2024-07-16   05:36:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HEAD to Head 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
Gren 20, 200m Frisim Herrar ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 475 2:07.27
50m: 29.41
100m: 1:01.80
(32.39)
150m: 1:34.86
(33.06)
200m: 2:07.27
(32.41)
2 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.49 468 2:07.97 +0.70
50m: 30.43
100m: 1:02.91
(32.48)
150m: 1:35.63
(32.72)
200m: 2:07.97
(32.34)
3 Andreas Toft Aase 2008 Lambertseter SK +0.79 466 2:08.10 +0.83
50m: 28.46
100m: 1:00.56
(32.10)
150m: 1:34.82
(34.26)
200m: 2:08.10
(33.28)
4 Sander Nordsveen 2008 Lambertseter SK +0.63 441 2:10.52 +3.25
50m: 29.51
100m: 1:02.99
(33.48)
150m: 1:37.36
(34.37)
200m: 2:10.52
(33.16)
5 Kosta Nenadic 2008 Lambertseter SK +0.64 441 2:10.54 +3.27
50m: 30.60
100m: 1:03.93
(33.33)
150m: 1:37.34
(33.41)
200m: 2:10.54
(33.20)
6 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap +0.67 412 2:13.50 +6.23
50m: 30.28
100m: 1:04.69
(34.41)
150m: 1:39.85
(35.16)
200m: 2:13.50
(33.65)
7 Lucas Netzell 2008 Simklubben Neptun +0.42 411 2:13.62 +6.35
50m: 28.80
100m: 1:02.07
(33.27)
150m: 1:37.27
(35.20)
200m: 2:13.62
(36.35)
8 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.55 402 2:14.58 +7.31
50m: 30.81
100m: 1:05.24
(34.43)
150m: 1:40.08
(34.84)
200m: 2:14.58
(34.50)
9 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun +0.62 388 2:16.18 +8.91
50m: 30.61
100m: 1:05.70
(35.09)
150m: 1:41.86
(36.16)
200m: 2:16.18
(34.32)
10 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 381 2:16.99 +9.72
50m: 31.35
100m: 1:06.37
(35.02)
150m: 1:42.38
(36.01)
200m: 2:16.99
(34.61)
11 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap +0.69 379 2:17.30 +10.03
50m: 30.87
100m: 1:05.39
(34.52)
150m: 1:41.39
(36.00)
200m: 2:17.30
(35.91)
12 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 368 2:18.56 +11.29
50m: 30.12
100m: 1:05.37
(35.25)
150m: 1:41.76
(36.39)
200m: 2:18.56
(36.80)
13 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 358 2:19.87 +12.60
50m: 31.90
100m: 1:08.05
(36.15)
150m: 1:44.60
(36.55)
200m: 2:19.87
(35.27)
14 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 358 2:19.89 +12.62
50m: 32.16
100m: 1:08.16
(36.00)
150m: 1:44.22
(36.06)
200m: 2:19.89
(35.67)
15 Lage Wetlesen Eide 2009 Lambertseter SK +0.38 347 2:21.28 +14.01
50m: 33.08
100m: 1:10.60
(37.52)
150m: 1:46.55
(35.95)
200m: 2:21.28
(34.73)
16 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun +0.77 342 2:21.97 +14.70
50m: 32.21
100m: 1:08.04
(35.83)
150m: 1:45.97
(37.93)
200m: 2:21.97
(36.00)
17 Storm Næss Marthinsen 2008 Lambertseter SK +0.68 333 2:23.31 +16.04
50m: 33.37
100m: 1:11.04
(37.67)
150m: 1:47.34
(36.30)
200m: 2:23.31
(35.97)
18 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.60 331 2:23.52 +16.25
50m: 30.21
100m: 1:05.62
(35.41)
150m: 1:43.96
(38.34)
200m: 2:23.52
(39.56)
19 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.39 328 2:24.05 +16.78
50m: 32.06
100m: 1:08.51
(36.45)
150m: 1:46.43
(37.92)
200m: 2:24.05
(37.62)
20 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap 326 2:24.35 +17.08
50m: 33.17
100m: 1:09.89
(36.72)
150m: 1:47.21
(37.32)
200m: 2:24.35
(37.14)
21 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 312 2:26.49 +19.22
50m: 34.26
100m: 1:11.85
(37.59)
150m: 1:50.00
(38.15)
200m: 2:26.49
(36.49)
22 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun 311 2:26.52 +19.25
50m: 33.63
100m: 1:11.03
(37.40)
150m: 1:49.15
(38.12)
200m: 2:26.52
(37.37)
23 Benjamin Hadian-Gundersen 2008 Lambertseter SK 311 2:26.56 +19.29
50m: 34.56
100m: 1:13.59
(39.03)
150m: 1:50.40
(36.81)
200m: 2:26.56
(36.16)
24 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun +0.68 311 2:26.60 +19.33
50m: 32.57
100m: 1:09.85
(37.28)
150m: 1:48.49
(38.64)
200m: 2:26.60
(38.11)
25 Brage Lundeker Bjørnstad 2008 Lambertseter SK 291 2:29.92 +22.65
50m: 34.21
100m: 1:12.88
(38.67)
150m: 1:50.96
(38.08)
200m: 2:29.92
(38.96)
26 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 280 2:31.78 +24.51
50m: 32.65
100m: 1:10.19
(37.54)
150m: 1:51.68
(41.49)
200m: 2:31.78
(40.10)
27 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap +0.73 275 2:32.80 +25.53
50m: 34.00
100m: 1:13.01
(39.01)
150m: 1:53.76
(40.75)
200m: 2:32.80
(39.04)
28 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.50 271 2:33.49 +26.22
50m: 35.64
100m: 1:14.42
(38.78)
150m: 1:54.15
(39.73)
200m: 2:33.49
(39.34)
29 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.62 252 2:37.29 +30.02
50m: 34.94
100m: 1:16.20
(41.26)
150m: 1:59.20
(43.00)
200m: 2:37.29
(38.09)
30 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap 252 2:37.32 +30.05
50m: 34.88
100m: 1:14.72
(39.84)
150m: 1:56.53
(41.81)
200m: 2:37.32
(40.79)
31 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 236 2:40.73 +33.46
50m: 33.53
100m: 1:12.91
(39.38)
150m: 1:56.86
(43.95)
200m: 2:40.73
(43.87)
32 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.64 168 2:59.85 +52.58
50m: 40.00
100m: 1:26.81
(46.81)
150m: 2:14.57
(47.76)
200m: 2:59.85
(45.28)
33 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.93 158 3:03.51 +56.24
50m: 40.94
100m: 1:28.85
(47.91)
150m: 2:17.40
(48.55)
200m: 3:03.51
(46.11)
34 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 157 3:03.97 +56.70
50m: 38.74
100m: 1:25.71
(46.97)
150m: 2:16.17
(50.46)
200m: 3:03.97
(47.80)
35 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 144 3:09.16 +1:01.89
50m: 41.08
100m: 1:30.53
(49.45)
150m: 2:21.45
(50.92)
200m: 3:09.16
(47.71)
36 Alexander von Weymarn 2009 Ålands Simförening 131 3:15.57 +1:08.30
50m: 45.49
100m: 1:35.84
(50.35)
150m: 2:26.23
(50.39)
200m: 3:15.57
(49.34)
37 Julius Granith 2009 Ålands Simförening 126 3:18.21 +1:10.94
50m: 44.85
100m: 1:35.76
(50.91)
150m: 2:29.77
(54.01)
200m: 3:18.21
(48.44)
38 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening +0.84 110 3:26.99 +1:19.72
50m: 45.53
100m: 1:35.87
(50.34)
150m: 2:34.30
(58.43)
200m: 3:26.99
(52.69)
Grenen officiell:  2022-10-09 09:55:14
Gren 20, 200m Frisim Herrar ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Toth 2007 Lambertseter SK +0.65 564 2:00.21
50m: 27.57
100m: 57.65
(30.08)
150m: 1:29.20
(31.55)
200m: 2:00.21
(31.01)
2 Alexandros Theodoru 2007 Lambertseter SK +0.64 538 2:02.12 +1.91
50m: 28.48
100m: 59.74
(31.26)
150m: 1:31.15
(31.41)
200m: 2:02.12
(30.97)
3 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 527 2:02.95 +2.74
50m: 28.53
100m: 59.92
(31.39)
150m: 1:32.08
(32.16)
200m: 2:02.95
(30.87)
4 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.60 525 2:03.14 +2.93
50m: 28.36
100m: 59.83
(31.47)
150m: 1:31.96
(32.13)
200m: 2:03.14
(31.18)
5 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun +0.67 498 2:05.30 +5.09
50m: 28.37
100m: 59.79
(31.42)
150m: 1:32.68
(32.89)
200m: 2:05.30
(32.62)
6 Oliver Munn 2007 Väsby Simsällskap +0.52 485 2:06.40 +6.19
50m: 28.47
100m: 1:00.67
(32.20)
150m: 1:33.63
(32.96)
200m: 2:06.40
(32.77)
7 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 478 2:07.09 +6.88
50m: 29.00
100m: 1:01.25
(32.25)
150m: 1:34.96
(33.71)
200m: 2:07.09
(32.13)
8 Lukas Ekenhill 2006 Tyresö Simsällskap +0.73 476 2:07.21 +7.00
50m: 28.66
100m: 1:00.51
(31.85)
150m: 1:33.88
(33.37)
200m: 2:07.21
(33.33)
9 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.61 442 2:10.45 +10.24
50m: 29.16
100m: 1:01.78
(32.62)
150m: 1:35.92
(34.14)
200m: 2:10.45
(34.53)
10 Anders Falnes Olsen 2007 Lambertseter SK +0.49 438 2:10.75 +10.54
50m: 29.60
100m: 1:02.52
(32.92)
150m: 1:36.27
(33.75)
200m: 2:10.75
(34.48)
11 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 398 2:15.04 +14.83
50m: 30.05
100m: 1:02.86
(32.81)
150m: 1:38.21
(35.35)
200m: 2:15.04
(36.83)
12 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 367 2:18.76 +18.55
50m: 31.26
100m: 1:07.20
(35.94)
150m: 1:43.47
(36.27)
200m: 2:18.76
(35.29)
13 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap +0.84 359 2:19.70 +19.49
50m: 32.56
100m: 1:08.47
(35.91)
150m: 1:44.59
(36.12)
200m: 2:19.70
(35.11)
14 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap +0.62 354 2:20.44 +20.23
50m: 32.12
100m: 1:08.11
(35.99)
150m: 1:45.39
(37.28)
200m: 2:20.44
(35.05)
15 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 353 2:20.51 +20.30
50m: 31.40
100m: 1:07.46
(36.06)
150m: 1:45.01
(37.55)
200m: 2:20.51
(35.50)
16 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.62 330 2:23.74 +23.53
50m: 31.12
100m: 1:07.62
(36.50)
150m: 1:45.80
(38.18)
200m: 2:23.74
(37.94)
17 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.77 327 2:24.22 +24.01
50m: 32.69
100m: 1:10.12
(37.43)
150m: 1:47.69
(37.57)
200m: 2:24.22
(36.53)
18 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 316 2:25.86 +25.65
50m: 32.24
100m: 1:08.92
(36.68)
150m: 1:47.88
(38.96)
200m: 2:25.86
(37.98)
19 Jonas Chiu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.89 306 2:27.34 +27.13
50m: 32.81
100m: 1:10.49
(37.68)
150m: 1:49.47
(38.98)
200m: 2:27.34
(37.87)
20 MÅNS MANELIUS 2006 Ålands Simförening +0.52 280 2:31.72 +31.51
50m: 32.10
100m: 1:09.90
(37.80)
150m: 1:51.58
(41.68)
200m: 2:31.72
(40.14)
Grenen officiell:  2022-10-09 09:55:14
Gren 20, 200m Frisim Herrar ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.67 667 1:53.69
50m: 26.39
100m: 55.53
(29.14)
150m: 1:25.13
(29.60)
200m: 1:53.69
(28.56)
2 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.63 667 1:53.73 +0.04
50m: 26.31
100m: 55.47
(29.16)
150m: 1:24.84
(29.37)
200m: 1:53.73
(28.89)
3 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.64 616 1:56.76 +3.07
50m: 26.97
100m: 55.82
(28.85)
150m: 1:26.08
(30.26)
200m: 1:56.76
(30.68)
4 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.63 609 1:57.21 +3.52
50m: 26.89
100m: 56.43
(29.54)
150m: 1:26.76
(30.33)
200m: 1:57.21
(30.45)
5 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap +0.67 574 1:59.50 +5.81
50m: 27.72
100m: 58.10
(30.38)
150m: 1:28.88
(30.78)
200m: 1:59.50
(30.62)
6 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.61 570 1:59.84 +6.15
50m: 27.48
100m: 57.49
(30.01)
150m: 1:28.32
(30.83)
200m: 1:59.84
(31.52)
7 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 563 2:00.31 +6.62
50m: 27.84
100m: 57.98
(30.14)
150m: 1:28.89
(30.91)
200m: 2:00.31
(31.42)
8 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 563 2:00.33 +6.64
50m: 27.50
100m: 58.02
(30.52)
150m: 1:28.76
(30.74)
200m: 2:00.33
(31.57)
9 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 544 2:01.68 +7.99
50m: 27.43
100m: 58.97
(31.54)
150m: 1:30.73
(31.76)
200m: 2:01.68
(30.95)
10 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.73 527 2:02.97 +9.28
50m: 28.11
100m: 59.16
(31.05)
150m: 1:30.81
(31.65)
200m: 2:02.97
(32.16)
11 David Alonso 2003 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.56 527 2:02.98 +9.29
50m: 27.10
100m: 57.96
(30.86)
150m: 1:30.70
(32.74)
200m: 2:02.98
(32.28)
12 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun 525 2:03.16 +9.47
50m: 27.08
100m: 57.78
(30.70)
150m: 1:30.52
(32.74)
200m: 2:03.16
(32.64)
13 Dennis Partanen 2003 Simklubben Neptun +0.53 515 2:03.92 +10.23
50m: 27.84
100m: 58.71
(30.87)
150m: 1:30.89
(32.18)
200m: 2:03.92
(33.03)
14 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.64 507 2:04.59 +10.90
50m: 28.31
100m: 59.44
(31.13)
150m: 1:31.93
(32.49)
200m: 2:04.59
(32.66)
15 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 476 2:07.19 +13.50
50m: 28.41
100m: 1:00.33
(31.92)
150m: 1:34.13
(33.80)
200m: 2:07.19
(33.06)
16 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.63 453 2:09.35 +15.66
50m: 27.35
100m: 58.62
(31.27)
150m: 1:32.73
(34.11)
200m: 2:09.35
(36.62)
17 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap +0.65 439 2:10.74 +17.05
50m: 29.30
100m: 1:01.50
(32.20)
150m: 1:35.41
(33.91)
200m: 2:10.74
(35.33)
18 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 405 2:14.21 +20.52
50m: 29.96
100m: 1:04.14
(34.18)
150m: 1:39.65
(35.51)
200m: 2:14.21
(34.56)
19 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 391 2:15.89 +22.20
50m: 30.59
100m: 1:04.93
(34.34)
150m: 1:40.24
(35.31)
200m: 2:15.89
(35.65)
20 Andreas Steijner 1988 Simklubben Neptun +0.71 264 2:34.79 +41.10
50m: 33.64
100m: 1:13.83
(40.19)
150m: 1:54.70
(40.87)
200m: 2:34.79
(40.09)
21 Melvin Flink 2005 Spårvägen Simförening 68 4:02.91 +2:09.22
50m: 55.23
100m: 1:59.03
(1:03.80)
150m: 3:02.25
(1:03.22)
200m: 4:02.91
(1:00.66)
Grenen officiell:  2022-10-09 09:55:14
2022-10-09 09:55:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner