2024-07-21   19:19:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Triton Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 22.04.2022

Document
Resultater
Triton Open 2022
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 5, 50m Backstroke Women 18-100 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub +0.59 32.84 QE
Entry time: 31.81 (+1.03)
2 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 33.65 +0.81 QE
Entry time: 33.03 (+0.62)
3 Maj Jensen 2003 Farum Svømmeklub +0.73 33.97 +1.13 QE
Entry time: 31.97 (+2.00)
4 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 34.15 +1.31 QE
Entry time: 32.22 (+1.93)
5 Josefine Krumbak 2004 Næstved Svømmeklub +0.64 34.40 +1.56 QE
Entry time: 33.34 (+1.06)
6 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub +0.64 34.43 +1.59 QE
Entry time: 32.46 (+1.97)
7 Sophia Christensen 2003 Køge Svømmeklub +0.78 36.66 +3.82 QE
Entry time: 34.57 (+2.09)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22
Løb 5, 50m Backstroke Women 15-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 32.40 QD
Entry time: 32.41 (-0.01)
2 Alicia Sjögren 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.53 32.42 +0.02 QD
Entry time: 31.52 (+0.90)
3 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 32.46 +0.06 QD
Entry time: 32.24 (+0.22)
4 Mathilde Pedersen 2007 Køge Svømmeklub +0.66 34.19 +1.79 QD
Entry time: 33.28 (+0.91)
5 Andrea Nøhr Petersen 2006 Køge Svømmeklub +0.65 34.66 +2.26 QD
Entry time: 33.51 (+1.15)
6 Amalie Haack 2007 Køge Svømmeklub +0.70 34.94 +2.54 QD
Entry time: 35.80 (-0.86)
7 Mathilde V. Høyer 2007 Lyngby Svømmeklub +0.76 37.09 +4.69 QD
Entry time: 36.45 (+0.64)
8 Caroline Risager Strate 2007 Næstved Svømmeklub +0.75 40.62 +8.22 QD
Entry time: 40.23 (+0.39)
9 Mathilde Bendtsen 2007 Næstved Svømmeklub +0.75 42.34 +9.94
Entry time: 44.34 (-2.00)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22
Løb 5, 50m Backstroke Women 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød +0.61 32.38 QC
Entry time: 30.43 (+1.95)
2 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød +0.68 32.67 +0.29 QC
Entry time: 32.10 (+0.57)
3 Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød +0.79 33.82 +1.44 QC
Entry time: 29.87 (+3.95)
4 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød +0.74 34.35 +1.97 QC
Entry time: 32.95 (+1.40)
5 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.69 34.47 +2.09 QC
Entry time: 33.09 (+1.38)
6 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød +0.65 34.78 +2.40 QC
Entry time: 28.98 (+5.80)
7 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.63 35.29 +2.91 QC
Entry time: 33.50 (+1.79)
8 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub +0.87 36.75 +4.37 QC
Entry time: 36.53 (+0.22)
9 Merle Blomberg Jensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.61 36.81 +4.43
Entry time: 34.40 (+2.41)
10 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.68 37.06 +4.68
Entry time: 38.87 (-1.81)
11 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub +0.69 37.72 +5.34
Entry time: 35.69 (+2.03)
12 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub +0.69 37.80 +5.42
Entry time: 36.71 (+1.09)
13 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub +0.72 37.82 +5.44
Entry time: 36.00 (+1.82)
14 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub +0.60 38.51 +6.13
Entry time: 38.66 (-0.15)
15 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.75 38.65 +6.27
Entry time: 37.04 (+1.61)
16 Julie Holm Sørensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.90 39.21 +6.83
Entry time: 38.37 (+0.84)
17 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.71 39.33 +6.95
Entry time: 41.22 (-1.89)
18 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.76 39.50 +7.12
Entry time: 38.88 (+0.62)
19 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.70 39.79 +7.41
Entry time: 38.17 (+1.62)
20 Silke Andersen 2009 Køge Svømmeklub +0.85 39.97 +7.59
Entry time: 45.00 (-5.03)
21 Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub +0.94 40.80 +8.42
Entry time: 40.19 (+0.61)
22 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub +0.77 41.28 +8.90
Entry time: 40.92 (+0.36)
23 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub +0.84 42.15 +9.77
Entry time: 42.59 (-0.44)
24 Frederikke Unn 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 45.45 +13.07
Entry time: 50.50 (-5.05)
25 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 47.79 +15.41
Entry time: 49.51 (-1.72)
26 Emma Yde Haastrup 2008 Farum Svømmeklub +0.83 49.36 +16.98
Entry time: 46.34 (+3.02)
- Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub +0.82 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Annabella Holm Ciampi 2009 Farum Svømmeklub DNS
- Josefine Jaakkonen Nielsen 2009 Næstved Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22
Løb 5, 50m Backstroke Women 11-12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 36.30 QB
Entry time: 47.00 (-10.70)
2 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.83 37.29 +0.99 QB
Entry time: 36.40 (+0.89)
3 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød +0.59 37.89 +1.59 QB
Entry time: 50.00 (-12.11)
4 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.66 39.56 +3.26 QB
Entry time: 50.00 (-10.44)
5 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 39.62 +3.32 QB
Entry time: 45.00 (-5.38)
6 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.86 39.96 +3.66 QB
Entry time: 42.00 (-2.04)
7 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub +0.77 40.20 +3.90 QB
Entry time: 40.85 (-0.65)
8 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 40.26 +3.96 QB
Entry time: 45.00 (-4.74)
9 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.97 40.31 +4.01
Entry time: 42.00 (-1.69)
10 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 41.13 +4.83
Entry time: 50.00 (-8.87)
11 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub +0.85 41.25 +4.95
Entry time: 48.13 (-6.88)
12 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 41.43 +5.13
Entry time: 45.00 (-3.57)
13 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub +0.74 41.49 +5.19
Entry time: 39.86 (+1.63)
14 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 41.70 +5.40
Entry time: 47.00 (-5.30)
15 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 41.73 +5.43
Entry time: 47.00 (-5.27)
16 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.93 41.84 +5.54
Entry time: 50.00 (-8.16)
17 Lucca Kiding 2011 Køge Svømmeklub +0.74 41.99 +5.69
Entry time: 44.64 (-2.65)
18 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 42.34 +6.04
Entry time: 47.00 (-4.66)
19 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød +0.87 42.52 +6.22
Entry time: 50.00 (-7.48)
20 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 42.88 +6.58
Entry time: 46.02 (-3.14)
21 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.85 43.23 +6.93
Entry time: 46.00 (-2.77)
22 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.84 43.88 +7.58
Entry time: 55.00 (-11.12)
23 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 44.02 +7.72
Entry time: 47.00 (-2.98)
24 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 45.16 +8.86
Entry time: 50.00 (-4.84)
25 Lærke Sofie Flindt 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 45.34 +9.04
Entry time: 55.00 (-9.66)
26 Natacha Mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub +0.70 45.82 +9.52
Entry time: 45.76 (+0.06)
27 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød +0.76 45.94 +9.64
Entry time: 50.00 (-4.06)
28 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 47.22 +10.92
Entry time: 50.00 (-2.78)
29 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 47.39 +11.09
Entry time: 50.00 (-2.61)
30 Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 47.75 +11.45
Entry time: 55.00 (-7.25)
31 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 48.00 +11.70
Entry time: 47.00 (+1.00)
32 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 48.91 +12.61
Entry time: 55.00 (-6.09)
33 Maya Jønsson 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 49.41 +13.11
Entry time: 50.59 (-1.18)
34 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød +0.73 49.50 +13.20
Entry time: 50.00 (-0.50)
35 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.90 53.88 +17.58
Entry time: 55.00 (-1.12)
36 Liva Kirchler Jørgensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 55.84 +19.54
Entry time: 58.00 (-2.16)
37 Laura Emborg Schwartz 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.59 1:00.48 +24.18
Entry time: 1:00.00 (+0.48)
38 Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.93 1:04.93 +28.63
Entry time: 1:00.41 (+4.52)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22
Løb 5, 50m Backstroke Women 10 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 46.81 QA
Entry time: 51.36 (-4.55)
2 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub +0.67 50.38 +3.57 QA
Entry time: 53.57 (-3.19)
3 Ida Gagnér 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.79 55.54 +8.73 QA
Entry time: 1:02.69 (-7.15)
4 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.78 56.09 +9.28 QA
Entry time: 1:03.01 (-6.92)
5 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.96 58.50 +11.69 QA
Entry time: 56.41 (+2.09)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22
22-04-2022 19:04.56 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner