2022-11-28   20:12:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2022, Staffanstorp

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 1, 4x50m Medley Flickor - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Föreningen Trelleborg Sim 12 Föreningen Trelleborg Sim 2:48.59
Alva Lindoff 2010 AP4810 42.78 42.78
Stella Westerlund 2010 -.-- 55.28 1:38.06
Agnes Wiking 2010 AG3010 -.-- 35.25 2:13.31
Alida Alexandersson 2010 AW1210 -.-- 35.28 2:48.59
Malmö Kappsimningsklubb 12 Malmö Kappsimningsklubb 2:31.70
Aisa Cvrk 2010 AF4410 37.38 37.38
Elisa Phu 2010 AO7810 43.28 1:20.66
Alice Wikermark 2010 AH5410 38.46 1:59.12
Mirella Dragojevic Armandt 2010 AE4410 32.58 2:31.70
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 2:40.24
Linea Sakota 2011 AH2811 39.47 39.47
Lovisa von Ahlefeld 2010 AM6010 45.69 1:25.16
Julia Smalarz 2010 AH5210 40.12 2:05.28
Inez Rönnow 2011 AF8411 34.96 2:40.24
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 2:55.20
Anna Katarina Brantestam 2010 AO7210 41.15 41.15
Inez Rönnow 2011 AF8411 -.-- 47.84 1:28.99
Maelle Nahimana 2010 AP9410 -.-- 41.28 2:10.27
Vanesa Balaj 2010 AH4610 -.-- 44.93 2:55.20
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 3:14.71
Lykke-Louise Thott 2011 AE2611 50.80 50.80
Aisa Cvrk 2010 AF4410 -.-- 51.82 1:42.62
Mina Radanov 2011 AR0411 -.-- 46.20 2:28.82
Youanna Greis 2010 AK0810 -.-- 45.89 3:14.71
Simklubben Lödde 12 Simklubben Lödde 3:04.59
Lykke Svahn 2011 AJ5211 46.59 46.59
Ebba Öhlin 2011 AJ5411 50.99 1:37.58
Emma Hodos 2011 AK2411 48.37 2:25.95
Tove Frank 2010 AT5410 38.64 3:04.59
Simklubben Ran 12 Simklubben Ran 2:34.90
Nora-My Häger 2011 AB1811 41.55 41.55
Isabelle Trajkovska 2011 AC3411 -.-- 43.70 1:25.25
Freja Johansson 2010 AE3210 -.-- 37.72 2:02.97
Alicia Johansson-Lindvist 2010 AO9010 -.-- 31.93 2:34.90
Simklubben Ran lag 2 12 Simklubben Ran 2:56.96
Tindra Warnholtz 2010 AC3810 46.94 46.94
Wilda Hilner 2010 AS9810 -.-- 51.63 1:38.57
Sarah-Mai Häger 2010 AE3410 -.-- 44.68 2:23.25
Leia Mujanovic 2010 AL0810 -.-- 33.71 2:56.96
Simklubben Ran lag 3 12 Simklubben Ran 3:32.47
Lily Hultberg 2010 AT5610 52.16 52.16
Astrid Bergvall 2011 AL2011 -.-- 54.34 1:46.50
Mella Saeed 2011 AJ1811 -.-- 54.43 2:40.93
Isa Sjöström 2010 AS9610 -.-- 51.54 3:32.47
SK Hajen 12 Simklubben Hajen 2:37.52
Alva Engström 2010 AK6610 38.66 38.66
Sofia Singvall 2010 AN4410 43.27 1:21.93
Liv Dahlqvist 2010 AG7610 40.92 2:02.85
Agnes Ellerth 2010 AO6410 34.67 2:37.52
SK Triton 12 SK Triton 2:54.73
Olivia Winberg 2010 AI5410 44.89 44.89
Emmy Hovold 2010 AN5210 49.44 1:34.33
Felicia Almquist 2010 AA9210 38.98 2:13.31
Maya Holmberg 2011 AS5411 41.42 2:54.73
Vellinge-Näsets Simklubb 12 Vellinge-Näsets Simklubb 2:45.99
Freja Rosberg 2011 AD8211 45.44 45.44
Ebba Prössel 2010 AG3210 43.01 1:28.45
Isabella Danfelter 2010 AC1410 36.93 2:05.38
Ellen Sjöberg 2011 AG7411 40.61 2:45.99
Grenen officiell:  2022-05-07 10:09:04
2022-05-07 10:09:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 2, 4x50m Medley Pojkar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Malmö Kappsimningsklubb 12 Malmö Kappsimningsklubb 2:50.97
David Askari Louyeh 2011 AC4911 44.89 44.89
Karl Lundberg 2011 AJ1511 49.13 1:34.02
Christian Krüger 2010 AB2310 37.45 2:11.47
Konstantin Rogovoy 2010 AK6710 39.50 2:50.97
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 3:06.15
Tim Kapusta 2010 AF1510 44.92 44.92
Felipe Öst 2011 AL0511 -.-- 50.75 1:35.67
Andreeas Alexa 2010 AQ1510 -.-- 45.27 2:20.94
Erik Wojcieszak 2010 AI2510 45.21 3:06.15
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Ernad Adrovic 2010 AD7110 45.44 45.44
Ernad Adrovic 2010 AD7110 +0.26 43.01 1:28.45
Ernad Adrovic 2010 AD7110 +0.11 36.93 2:05.38
Ernad Adrovic 2010 AD7110 +0.41 40.61 2:45.99
Simklubben Lödde 12 Simklubben Lödde 2:51.44
Joa Brogård 2011 AG5711 46.73 46.73
Arvid Lundkvist 2010 AF8310 47.55 1:34.28
Agust Thell 2010 AI8110 40.84 2:15.12
Oscar Holmqvist 2010 AK3910 36.32 2:51.44
Simklubben Ran 12 Simklubben Ran 3:07.81
Anton Aldenius 2011 AG2311 48.04 48.04
Kasper Mecklint 2010 AM6110 -.-- 53.09 1:41.13
Ludvig Sjödahl 2011 AF0111 -.-- 44.73 2:25.86
Gustaf Olausson 2010 AM1910 41.95 3:07.81
SK Triton 12 SK Triton 2:47.30
Jakob Modig 2010 AM5110 46.24 46.24
Wilmer Petersson 2010 AB7110 44.98 1:31.22
Holger Romedahl 2010 AM3910 36.09 2:07.31
Olle Tegnander 2010 AJ2710 39.99 2:47.30
Vellinge-Näsets Simklubb 12 Vellinge-Näsets Simklubb 2:30.04
Noah Sjögren 2010 AB5510 34.32 34.32
Wille Thente 2010 AD4310 43.14 1:17.46
William Iversen 2010 AJ8910 37.59 1:55.05
William Ohlin 2010 AJ9510 34.99 2:30.04
Grenen officiell:  2022-05-07 09:20:09
2022-05-07 09:20:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 3, 100m Frisim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Felicia Almquist 2010 SK Triton 1:14.45
50m: 35.84
100m: 1:14.45
(38.61)
Isolde Ardin 2010 Ystads Simsällskap 1:17.90
50m: 36.75
100m: 1:17.90
(41.15)
Indu Arun 2010 Simklubben Sydsim 1:47.36
50m: 48.15
100m: 1:47.36
(59.21)
Belinda Au 2010 Simklubben Sydsim 1:42.32
50m: 45.45
100m: 1:42.32
(56.87)
Rebecka Augustsson 2010 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Vanesa Balaj 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:30.49
50m: 41.85
100m: 1:30.49
(48.64)
Anna Katarina Brantestam 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:29.91
50m: 42.04
100m: 1:29.91
(47.87)
Aisa Cvrk 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:16.69
50m: 36.52
100m: 1:16.69
(40.17)
Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:13.63
50m: 35.26
100m: 1:13.63
(38.37)
Mirella Dragojevic Armandt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:10.70
50m: 33.37
100m: 1:10.70
(37.33)
Agnes Ellerth 2010 Simklubben Hajen 1:16.49
50m: 37.08
100m: 1:16.49
(39.41)
Alva Engström 2010 Simklubben Hajen 1:20.57
50m: 38.10
100m: 1:20.57
(42.47)
Tove Frank 2010 Simklubben Lödde 1:29.77
50m: 41.05
100m: 1:29.77
(48.72)
Emmy Hovold 2010 SK Triton 1:38.54
50m: 45.79
100m: 1:38.54
(52.75)
Lily Hultberg 2010 Simklubben Ran 1:45.69
50m: 48.19
100m: 1:45.69
(57.50)
Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran 1:26.76
50m: 41.29
100m: 1:26.76
(45.47)
Freja Johansson 2010 Simklubben Ran 1:12.67
50m: 34.68
100m: 1:12.67
(37.99)
Alicia Johansson-Lindvist 2010 Simklubben Ran 1:09.35
50m: 33.29
100m: 1:09.35
(36.06)
Mira Lindgren 2010 Simklubben Hajen 1:29.56
50m: 42.00
100m: 1:29.56
(47.56)
Alva Lindoff 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:20.81
50m: 37.56
100m: 1:20.81
(43.25)
Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran 1:15.47
50m: 35.94
100m: 1:15.47
(39.53)
Maelle Nahimana 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:49.42
50m: 47.16
100m: 1:49.42
(1:02.26)
Elisa Phu 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:26.16
50m: 39.38
100m: 1:26.16
(46.78)
Ebba Prössel 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:12.76
50m: 34.85
100m: 1:12.76
(37.91)
Alice Qvarfordt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:22.94
50m: 38.41
100m: 1:22.94
(44.53)
Isa Sjöström 2010 Simklubben Ran 1:33.14
50m: 42.05
100m: 1:33.14
(51.09)
Julia Smalarz 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:24.07
50m: 38.94
100m: 1:24.07
(45.13)
Lovisa von Ahlefeld 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:21.76
50m: 39.46
100m: 1:21.76
(42.30)
Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 1:17.33
50m: 36.64
100m: 1:17.33
(40.69)
Stella Westerlund 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:32.26
50m: 44.96
100m: 1:32.26
(47.30)
Alice Wikermark 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:12.17
50m: 34.33
100m: 1:12.17
(37.84)
Agnes Wiking 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:12.68
50m: 33.72
100m: 1:12.68
(38.96)
Olivia Winberg 2010 SK Triton 1:30.75
50m: 43.94
100m: 1:30.75
(46.81)
Julie Ynner 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:26.59
50m: 39.96
100m: 1:26.59
(46.63)
Agnes Ziegenfeldt 2010 SK Triton 1:33.77
50m: 44.11
100m: 1:33.77
(49.66)
2022-05-07 09:37:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 4, 100m Frisim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Andreeas Alexa 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:35.30
50m: 46.77
100m: 1:35.30
(48.53)
Oscar Holmqvist 2010 Simklubben Lödde 1:27.55
50m: 40.04
100m: 1:27.55
(47.51)
William Iversen 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:18.24
50m: 37.23
100m: 1:18.24
(41.01)
Tim Kapusta 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:32.96
50m: 44.12
100m: 1:32.96
(48.84)
Hugo Kronogård 2010 Simklubben Hajen 1:35.21
50m: 44.38
100m: 1:35.21
(50.83)
Christian Krüger 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:09.32
50m: 35.60
100m: 1:09.32
(33.72)
Daniel Lasine 2010 SK Triton 1:36.54
50m: 45.06
100m: 1:36.54
(51.48)
Arvid Lundkvist 2010 Simklubben Lödde 1:21.58
50m: 38.76
100m: 1:21.58
(42.82)
Kasper Mecklint 2010 Simklubben Ran 1:41.48
50m: 48.41
100m: 1:41.48
(53.07)
Jakob Modig 2010 SK Triton 1:30.42
50m: 43.08
100m: 1:30.42
(47.34)
Charlie Mårtensson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:20.76
50m: 37.84
100m: 1:20.76
(42.92)
William Ohlin 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:19.35
50m: 38.10
100m: 1:19.35
(41.25)
Gustaf Olausson 2010 Simklubben Ran 1:38.47
50m: 46.56
100m: 1:38.47
(51.91)
Theo Olofsson 2010 Sjöbo Simsällskap 1:08.80
50m: 33.07
100m: 1:08.80
(35.73)
Arvid Pålsson 2010 Simklubben Hajen 1:31.75
50m: 42.56
100m: 1:31.75
(49.19)
Noel Redenby 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:39.76
50m: 46.54
100m: 1:39.76
(53.22)
Konstantin Rogovoy 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:34.62
50m: 46.07
100m: 1:34.62
(48.55)
Holger Romedahl 2010 SK Triton 1:15.48
50m: 34.82
100m: 1:15.48
(40.66)
Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:08.56
50m: 32.80
100m: 1:08.56
(35.76)
Gabriel Tairi 2010 Simklubben Sydsim 1:39.91
50m: 47.24
100m: 1:39.91
(52.67)
Olle Tegnander 2010 SK Triton 1:33.94
50m: 42.90
100m: 1:33.94
(51.04)
Agust Thell 2010 Simklubben Lödde 1:18.46
50m: 38.13
100m: 1:18.46
(40.33)
Wille Thente 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:14.08
50m: 35.48
100m: 1:14.08
(38.60)
Erik Wojcieszak 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:44.43
50m: 50.72
100m: 1:44.43
(53.71)
2022-05-07 12:57:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Lovisa Arfwidson 2011 Malmö Kappsimningsklubb 57.49
Astrid Bergvall 2011 Simklubben Ran 57.61
Alice Ferreira Hansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:01.02
Emma Hodos 2011 Simklubben Lödde 1:11.51
Nora-My Häger 2011 Simklubben Ran 43.56
Josefine Johansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb 56.09
Ellen Kristoferson 2011 Simklubben Lödde 45.76
Esther Köster 2011 Simklubben Hajen 59.81
Emilia Lund 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.99
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 45.35
Lykke Martinsson 2011 Sjöbo Simsällskap 49.99
Vera Mårtensson 2011 Simklubben Hajen 52.66
Hailey Nordström 2011 Sjöbo Simsällskap 53.79
Olivia Rabi 2011 Malmö Kappsimningsklubb 52.36
Mina Radanov 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.50
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 50.21
Inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb 45.15
Mella Saeed 2011 Simklubben Ran 53.04
Linea Sakota 2011 Malmö Kappsimningsklubb 40.98
Olivia Silva Malm 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:07.49
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 54.96
Nelia Sundström 2011 Sjöbo Simsällskap 1:14.21
Lykke Svahn 2011 Simklubben Lödde DNS
Lykke-Louise Thott 2011 Malmö Kappsimningsklubb 52.67
Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran 39.18
Esma Tufekcioglu 2011 Malmö Kappsimningsklubb 58.22
2022-05-07 09:54:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Anton Aldenius 2011 Simklubben Ran 50.92
David Askari Louyeh 2011 Malmö Kappsimningsklubb 48.15
Albin Björk 2011 Föreningen Österlen-Sim 39.14
Joa Brogård 2011 Simklubben Lödde 43.13
Noel Milo Carrasco 2011 Simklubben Ran 50.86
Karl Lundberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb 53.24
Elias Mekahal 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:25.83
Linus Neikell 2011 Simklubben Hajen 51.45
Daniel Norrman 2011 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Andrei Damian Pode 2011 Simklubben Ran 54.73
Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran 47.16
Ervin Zahirovic 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.19
Elias Öinert 2011 Malmö Kappsimningsklubb 55.14
Felipe Öst 2011 Malmö Kappsimningsklubb 49.19
2022-05-07 12:57:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 7, 100m Bröstsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alida Alexandersson 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:43.66
50m: 48.68
100m: 1:43.66
(54.98)
Isolde Ardin 2010 Ystads Simsällskap 1:31.50
50m: 43.15
100m: 1:31.50
(48.35)
Indu Arun 2010 Simklubben Sydsim 2:09.26
50m: 59.98
100m: 2:09.26
(1:09.28)
Belinda Au 2010 Simklubben Sydsim 1:45.99
50m: 48.04
100m: 1:45.99
(57.95)
Rebecka Augustsson 2010 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Vanesa Balaj 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:43.14
50m: 48.93
100m: 1:43.14
(54.21)
Anna Katarina Brantestam 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:53.42
50m: 53.48
100m: 1:53.42
(59.94)
Aisa Cvrk 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:51.69
50m: 52.47
100m: 1:51.69
(59.22)
Liv Dahlqvist 2010 Simklubben Hajen 1:36.90
50m: 46.29
100m: 1:36.90
(50.61)
Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:40.99
50m: 49.25
100m: 1:40.99
(51.74)
Mirella Dragojevic Armandt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:38.03
50m: 46.13
100m: 1:38.03
(51.90)
Agnes Ellerth 2010 Simklubben Hajen 1:41.04
50m: 46.90
100m: 1:41.04
(54.14)
Sofia Eriksson 2010 Ystads Simsällskap 1:55.93
50m: 54.50
100m: 1:55.93
(1:01.43)
Emmy Hovold 2010 SK Triton 1:47.65
50m: 51.30
100m: 1:47.65
(56.35)
Lily Hultberg 2010 Simklubben Ran 1:59.17
50m: 55.50
100m: 1:59.17
(1:03.67)
Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran 1:51.48
50m: 52.31
100m: 1:51.48
(59.17)
Freja Johansson 2010 Simklubben Ran 1:39.84
50m: 47.49
100m: 1:39.84
(52.35)
Mira Lindgren 2010 Simklubben Hajen 1:57.27
50m: 57.06
100m: 1:57.27
(1:00.21)
Alva Lindoff 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:43.52
50m: 47.92
100m: 1:43.52
(55.60)
Maelle Nahimana 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:55.19
50m: 56.08
100m: 1:55.19
(59.11)
Elisa Phu 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:36.56
50m: 44.67
100m: 1:36.56
(51.89)
Ebba Prössel 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:31.41
50m: 44.89
100m: 1:31.41
(46.52)
Alice Qvarfordt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:45.63
50m: 50.40
100m: 1:45.63
(55.23)
Sofia Singvall 2010 Simklubben Hajen 1:36.19
50m: 44.95
100m: 1:36.19
(51.24)
Isa Sjöström 2010 Simklubben Ran 2:03.71
50m: 58.14
100m: 2:03.71
(1:05.57)
Julia Smalarz 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:47.56
50m: 50.68
100m: 1:47.56
(56.88)
Lovisa von Ahlefeld 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:39.12
50m: 46.11
100m: 1:39.12
(53.01)
Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 1:46.26
50m: 49.84
100m: 1:46.26
(56.42)
Alice Wikermark 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:38.13
50m: 46.94
100m: 1:38.13
(51.19)
Agnes Wiking 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:47.74
50m: 50.19
100m: 1:47.74
(57.55)
Julie Ynner 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:43.24
50m: 47.81
100m: 1:43.24
(55.43)
2022-05-07 10:28:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 8, 100m Bröstsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Andreeas Alexa 2010 Malmö Kappsimningsklubb 2:10.83
50m: 1:02.06
100m: 2:10.83
(1:08.77)
Oscar Holmqvist 2010 Simklubben Lödde 1:51.94
50m: 52.13
100m: 1:51.94
(59.81)
Tim Kapusta 2010 Malmö Kappsimningsklubb 2:05.24
50m: 1:00.64
100m: 2:05.24
(1:04.60)
Christian Krüger 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:32.88
50m: 44.87
100m: 1:32.88
(48.01)
Daniel Lasine 2010 SK Triton 2:06.34
50m: 56.19
100m: 2:06.34
(1:10.15)
Arvid Lundkvist 2010 Simklubben Lödde 1:45.21
50m: 49.54
100m: 1:45.21
(55.67)
Kasper Mecklint 2010 Simklubben Ran 1:56.49
50m: 56.59
100m: 1:56.49
(59.90)
Jakob Modig 2010 SK Triton 1:44.65
50m: 49.93
100m: 1:44.65
(54.72)
Charlie Mårtensson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:43.72
50m: 48.72
100m: 1:43.72
(55.00)
William Ohlin 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:56.18
50m: 54.17
100m: 1:56.18
(1:02.01)
Gustaf Olausson 2010 Simklubben Ran 2:20.17
50m: 1:06.19
100m: 2:20.17
(1:13.98)
Theo Olofsson 2010 Sjöbo Simsällskap 1:31.48
50m: 44.23
100m: 1:31.48
(47.25)
Wilmer Petersson 2010 SK Triton 1:40.71
50m: 47.99
100m: 1:40.71
(52.72)
Arvid Pålsson 2010 Simklubben Hajen 1:57.32
50m: 56.01
100m: 1:57.32
(1:01.31)
Noel Redenby 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:58.33
50m: 54.95
100m: 1:58.33
(1:03.38)
Konstantin Rogovoy 2010 Malmö Kappsimningsklubb 2:00.03
50m: 56.59
100m: 2:00.03
(1:03.44)
Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:31.51
50m: 43.75
100m: 1:31.51
(47.76)
Gabriel Tairi 2010 Simklubben Sydsim 2:10.97
50m: 1:00.67
100m: 2:10.97
(1:10.30)
Olle Tegnander 2010 SK Triton 1:51.81
50m: 52.61
100m: 1:51.81
(59.20)
Wille Thente 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:32.59
50m: 44.64
100m: 1:32.59
(47.95)
Erik Wojcieszak 2010 Malmö Kappsimningsklubb 2:15.09
50m: 1:06.13
100m: 2:15.09
(1:08.96)
2022-05-07 10:39:30 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 9, 50m Ryggsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Lovisa Arfwidson 2011 Malmö Kappsimningsklubb 56.68
Astrid Bergvall 2011 Simklubben Ran 53.18
Alice Ferreira Hansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Emma Hodos 2011 Simklubben Lödde 47.19
Maya Holmberg 2011 SK Triton 52.02
Nora-My Häger 2011 Simklubben Ran 41.50
Josefine Johansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb 58.05
Ellen Kristoferson 2011 Simklubben Lödde 43.75
Esther Köster 2011 Simklubben Hajen 52.26
Emilia Lund 2011 Malmö Kappsimningsklubb 56.72
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 46.28
Lykke Martinsson 2011 Sjöbo Simsällskap 48.24
Vera Mårtensson 2011 Simklubben Hajen 50.75
Elsa Nyman 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.74
Valencia Pop 2011 Simklubben Sydsim DNS
Emmi Pranjic 2011 Föreningen Trelleborg Sim 51.67
Olivia Rabi 2011 Malmö Kappsimningsklubb 57.89
Mina Radanov 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.96
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 47.29
Siri Rosenkvist Wendelo 2011 SK Triton 53.26
Inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb 42.82
Mella Saeed 2011 Simklubben Ran 46.90
Linea Sakota 2011 Malmö Kappsimningsklubb 40.19
Isa Sigfridsson 2011 Simklubben Ran 1:00.77
Olivia Silva Malm 2011 Malmö Kappsimningsklubb 53.77
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 50.95
Nelia Sundström 2011 Sjöbo Simsällskap 1:03.45
Lykke Svahn 2011 Simklubben Lödde 46.73
Lykke-Louise Thott 2011 Malmö Kappsimningsklubb 50.71
Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran 40.99
Esma Tufekcioglu 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:07.03
Ebba Öhlin 2011 Simklubben Lödde 50.26
2022-05-07 12:58:30 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 10, 50m Ryggsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Eric Ahlbertz 2011 Simklubben Ran 59.62
Anton Aldenius 2011 Simklubben Ran 49.42
David Askari Louyeh 2011 Malmö Kappsimningsklubb 45.76
Albin Björk 2011 Föreningen Österlen-Sim 37.77
Joa Brogård 2011 Simklubben Lödde 48.42
Noel Milo Carrasco 2011 Simklubben Ran 49.37
Tage Larzenius 2011 SK Triton 55.21
Karl Lundberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb 55.40
Elias Mekahal 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.66
Linus Neikell 2011 Simklubben Hajen 44.69
Alexander Nilryd 2011 Ystads Simsällskap 45.27
Albin Nilsson 2011 Föreningen Trelleborg Sim 52.99
Daniel Norrman 2011 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Andrei Damian Pode 2011 Simklubben Ran 51.55
Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran 45.53
Anel Smrkovic 2011 SK Triton 59.03
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 44.69
Ervin Zahirovic 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.54
Elias Öinert 2011 Malmö Kappsimningsklubb 57.03
Felipe Öst 2011 Malmö Kappsimningsklubb 49.53
2022-05-07 12:59:30 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 11, 100m Medley Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Felicia Almquist 2010 SK Triton 1:27.89
50m: 41.46
100m: 1:27.89
(46.43)
Isolde Ardin 2010 Ystads Simsällskap 1:25.96
50m: 43.23
100m: 1:25.96
(42.73)
Indu Arun 2010 Simklubben Sydsim 2:06.25
50m: 59.70
100m: 2:06.25
(1:06.55)
Belinda Au 2010 Simklubben Sydsim 1:52.47
50m: 55.16
100m: 1:52.47
(57.31)
Liv Dahlqvist 2010 Simklubben Hajen 1:30.71
50m: 43.43
100m: 1:30.71
(47.28)
Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:24.77
50m: 38.38
100m: 1:24.77
(46.39)
Agnes Ellerth 2010 Simklubben Hajen 1:29.34
50m: 41.24
100m: 1:29.34
(48.10)
Alva Engström 2010 Simklubben Hajen 1:30.23
50m: 42.56
100m: 1:30.23
(47.67)
Tove Frank 2010 Simklubben Lödde 1:44.48
50m: 49.67
100m: 1:44.48
(54.81)
Emmy Hovold 2010 SK Triton 1:43.61
50m: 49.17
100m: 1:43.61
(54.44)
Lily Hultberg 2010 Simklubben Ran 1:58.19
50m: 57.71
100m: 1:58.19
(1:00.48)
Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran 1:38.94
50m: 46.55
100m: 1:38.94
(52.39)
Alicia Johansson-Lindvist 2010 Simklubben Ran 1:22.95
50m: 39.16
100m: 1:22.95
(43.79)
Alva Lindoff 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:33.36
50m: 42.89
100m: 1:33.36
(50.47)
Maelle Nahimana 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:56.41
50m: 57.34
100m: 1:56.41
(59.07)
Ebba Prössel 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:23.91
50m: 41.57
100m: 1:23.91
(42.34)
Sofia Singvall 2010 Simklubben Hajen 1:25.82
50m: 41.19
100m: 1:25.82
(44.63)
Isa Sjöström 2010 Simklubben Ran 1:51.78
50m: 54.74
100m: 1:51.78
(57.04)
Agnes Wiking 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:25.29
50m: 39.56
100m: 1:25.29
(45.73)
Olivia Winberg 2010 SK Triton 1:41.92
50m: 49.15
100m: 1:41.92
(52.77)
2022-05-07 11:04:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 12, 4x100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Föreningen Trelleborg Sim 12 Föreningen Trelleborg Sim 6:06.17
Stella Westerlund 2010 45.22 1:35.17 1:35.17
Alva Lindoff 2010 AP4810 +0.68 39.76 1:22.94 2:58.11
Albin Nilsson 2011 AK1911 +0.49 51.48 1:51.23 4:49.34
Agnes Wiking 2010 AG3010 +0.51 36.19 1:16.83 6:06.17
Malmö Kappsimningsklubb 12 Malmö Kappsimningsklubb 5:20.72
Mirella Dragojevic Armandt 2010 AE4410 34.38 1:11.92 1:11.92
Alice Wikermark 2010 AH5410 +0.38 33.71 1:11.62 2:23.54
David Askari Louyeh 2011 AC4911 +0.64 40.78 1:26.46 3:50.00
Konstantin Rogovoy 2010 AK6710 42.69 1:30.72 5:20.72
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 5:41.96
Aisa Cvrk 2010 AF4410 36.21 1:16.77 1:16.77
Lovisa von Ahlefeld 2010 AM6010 +0.18 37.86 1:19.66 2:36.43
Andreeas Alexa 2010 AQ1510 +0.16 46.21 1:35.76 4:12.19
Tim Kapusta 2010 AF1510 +0.52 40.70 1:29.77 5:41.96
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 5:53.89
Alice Qvarfordt 2010 AO8010 39.53 1:23.60 1:23.60
Julia Smalarz 2010 AH5210 -.-- 38.93 1:24.32 2:47.92
Erik Wojcieszak 2010 AI2510 -.-- 48.68 1:37.95 4:25.87
Karl Lundberg 2011 AJ1511 -.-- 41.20 1:28.02 5:53.89
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 7:11.48
Elisa Phu 2010 AO7810 39.98 1:26.43 1:26.43
Maelle Nahimana 2010 AP9410 +0.14 58.74 1:59.03 3:25.46
Elias Öinert 2011 AL0311 -.-- 48.78 1:43.13 5:08.59
Elias Mekahal 2011 AK9711 -.-- 56.12 2:02.89 7:11.48
Simklubben Ran 12 Simklubben Ran 5:14.20
Alicia Johansson-Lindvist 2010 AO9010 34.74 1:10.45 1:10.45
Freja Johansson 2010 AE3210 +0.44 35.29 1:13.49 2:23.94
Anton Aldenius 2011 AG2311 +0.36 39.31 1:26.43 3:50.37
Ludvig Sjödahl 2011 AF0111 +0.60 39.33 1:23.83 5:14.20
SK Hajen 12 Simklubben Hajen 6:24.18
Linus Neikell 2011 AC7911 40.97 1:27.16 1:27.16
Mira Lindgren 2010 AW0810 +0.10 45.50 1:35.39 3:02.55
Hugo Kronogård 2010 AK6910 +0.91 44.41 1:33.34 4:35.89
Esther Köster 2011 AH4011 +0.11 53.99 1:48.29 6:24.18
SK Triton lag 1 12 SK Triton 5:27.41
Felicia Almquist 2010 AA9210 37.67 1:16.88 1:16.88
Holger Romedahl 2010 AM3910 +0.13 34.99 1:14.83 2:31.71
Wilmer Petersson 2010 AB7110 +0.36 39.86 1:24.48 3:56.19
Olivia Winberg 2010 AI5410 +0.41 43.36 1:31.22 5:27.41
SK Triton lag 2 12 SK Triton 6:17.76
Jakob Modig 2010 AM5110 42.13 1:29.01 1:29.01
Olle Tegnander 2010 AJ2710 +0.15 44.33 1:30.08 2:59.09
Emmy Hovold 2010 AN5210 +0.03 47.00 1:38.63 4:37.72
Maya Holmberg 2011 AS5411 -.-- 45.45 1:40.04 6:17.76
Vellinge-Näsets Simklubb 12 Vellinge-Näsets Simklubb 4:51.35
Noah Sjögren 2010 AB5510 33.55 1:09.85 1:09.85
Ebba Prössel 2010 AG3210 +0.40 36.05 1:13.84 2:23.69
Isabella Danfelter 2010 AC1410 +0.29 35.01 1:13.62 3:37.31
Wille Thente 2010 AD4310 +0.38 35.44 1:14.04 4:51.35
Vellinge-Näsets Simklubb Blå 12 Vellinge-Näsets Simklubb 5:52.76
William Iversen 2010 AJ8910 37.87 1:19.81 1:19.81
Charlie Mårtensson 2010 AJ9110 -.-- 39.67 1:25.48 2:45.29
Ellen Sjöberg 2011 AG7411 -.-- 44.39 1:35.30 4:20.59
Julia Lundahl 2011 AI8811 +0.89 43.38 1:32.17 5:52.76
Grenen officiell:  2022-05-07 11:26:15
2022-05-07 11:26:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: SK Triton
Document
Resultat
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022
Gren 13, 4x50m Frisim Flickor - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Föreningen Trelleborg Sim 12 Föreningen Trelleborg Sim 2:27.98
Alida Alexandersson 2010 AW1210 35.96 35.96
Alva Lindoff 2010 AP4810 +0.47 36.43 1:12.39
Stella Westerlund 2010 +0.72 43.43 1:55.82
Agnes Wiking 2010 AG3010 +0.29 32.16 2:27.98
Malmö Kappsimningsklubb 11 Malmö Kappsimningsklubb 2:52.99
Josefine Johansson 2011 AQ9411 41.77 41.77
Lovisa Arfwidson 2011 AO5211 46.50 1:28.27
Inez Rönnow 2011 AF8411 -.-- 37.04 2:05.31
Selma Kostovic 2011 AK5811 47.68 2:52.99
Malmö Kappsimningsklubb lag  11 Malmö Kappsimningsklubb 3:21.68
Emilia Lund 2011 AO5411 46.30 46.30
Olivia Rabi 2011 AR2211 55.23 1:41.53
Mina Radanov 2011 AR0411 -.-- 49.93 2:31.46
Esma Tufekcioglu 2011 AR0611 -.-- 50.22 3:21.68
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 2:19.55
Mirella Dragojevic Armandt 2010 AE4410 33.31 33.31
Aisa Cvrk 2010 AF4410 +0.19 33.64 1:06.95
Alice Wikermark 2010 AH5410 +0.24 32.88 1:39.83
Elisa Phu 2010 AO7810 +0.10 39.72 2:19.55
Malmö Kappsimningsklubb lag  12 Malmö Kappsimningsklubb 2:31.53
Alice Qvarfordt 2010 AO8010 37.39 37.39
Linea Sakota 2011 AH2811 -.-- 35.87 1:13.26
Julie Ynner 2010 AH5610 -.-- 39.28 1:52.54
Anna Katarina Brantestam 2010 AO7210 -.-- 38.99 2:31.53
Simklubben Lödde 11 Simklubben Lödde 2:53.20
Emma Hodos 2011 AK2411 43.73 43.73
Kajsa Stagling 2011 AJ5011 -.-- 46.32 1:30.05
Ebba Öhlin 2011 AJ5411 +0.14 40.84 2:10.89
Lykke Svahn 2011 AJ5211 +0.26 42.31 2:53.20
Simklubben Ran 12 Simklubben Ran 2:15.41
Alicia Johansson-Lindvist 2010 AO9010 32.87 32.87
Freja Johansson 2010 AE3210 +0.39 33.06 1:05.93
Isabelle Trajkovska 2011 AC3411 +0.40 35.08 1:41.01
Leia Mujanovic 2010 AL0810 +0.45 34.40 2:15.41
Simklubben Ran lag 2 12 Simklubben Ran 2:33.32
Nora-My Häger 2011 AB1811 38.72 38.72
Sarah-Mai Häger 2010 AE3410 -0.16 38.37 1:17.09
Tindra Warnholtz 2010 AC3810 +0.41 35.44 1:52.53
Isa Sjöström 2010 AS9610 +1.13 40.79 2:33.32
Simklubben Ran lag 3 12 Simklubben Ran 3:11.81
Isa Sigfridsson 2011 AQ8611 53.66 53.66
Mella Saeed 2011 AJ1811 -.-- 46.86 1:40.52
Lily Hultberg 2010 AT5610 -.-- 46.43 2:26.95
Astrid Bergvall 2011 AL2011 -.-- 44.86 3:11.81
SK Hajen Blå 12 Simklubben Hajen 2:30.15
Alva Engström 2010 AK6610 35.20 35.20
Sofia Singvall 2010 AN4410 -.-- 35.23 1:10.43