2024-07-16   03:55:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HEAD to Head 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
Gren 23, 100m Ryggsim Damer ABC C - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.62 539 1:07.44 Q
50m: 32.42
100m: 1:07.44
(35.02)
2 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.60 529 1:07.84 +0.40 Q
50m: 32.60
100m: 1:07.84
(35.24)
3 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.61 510 1:08.67 +1.23 Q
50m: 32.85
100m: 1:08.67
(35.82)
4 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.64 499 1:09.17 +1.73 Q
50m: 33.49
100m: 1:09.17
(35.68)
5 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.60 487 1:09.72 +2.28 Q
50m: 32.93
100m: 1:09.72
(36.79)
6 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry 484 1:09.87 +2.43 Q
50m: 33.70
100m: 1:09.87
(36.17)
7 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 454 1:11.41 +3.97 Q
50m: 34.82
100m: 1:11.41
(36.59)
8 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 439 1:12.22 +4.78 Q
50m: 34.34
100m: 1:12.22
(37.88)
9 Celina Lyamouri Flesche 2008 Lambertseter SK +0.64 435 1:12.44 +5.00
50m: 34.85
100m: 1:12.44
(37.59)
10 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 430 1:12.72 +5.28
50m: 35.07
100m: 1:12.72
(37.65)
11 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.63 426 1:12.92 +5.48
50m: 35.59
100m: 1:12.92
(37.33)
12 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 420 1:13.24 +5.80
50m: 36.02
100m: 1:13.24
(37.22)
13 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.73 416 1:13.48 +6.04
50m: 35.10
100m: 1:13.48
(38.38)
14 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.71 413 1:13.65 +6.21
50m: 36.11
100m: 1:13.65
(37.54)
15 Signe Bakken Berget 2008 Lambertseter SK +0.70 395 1:14.76 +7.32
50m: 36.10
100m: 1:14.76
(38.66)
16 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 393 1:14.88 +7.44
50m: 36.79
100m: 1:14.88
(38.09)
17 Helena Kummen 2009 Lambertseter SK +0.67 390 1:15.07 +7.63
50m: 35.96
100m: 1:15.07
(39.11)
18 Lerke Govasmark Jeremiassen 2008 Lambertseter SK +0.58 375 1:16.09 +8.65
50m: 36.60
100m: 1:16.09
(39.49)
19 Elise Yuk Lin Lui 2009 Lambertseter SK 375 1:16.11 +8.67
50m: 37.27
100m: 1:16.11
(38.84)
20 Agnes Polenta 2009 Lambertseter SK 367 1:16.63 +9.19
50m: 37.53
100m: 1:16.63
(39.10)
21 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.74 366 1:16.71 +9.27
50m: 36.77
100m: 1:16.71
(39.94)
22 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.72 340 1:18.59 +11.15
50m: 38.04
100m: 1:18.59
(40.55)
23 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.66 339 1:18.68 +11.24
50m: 37.82
100m: 1:18.68
(40.86)
24 Hilma Kristina Hesterskog 2008 Lambertseter SK +0.60 336 1:18.93 +11.49
50m: 38.17
100m: 1:18.93
(40.76)
25 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.60 336 1:18.94 +11.50
50m: 38.37
100m: 1:18.94
(40.57)
26 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.69 332 1:19.27 +11.83
50m: 37.33
100m: 1:19.27
(41.94)
27 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.62 328 1:19.55 +12.11
50m: 37.93
100m: 1:19.55
(41.62)
28 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 318 1:20.36 +12.92
50m: 39.79
100m: 1:20.36
(40.57)
29 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap 315 1:20.67 +13.23
50m: 38.97
100m: 1:20.67
(41.70)
30 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap +0.77 308 1:21.25 +13.81
50m: 39.69
100m: 1:21.25
(41.56)
31 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 301 1:21.82 +14.38
50m: 40.51
100m: 1:21.82
(41.31)
32 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening +0.67 282 1:23.67 +16.23
50m: 41.15
100m: 1:23.67
(42.52)
33 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.80 272 1:24.63 +17.19
50m: 40.68
100m: 1:24.63
(43.95)
34 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.75 266 1:25.27 +17.83
50m: 41.87
100m: 1:25.27
(43.40)
35 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 256 1:26.42 +18.98
50m: 41.73
100m: 1:26.42
(44.69)
36 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 236 1:28.72 +21.28
50m: 42.40
100m: 1:28.72
(46.32)
37 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.18 236 1:28.79 +21.35
50m: 42.91
100m: 1:28.79
(45.88)
38 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 231 1:29.34 +21.90
50m: 42.60
100m: 1:29.34
(46.74)
39 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap +0.81 178 1:37.56 +30.12
50m: 47.56
100m: 1:37.56
(50.00)
- Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.88 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-09 10:44:21
Gren 23, 100m Ryggsim Damer ABC B - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.72 598 1:05.13 Q
50m: 31.73
100m: 1:05.13
(33.40)
2 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 594 1:05.29 +0.16 Q
50m: 31.62
100m: 1:05.29
(33.67)
3 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 557 1:06.71 +1.58 Q
50m: 32.52
100m: 1:06.71
(34.19)
4 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.65 549 1:07.03 +1.90 -
50m: 32.30
100m: 1:07.03
(34.73)
5 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.65 506 1:08.88 +3.75 Q
50m: 33.24
100m: 1:08.88
(35.64)
6 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.59 501 1:09.07 +3.94 Q
50m: 32.90
100m: 1:09.07
(36.17)
7 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.67 489 1:09.66 +4.53 Q
50m: 33.30
100m: 1:09.66
(36.36)
8 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.63 487 1:09.74 +4.61 Q
50m: 33.91
100m: 1:09.74
(35.83)
9 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.58 476 1:10.27 +5.14 -
50m: 33.22
100m: 1:10.27
(37.05)
10 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 468 1:10.65 +5.52 -
50m: 33.59
100m: 1:10.65
(37.06)
11 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 466 1:10.78 +5.65 Q
50m: 33.98
100m: 1:10.78
(36.80)
12 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun +0.67 457 1:11.21 +6.08
50m: 34.63
100m: 1:11.21
(36.58)
13 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap 451 1:11.54 +6.41 -
50m: 34.53
100m: 1:11.54
(37.01)
14 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun +0.67 411 1:13.77 +8.64 -
50m: 34.99
100m: 1:13.77
(38.78)
15 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.71 411 1:13.79 +8.66
50m: 35.05
100m: 1:13.79
(38.74)
16 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.65 401 1:14.42 +9.29
50m: 35.80
100m: 1:14.42
(38.62)
17 Nora Lehnert Ødemark 2007 Lambertseter SK +0.65 396 1:14.72 +9.59
50m: 35.48
100m: 1:14.72
(39.24)
18 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 387 1:15.28 +10.15
50m: 36.88
100m: 1:15.28
(38.40)
19 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 356 1:17.42 +12.29
50m: 37.35
100m: 1:17.42
(40.07)
20 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap +0.76 355 1:17.50 +12.37
50m: 37.75
100m: 1:17.50
(39.75)
21 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.64 344 1:18.31 +13.18
50m: 37.76
100m: 1:18.31
(40.55)
22 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening +0.62 332 1:19.24 +14.11
50m: 38.60
100m: 1:19.24
(40.64)
23 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb +0.69 331 1:19.28 +14.15
50m: 38.24
100m: 1:19.28
(41.04)
24 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 327 1:19.60 +14.47
50m: 38.24
100m: 1:19.60
(41.36)
25 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap +0.60 321 1:20.15 +15.02
50m: 39.36
100m: 1:20.15
(40.79)
26 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb 315 1:20.67 +15.54
50m: 39.27
100m: 1:20.67
(41.40)
27 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap +0.78 293 1:22.61 +17.48
50m: 41.67
100m: 1:22.61
(40.94)
28 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 272 1:24.67 +19.54
50m: 40.38
100m: 1:24.67
(44.29)
29 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.67 265 1:25.43 +20.30
50m: 40.77
100m: 1:25.43
(44.66)
30 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.72 262 1:25.73 +20.60
50m: 40.84
100m: 1:25.73
(44.89)
31 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.75 243 1:27.91 +22.78
50m: 42.82
100m: 1:27.91
(45.09)
32 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 222 1:30.57 +25.44
50m: 43.38
100m: 1:30.57
(47.19)
33 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.80 217 1:31.30 +26.17
50m: 43.65
100m: 1:31.30
(47.65)
- Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap DNS
- Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap DNS
- Live Wallman 2006 Lambertseter SK DNS
Grenen officiell:  2022-10-09 10:44:21
Gren 23, 100m Ryggsim Damer ABC A - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 618 1:04.42 Q
50m: 30.37
100m: 1:04.42
(34.05)
2 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry 617 1:04.45 +0.03 Q
50m: 30.81
100m: 1:04.45
(33.64)
3 Vilma Unnermark 1997 Södertörns Simsällskap +0.66 583 1:05.69 +1.27 -
50m: 31.55
100m: 1:05.69
(34.14)
4 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.65 570 1:06.19 +1.77 Q
50m: 31.59
100m: 1:06.19
(34.60)
5 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun +0.74 568 1:06.26 +1.84 Q
50m: 32.44
100m: 1:06.26
(33.82)
6 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.62 558 1:06.64 +2.22 Q
50m: 31.67
100m: 1:06.64
(34.97)
7 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.62 507 1:08.80 +4.38 Q
50m: 33.42
100m: 1:08.80
(35.38)
8 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.61 506 1:08.84 +4.42 -
50m: 32.87
100m: 1:08.84
(35.97)
9 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.64 491 1:09.55 +5.13 Q
50m: 33.35
100m: 1:09.55
(36.20)
10 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.60 486 1:09.78 +5.36 -
50m: 33.12
100m: 1:09.78
(36.66)
11 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.54 382 1:15.60 +11.18 Q
50m: 36.17
100m: 1:15.60
(39.43)
12 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.73 363 1:16.89 +12.47 -
50m: 36.93
100m: 1:16.89
(39.96)
13 Fanny Ek 1999 Ålands Simförening +0.64 324 1:19.85 +15.43
50m: 38.24
100m: 1:19.85
(41.61)
14 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening +0.80 311 1:20.94 +16.52
50m: 39.52
100m: 1:20.94
(41.42)
Grenen officiell:  2022-10-09 10:44:21
2022-10-09 13:08:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner