Resultater for Gentofte Sommerstævne 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 24/6
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Sommerstævne 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Aspirant 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Aspirant 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.50 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.88 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.28 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.02 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.67 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.23 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.70 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.28 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.97 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben |
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Flyben ved start |
|
|
|
|
- |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben |
|
|
|
|
- |
|
Carla Enoch |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Børn 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.52 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
52.22 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Børn 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.83 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.92 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.47 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.82 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.29 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.04 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.11 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.11 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.27 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.65 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.89 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.37 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.80 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Årgang 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aila Sørensen |
2009 |
Nuummi Naluttartut Klubbiat / |
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.94 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.72 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
|
47.99 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.36 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
58.10 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Årgang 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
45.89 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
51.37 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Junior/Senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henriette Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.18 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.27 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
|
40.38 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.16 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karina Lauridsen |
1976 |
Swim Team Odense |
|
|
1:09.32 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 18:32.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|