2022-11-30   17:08:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Järfälla Nationella

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Document
Resultat
Järfälla Nationella 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022
Gren 1, 800m Frisim Damer 15 och yngre - Final
9:21.63 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun (SWE Järfälla 2019-02-15
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.74 9:54.03
50m: 33.63
100m: 1:09.97
(36.34)
150m: 1:46.64
(36.67)
200m: 2:23.19
(36.55)
250m: 3:00.19
(37.00)
300m: 3:37.32
(37.13)
350m: 4:14.86
(37.54)
400m: 4:52.37
(37.51)
450m: 5:30.00
(37.63)
500m: 6:08.02
(38.02)
550m: 6:46.05
(38.03)
600m: 7:23.95
(37.90)
650m: 8:01.80
(37.85)
700m: 8:39.35
(37.55)
750m: 9:17.18
(37.83)
800m: 9:54.03
(36.85)
2 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap 10:18.75 +24.72
50m: 34.10
100m: 1:11.10
(37.00)
150m: 1:49.79
(38.69)
200m: 2:28.74
(38.95)
250m: 3:08.30
(39.56)
300m: 3:47.48
(39.18)
350m: 4:27.38
(39.90)
400m: 5:05.99
(38.61)
450m: 5:45.36
(39.37)
500m: 6:24.10
(38.74)
550m: 7:04.01
(39.91)
600m: 7:43.31
(39.30)
650m: 8:23.23
(39.92)
700m: 9:02.97
(39.74)
750m: 9:42.46
(39.49)
800m: 10:18.75
(36.29)
3 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.69 10:27.08 +33.05
50m: 34.79
100m: 1:13.05
(38.26)
150m: 1:52.17
(39.12)
200m: 2:31.37
(39.20)
250m: 3:10.32
(38.95)
300m: 3:49.64
(39.32)
350m: 4:29.43
(39.79)
400m: 5:09.00
(39.57)
450m: 5:49.12
(40.12)
500m: 6:29.39
(40.27)
550m: 7:09.37
(39.98)
600m: 7:49.58
(40.21)
650m: 8:29.45
(39.87)
700m: 9:08.72
(39.27)
750m: 9:47.60
(38.88)
800m: 10:27.08
(39.48)
4 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.79 10:31.37 +37.34
50m: 34.67
100m: 1:13.06
(38.39)
150m: 1:52.40
(39.34)
200m: 2:31.52
(39.12)
250m: 3:11.10
(39.58)
300m: 3:51.44
(40.34)
350m: 4:31.89
(40.45)
400m: 5:11.90
(40.01)
450m: 5:51.62
(39.72)
500m: 6:31.83
(40.21)
550m: 7:12.45
(40.62)
600m: 7:53.04
(40.59)
650m: 8:33.44
(40.40)
700m: 9:13.53
(40.09)
750m: 9:53.24
(39.71)
800m: 10:31.37
(38.13)
5 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 10:41.05 +47.02
50m: 34.31
100m: 1:12.49
(38.18)
150m: 1:52.21
(39.72)
200m: 2:32.04
(39.83)
250m: 3:12.66
(40.62)
300m: 3:53.09
(40.43)
350m: 4:33.95
(40.86)
400m: 5:14.42
(40.47)
450m: 5:55.75
(41.33)
500m: 6:36.47
(40.72)
550m: 7:17.69
(41.22)
600m: 7:59.25
(41.56)
650m: 8:40.60
(41.35)
700m: 9:21.59
(40.99)
750m: 10:02.28
(40.69)
800m: 10:41.05
(38.77)
6 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.70 10:47.27 +53.24
50m: 35.50
100m: 1:16.20
(40.70)
150m: 1:57.08
(40.88)
200m: 2:37.62
(40.54)
250m: 3:18.38
(40.76)
300m: 3:59.16
(40.78)
350m: 4:39.20
(40.04)
400m: 5:20.13
(40.93)
450m: 6:01.85
(41.72)
500m: 6:42.48
(40.63)
550m: 7:23.68
(41.20)
600m: 8:04.41
(40.73)
650m: 8:45.48
(41.07)
700m: 9:25.62
(40.14)
750m: 10:06.02
(40.40)
800m: 10:47.27
(41.25)
7 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun 10:47.42 +53.39
50m: 34.99
100m: 1:14.30
(39.31)
150m: 1:54.74
(40.44)
200m: 2:35.85
(41.11)
250m: 3:17.32
(41.47)
300m: 3:58.68
(41.36)
350m: 4:40.19
(41.51)
400m: 5:22.08
(41.89)
450m: 6:03.48
(41.40)
500m: 6:44.78
(41.30)
550m: 7:25.56
(40.78)
600m: 8:06.60
(41.04)
650m: 8:48.17
(41.57)
700m: 9:29.39
(41.22)
750m: 10:09.39
(40.00)
800m: 10:47.42
(38.03)
8 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.63 10:49.19 +55.16
50m: 35.43
100m: 1:15.62
(40.19)
150m: 1:56.26
(40.64)
200m: 2:36.51
(40.25)
250m: 3:17.76
(41.25)
300m: 3:58.86
(41.10)
350m: 4:39.57
(40.71)
400m: 5:20.24
(40.67)
450m: 6:01.68
(41.44)
500m: 6:42.56
(40.88)
550m: 7:24.20
(41.64)
600m: 8:06.33
(42.13)
650m: 8:48.21
(41.88)
700m: 9:29.58
(41.37)
750m: 10:10.88
(41.30)
800m: 10:49.19
(38.31)
9 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 10:51.20 +57.17
50m: 35.67
100m: 1:16.16
(40.49)
150m: 1:56.82
(40.66)
200m: 2:37.96
(41.14)
250m: 3:19.30
(41.34)
300m: 4:00.66
(41.36)
350m: 4:42.09
(41.43)
400m: 5:23.90
(41.81)
450m: 6:05.01
(41.11)
500m: 6:46.72
(41.71)
550m: 7:28.22
(41.50)
600m: 8:09.94
(41.72)
650m: 8:51.78
(41.84)
700m: 9:32.92
(41.14)
750m: 10:13.61
(40.69)
800m: 10:51.20
(37.59)
10 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 11:04.42 +1:10.39
50m: 36.01
100m: 1:16.48
(40.47)
150m: 1:57.98
(41.50)
200m: 2:39.49
(41.51)
250m: 3:22.00
(42.51)
300m: 4:04.67
(42.67)
350m: 4:47.08
(42.41)
400m: 5:29.54
(42.46)
450m: 6:11.67
(42.13)
500m: 6:54.60
(42.93)
550m: 7:36.68
(42.08)
600m: 8:19.07
(42.39)
650m: 9:00.83
(41.76)
700m: 9:42.61
(41.78)
750m: 10:23.60
(40.99)
800m: 11:04.42
(40.82)
11 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap 11:16.89 +1:22.86
50m: 33.64
100m: 1:13.13
(39.49)
150m: 1:56.01
(42.88)
200m: 2:39.78
(43.77)
250m: 3:23.13
(43.35)
300m: 4:07.14
(44.01)
350m: 4:50.92
(43.78)
400m: 5:33.56
(42.64)
450m: 6:17.94
(44.38)
500m: 7:02.35
(44.41)
550m: 7:47.10
(44.75)
600m: 8:30.34
(43.24)
650m: 9:14.12
(43.78)
700m: 9:57.38
(43.26)
750m: 10:39.64
(42.26)
800m: 11:16.89
(37.25)
12 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 11:18.32 +1:24.29
50m: 36.45
100m: 1:16.98
(40.53)
150m: 1:59.69
(42.71)
200m: 2:42.56
(42.87)
250m: 3:25.74
(43.18)
300m: 4:09.25
(43.51)
350m: 4:52.37
(43.12)
400m: 5:36.12
(43.75)
450m: 6:19.33
(43.21)
500m: 7:03.02
(43.69)
550m: 7:45.94
(42.92)
600m: 8:29.07
(43.13)
650m: 9:12.68
(43.61)
700m: 9:55.83
(43.15)
750m: 10:38.69
(42.86)
800m: 11:18.32
(39.63)
13 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim +0.77 11:28.93 +1:34.90
50m: 36.25
100m: 1:17.56
(41.31)
150m: 2:00.18
(42.62)
200m: 2:43.11
(42.93)
250m: 3:26.40
(43.29)
300m: 4:09.79
(43.39)
350m: 4:53.85
(44.06)
400m: 5:38.25
(44.40)
450m: 6:22.49
(44.24)
500m: 7:06.62
(44.13)
550m: 7:51.23
(44.61)
600m: 8:34.97
(43.74)
650m: 9:18.79
(43.82)
700m: 10:02.19
(43.40)
750m: 10:46.18
(43.99)
800m: 11:28.93
(42.75)
Grenen officiell:  2022-04-08 18:53:06
Gren 1, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final
9:21.63 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun (SWE Järfälla 2019-02-15
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 9:48.38
50m: 33.04
100m: 1:08.83
(35.79)
150m: 1:45.08
(36.25)
200m: 2:21.62
(36.54)
250m: 2:58.19
(36.57)
300m: 3:35.29
(37.10)
350m: 4:12.13
(36.84)
400m: 4:48.83
(36.70)
450m: 5:26.10
(37.27)
500m: 6:03.46
(37.36)
550m: 6:41.50
(38.04)
600m: 7:19.24
(37.74)
650m: 7:56.91
(37.67)
700m: 8:35.17
(38.26)
750m: 9:12.25
(37.08)
800m: 9:48.38
(36.13)
2 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap +0.34 9:56.36 +7.98
50m: 33.13
100m: 1:09.63
(36.50)
150m: 1:46.55
(36.92)
200m: 2:23.99
(37.44)
250m: 3:01.48
(37.49)
300m: 3:39.18
(37.70)
350m: 4:17.31
(38.13)
400m: 4:55.44
(38.13)
450m: 5:32.92
(37.48)
500m: 6:10.78
(37.86)
550m: 6:48.79
(38.01)
600m: 7:26.73
(37.94)
650m: 8:04.49
(37.76)
700m: 8:42.54
(38.05)
750m: 9:20.09
(37.55)
800m: 9:56.36
(36.27)
3 Filippa Bonorden 2005 Danderyd Simklubb +0.62 10:48.18 +59.80
50m: 35.19
100m: 1:13.28
(38.09)
150m: 1:52.93
(39.65)
200m: 2:32.83
(39.90)
250m: 3:13.25
(40.42)
300m: 3:53.72
(40.47)
350m: 4:35.12
(41.40)
400m: 5:16.47
(41.35)
450m: 5:58.47
(42.00)
500m: 6:40.31
(41.84)
550m: 7:22.17
(41.86)
600m: 8:03.96
(41.79)
650m: 8:46.25
(42.29)
700m: 9:28.40
(42.15)
750m: 10:09.74
(41.34)
800m: 10:48.18
(38.44)
4 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 10:55.34 +1:06.96
50m: 33.00
100m: 1:11.06
(38.06)
150m: 1:50.54
(39.48)
200m: 2:31.05
(40.51)
250m: 3:12.04
(40.99)
300m: 3:53.41
(41.37)
350m: 4:35.48
(42.07)
400m: 5:17.72
(42.24)
500m: 6:42.77
(6:42.77)
600m: 8:08.53
(8:08.53)
700m: 9:33.69
(9:33.69)
800m: 10:55.34
(10:55.34)
Grenen officiell:  2022-04-08 18:53:06
Gren 1, 800m Frisim Damer 18 och äldre - Final
9:21.63 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun (SWE Järfälla 2019-02-15
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap 10:07.61
50m: 33.93
100m: 1:10.88
(36.95)
150m: 1:49.06
(38.18)
200m: 2:27.34
(38.28)
250m: 3:05.55
(38.21)
300m: 3:43.44
(37.89)
350m: 4:21.67
(38.23)
400m: 5:00.57
(38.90)
450m: 5:38.45
(37.88)
500m: 6:17.12
(38.67)
550m: 6:54.80
(37.68)
600m: 7:33.64
(38.84)
650m: 8:12.10
(38.46)
700m: 8:50.92
(38.82)
750m: 9:29.73
(38.81)
800m: 10:07.61
(37.88)
2 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 10:20.32 +12.71
50m: 33.50
100m: 1:09.58
(36.08)
150m: 1:46.64
(37.06)
200m: 2:24.84
(38.20)
250m: 3:03.55
(38.71)
300m: 3:42.32
(38.77)
350m: 4:21.53
(39.21)
400m: 5:00.41
(38.88)
450m: 5:40.37
(39.96)
500m: 6:19.98
(39.61)
550m: 7:00.45
(40.47)
600m: 7:40.93
(40.48)
650m: 8:21.00
(40.07)
700m: 9:01.24
(40.24)
750m: 9:41.47
(40.23)
800m: 10:20.32
(38.85)
3 Tyra Öhlin 2004 SK Triton +0.64 10:33.72 +26.11
50m: 35.83
100m: 1:15.14
(39.31)
150m: 1:55.41
(40.27)
200m: 2:35.56
(40.15)
250m: 3:15.55
(39.99)
300m: 3:55.33
(39.78)
350m: 4:35.34
(40.01)
400m: 5:15.78
(40.44)
450m: 5:55.71
(39.93)
500m: 6:35.74
(40.03)
550m: 7:16.18
(40.44)
600m: 7:55.90
(39.72)
650m: 8:35.71
(39.81)
700m: 9:15.70
(39.99)
750m: 9:55.28
(39.58)
800m: 10:33.72
(38.44)
Grenen officiell:  2022-04-08 18:53:06
2022-04-08 18:54:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner