2024-07-19   05:19:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Park Vendia SwimCup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lørdag eftermiddag / Superfinal 1

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 2-11 år - Finale
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.75 391 32.36
Entry time: 33.48 (-1.12)
2 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub +0.65 233 38.45 +6.09
Entry time: 38.53 (-0.08)
3 Emma Sofie Elkjær 2011 Viborg Svømme Klub +0.81 231 38.54 +6.18
Entry time: 39.48 (-0.94)
4 Annamai Dybdahl 2011 Aalborg Svømmeklub 199 40.54 +8.18
Entry time: 40.13 (+0.41)
5 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.77 175 42.24 +9.88
Entry time: 43.70 (-1.46)
6 Iben Höhle Hjulskov 2011 Aalborg Svømmeklub +0.70 164 43.16 +10.80
Entry time: 43.83 (-0.67)
7 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 157 43.79 +11.43
Entry time: 43.77 (+0.02)
- Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.63 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.73 495 29.92
Entry time: 30.44 (-0.52)
2 Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb +0.80 456 30.74 +0.82
Entry time: 30.45 (+0.29)
3 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.74 445 31.00 +1.08
Entry time: 31.94 (-0.94)
4 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.84 434 31.24 +1.32
Entry time: 31.49 (-0.25)
5 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub +0.70 428 31.40 +1.48
Entry time: 32.45 (-1.05)
6 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.80 415 31.73 +1.81
Entry time: 31.53 (+0.20)
7 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 392 32.34 +2.42
Entry time: 32.26 (+0.08)
- Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.82 538 29.09
Entry time: 29.42 (-0.33)
2 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.84 526 29.32 +0.23
Entry time: 29.54 (-0.22)
3 Liv Elena Holm-Hansen 2007 Flekkefjord Svømmklubb +0.73 507 29.67 +0.58
Entry time: 29.60 (+0.07)
4 Frida Damm Thorsell 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.69 504 29.73 +0.64
Entry time: 29.63 (+0.10)
5 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 497 29.88 +0.79
Entry time: 30.12 (-0.24)
6 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.70 486 30.09 +1.00
Entry time: 30.09 (=)
7 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.77 473 30.37 +1.28
Entry time: 30.20 (+0.17)
8 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 472 30.38 +1.29
Entry time: 30.17 (+0.21)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.65 576 28.44
Entry time: 29.02 (-0.58)
2 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub +0.68 518 29.47 +1.03
Entry time: 29.24 (+0.23)
3 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 +0.80 512 29.58 +1.14
Entry time: 29.47 (+0.11)
4 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.71 506 29.69 +1.25
Entry time: 29.88 (-0.19)
5 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 +0.78 497 29.88 +1.44
Entry time: 29.71 (+0.17)
6 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.67 492 29.98 +1.54
Entry time: 30.34 (-0.36)
7 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød +0.77 470 30.44 +2.00
Entry time: 31.06 (-0.62)
8 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 +0.58 449 30.91 +2.47
Entry time: 30.51 (+0.40)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15
30-04-2022 18:22.14 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner