2024-07-21   13:29:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Triton Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 22.04.2022

Document
Resultater
Triton Open 2022
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 9, 50m Freestyle Women 18-100 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 27.48 QE
Entry time: 27.21 (+0.27)
2 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 28.57 +1.09 QE
Entry time: 28.93 (-0.36)
3 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub 28.59 +1.11 QE
Entry time: 28.09 (+0.50)
4 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub 28.99 +1.51 QE
Entry time: 28.68 (+0.31)
5 Sophia Christensen 2003 Køge Svømmeklub 30.18 +2.70 QE
Entry time: 29.40 (+0.78)
6 Sarah Holm Clausen 2004 Farum Svømmeklub 30.83 +3.35 QE
Entry time: 30.25 (+0.58)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48
Løb 9, 50m Freestyle Women 15-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 28.22 QD
Entry time: 28.91 (-0.69)
2 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 29.18 +0.96 QD
Entry time: 29.35 (-0.17)
3 Amalie Mønster Birk 2007 Køge Svømmeklub 29.51 +1.29 QD
Entry time: 29.39 (+0.12)
4 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub 29.52 +1.30 QD
Entry time: 28.93 (+0.59)
5 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 29.55 +1.33 QD
Entry time: 29.61 (-0.06)
6 Alicia Sjögren 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 29.81 +1.59 QD
Entry time: 29.42 (+0.39)
7 Mathilde Thor Møller 2005 Farum Svømmeklub 29.88 +1.66 QD
Entry time: 29.95 (-0.07)
8 Anne-Marie Toft 2007 Køge Svømmeklub 30.16 +1.94 QD
Entry time: 30.08 (+0.08)
9 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 30.26 +2.04
Entry time: 30.30 (-0.04)
10 Mathilde V. Høyer 2007 Lyngby Svømmeklub 30.62 +2.40
Entry time: 30.74 (-0.12)
11 Silje Rud Pedersen 2007 Næstved Svømmeklub 30.96 +2.74
Entry time: 30.30 (+0.66)
=12 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 31.05 +2.83
Entry time: 32.23 (-1.18)
=12 Amalie Haack 2007 Køge Svømmeklub 31.05 +2.83
Entry time: 33.00 (-1.95)
14 Mejse Jakobsen 2007 Køge Svømmeklub 31.55 +3.33
Entry time: 31.24 (+0.31)
15 Caroline Risager Strate 2007 Næstved Svømmeklub 31.57 +3.35
Entry time: 32.88 (-1.31)
16 Sofie Emilie Lange 2007 Gladsaxe Svømmeklub 31.62 +3.40
Entry time: 31.31 (+0.31)
17 Sara Rygaard Kaiser 2007 Næstved Svømmeklub 31.63 +3.41
Entry time: 31.41 (+0.22)
18 Kaja Pedersen 2007 Holbæk Svømme Klub 32.02 +3.80
Entry time: 31.93 (+0.09)
19 Anna Høyer 2007 Køge Svømmeklub 32.89 +4.67
Entry time: 31.98 (+0.91)
20 Mathilde Bendtsen 2007 Næstved Svømmeklub 34.07 +5.85
Entry time: 33.62 (+0.45)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48
Løb 9, 50m Freestyle Women 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub 28.21 QC
Entry time: 28.53 (-0.32)
2 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 28.51 +0.30 QC
Entry time: 28.70 (-0.19)
3 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub 28.70 +0.49 QC
Entry time: 29.25 (-0.55)
4 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 29.25 +1.04 QC
Entry time: 30.76 (-1.51)
5 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 29.44 +1.23 QC
Entry time: 30.34 (-0.90)
6 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 29.76 +1.55 QC
Entry time: 30.11 (-0.35)
7 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub 29.89 +1.68 QC
Entry time: 29.76 (+0.13)
8 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub 30.02 +1.81 QC
Entry time: 31.84 (-1.82)
9 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 30.13 +1.92
Entry time: 29.93 (+0.20)
10 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub 30.39 +2.18
Entry time: 29.80 (+0.59)
11 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 30.65 +2.44
Entry time: 33.52 (-2.87)
12 Ida L. Færgemann 2008 Farum Svømmeklub 30.72 +2.51
Entry time: 31.70 (-0.98)
13 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 30.80 +2.59
Entry time: 31.42 (-0.62)
14 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 30.90 +2.69
Entry time: 31.87 (-0.97)
15 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 31.18 +2.97
Entry time: 31.56 (-0.38)
16 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub 31.24 +3.03
Entry time: 33.03 (-1.79)
17 Merle Blomberg Jensen 2008 Næstved Svømmeklub 31.32 +3.11
Entry time: 31.35 (-0.03)
18 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 31.61 +3.40
Entry time: 32.36 (-0.75)
19 Emilie Lyngfeldt Boholm 2008 Køge Svømmeklub 31.70 +3.49
Entry time: 32.47 (-0.77)
20 Fillippa Hvelplund 2008 Farum Svømmeklub 31.77 +3.56
Entry time: 31.16 (+0.61)
21 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub 31.87 +3.66
Entry time: 32.30 (-0.43)
22 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub 32.43 +4.22
Entry time: 31.93 (+0.50)
23 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 32.92 +4.71
Entry time: 33.42 (-0.50)
24 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 33.11 +4.90
Entry time: 34.87 (-1.76)
25 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 33.16 +4.95
Entry time: 35.30 (-2.14)
26 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub 33.29 +5.08
Entry time: 33.23 (+0.06)
27 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 33.58 +5.37
Entry time: 33.70 (-0.12)
28 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 34.42 +6.21
Entry time: 35.28 (-0.86)
29 Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub 34.71 +6.50
Entry time: 34.29 (+0.42)
30 Julie Holm Sørensen 2008 Næstved Svømmeklub 34.91 +6.70
Entry time: 35.14 (-0.23)
31 Frederikke Schwaner-Hanse 2008 Køge Svømmeklub 35.22 +7.01
Entry time: 34.96 (+0.26)
32 Frederikke Unn 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 35.86 +7.65
33 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 35.90 +7.69
Entry time: 36.23 (-0.33)
34 Josefine Jaakkonen Nielsen 2009 Næstved Svømmeklub 35.91 +7.70
Entry time: 41.45 (-5.54)
35 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 36.08 +7.87
Entry time: 37.11 (-1.03)
36 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 37.15 +8.94
Entry time: 37.25 (-0.10)
- Annabella Holm Ciampi 2009 Farum Svømmeklub DNS
- Anne-Maj Framke 2008 Sigma Swim Allerød DNS
- Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48
Løb 9, 50m Freestyle Women 11-12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 29.70 QB
Entry time: 29.74 (-0.04)
2 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 31.19 +1.49 QB
Entry time: 50.00 (-18.81)
3 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 31.90 +2.20 QB
Entry time: 50.00 (-18.10)
4 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub 31.92 +2.22 QB
Entry time: 33.36 (-1.44)
=5 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.98 +3.28 QB
Entry time: 37.00 (-4.02)
=5 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.98 +3.28 QB
Entry time: 38.00 (-5.02)
7 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 33.11 +3.41 QB
Entry time: 33.08 (+0.03)
8 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.30 +3.60 QB
Entry time: 36.00 (-2.70)
9 Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub 33.34 +3.64
Entry time: 35.57 (-2.23)
10 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.61 +3.91
Entry time: 38.00 (-4.39)
11 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub 33.73 +4.03
Entry time: 33.83 (-0.10)
12 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 34.17 +4.47
Entry time: 50.00 (-15.83)
13 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 34.23 +4.53
Entry time: 35.18 (-0.95)
14 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.49 +4.79
Entry time: 40.00 (-5.51)
15 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.87 +5.17
Entry time: 37.00 (-2.13)
16 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.20 +5.50
Entry time: 40.00 (-4.80)
17 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub 35.37 +5.67
Entry time: 38.31 (-2.94)
18 Lucca Kiding 2011 Køge Svømmeklub 35.55 +5.85
Entry time: 35.75 (-0.20)
19 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub 35.70 +6.00
Entry time: 37.54 (-1.84)
20 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.87 +6.17
Entry time: 40.00 (-4.13)
21 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.95 +6.25
Entry time: 40.00 (-4.05)
22 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.01 +6.31
Entry time: 40.00 (-3.99)
23 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.50 +6.80
Entry time: 40.00 (-3.50)
24 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.69 +6.99
Entry time: 43.00 (-6.31)
25 Filippa Stokholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub 36.72 +7.02
Entry time: 39.25 (-2.53)
26 Caroline Elisabeth Moris 2010 Køge Svømmeklub 36.74 +7.04
Entry time: 39.34 (-2.60)
27 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.38 +7.68
Entry time: 43.00 (-5.62)
28 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 38.65 +8.95
Entry time: 50.00 (-11.35)
29 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub 38.66 +8.96
Entry time: 39.24 (-0.58)
30 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.91 +9.21
Entry time: 45.00 (-6.09)
31 Natacha Mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 39.18 +9.48
Entry time: 39.64 (-0.46)
32 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.80 +10.10
Entry time: 50.00 (-10.20)
33 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 39.87 +10.17
Entry time: 48.00 (-8.13)
34 Maya Jønsson 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 40.18 +10.48
Entry time: 42.57 (-2.39)
35 Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.11 +11.41
Entry time: 49.00 (-7.89)
36 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.24 +11.54
Entry time: 50.00 (-8.76)
37 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.84 +12.14
Entry time: 43.00 (-1.16)
38 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.61 +13.91
Entry time: 43.00 (+0.61)
39 Liva Kirchler Jørgensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.75 +18.05
Entry time: 50.00 (-2.25)
40 Laura Emborg Schwartz 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.54 +19.84
Entry time: 50.00 (-0.46)
41 Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 55.74 +26.04
Entry time: 56.27 (-0.53)
- Lærke Sofie Flindt 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
SW 10.5 Walks during freestyle events or during the freestyle portion of the medley
- Ella Maria Cordsen 2010 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48
Løb 9, 50m Freestyle Women 10 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 40.90 QA
Entry time: 45.12 (-4.22)
2 Sofie Amalie Morthorst 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 42.92 +2.02 QA
Entry time: 48.31 (-5.39)
3 Ida Gagnér 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 51.37 +10.47 QA
Entry time: 47.57 (+3.80)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48
22-04-2022 19:36.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner