2024-06-22   17:31:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag / Superfinal 1

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 2-11 år - Finale
Sponsor Tømrermester Kenny Sørensen
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.85 251 1:41.61
Entry time: 1:41.07 (+0.54)
50m: 47.67
100m: 1:41.61
(53.94)
2 Annamai Dybdahl 2011 Aalborg Svømmeklub 250 1:41.70 +0.09
Entry time: 1:42.95 (-1.25)
50m: 48.75
100m: 1:41.70
(52.95)
3 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.86 184 1:52.64 +11.03
Entry time: 1:57.12 (-4.48)
50m: 54.05
100m: 1:52.64
(58.59)
4 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.64 184 1:52.71 +11.10
Entry time: 1:53.71 (-1.00)
50m: 53.97
100m: 1:52.71
(58.74)
5 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.77 154 1:59.44 +17.83
Entry time: 2:03.82 (-4.38)
50m: 56.38
100m: 1:59.44
(1:03.06)
6 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub +0.78 147 2:01.28 +19.67
Entry time: 1:56.44 (+4.84)
50m: 56.70
100m: 2:01.28
(1:04.58)
7 Iben Höhle Hjulskov 2011 Aalborg Svømmeklub 106 2:15.17 +33.56
Entry time: 2:12.58 (+2.59)
50m: 1:04.86
100m: 2:15.17
(1:10.31)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale
Sponsor Tømrermester Kenny Sørensen
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.84 393 1:27.53
Entry time: 1:28.52 (-0.99)
50m: 42.99
100m: 1:27.53
(44.54)
2 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.77 388 1:27.91 +0.38
Entry time: 1:27.71 (+0.20)
50m: 40.33
100m: 1:27.91
(47.58)
3 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub +0.83 379 1:28.60 +1.07
Entry time: 1:29.89 (-1.29)
50m: 40.86
100m: 1:28.60
(47.74)
4 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.82 340 1:31.82 +4.29
Entry time: 1:31.23 (+0.59)
50m: 43.41
100m: 1:31.82
(48.41)
5 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub +0.81 308 1:34.94 +7.41
Entry time: 1:34.80 (+0.14)
50m: 44.54
100m: 1:34.94
(50.40)
6 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 300 1:35.76 +8.23
Entry time: 1:37.06 (-1.30)
50m: 45.04
100m: 1:35.76
(50.72)
7 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.81 296 1:36.22 +8.69
Entry time: 1:37.08 (-0.86)
50m: 45.38
100m: 1:36.22
(50.84)
8 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.89 278 1:38.15 +10.62
Entry time: 1:36.17 (+1.98)
50m: 46.29
100m: 1:38.15
(51.86)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale
Sponsor Tømrermester Kenny Sørensen
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI +0.75 537 1:18.89
Entry time: 1:19.13 (-0.24)
50m: 37.04
100m: 1:18.89
(41.85)
2 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub +0.74 441 1:24.24 +5.35
Entry time: 1:23.13 (+1.11)
50m: 39.10
100m: 1:24.24
(45.14)
3 Astrid O. Thomassen 2007 Svømmeklubben Pingvinen +0.78 431 1:24.85 +5.96
Entry time: 1:25.48 (-0.63)
50m: 40.25
100m: 1:24.85
(44.60)
4 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.66 425 1:25.25 +6.36
Entry time: 1:24.38 (+0.87)
50m: 38.85
100m: 1:25.25
(46.40)
5 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.76 419 1:25.64 +6.75
Entry time: 1:26.32 (-0.68)
50m: 40.59
100m: 1:25.64
(45.05)
6 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 403 1:26.75 +7.86
Entry time: 1:26.76 (-0.01)
50m: 40.75
100m: 1:26.75
(46.00)
7 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.76 394 1:27.45 +8.56
Entry time: 1:27.21 (+0.24)
50m: 41.50
100m: 1:27.45
(45.95)
8 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.74 392 1:27.60 +8.71
Entry time: 1:25.62 (+1.98)
50m: 40.48
100m: 1:27.60
(47.12)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale
Sponsor Tømrermester Kenny Sørensen
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.78 608 1:15.69
Entry time: 1:17.51 (-1.82)
50m: 36.16
100m: 1:15.69
(39.53)
2 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.63 601 1:15.98 +0.29
Entry time: 1:15.94 (+0.04)
50m: 35.91
100m: 1:15.98
(40.07)
3 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub +0.69 501 1:20.72 +5.03
Entry time: 1:19.62 (+1.10)
50m: 38.09
100m: 1:20.72
(42.63)
4 Nana Starcke Jeppesen 2006 Svømmeklubben Søhesten +0.85 488 1:21.42 +5.73
Entry time: 1:21.88 (-0.46)
50m: 37.95
100m: 1:21.42
(43.47)
5 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.77 472 1:22.35 +6.66
Entry time: 1:21.36 (+0.99)
50m: 38.61
100m: 1:22.35
(43.74)
6 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød +0.76 468 1:22.56 +6.87
Entry time: 1:22.50 (+0.06)
50m: 39.04
100m: 1:22.56
(43.52)
7 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub +0.53 397 1:27.20 +11.51
Entry time: 1:26.75 (+0.45)
50m: 40.16
100m: 1:27.20
(47.04)
8 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.75 387 1:27.93 +12.24
Entry time: 1:27.10 (+0.83)
50m: 41.57
100m: 1:27.93
(46.36)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36
30-04-2022 19:00.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner