Resultater for Speedo Helsinki Swim Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2022 to Apr 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Breaststroke Men - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.69 |
787 |
1:01.83 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
733 |
1:03.32 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
715 |
1:03.85 |
+2.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Palvadre |
2003 |
TOP Swim Club |
+0.66 |
712 |
1:03.94 |
+2.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.77 |
690 |
1:04.60 |
+2.77 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
688 |
1:04.67 |
+2.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Sovtsa |
2001 |
TOP Swim Club |
+0.69 |
664 |
1:05.45 |
+3.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
657 |
1:05.66 |
+3.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
655 |
1:05.73 |
+3.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marco Koch |
1990 |
Germany |
+0.78 |
638 |
1:06.32 |
+4.49 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.60 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Urs-Laurin Bludau |
1998 |
SC Wiesbaden 1911 |
+0.68 |
625 |
1:06.77 |
+4.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.99 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
606 |
1:07.44 |
+5.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artjom Alteberg |
2006 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
+0.54 |
597 |
1:07.79 |
+5.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Kobbevik Mikalsen |
2004 |
Hamar IL |
+0.67 |
595 |
1:07.86 |
+6.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olai Musum Lyng |
2005 |
Hamar IL |
+0.69 |
582 |
1:08.36 |
+6.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-14.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hirad Eshaghi |
2005 |
Hamar IL |
+0.62 |
572 |
1:08.78 |
+6.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
569 |
1:08.90 |
+7.07 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.60 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.61 |
563 |
1:09.14 |
+7.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
561 |
1:09.21 |
+7.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Denis Moskalenko |
2005 |
Pärnu Spordikool |
+0.71 |
560 |
1:09.24 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erik Holm Iversen |
2005 |
Hamar IL |
+0.66 |
543 |
1:09.96 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.57 |
(-17.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
530 |
1:10.52 |
+8.69 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
Lørenskog/Rælingen |
+0.69 |
529 |
1:10.57 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl Robert Soovik |
2004 |
Pärnu Spordikool |
+0.82 |
521 |
1:10.96 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
517 |
1:11.11 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
511 |
1:11.41 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karl Vilson |
2008 |
Keila Swimclub |
+0.71 |
510 |
1:11.45 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
507 |
1:11.60 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
502 |
1:11.81 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andreas Soosaar |
2006 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
+0.70 |
496 |
1:12.13 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.74 |
493 |
1:12.27 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
+0.70 |
477 |
1:13.06 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
+0.78 |
468 |
1:13.50 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.60 |
463 |
1:13.79 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.72 |
462 |
1:13.82 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
462 |
1:13.84 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
455 |
1:14.20 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
451 |
1:14.44 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rasmus Paal |
2003 |
Audentese Spordiklubi |
+0.68 |
436 |
1:15.26 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
430 |
1:15.60 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
427 |
1:15.81 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Sukk |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.64 |
425 |
1:15.91 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
418 |
1:16.31 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Oliver Kuulpak |
2007 |
TOP Swim Club |
+0.70 |
414 |
1:16.56 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nikita Kazarevski |
2006 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
+0.75 |
411 |
1:16.78 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
399 |
1:17.55 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
390 |
1:18.10 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Espen Mangor Skretting |
2006 |
Sandnes SLK |
+0.67 |
387 |
1:18.33 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
358 |
1:20.41 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
André Klippenberg Grindheim |
2000 |
Hamar IL |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/6/2022 12:12:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-06 13:15:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|