Results for Vårsimiaden 2022, Väsby SS
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Arrangör: |
Stockholm Simförbund |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daisy Andreasson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
1:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
1:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
|
1:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
+0.86 |
|
1:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
1:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
|
1:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
+0.94 |
|
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
1:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
+0.60 |
|
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
1:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
+0.94 |
|
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
1:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
1:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
+0.74 |
|
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lindkvist |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.91 |
|
1:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.87 |
|
1:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
+0.85 |
|
1:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
|
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Nobel Stenström |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.93 |
|
1:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antonia Rudeanu |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.93 |
|
1:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
|
1:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Söderberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
|
2:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.87 |
|
1:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Thor Åström |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.82 |
|
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
1:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
1:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
1:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.87 |
|
1:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.99 |
|
1:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:47:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|