 296 31.37 +5.86
Entry time: 31.74 (-0.37)
26 Lucas Kroer 2007 Svømmeklubben Søhesten 276 32.10 +6.59
Entry time: 31.21 (+0.89)
27 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub 270 32.35 +6.84
Entry time: 30.76 (+1.59)
28 Frederik Jensen 2007 Aabybro Svømmeklub 226 34.29 +8.78
Entry time: 34.11 (+0.18)
- Theis Lindhardt 2006 Svømmeklubben S 68 DNS
- Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende
Sponsor Onside sportspræmier
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.54 620 24.51 QA
Entry time: 24.66 (-0.15)
2 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim - Lyseng +0.58 610 24.65 +0.14 QA
Entry time: 25.63 (-0.98)
3 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.44 595 24.85 +0.34 QA
Entry time: 24.22 (+0.63)
4 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.67 589 24.94 +0.43 QA
Entry time: 24.92 (+0.02)
5 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.68 569 25.23 +0.72 QA
Entry time: 24.94 (+0.29)
6 Viktor Bull Kramer 2000 Svømmeklubben Nord +0.72 541 25.66 +1.15 QA
Entry time: 25.91 (-0.25)
7 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.70 521 25.98 +1.47 QA
Entry time: 25.58 (+0.40)
8 Daniel Vang Kleist 2000 Svømmeklubben Nord +0.62 509 26.18 +1.67 QA
Entry time: 26.39 (-0.21)
9 Tobias Jakobsen 2005 Viborg Svømme Klub +0.55 497 26.39 +1.88
Entry time: 26.51 (-0.12)
10 Kristian Svenstrup 2005 Viborg Svømme Klub +0.54 482 26.66 +2.15
Entry time: 26.48 (+0.18)
11 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub +0.66 467 26.95 +2.44
Entry time: 26.37 (+0.58)
=12 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub +0.42 462 27.04 +2.53
Entry time: 26.79 (+0.25)
=12 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Svømmeklub +0.54 462 27.04 +2.53
Entry time: 26.79 (+0.25)
14 Jacob Mørup 2004 HGF Svømning +0.67 453 27.22 +2.71
Entry time: 27.45 (-0.23)
15 Jacob Bach-Valeur 2004 HGF Svømning 446 27.36 +2.85
Entry time: 27.02 (+0.34)
16 Simon Gallacher 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 430 27.70 +3.19
Entry time: 26.99 (+0.71)
17 Frederik D. Liboriussen 2004 Viborg Svømme Klub +0.57 427 27.75 +3.24
Entry time: 27.30 (+0.45)
18 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Aarhus Swim - HEI +0.49 421 27.89 +3.38
Entry time: 27.84 (+0.05)
19 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten 388 28.65 +4.14
Entry time: 28.39 (+0.26)
20 Mathias Johansen 2005 Aars Svømmeklub +0.66 375 28.99 +4.48
Entry time: 28.28 (+0.71)
21 Mathias Frahm Feldtmose 2004 Svømmeklubben Nord +0.54 369 29.15 +4.64
Entry time: 28.94 (+0.21)
22 Christian Tveit Gilje 2005 Flekkefjord Svømmklubb 367 29.20 +4.69
Entry time: 28.41 (+0.79)
23 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub +0.70 366 29.23 +4.72
Entry time: 29.39 (-0.16)
24 Lukas Lindstrøm 1998 Svømmeklubben Nord +0.55 358 29.44 +4.93
Entry time: 27.11 (+2.33)
25 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 +0.73 318 30.63 +6.12
Entry time: 31.94 (-1.31)
26 Mathias Jelle Thomsen 2002 Svømmeklubben Søhesten 301 31.19 +6.68
Entry time: 29.47 (+1.72)
27 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten +0.68 273 32.23 +7.72
Entry time: 32.12 (+0.11)
- Esben Kilde Johansen 2004 Svømmeklubben Søhesten DNS
- Lucas Setekleiv Paturel 2004 Farsund Svømmklubb DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44
29-04-2022 20:36.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner