2024-07-12   20:31:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HEAD to Head 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
Gren 1, 200m Medley Damer ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 536 2:29.93
50m: 32.38
100m: 1:11.08
(38.70)
150m: 1:55.91
(44.83)
200m: 2:29.93
(34.02)
2 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 503 2:33.19 +3.26
50m: 30.57
100m: 1:08.71
(38.14)
150m: 1:56.02
(47.31)
200m: 2:33.19
(37.17)
3 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry 499 2:33.61 +3.68
50m: 32.24
100m: 1:10.85
(38.61)
150m: 1:58.01
(47.16)
200m: 2:33.61
(35.60)
4 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry 481 2:35.51 +5.58
50m: 31.46
100m: 1:11.62
(40.16)
150m: 1:56.97
(45.35)
200m: 2:35.51
(38.54)
5 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.69 479 2:35.72 +5.79
50m: 32.57
100m: 1:10.30
(37.73)
150m: 1:57.69
(47.39)
200m: 2:35.72
(38.03)
6 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap +0.53 478 2:35.79 +5.86
50m: 33.99
100m: 1:14.63
(40.64)
150m: 1:58.26
(43.63)
200m: 2:35.79
(37.53)
7 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 471 2:36.55 +6.62
50m: 34.25
100m: 1:13.09
(38.84)
150m: 2:01.05
(47.96)
200m: 2:36.55
(35.50)
8 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 467 2:37.04 +7.11
50m: 33.27
100m: 1:14.80
(41.53)
150m: 1:59.97
(45.17)
200m: 2:37.04
(37.07)
9 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.79 458 2:38.00 +8.07
50m: 32.72
100m: 1:14.15
(41.43)
150m: 2:00.45
(46.30)
200m: 2:38.00
(37.55)
10 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.54 456 2:38.30 +8.37
50m: 33.95
100m: 1:14.80
(40.85)
150m: 2:01.44
(46.64)
200m: 2:38.30
(36.86)
11 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry 445 2:39.58 +9.65
50m: 33.08
100m: 1:14.65
(41.57)
150m: 2:03.62
(48.97)
200m: 2:39.58
(35.96)
12 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.63 440 2:40.10 +10.17
50m: 34.35
100m: 1:13.37
(39.02)
150m: 2:02.52
(49.15)
200m: 2:40.10
(37.58)
13 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.53 440 2:40.12 +10.19
50m: 34.10
100m: 1:16.55
(42.45)
150m: 2:03.87
(47.32)
200m: 2:40.12
(36.25)
14 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.56 437 2:40.52 +10.59
50m: 34.72
100m: 1:17.42
(42.70)
150m: 2:02.46
(45.04)
200m: 2:40.52
(38.06)
15 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun +0.61 426 2:41.85 +11.92
50m: 32.86
100m: 1:15.02
(42.16)
150m: 2:03.20
(48.18)
200m: 2:41.85
(38.65)
16 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 416 2:43.20 +13.27
50m: 32.30
100m: 1:13.51
(41.21)
150m: 2:03.31
(49.80)
200m: 2:43.20
(39.89)
17 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap 415 2:43.27 +13.34
50m: 35.13
100m: 1:16.45
(41.32)
150m: 2:06.50
(50.05)
200m: 2:43.27
(36.77)
18 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 410 2:43.95 +14.02
50m: 34.23
100m: 1:14.80
(40.57)
150m: 2:04.31
(49.51)
200m: 2:43.95
(39.64)
19 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.49 410 2:44.00 +14.07
50m: 34.71
100m: 1:17.68
(42.97)
150m: 2:06.87
(49.19)
200m: 2:44.00
(37.13)
20 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 396 2:45.88 +15.95
50m: 35.74
100m: 1:16.12
(40.38)
150m: 2:07.45
(51.33)
200m: 2:45.88
(38.43)
21 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap 394 2:46.16 +16.23
50m: 35.82
100m: 1:18.60
(42.78)
150m: 2:08.24
(49.64)
200m: 2:46.16
(37.92)
22 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 393 2:46.29 +16.36
50m: 33.40
100m: 1:14.87
(41.47)
150m: 2:08.24
(53.37)
200m: 2:46.29
(38.05)
23 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb +0.67 369 2:49.87 +19.94
50m: 36.21
100m: 1:21.00
(44.79)
150m: 2:09.69
(48.69)
200m: 2:49.87
(40.18)
24 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.81 362 2:50.97 +21.04
50m: 38.20
100m: 1:21.51
(43.31)
150m: 2:13.63
(52.12)
200m: 2:50.97
(37.34)
25 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap +0.49 354 2:52.18 +22.25
50m: 36.99
100m: 1:23.50
(46.51)
150m: 2:10.73
(47.23)
200m: 2:52.18
(41.45)
26 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap +0.58 350 2:52.91 +22.98
50m: 37.01
100m: 1:22.03
(45.02)
150m: 2:13.31
(51.28)
200m: 2:52.91
(39.60)
27 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.58 348 2:53.22 +23.29
50m: 35.81
100m: 1:19.93
(44.12)
150m: 2:12.04
(52.11)
200m: 2:53.22
(41.18)
28 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 322 2:57.64 +27.71
50m: 38.18
100m: 1:24.69
(46.51)
150m: 2:16.33
(51.64)
200m: 2:57.64
(41.31)
29 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap +0.91 312 2:59.51 +29.58
50m: 37.86
100m: 1:25.87
(48.01)
150m: 2:18.10
(52.23)
200m: 2:59.51
(41.41)
30 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 305 3:00.89 +30.96
50m: 41.84
100m: 1:31.46
(49.62)
150m: 2:22.61
(51.15)
200m: 3:00.89
(38.28)
31 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 304 3:01.05 +31.12
50m: 39.84
100m: 1:26.63
(46.79)
150m: 2:20.26
(53.63)
200m: 3:01.05
(40.79)
32 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb +0.52 303 3:01.24 +31.31
50m: 39.17
100m: 1:28.45
(49.28)
150m: 2:21.07
(52.62)
200m: 3:01.24
(40.17)
33 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap 303 3:01.43 +31.50
50m: 37.79
100m: 1:24.54
(46.75)
150m: 2:18.72
(54.18)
200m: 3:01.43
(42.71)
34 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.47 301 3:01.77 +31.84
50m: 39.69
100m: 1:23.13
(43.44)
150m: 2:19.60
(56.47)
200m: 3:01.77
(42.17)
35 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 293 3:03.28 +33.35
50m: 38.84
100m: 1:24.19
(45.35)
150m: 2:20.88
(56.69)
200m: 3:03.28
(42.40)
36 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.30 286 3:04.85 +34.92
50m: 40.48
100m: 1:28.47
(47.99)
150m: 2:23.66
(55.19)
200m: 3:04.85
(41.19)
37 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.56 281 3:06.01 +36.08
50m: 39.07
100m: 1:26.49
(47.42)
150m: 2:22.95
(56.46)
200m: 3:06.01
(43.06)
38 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap +0.87 275 3:07.37 +37.44
50m: 41.75
100m: 1:25.12
(43.37)
150m: 2:22.61
(57.49)
200m: 3:07.37
(44.76)
39 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening +0.67 271 3:08.30 +38.37
50m: 41.32
100m: 1:27.99
(46.67)
150m: 2:24.86
(56.87)
200m: 3:08.30
(43.44)
40 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap 258 3:11.38 +41.45
50m: 41.72
100m: 1:33.77
(52.05)
150m: 2:28.53
(54.76)
200m: 3:11.38
(42.85)
41 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap 257 3:11.52 +41.59
50m: 38.39
100m: 1:29.43
(51.04)
150m: 2:26.91
(57.48)
200m: 3:11.52
(44.61)
42 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.94 228 3:19.45 +49.52
50m: 44.75
100m: 1:34.07
(49.32)
150m: 2:34.14
(1:00.07)
200m: 3:19.45
(45.31)
43 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.95 209 3:25.03 +55.10
50m: 45.32
100m: 1:36.31
(50.99)
150m: 2:37.00
(1:00.69)
200m: 3:25.03
(48.03)
44 Signe Selmered 2009 Solna Sundbyberg SS 04 205 3:26.37 +56.44
50m: 46.75
100m: 1:36.92
(50.17)
150m: 2:39.52
(1:02.60)
200m: 3:26.37
(46.85)
- Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 DSQ
- Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening DSQ
- Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2022-10-08 09:28:18
Gren 1, 200m Medley Damer ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 656 2:20.20
50m: 30.07
100m: 1:06.67
(36.60)
150m: 1:47.24
(40.57)
200m: 2:20.20
(32.96)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 580 2:26.09 +5.89
50m: 31.94
100m: 1:07.81
(35.87)
150m: 1:52.12
(44.31)
200m: 2:26.09
(33.97)
3 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.68 521 2:31.37 +11.17
50m: 31.33
100m: 1:09.08
(37.75)
150m: 1:55.92
(46.84)
200m: 2:31.37
(35.45)
4 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.61 520 2:31.50 +11.30
50m: 32.00
100m: 1:12.07
(40.07)
150m: 1:56.63
(44.56)
200m: 2:31.50
(34.87)
5 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.68 483 2:35.23 +15.03
50m: 31.98
100m: 1:11.66
(39.68)
150m: 1:56.91
(45.25)
200m: 2:35.23
(38.32)
6 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun +0.54 474 2:36.25 +16.05
50m: 33.22
100m: 1:13.01
(39.79)
150m: 1:57.98
(44.97)
200m: 2:36.25
(38.27)
7 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 470 2:36.67 +16.47
50m: 34.91
100m: 1:16.60
(41.69)
150m: 2:00.68
(44.08)
200m: 2:36.67
(35.99)
8 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.56 469 2:36.84 +16.64
50m: 32.93
100m: 1:13.79
(40.86)
150m: 1:59.54
(45.75)
200m: 2:36.84
(37.30)
9 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun 455 2:38.43 +18.23
50m: 34.75
100m: 1:17.31
(42.56)
150m: 2:00.10
(42.79)
200m: 2:38.43
(38.33)
10 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap +0.50 420 2:42.60 +22.40
50m: 33.49
100m: 1:15.60
(42.11)
150m: 2:05.00
(49.40)
200m: 2:42.60
(37.60)
11 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 420 2:42.67 +22.47
50m: 34.02
100m: 1:15.67
(41.65)
150m: 2:03.72
(48.05)
200m: 2:42.67
(38.95)
12 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap +0.80 395 2:45.98 +25.78
50m: 36.52
100m: 1:19.45
(42.93)
150m: 2:07.44
(47.99)
200m: 2:45.98
(38.54)
13 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 369 2:49.88 +29.68
50m: 35.48
100m: 1:18.37
(42.89)
150m: 2:08.80
(50.43)
200m: 2:49.88
(41.08)
14 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 331 2:56.00 +35.80
50m: 37.18
100m: 1:20.13
(42.95)
150m: 2:12.98
(52.85)
200m: 2:56.00
(43.02)
15 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap +0.54 312 2:59.64 +39.44
50m: 40.78
100m: 1:26.89
(46.11)
150m: 2:21.81
(54.92)
200m: 2:59.64
(37.83)
16 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 219 3:22.10 +1:01.90
50m: 40.70
100m: 1:32.56
(51.86)
150m: 2:33.51
(1:00.95)
200m: 3:22.10
(48.59)
17 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.84 194 3:30.29 +1:10.09
50m: 44.12
100m: 1:33.93
(49.81)
150m: 2:40.61
(1:06.68)
200m: 3:30.29
(49.68)
- Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry DNS
Grenen officiell:  2022-10-08 09:28:18
Gren 1, 200m Medley Damer ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun +0.58 641 2:21.33
50m: 31.96
100m: 1:07.83
(35.87)
150m: 1:48.50
(40.67)
200m: 2:21.33
(32.83)
2 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.72 590 2:25.29 +3.96
50m: 29.35
100m: 1:05.72
(36.37)
150m: 1:49.90
(44.18)
200m: 2:25.29
(35.39)
3 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.75 569 2:27.05 +5.72
50m: 31.38
100m: 1:09.77
(38.39)
150m: 1:53.28
(43.51)
200m: 2:27.05
(33.77)
4 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.72 556 2:28.18 +6.85
50m: 31.41
100m: 1:09.47
(38.06)
150m: 1:52.83
(43.36)
200m: 2:28.18
(35.35)
5 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.57 553 2:28.39 +7.06
50m: 32.39
100m: 1:10.41
(38.02)
150m: 1:53.82
(43.41)
200m: 2:28.39
(34.57)
6 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 524 2:31.07 +9.74
50m: 33.24
100m: 1:14.62
(41.38)
150m: 1:56.86
(42.24)
200m: 2:31.07
(34.21)
7 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 503 2:33.18 +11.85
50m: 32.18
100m: 1:09.97
(37.79)
150m: 1:56.43
(46.46)
200m: 2:33.18
(36.75)
8 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 479 2:35.72 +14.39
50m: 32.24
100m: 1:11.44
(39.20)
150m: 1:59.80
(48.36)
200m: 2:35.72
(35.92)
9 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening +0.57 387 2:47.15 +25.82
50m: 34.94
100m: 1:20.41
(45.47)
150m: 2:07.82
(47.41)
200m: 2:47.15
(39.33)
10 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.90 372 2:49.43 +28.10
50m: 36.80
100m: 1:21.34
(44.54)
150m: 2:09.62
(48.28)
200m: 2:49.43
(39.81)
11 Sigrid Svanberg 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 349 2:52.97 +31.64
50m: 34.59
100m: 1:17.19
(42.60)
150m: 2:10.76
(53.57)
200m: 2:52.97
(42.21)
12 Fanny Ek 1999 Ålands Simförening +0.63 321 2:57.97 +36.64
50m: 37.94
100m: 1:21.73
(43.79)
150m: 2:13.83
(52.10)
200m: 2:57.97
(44.14)
Grenen officiell:  2022-10-08 09:28:18
2022-10-08 09:29:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner