2024-07-20   15:44:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Triton Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 22.04.2022

Document
Resultater
Triton Open 2022
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 3, 50m Butterfly Women 18-100 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 30.09 QE
Entry time: 30.61 (-0.52)
2 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 30.38 +0.29 QE
Entry time: 30.33 (+0.05)
3 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 30.53 +0.44 QE
Entry time: 30.67 (-0.14)
4 Josefine Krumbak 2004 Næstved Svømmeklub 30.66 +0.57 QE
Entry time: 30.70 (-0.04)
5 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub 30.99 +0.90 QE
Entry time: 30.37 (+0.62)
6 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 31.39 +1.30 QE
Entry time: 30.44 (+0.95)
7 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 31.45 +1.36 DI
Entry time: 32.13 (-0.68)
8 Sophia Christensen 2003 Køge Svømmeklub 32.30 +2.21 QE
Entry time: 32.50 (-0.20)
9 Sarah Holm Clausen 2004 Farum Svømmeklub 32.52 +2.43 QE
Entry time: 31.81 (+0.71)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25
Løb 3, 50m Butterfly Women 15-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 30.36 QD
Entry time: 30.66 (-0.30)
2 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub 31.00 +0.64 QD
Entry time: 30.50 (+0.50)
3 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 31.20 +0.84 QD
Entry time: 33.57 (-2.37)
4 Andrea Nøhr Petersen 2006 Køge Svømmeklub 31.53 +1.17 QD
Entry time: 31.61 (-0.08)
5 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub 32.23 +1.87 QD
Entry time: 33.12 (-0.89)
6 Mathilde Pedersen 2007 Køge Svømmeklub 32.33 +1.97 QD
Entry time: 31.90 (+0.43)
7 Anna Steen Petersen 2007 Køge Svømmeklub 32.48 +2.12 QD
Entry time: 32.61 (-0.13)
8 Sofie Emilie Lange 2007 Gladsaxe Svømmeklub 32.62 +2.26 QD
Entry time: 34.93 (-2.31)
9 Isabella Ludvigsen 2005 Farum Svømmeklub 33.43 +3.07
Entry time: 33.34 (+0.09)
10 Mathilde Thor Møller 2005 Farum Svømmeklub 33.61 +3.25
Entry time: 34.22 (-0.61)
11 Kaja Pedersen 2007 Holbæk Svømme Klub 33.68 +3.32
Entry time: 34.18 (-0.50)
12 Anne-Marie Toft 2007 Køge Svømmeklub 33.76 +3.40
Entry time: 33.59 (+0.17)
13 Mathilde V. Høyer 2007 Lyngby Svømmeklub 33.94 +3.58
Entry time: 34.21 (-0.27)
14 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 34.68 +4.32
Entry time: 35.60 (-0.92)
15 Sara Rygaard Kaiser 2007 Næstved Svømmeklub 34.77 +4.41
Entry time: 35.75 (-0.98)
16 Caroline Risager Strate 2007 Næstved Svømmeklub 34.96 +4.60
Entry time: 35.48 (-0.52)
17 Silje Rud Pedersen 2007 Næstved Svømmeklub 35.35 +4.99
Entry time: 37.67 (-2.32)
18 Anna Høyer 2007 Køge Svømmeklub 38.64 +8.28
Entry time: 44.00 (-5.36)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25
Løb 3, 50m Butterfly Women 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 29.25 QC
Entry time: 30.16 (-0.91)
2 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub 30.21 +0.96 QC
Entry time: 30.16 (+0.05)
3 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød 30.50 +1.25 QC
Entry time: 31.30 (-0.80)
4 Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød 31.41 +2.16 QC
Entry time: 32.48 (-1.07)
=5 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 32.38 +3.13 QC
Entry time: 32.73 (-0.35)
=5 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 32.38 +3.13 QC
Entry time: 32.50 (-0.12)
7 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 32.61 +3.36 QC
Entry time: 32.35 (+0.26)
8 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub 33.53 +4.28 QC
Entry time: 36.16 (-2.63)
9 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub 33.72 +4.47
Entry time: 32.41 (+1.31)
10 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 33.91 +4.66
Entry time: 42.70 (-8.79)
11 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 33.97 +4.72
Entry time: 34.85 (-0.88)
12 Alberte Kobyluch Høst 2009 Køge Svømmeklub 34.02 +4.77
Entry time: 33.50 (+0.52)
13 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 34.07 +4.82
Entry time: 36.41 (-2.34)
14 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 34.23 +4.98
Entry time: 41.35 (-7.12)
15 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 34.52 +5.27
Entry time: 35.33 (-0.81)
16 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 34.74 +5.49
Entry time: 38.07 (-3.33)
17 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 34.84 +5.59
Entry time: 35.28 (-0.44)
18 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub 34.99 +5.74
Entry time: 35.99 (-1.00)
19 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub 35.00 +5.75
Entry time: 42.78 (-7.78)
20 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 35.30 +6.05
Entry time: 37.89 (-2.59)
21 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 35.45 +6.20
Entry time: 36.03 (-0.58)
=22 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 35.65 +6.40
Entry time: 35.26 (+0.39)
=22 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 35.65 +6.40
Entry time: 37.32 (-1.67)
24 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 35.79 +6.54
Entry time: 37.52 (-1.73)
25 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 35.89 +6.64
Entry time: 36.16 (-0.27)
26 Fillippa Hvelplund 2008 Farum Svømmeklub 36.47 +7.22
Entry time: 36.13 (+0.34)
27 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 36.78 +7.53
Entry time: 44.68 (-7.90)
28 Mynte Skovager Sveigaard 2009 Køge Svømmeklub 37.02 +7.77
Entry time: 36.03 (+0.99)
29 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 37.21 +7.96
Entry time: 38.87 (-1.66)
30 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 37.43 +8.18
Entry time: 37.87 (-0.44)
31 Josefine Jaakkonen Nielsen 2009 Næstved Svømmeklub 37.83 +8.58
Entry time: 44.09 (-6.26)
32 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub 38.49 +9.24
Entry time: 40.00 (-1.51)
33 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 39.23 +9.98
Entry time: 41.97 (-2.74)
34 Frederikke Schwaner-Hanse 2008 Køge Svømmeklub 43.12 +13.87
Entry time: 43.00 (+0.12)
35 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 45.34 +16.09
Entry time: 45.92 (-0.58)
36 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 45.77 +16.52
Entry time: 44.65 (+1.12)
37 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 53.90 +24.65
- Anne-Maj Framke 2008 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25
Løb 3, 50m Butterfly Women 11-12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 32.82 DI
Entry time: 33.36 (-0.54)
2 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.20 +0.38 QB
Entry time: 36.00 (-2.80)
3 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.28 +1.46 QB
Entry time: 40.00 (-5.72)
4 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.98 +2.16 QB
Entry time: 40.00 (-5.02)
5 Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub 35.89 +3.07 QB
Entry time: 37.55 (-1.66)
6 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub 37.40 +4.58 QB
Entry time: 47.75 (-10.35)
7 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.68 +4.86 QB
Entry time: 40.00 (-2.32)
8 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub 37.79 +4.97 QB
Entry time: 39.00 (-1.21)
9 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.24 +5.42 QB
Entry time: 43.00 (-4.76)
10 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 39.26 +6.44
Entry time: 50.00 (-10.74)
11 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.47 +6.65
Entry time: 50.00 (-10.53)
12 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.52 +6.70
Entry time: 50.00 (-10.48)
13 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 39.76 +6.94
Entry time: 50.00 (-10.24)
14 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 40.65 +7.83
Entry time: 45.00 (-4.35)
15 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 41.24 +8.42
Entry time: 50.00 (-8.76)
16 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.65 +8.83
Entry time: 45.00 (-3.35)
17 Frida Koch 2010 Køge Svømmeklub 41.89 +9.07
Entry time: 43.38 (-1.49)
18 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.07 +9.25
Entry time: 50.00 (-7.93)
19 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub 42.22 +9.40
Entry time: 41.87 (+0.35)
20 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 43.19 +10.37
Entry time: 50.00 (-6.81)
21 Lærke Sofie Flindt 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.31 +10.49
Entry time: 50.00 (-6.69)
22 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 44.04 +11.22
Entry time: 48.00 (-3.96)
23 Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub 46.01 +13.19
Entry time: 50.09 (-4.08)
24 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 46.24 +13.42
Entry time: 52.00 (-5.76)
25 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 46.93 +14.11
Entry time: 53.00 (-6.07)
26 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 46.94 +14.12
Entry time: 50.00 (-3.06)
27 Caroline Elisabeth Moris 2010 Køge Svømmeklub 47.86 +15.04
Entry time: 55.02 (-7.16)
28 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.39 +16.57
Entry time: 55.00 (-5.61)
29 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 52.71 +19.89
Entry time: 58.00 (-5.29)
30 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub 54.23 +21.41
Entry time: 51.03 (+3.20)
31 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 54.71 +21.89
Entry time: 52.00 (+2.71)
32 Liva Kirchler Jørgensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 55.98 +23.16
Entry time: 1:00.00 (-4.02)
33 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 59.46 +26.64
Entry time: 50.00 (+9.46)
34 Laura Emborg Schwartz 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:08.33 +35.51
Entry time: 55.00 (+13.33)
- Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
S.W.10.5
- Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
- Ella Maria Cordsen 2010 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25
Løb 3, 50m Butterfly Women 10 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 47.37 QA
2 Sofie Amalie Morthorst 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.32 +6.95 QA
Entry time: 59.08 (-4.76)
3 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 56.03 +8.66 QA
4 Sara Nechevska 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:03.62 +16.25 QA
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25
22-04-2022 19:23.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner