2024-07-19   04:20:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HEAD to Head 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun +0.67 509 2:17.26
50m: 29.39
100m: 1:03.96
(34.57)
150m: 1:45.40
(41.44)
200m: 2:17.26
(31.86)
2 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 505 2:17.62 +0.36
50m: 28.17
100m: 1:02.78
(34.61)
150m: 1:45.03
(42.25)
200m: 2:17.62
(32.59)
3 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 431 2:25.13 +7.87
50m: 30.58
100m: 1:07.19
(36.61)
150m: 1:51.10
(43.91)
200m: 2:25.13
(34.03)
4 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 427 2:25.52 +8.26
50m: 32.07
100m: 1:08.77
(36.70)
150m: 1:52.78
(44.01)
200m: 2:25.52
(32.74)
5 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 412 2:27.30 +10.04
50m: 30.82
100m: 1:07.54
(36.72)
150m: 1:53.07
(45.53)
200m: 2:27.30
(34.23)
6 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.47 411 2:27.42 +10.16
50m: 33.12
100m: 1:10.03
(36.91)
150m: 1:54.90
(44.87)
200m: 2:27.42
(32.52)
7 Andreas Toft Aase 2008 Lambertseter SK +0.84 391 2:29.89 +12.63
50m: 32.49
100m: 1:11.05
(38.56)
150m: 1:58.31
(47.26)
200m: 2:29.89
(31.58)
8 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry 363 2:33.67 +16.41
50m: 32.05
100m: 1:12.46
(40.41)
150m: 1:59.12
(46.66)
200m: 2:33.67
(34.55)
9 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun +0.73 361 2:33.93 +16.67
50m: 33.30
100m: 1:12.66
(39.36)
150m: 1:56.91
(44.25)
200m: 2:33.93
(37.02)
10 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.65 355 2:34.81 +17.55
50m: 34.22
100m: 1:11.05
(36.83)
150m: 1:57.98
(46.93)
200m: 2:34.81
(36.83)
11 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry 347 2:35.88 +18.62
50m: 34.75
100m: 1:14.21
(39.46)
150m: 2:02.21
(48.00)
200m: 2:35.88
(33.67)
12 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 332 2:38.32 +21.06
50m: 32.88
100m: 1:14.88
(42.00)
150m: 2:02.42
(47.54)
200m: 2:38.32
(35.90)
13 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun +0.50 324 2:39.55 +22.29
50m: 34.85
100m: 1:16.62
(41.77)
150m: 2:03.96
(47.34)
200m: 2:39.55
(35.59)
14 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap +0.58 318 2:40.58 +23.32
50m: 34.88
100m: 1:15.40
(40.52)
150m: 2:04.31
(48.91)
200m: 2:40.58
(36.27)
15 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 313 2:41.38 +24.12
50m: 34.53
100m: 1:14.86
(40.33)
150m: 2:04.19
(49.33)
200m: 2:41.38
(37.19)
16 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.73 294 2:44.75 +27.49
50m: 32.93
100m: 1:14.97
(42.04)
150m: 2:07.03
(52.06)
200m: 2:44.75
(37.72)
17 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap +0.61 292 2:45.22 +27.96
50m: 35.98
100m: 1:21.51
(45.53)
150m: 2:07.97
(46.46)
200m: 2:45.22
(37.25)
18 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.67 274 2:48.75 +31.49
50m: 34.20
100m: 1:18.77
(44.57)
150m: 2:11.01
(52.24)
200m: 2:48.75
(37.74)
19 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun 272 2:49.14 +31.88
50m: 33.38
100m: 1:18.43
(45.05)
150m: 2:11.54
(53.11)
200m: 2:49.14
(37.60)
20 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 271 2:49.22 +31.96
50m: 37.29
100m: 1:20.53
(43.24)
150m: 2:09.86
(49.33)
200m: 2:49.22
(39.36)
21 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 235 2:57.44 +40.18
50m: 38.31
100m: 1:25.54
(47.23)
150m: 2:16.60
(51.06)
200m: 2:57.44
(40.84)
22 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap +0.86 224 3:00.48 +43.22
50m: 39.33
100m: 1:24.73
(45.40)
150m: 2:18.59
(53.86)
200m: 3:00.48
(41.89)
23 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap +0.80 222 3:00.91 +43.65
50m: 40.67
100m: 1:25.18
(44.51)
150m: 2:20.55
(55.37)
200m: 3:00.91
(40.36)
24 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.58 221 3:01.24 +43.98
50m: 43.72
100m: 1:29.93
(46.21)
150m: 2:19.43
(49.50)
200m: 3:01.24
(41.81)
25 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 200 3:07.18 +49.92
50m: 44.09
100m: 1:34.83
(50.74)
150m: 2:28.51
(53.68)
200m: 3:07.18
(38.67)
26 Julius Granith 2009 Ålands Simförening 131 3:35.76 +1:18.50
50m: 45.84
100m: 1:44.02
(58.18)
150m: 2:44.00
(59.98)
200m: 3:35.76
(51.76)
- Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-10-08 09:48:49
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexandros Theodoru 2007 Lambertseter SK +0.55 514 2:16.78
50m: 29.10
100m: 1:04.63
(35.53)
150m: 1:45.29
(40.66)
200m: 2:16.78
(31.49)
2 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.73 460 2:21.96 +5.18
50m: 29.90
100m: 1:07.92
(38.02)
150m: 1:50.84
(42.92)
200m: 2:21.96
(31.12)
3 Oliver Lucas Arntzen Arnedal 2007 Lambertseter SK +0.63 457 2:22.26 +5.48
50m: 29.14
100m: 1:06.33
(37.19)
150m: 1:49.27
(42.94)
200m: 2:22.26
(32.99)
4 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 450 2:23.02 +6.24
50m: 30.31
100m: 1:05.34
(35.03)
150m: 1:50.15
(44.81)
200m: 2:23.02
(32.87)
5 Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.65 428 2:25.40 +8.62
50m: 30.98
100m: 1:09.78
(38.80)
150m: 1:51.24
(41.46)
200m: 2:25.40
(34.16)
6 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.73 418 2:26.58 +9.80
50m: 30.67
100m: 1:08.65
(37.98)
150m: 1:51.30
(42.65)
200m: 2:26.58
(35.28)
7 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.30 390 2:29.94 +13.16
50m: 31.07
100m: 1:09.45
(38.38)
150m: 1:54.54
(45.09)
200m: 2:29.94
(35.40)
8 Viktor Auno 2007 Lambertseter SK 383 2:30.84 +14.06
50m: 33.15
100m: 1:11.64
(38.49)
150m: 1:55.71
(44.07)
200m: 2:30.84
(35.13)
9 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.62 383 2:30.89 +14.11
50m: 31.67
100m: 1:11.15
(39.48)
150m: 1:55.71
(44.56)
200m: 2:30.89
(35.18)
10 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.60 372 2:32.40 +15.62
50m: 31.00
100m: 1:09.97
(38.97)
150m: 1:58.05
(48.08)
200m: 2:32.40
(34.35)
11 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.76 354 2:34.87 +18.09
50m: 32.27
100m: 1:11.78
(39.51)
150m: 1:56.84
(45.06)
200m: 2:34.87
(38.03)
12 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap +0.98 334 2:37.98 +21.20
50m: 35.10
100m: 1:15.03
(39.93)
150m: 2:00.66
(45.63)
200m: 2:37.98
(37.32)
13 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 322 2:39.81 +23.03
50m: 31.98
100m: 1:11.90
(39.92)
150m: 2:02.02
(50.12)
200m: 2:39.81
(37.79)
14 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.81 322 2:39.85 +23.07
50m: 34.30
100m: 1:18.69
(44.39)
150m: 2:03.63
(44.94)
200m: 2:39.85
(36.22)
15 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.67 302 2:43.33 +26.55
50m: 34.46
100m: 1:16.52
(42.06)
150m: 2:05.15
(48.63)
200m: 2:43.33
(38.18)
16 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap +0.67 297 2:44.19 +27.41
50m: 33.75
100m: 1:17.84
(44.09)
150m: 2:06.78
(48.94)
200m: 2:44.19
(37.41)
17 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.75 252 2:53.48 +36.70
50m: 35.91
100m: 1:21.82
(45.91)
150m: 2:13.70
(51.88)
200m: 2:53.48
(39.78)
18 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.55 246 2:54.94 +38.16
50m: 36.13
100m: 1:20.49
(44.36)
150m: 2:12.44
(51.95)
200m: 2:54.94
(42.50)
19 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.68 232 2:58.21 +41.43
50m: 39.40
100m: 1:24.45
(45.05)
150m: 2:16.80
(52.35)
200m: 2:58.21
(41.41)
20 Oliver Crawford 2007 Tyresö Simsällskap 186 3:11.74 +54.96
50m: 42.57
100m: 1:32.06
(49.49)
150m: 2:26.20
(54.14)
200m: 3:11.74
(45.54)
Grenen officiell:  2022-10-08 09:48:49
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Rosengren 2003 Väsby Simsällskap +0.69 640 2:07.17
50m: 25.88
100m: 57.91
(32.03)
150m: 1:35.39
(37.48)
200m: 2:07.17
(31.78)
2 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap +0.64 587 2:10.92 +3.75
50m: 28.20
100m: 1:01.53
(33.33)
150m: 1:39.50
(37.97)
200m: 2:10.92
(31.42)
3 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.67 546 2:14.12 +6.95
50m: 28.98
100m: 1:04.58
(35.60)
150m: 1:43.47
(38.89)
200m: 2:14.12
(30.65)
4 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.72 526 2:15.80 +8.63
50m: 27.64
100m: 1:02.16
(34.52)
150m: 1:43.05
(40.89)
200m: 2:15.80
(32.75)
5 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 520 2:16.26 +9.09
50m: 28.81
100m: 1:03.57
(34.76)
150m: 1:44.70
(41.13)
200m: 2:16.26
(31.56)
6 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 504 2:17.75 +10.58
50m: 29.62
100m: 1:04.32
(34.70)
150m: 1:44.86
(40.54)
200m: 2:17.75
(32.89)
7 Alexander Arnö 2005 Väsby Simsällskap +0.65 482 2:19.77 +12.60
50m: 28.33
100m: 1:03.88
(35.55)
150m: 1:46.98
(43.10)
200m: 2:19.77
(32.79)
8 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 466 2:21.40 +14.23
50m: 29.66
100m: 1:07.44
(37.78)
150m: 1:47.23
(39.79)
200m: 2:21.40
(34.17)
9 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.63 464 2:21.56 +14.39
50m: 29.68
100m: 1:06.50
(36.82)
150m: 1:46.68
(40.18)
200m: 2:21.56
(34.88)
10 Iyas Kalash 2004 Väsby Simsällskap +0.68 444 2:23.69 +16.52
50m: 28.92
100m: 1:08.05
(39.13)
150m: 1:49.61
(41.56)
200m: 2:23.69
(34.08)
11 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 432 2:25.02 +17.85
50m: 31.26
100m: 1:09.87
(38.61)
150m: 1:52.13
(42.26)
200m: 2:25.02
(32.89)
12 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap +0.66 396 2:29.22 +22.05
50m: 32.00
100m: 1:11.23
(39.23)
150m: 1:54.62
(43.39)
200m: 2:29.22
(34.60)
13 Andreas Steijner 1988 Simklubben Neptun +0.72 187 3:11.60 +1:04.43
50m: 43.45
100m: 1:40.27
(56.82)
150m: 2:30.99
(50.72)
200m: 3:11.60
(40.61)
Grenen officiell:  2022-10-08 09:48:49
2022-10-08 09:49:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner