2022-12-02   13:50:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2022, Höganäs

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 1, 4x50m Medley Flickor - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Helsingborgs Simsällskap Blå 12 Helsingborgs Simsällskap 2:39.38
Astrid Fältman 2010 AM9810 36.25 36.25
Maria Komljenovic 2011 AH0411 53.28 1:29.53
Ellen Edberg Herrström 2010 AK8610 33.48 2:03.01
Noelle Roslind 2011 AI3611 36.37 2:39.38
Helsingborgs Simsällskap grön 12 Helsingborgs Simsällskap 2:48.61
Gerda Kogan 2010 AP3410 45.00 45.00
Matilda Rehnström 2010 AK9610 42.17 1:27.17
Märta Edelhamre 2010 AK8810 39.76 2:06.93
Meja Sandin 2011 AH1411 41.68 2:48.61
Helsingborgs Simsällskap gul 12 Helsingborgs Simsällskap 2:39.16
Ellen Pråme 2010 AN0410 43.07 43.07
Laura Andersson 2010 AK8210 39.53 1:22.60
Felicia Nocko Saldes 2010 AR8410 36.57 1:59.17
Minuu Neumann 2011 AJ9011 39.99 2:39.16
Helsingborgs Simsällskap röd 12 Helsingborgs Simsällskap 2:43.55
Ellen Renken 2010 AT6810 46.32 46.32
Felicia Skogholm Pihl 2010 AI7410 41.05 1:27.37
Laura Bartolek 2010 AK8410 35.22 2:02.59
Maja Hansson 2011 AH0211 40.96 2:43.55
Helsingborgs Simsällskap vit 12 Helsingborgs Simsällskap 2:45.56
Nellie Bertelsen Borg 2011 AI3411 43.94 43.94
Elsa Magnander 2010 AK9410 47.07 1:31.01
Saga Jaxmar 2010 AK9010 35.48 2:06.49
Freja Cedergren 2010 AP3210 39.07 2:45.56
Höganäs Simsällskap Töser 12 Höganäs Simsällskap 2:54.34
Linnea Nordestad 2010 AU7010 50.42 50.42
Signe Kulle 2011 AR6811 56.06 1:46.48
Elly Vendel 2010 AC9810 31.57 2:18.05
Tindra Johansson 2010 AR5810 36.29 2:54.34
Klippans Simsällskap 12 Klippans Simsällskap 2:34.18
Emma Ströby-Stepan 2010 AE8210 38.06 38.06
Thilde Löfgren 2010 AC9610 44.86 1:22.92
Marta Wisniewska 2010 AF2610 34.69 1:57.61
Inez Pirvu Ottosson 2011 AG7811 36.57 2:34.18
Kristianstads SLS 12 Kristianstads SLS 2:45.26
Aiyana Svensson 2011 AF5011 41.45 41.45
Thyra Hopp 2010 AJ1010 38.66 1:20.11
Thea Axelsson Orvegren 2011 AF2011 48.61 2:08.72
Merve Taip Alicov 2011 AH6811 36.54 2:45.26
Landskrona Simsällskap 11-12  12 Landskrona Simsällskap 2:42.01
Linn Ekvall 2011 AD7811 40.53 40.53
Alice Hudson 2011 AF2211 44.24 1:24.77
Isabella Hansen 2010 AE8410 40.35 2:05.12
Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 AB4611 36.89 2:42.01
Landskrona Simsällskap 11-12  12 Landskrona Simsällskap 2:55.05
Alva Eskilsson 2010 AG2810 41.41 41.41
Linnéa Hansson 2011 AJ6411 48.18 1:29.59
Alice Liebenhagen 2010 AO9610 48.02 2:17.61
Saga Persson 2010 AJ1810 37.44 2:55.05
Poseidon Lag 7 11 Simklubben Poseidon DSQ
Thea Bengtsson-Pratt 2011 AL0611
Ida Östrand 2011 AR1611
Lea Pfanhauser 2011 AQ2211
Ebba Norinder 2011 AR6011
Simklubben Poseidon lag 1 12 Simklubben Poseidon 2:50.01
Alissa Taimor 2010 AT4210 45.30 45.30
Signe Isaksson 2010 AP4610 47.09 1:32.39
Tong Wu 2010 AP4410 36.83 2:09.22
Elin Andersson 2011 AP5011 40.79 2:50.01
Simklubben Poseidon lag 2 12 Simklubben Poseidon 2:59.06
Tyra Hörestrand 2010 AT3810 46.47 46.47
Astrid Hansson 2010 AT3610 45.05 1:31.52
Ieva Drazdziule 2010 AE8610 38.34 2:09.86
Elsa Nilsson 2010 AO4610 49.20 2:59.06
Simklubben Poseidon, Havets  12 Simklubben Poseidon 2:28.97
Liv Lundin Linnér 2011 AC4811 38.93 38.93
Ebba Seyffart 2010 AE9210 45.11 1:24.04
Hilda L Christensen 2010 AC9410 32.69 1:56.73
Hanna Dao 2010 AL1010 32.24 2:28.97
Ängelholms Simsällskap 12 Ängelholms Simsällskap 2:31.50
Estelle Johansson 2010 AA4810 35.05 35.05
Julia Nyberg 2010 AP5010 44.53 1:19.58
Elin Kugg 2010 AB6210 35.15 1:54.73
Ella Stenmark 2011 AK0411 36.77 2:31.50
Grenen officiell:  2022-05-07 09:18:25
2022-05-07 09:18:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 2, 4x50m Medley Pojkar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Helsingborgs Simsällskap blå 12 Helsingborgs Simsällskap 3:02.76
Neo Dobraj 2011 AF7911 43.97 43.97
Hassan Kabrit 2011 AE8311 52.25 1:36.22
Victor Samevall 2010 AI6910 38.27 2:14.49
Love Kronwall 2011 AF8111 48.27 3:02.76
Helsingborgs Simsällskap röd 12 Helsingborgs Simsällskap 2:45.79
Simon Mortensson 2010 AL9110 45.73 45.73
Felix Broberg 2010 AJ7710 44.76 1:30.49
Viggo Näsström 2010 AF6710 37.36 2:07.85
Neo Nivdalen 2010 AL9310 37.94 2:45.79
Höganäs Simsällskap Pågar 12 Höganäs Simsällskap DNS
Vilmer Nilsson 2011 AH4511
Henry Pritchard 2011 AI8111
Pelle Müller-Hansen 2010 AK7110
Willon Grahn 2010 AR3710
Kristianstads SLS 12 Kristianstads SLS 3:04.78
Noah Edfast 2010 AE3110 1:32.57 1:32.57
Kaj Strunk 2011 AD4711 1:32.21 3:04.78
Oscar Thim 2011 AE4311 3:04.78
Ludwig Ljungberg 2011 AG7311
Poseidon Lag 7 11 Simklubben Poseidon 3:57.68
Kaan Ercan 2011 AK5311 1:05.54 1:05.54
Jacob Braun 2011 AL4711 1:04.28 2:09.82
Oskar Zdolsek 2011 AG8111 54.70 3:04.52
Simon Lindquist 2011 AL4911 53.16 3:57.68
Simklubben Poseidon lag 1 12 Simklubben Poseidon DSQ
Albin Olsson 2010 AF7510
Theo Lind 2011 AC8911
Emil Mobini 2010 AK2310
Viggo Remitz 2010 AN4110
Simklubben Poseidon lag 2 12 Simklubben Poseidon 2:58.56
Truls Harding 2010 AM4910 44.85 44.85
Vincent Olsson 2010 AM7510 53.09 1:37.94
Erik Giselsson Tholin 2011 AD8111 42.83 2:20.77
Max Eriksson 2010 AK2110 37.79 2:58.56
Simklubben Poseidon, Havets  12 Simklubben Poseidon 2:38.78
Safir Efendi 2010 AI1410 40.96 40.96
Folke af Trampe 2011 AC8711 47.16 1:28.12
Finn Bredberg 2010 AF1910 37.77 2:05.89
Dante Anker 2010 AA4510 32.89 2:38.78
Grenen officiell:  2022-05-07 09:31:22
2022-05-07 09:31:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 3, 100m Frisim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Laura Andersson 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:19.07
50m: 37.57
100m: 1:19.07
(41.50)
Laura Bartolek 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:12.76
50m: 35.40
100m: 1:12.76
(37.36)
Clara Bergholtz 2010 Ängelholms Simsällskap 1:38.34
50m: 43.72
100m: 1:38.34
(54.62)
Elsie Burnesson 2010 Landskrona Simsällskap 1:40.20
50m: 48.19
100m: 1:40.20
(52.01)
Freja Cedergren 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:32.61
50m: 42.20
100m: 1:32.61
(50.41)
Robin Christiansson 2010 Landskrona Simsällskap 1:35.72
50m: 44.23
100m: 1:35.72
(51.49)
Alva Cremon 2010 Simklubben Poseidon 1:35.53
50m: 45.69
100m: 1:35.53
(49.84)
Hanna Dao 2010 Simklubben Poseidon 1:15.68
50m: 35.48
100m: 1:15.68
(40.20)
Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon 1:15.39
50m: 36.46
100m: 1:15.39
(38.93)
Märta Edelhamre 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:19.56
50m: 37.07
100m: 1:19.56
(42.49)
Hilda Enocson 2010 Karlshamns Simklubb 1:26.38
50m: 42.03
100m: 1:26.38
(44.35)
Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 1:11.85
50m: 33.69
100m: 1:11.85
(38.16)
Astrid Fältman 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:18.97
50m: 37.41
100m: 1:18.97
(41.56)
Tuva Götborg 2010 S 71 1:27.46
50m: 40.33
100m: 1:27.46
(47.13)
Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap 1:19.94
50m: 37.57
100m: 1:19.94
(42.37)
Astrid Hansson 2010 Simklubben Poseidon 1:30.34
50m: 42.14
100m: 1:30.34
(48.20)
Hanna Hansson 2010 Höganäs Simsällskap 1:28.47
50m: 41.17
100m: 1:28.47
(47.30)
Kajsa Hermansson Söderdahl 2010 Landskrona Simsällskap 1:51.60
50m: 51.21
100m: 1:51.60
(1:00.39)
Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 1:12.56
50m: 35.30
100m: 1:12.56
(37.26)
Signe Isaksson 2010 Simklubben Poseidon 1:21.14
50m: 38.77
100m: 1:21.14
(42.37)
Saga Jaxmar 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:12.74
50m: 34.67
100m: 1:12.74
(38.07)
Estelle Johansson 2010 Ängelholms Simsällskap 1:08.03
50m: 33.54
100m: 1:08.03
(34.49)
Tindra Johansson 2010 Höganäs Simsällskap 1:26.04
50m: 39.18
100m: 1:26.04
(46.86)
Gerda Kogan 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:26.37
50m: 40.21
100m: 1:26.37
(46.16)
Elin Kugg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:13.34
50m: 35.13
100m: 1:13.34
(38.21)
Hilda L Christensen 2010 Simklubben Poseidon 1:08.33
50m: 33.04
100m: 1:08.33
(35.29)
Alice Liebenhagen 2010 Landskrona Simsällskap 1:40.93
50m: 48.64
100m: 1:40.93
(52.29)
Thilde Löfgren 2010 Klippans Simsällskap 1:21.26
50m: 38.95
100m: 1:21.26
(42.31)
Elsa Magnander 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:29.32
50m: 41.19
100m: 1:29.32
(48.13)
Anja Månsson 2010 S 71 1:18.11
50m: 36.88
100m: 1:18.11
(41.23)
Elvira Mårtensson Rosén 2010 Simklubben Poseidon 1:35.99
50m: 44.89
100m: 1:35.99
(51.10)
Elsa Nilsson 2010 Simklubben Poseidon 1:50.39
50m: 51.62
100m: 1:50.39
(58.77)
Nora Nilsson 2010 Landskrona Simsällskap DSQ
Felicia Nocko Saldes 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:15.27
50m: 36.05
100m: 1:15.27
(39.22)
Linnea Nordestad 2010 Höganäs Simsällskap 1:33.57
50m: 42.57
100m: 1:33.57
(51.00)
Julia Nyberg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:13.18
50m: 34.65
100m: 1:13.18
(38.53)
Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap 1:25.85
50m: 40.30
100m: 1:25.85
(45.55)
Julia Pettersson 2010 Landskrona Simsällskap 1:32.37
50m: 40.54
100m: 1:32.37
(51.83)
Ellen Pråme 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:22.42
50m: 38.03
100m: 1:22.42
(44.39)
Matilda Rehnström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:14.47
50m: 35.26
100m: 1:14.47
(39.21)
Ellen Renken 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:29.18
50m: 43.05
100m: 1:29.18
(46.13)
Stina Renström 2010 Ängelholms Simsällskap 1:25.71
50m: 37.90
100m: 1:25.71
(47.81)
Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon 1:16.78
50m: 36.05
100m: 1:16.78
(40.73)
Linnea Skog Kronvall 2010 Osby Simsällskap 1:41.41
50m: 47.12
100m: 1:41.41
(54.29)
Felicia Skogholm Pihl 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:21.97
50m: 38.80
100m: 1:21.97
(43.17)
Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap 1:21.28
50m: 38.06
100m: 1:21.28
(43.22)
Emma Ströby-Stepan 2010 Klippans Simsällskap 1:10.70
50m: 33.22
100m: 1:10.70
(37.48)
Alissa Taimor 2010 Simklubben Poseidon 1:28.56
50m: 39.46
100m: 1:28.56
(49.10)
Nora Therén 2010 Eslövs Simsällskap 1:43.45
50m: 46.10
100m: 1:43.45
(57.35)
Mira Thorsen 2010 Kristianstads SLS 1:22.12
50m: 39.85
100m: 1:22.12
(42.27)
Elly Vendel 2010 Höganäs Simsällskap 1:04.44
50m: 31.54
100m: 1:04.44
(32.90)
Antara Viswanathan 2010 Simklubben Poseidon 2:13.32
50m: 1:00.64
100m: 2:13.32
(1:12.68)
Mikaela Wahlund 2010 Kristianstads SLS 1:34.68
50m: 44.37
100m: 1:34.68
(50.31)
Marta Wisniewska 2010 Klippans Simsällskap 1:05.97
50m: 32.12
100m: 1:05.97
(33.85)
Tong Wu 2010 Simklubben Poseidon 1:19.93
50m: 38.28
100m: 1:19.93
(41.65)
2022-05-07 09:57:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 4, 100m Frisim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon 1:13.60
50m: 35.57
100m: 1:13.60
(38.03)
Davud Asovic 2010 Landskrona Simsällskap 1:44.71
50m: 44.84
100m: 1:44.71
(59.87)
Finn Bredberg 2010 Simklubben Poseidon 1:09.32
50m: 33.66
100m: 1:09.32
(35.66)
Felix Broberg 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:29.66
50m: 44.33
100m: 1:29.66
(45.33)
Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 1:12.85
50m: 35.03
100m: 1:12.85
(37.82)
Noah Edfast 2010 Kristianstads SLS 1:21.93
50m: 39.08
100m: 1:21.93
(42.85)
Safir Efendi 2010 Simklubben Poseidon 1:19.60
50m: 36.66
100m: 1:19.60
(42.94)
Max Eriksson 2010 Simklubben Poseidon 1:24.47
50m: 40.11
100m: 1:24.47
(44.36)
Willon Grahn 2010 Höganäs Simsällskap 1:37.34
50m: 45.50
100m: 1:37.34
(51.84)
Truls Harding 2010 Simklubben Poseidon 1:24.54
50m: 40.01
100m: 1:24.54
(44.53)
Ewan Lidberg 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:13.08
50m: 35.80
100m: 1:13.08
(37.28)
Emil Mobini 2010 Simklubben Poseidon 1:34.91
50m: 43.37
100m: 1:34.91
(51.54)
Simon Mortensson 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:30.95
50m: 44.73
100m: 1:30.95
(46.22)
Pelle Müller-Hansen 2010 Höganäs Simsällskap 1:25.18
50m: 39.08
100m: 1:25.18
(46.10)
Melvin Nilsson 2010 Höganäs Simsällskap 1:39.65
50m: 43.71
100m: 1:39.65
(55.94)
Neo Nivdalen 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:24.66
50m: 39.28
100m: 1:24.66
(45.38)
Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap 1:21.82
50m: 38.49
100m: 1:21.82
(43.33)
Viggo Näsström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:18.95
50m: 36.35
100m: 1:18.95
(42.60)
Albin Olsson 2010 Simklubben Poseidon 1:29.24
50m: 39.19
100m: 1:29.24
(50.05)
Vincent Olsson 2010 Simklubben Poseidon 1:40.74
50m: 45.37
100m: 1:40.74
(55.37)
Viggo Remitz 2010 Simklubben Poseidon 1:58.22
50m: 54.47
100m: 1:58.22
(1:03.75)
Victor Samevall 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:13.91
50m: 35.07
100m: 1:13.91
(38.84)
Joshua Simon Hey 2010 Eslövs Simsällskap DNS
Alfred Södhammar 2010 Landskrona Simsällskap 1:24.78
50m: 40.06
100m: 1:24.78
(44.72)
Nils Troberg 2010 S 71 1:19.29
50m: 36.67
100m: 1:19.29
(42.62)
Montague Vesti-Sekula 2010 Karlshamns Simklubb 1:22.40
50m: 39.36
100m: 1:22.40
(43.04)
2022-05-07 10:09:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap 47.59
Thea Axelsson Orvegren 2011 Kristianstads SLS DSQ
Thea Bengtsson-Pratt 2011 Simklubben Poseidon DSQ
Nellie Bertelsen Borg 2011 Helsingborgs Simsällskap 49.11
Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap 43.56
Asta Granqvist 2011 Karlshamns Simklubb DSQ
Linnéa Hansson 2011 Landskrona Simsällskap 43.79
Alice Hudson 2011 Landskrona Simsällskap 42.61
Felicia Hvistendal 2011 Eslövs Simsällskap DSQ
Signe Kulle 2011 Höganäs Simsällskap 52.01
Andrea Kuzmickaite 2011 Höganäs Simsällskap 53.17
Ebba Norinder 2011 Simklubben Poseidon 1:08.16
Zoe Petersson 2011 Karlshamns Simklubb 56.26
Elvira Sandberg 2011 Helsingborgs Simsällskap 53.33
Ella Stenmark 2011 Ängelholms Simsällskap 52.20
Maximilia Vuokivi 2011 Klippans Simsällskap 48.79
2022-05-07 10:19:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Tim Bankert 2011 Helsingborgs Simsällskap 48.70
Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 45.62
Neo Dobraj 2011 Helsingborgs Simsällskap 49.99
Erik Giselsson Tholin 2011 Simklubben Poseidon 44.49
Jonathan Kastberg 2011 Simklubben Poseidon 54.25
Theo Lind 2011 Simklubben Poseidon 47.81
Ville Lindman 2011 Simklubben Poseidon 1:10.26
Simon Lindquist 2011 Simklubben Poseidon DSQ
Vilmer Nilsson 2011 Höganäs Simsällskap 48.24
Oscar Thim 2011 Kristianstads SLS 45.46
Oskar Zdolsek 2011 Simklubben Poseidon 56.44
2022-05-07 10:20:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 7, 100m Bröstsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Laura Andersson 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:26.38
50m: 40.79
100m: 1:26.38
(45.59)
Laura Bartolek 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:32.14
50m: 43.84
100m: 1:32.14
(48.30)
Clara Bergholtz 2010 Ängelholms Simsällskap DSQ
Elsie Burnesson 2010 Landskrona Simsällskap 1:51.94
50m: 52.54
100m: 1:51.94
(59.40)
Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin DNS
Freja Cedergren 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:48.44
50m: 51.59
100m: 1:48.44
(56.85)
Robin Christiansson 2010 Landskrona Simsällskap 2:01.15
50m: 55.96
100m: 2:01.15
(1:05.19)
Alva Cremon 2010 Simklubben Poseidon 1:57.10
50m: 55.70
100m: 1:57.10
(1:01.40)
Hanna Dao 2010 Simklubben Poseidon 1:41.71
50m: 48.81
100m: 1:41.71
(52.90)
Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon DSQ
Ellen Edberg Herrström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:38.32
50m: 45.06
100m: 1:38.32
(53.26)
Märta Edelhamre 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:40.80
50m: 48.03
100m: 1:40.80
(52.77)
Hilda Enocson 2010 Karlshamns Simklubb 1:46.64
50m: 51.54
100m: 1:46.64
(55.10)
Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 1:37.41
50m: 45.57
100m: 1:37.41
(51.84)
Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap 1:41.65
50m: 48.38
100m: 1:41.65
(53.27)
Astrid Fältman 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:39.13
50m: 46.22
100m: 1:39.13
(52.91)
Tuva Götborg 2010 S 71 2:06.49
50m: 56.91
100m: 2:06.49
(1:09.58)
Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap 1:44.47
50m: 50.38
100m: 1:44.47
(54.09)
Astrid Hansson 2010 Simklubben Poseidon 1:37.98
50m: 45.71
100m: 1:37.98
(52.27)
Kajsa Hermansson Söderdahl 2010 Landskrona Simsällskap 2:00.69
50m: 57.33
100m: 2:00.69
(1:03.36)
Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 1:24.81
50m: 39.97
100m: 1:24.81
(44.84)
Tyra Hörestrand 2010 Simklubben Poseidon 1:47.27
50m: 50.50
100m: 1:47.27
(56.77)
Signe Isaksson 2010 Simklubben Poseidon 1:41.82
50m: 48.16
100m: 1:41.82
(53.66)
Saga Jaxmar 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:35.09
50m: 45.25
100m: 1:35.09
(49.84)
Estelle Johansson 2010 Ängelholms Simsällskap 1:28.60
50m: 41.96
100m: 1:28.60
(46.64)
Gerda Kogan 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:53.11
50m: 54.36
100m: 1:53.11
(58.75)
Elin Kugg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:35.57
50m: 44.78
100m: 1:35.57
(50.79)
Hilda L Christensen 2010 Simklubben Poseidon 1:28.54
50m: 41.74
100m: 1:28.54
(46.80)
Alice Liebenhagen 2010 Landskrona Simsällskap 2:12.07
50m: 1:01.76
100m: 2:12.07
(1:10.31)
Thilde Löfgren 2010 Klippans Simsällskap 1:43.77
50m: 49.40
100m: 1:43.77
(54.37)
Elsa Magnander 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:39.44
50m: 46.54
100m: 1:39.44
(52.90)
Anja Månsson 2010 S 71 1:37.05
50m: 47.34
100m: 1:37.05
(49.71)
Elsa Nilsson 2010 Simklubben Poseidon 2:10.58
50m: 1:01.51
100m: 2:10.58
(1:09.07)
Nora Nilsson 2010 Landskrona Simsällskap 2:08.33
50m: 1:02.38
100m: 2:08.33
(1:05.95)
Felicia Nocko Saldes 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:42.81
50m: 47.94
100m: 1:42.81
(54.87)
Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap 1:50.38
50m: 51.46
100m: 1:50.38
(58.92)
Julia Pettersson 2010 Landskrona Simsällskap 2:00.85
50m: 54.86
100m: 2:00.85
(1:05.99)
Ellen Pråme 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:42.45
50m: 48.61
100m: 1:42.45
(53.84)
Matilda Rehnström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:32.63
50m: 43.80
100m: 1:32.63
(48.83)
Ellen Renken 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:54.06
50m: 54.40
100m: 1:54.06
(59.66)
Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon 1:37.78
50m: 45.93
100m: 1:37.78
(51.85)
Linnea Skog Kronvall 2010 Osby Simsällskap 2:00.10
50m: 58.17
100m: 2:00.10
(1:01.93)
Felicia Skogholm Pihl 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:34.88
50m: 44.24
100m: 1:34.88
(50.64)
Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap 1:49.74
50m: 51.91
100m: 1:49.74
(57.83)
Emma Ströby-Stepan 2010 Klippans Simsällskap 1:31.19
50m: 42.24
100m: 1:31.19
(48.95)
Linnea Söderstedt 2010 Ängelholms Simsällskap 1:42.53
50m: 47.31
100m: 1:42.53
(55.22)
Alissa Taimor 2010 Simklubben Poseidon 1:47.36
50m: 52.20
100m: 1:47.36
(55.16)
Nora Therén 2010 Eslövs Simsällskap 1:52.64
50m: 53.07
100m: 1:52.64
(59.57)
Elly Vendel 2010 Höganäs Simsällskap 1:27.88
50m: 40.97
100m: 1:27.88
(46.91)
Antara Viswanathan 2010 Simklubben Poseidon 2:43.87
50m: 1:16.29
100m: 2:43.87
(1:27.58)
Mikaela Wahlund 2010 Kristianstads SLS 2:14.30
50m: 1:03.39
100m: 2:14.30
(1:10.91)
Marta Wisniewska 2010 Klippans Simsällskap 1:24.10
50m: 40.16
100m: 1:24.10
(43.94)
2022-05-07 10:57:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 8, 100m Bröstsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon 1:44.71
50m: 50.40
100m: 1:44.71
(54.31)
Finn Bredberg 2010 Simklubben Poseidon 1:38.75
50m: 47.60
100m: 1:38.75
(51.15)
Felix Broberg 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:44.88
50m: 50.40
100m: 1:44.88
(54.48)
Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 1:39.45
50m: 46.94
100m: 1:39.45
(52.51)
Noah Edfast 2010 Kristianstads SLS 1:34.39
50m: 45.38
100m: 1:34.39
(49.01)
Safir Efendi 2010 Simklubben Poseidon DSQ
Max Eriksson 2010 Simklubben Poseidon 1:59.71
50m: 55.76
100m: 1:59.71
(1:03.95)
Willon Grahn 2010 Höganäs Simsällskap DSQ
Ewan Lidberg 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:34.14
50m: 42.76
100m: 1:34.14
(51.38)
Emil Mobini 2010 Simklubben Poseidon 1:53.07
50m: 54.98
100m: 1:53.07
(58.09)
Pelle Müller-Hansen 2010 Höganäs Simsällskap 2:20.71
50m: 1:02.67
100m: 2:20.71
(1:18.04)
Neo Nivdalen 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:45.56
50m: 51.21
100m: 1:45.56
(54.35)
Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap 1:53.80
50m: 53.95
100m: 1:53.80
(59.85)
Viggo Näsström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:35.16
50m: 45.60
100m: 1:35.16
(49.56)
Albin Olsson 2010 Simklubben Poseidon 1:50.10
50m: 50.68
100m: 1:50.10
(59.42)
Vincent Olsson 2010 Simklubben Poseidon 2:02.19
50m: 56.71
100m: 2:02.19
(1:05.48)
Viggo Remitz 2010 Simklubben Poseidon 2:05.20
50m: 59.84
100m: 2:05.20
(1:05.36)
Joshua Simon Hey 2010 Eslövs Simsällskap DNS
Nils Troberg 2010 S 71 1:47.48
50m: 49.53
100m: 1:47.48
(57.95)
Montague Vesti-Sekula 2010 Karlshamns Simklubb 1:45.42
50m: 49.73
100m: 1:45.42
(55.69)
2022-05-07 11:07:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 9, 50m Ryggsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alice Alm 2011 Helsingborgs Simsällskap 52.93
Elin Andersson 2011 Simklubben Poseidon 56.59
Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap 44.74
Thea Axelsson Orvegren 2011 Kristianstads SLS 51.34
Thea Bengtsson-Pratt 2011 Simklubben Poseidon 53.52
Nellie Bertelsen Borg 2011 Helsingborgs Simsällskap 46.06
Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap 41.25
Lovisa Ericson 2011 Kristianstads SLS 48.69
Linnéa Hansson 2011 Landskrona Simsällskap 45.83
Maja Hansson 2011 Helsingborgs Simsällskap 47.12
Alice Hudson 2011 Landskrona Simsällskap DSQ
Felicia Hvistendal 2011 Eslövs Simsällskap 43.20
Elin Johansson 2011 Klippans Simsällskap 48.56
Ieva Klimciauskaite 2011 Klippans Simsällskap DSQ
Maria Komljenovic 2011 Helsingborgs Simsällskap 52.81
Signe Kulle 2011 Höganäs Simsällskap 52.24
Andrea Kuzmickaite 2011 Höganäs Simsällskap 50.43
Juni Lampa 2011 Höganäs Simsällskap 1:11.44
Adele Lazzari 2011 Höganäs Simsällskap 56.12
Alice Levin 2011 Helsingborgs Simsällskap 45.29
Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon 40.77
Disa Mannsdorff 2011 Helsingborgs Simsällskap 50.56
Minuu Neumann 2011 Helsingborgs Simsällskap 52.47
Zoe Petersson 2011 Karlshamns Simklubb 45.47
Inez Pirvu Ottosson 2011 Klippans Simsällskap 44.15
Noelle Roslind 2011 Helsingborgs Simsällskap 44.74
Elvira Sandberg 2011 Helsingborgs Simsällskap 49.01
Meja Sandin 2011 Helsingborgs Simsällskap 52.37
Ella Stenmark 2011 Ängelholms Simsällskap 44.78
Aiyana Svensson 2011 Kristianstads SLS 41.86
Ines Söderstjerna 2011 Landskrona Simsällskap 54.51
Merve Taip Alicov 2011 Kristianstads SLS 44.64
Moa Thorén 2011 Helsingborgs Simsällskap 49.81
Novalie Tilliander Gounta 2011 S 71 DNS
2022-05-07 11:23:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 10, 50m Ryggsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Folke af Trampe 2011 Simklubben Poseidon 41.79
Tim Bankert 2011 Helsingborgs Simsällskap 46.16
Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb DSQ
Alexander Dahl 2011 Ängelholms Simsällskap 53.77
Neo Dobraj 2011 Helsingborgs Simsällskap 44.06
Kaan Ercan 2011 Simklubben Poseidon 1:03.51
Hassan Kabrit 2011 Helsingborgs Simsällskap 48.26
Jonathan Kastberg 2011 Simklubben Poseidon 52.28
Love Kronwall 2011 Helsingborgs Simsällskap 56.22
Theo Lind 2011 Simklubben Poseidon 47.30
Ville Lindman 2011 Simklubben Poseidon 1:01.13
Ludwig Ljungberg 2011 Kristianstads SLS DSQ
Vilmer Nilsson 2011 Höganäs Simsällskap 50.90
Henry Pritchard 2011 Höganäs Simsällskap DNS
Kaj Strunk 2011 Kristianstads SLS 48.94
Oscar Thim 2011 Kristianstads SLS 49.91
Oskar Zdolsek 2011 Simklubben Poseidon 52.68
2022-05-07 11:24:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Höganäs Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 HÖGANÄS
Plats: Höganäs Sportcenter Arrangör: Skånesim/Höganäs SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 11, 100m Medley Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Laura Andersson 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:29.01
50m: 41.91
100m: 1:29.01
(47.10)
Laura Bartolek 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:24.23
50m: 39.03
100m: 1:24.23
(45.20)
Elsie Burnesson 2010 Landskrona Simsällskap 1:50.00
100m: 1:50.00
(1:50.00)
Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin DNS
Freja Cedergren 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:44.80
50m: 50.90
100m: 1:44.80
(53.90)
Robin Christiansson 2010 Landskrona Simsällskap 1:51.52
50m: 53.18
100m: 1:51.52
(58.34)
Alva Cremon 2010 Simklubben Poseidon 1:53.28
50m: 55.74
100m: 1:53.28
(57.54)
Hanna Dao 2010 Simklubben Poseidon 1:26.02
50m: 38.23
100m: 1:26.02
(47.79)
Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon 1:29.57
50m: 41.92
100m: 1:29.57
(47.65)
Ellen Edberg Herrström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:25.40
50m: 39.27
100m: 1:25.40
(46.13)
Märta Edelhamre 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:28.79
50m: 42.32
100m: 1:28.79
(46.47)
Hilda Enocson 2010 Karlshamns Simklubb 1:48.28
50m: 53.02
100m: 1:48.28
(55.26)
Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 1:26.17
50m: 38.77
100m: 1:26.17
(47.40)
Alva Eskilsson 2010 Landskrona Simsällskap 1:30.53
50m: 41.98
100m: 1:30.53
(48.55)
Astrid Fältman 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:27.95
50m: 40.34
100m: 1:27.95
(47.61)
Tuva Götborg 2010 S 71 DSQ
Astrid Hansson 2010 Simklubben Poseidon DSQ
Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 1:20.97
50m: 38.69
100m: 1:20.97
(42.28)
Tyra Hörestrand 2010 Simklubben Poseidon 1:39.58
50m: 48.73
100m: 1:39.58
(50.85)
Saga Jaxmar 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:19.78
50m: 37.81
100m: 1:19.78
(41.97)
Estelle Johansson 2010 Ängelholms Simsällskap 1:17.09
50m: 36.16
100m: 1:17.09
(40.93)
Tindra Johansson 2010 Höganäs Simsällskap DNS
Gerda Kogan 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:40.92
50m: 47.29
100m: 1:40.92
(53.63)
Elin Kugg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:21.17
50m: 36.56
100m: 1:21.17
(44.61)
Hilda L Christensen 2010 Simklubben Poseidon 1:19.20
50m: 37.18
100m: 1:19.20
(42.02)
Alice Liebenhagen 2010 Landskrona Simsällskap 1:55.84
50m: 55.13
100m: 1:55.84
(1:00.71)
Thilde Löfgren 2010 Klippans Simsällskap 1:32.27
50m: 42.95
100m: 1:32.27
(49.32)
Elsa Magnander 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:38.93
50m: 46.61
100m: 1:38.93
(52.32)
Anja Månsson 2010 S 71 1:27.32
50m: 41.79
100m: 1:27.32
(45.53)
Elvira Mårtensson Rosén 2010 Simklubben Poseidon 1:58.44
50m: 53.74
100m: 1:58.44
(1:04.70)
Felicia Nocko Saldes 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:24.90
50m: 38.68
100m: 1:24.90
(46.22)
Julia Nyberg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:26.50
50m: 40.72
100m: 1:26.50
(45.78)
Saga Persson 2010 Landskrona Simsällskap 1:39.02
50m: 47.61
100m: 1:39.02
(51.41)
Julia Pettersson 2010 Landskrona Simsällskap 1:50.00
100m: 1:50.00
(1:50.00)
Ellen Pråme 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:33.70
50m: 44.88
100m: 1:33.70
(48.82)
Matilda Rehnström 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:25.40
50m: 40.26
100m: 1:25.40
(45.14)
Stina Renström 2010 Ängelholms Simsällskap 1:39.79
50m: 46.44
100m: 1:39.79
(53.35)
Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon DSQ
Linnea Skog Kronvall 2010 Osby Simsällskap 1:53.39
100m: 1:53.39
(1:53.39)
Felicia Skogholm Pihl 2010 Helsingborgs Simsällskap 1:33.34
50m: 46.23
100m: 1:33.34
(47.11)
Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap DSQ
Emma Ströby-Stepan 2010 Klippans Simsällskap 1:23.90
50m: 39.01
100m: 1:23.90
(44.89)
Linnea Söderstedt 2010 Ängelholms Simsällskap 1:40.19
50m: 45.84
100m: 1:40.19
(54.35)
Alissa Taimor 2010 Simklubben Poseidon 1:40.65
50m: 49.10
100m: 1:40.65
(51.55)
Elly Vendel 2010 Höganäs Simsällskap 1:14.21
50m: 34.24
100m: 1:14.21
(39.97)
Antara Viswanathan 2010 Simklubben Poseidon 2:28.39
50m: 1:10.14
100m: 2:28.39
(1:18.25)
Mikaela Wahlund 2010 Kristianstads SLS 1:51.77
50m: 51.55
100m: 1:51.77
(1:00.22)
Marta Wisniewska 2010 Klippans Simsällskap 1:16.71
50m: 36.87
100m: 1:16.71
(39.84)
Tong Wu 2010 Simklubben Poseidon 1:28.85
50m: 41.48
100m: 1:28.85