Results for Aarhus Open 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag kl.16.55
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Medley Herrer - Final |
|
Sponsor |
STOY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.79 |
33.44 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
30.94 |
|
|
|
|
1:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
28.18 |
|
|
|
|
2:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Drenge 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.83 |
+0.81 |
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.82 |
30.90 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Smajic |
2008 |
0835AL |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
32.64 |
|
|
|
|
2:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF drenge 1 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:10.92 |
+0.90 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.68 |
30.14 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
38.80 |
|
|
|
|
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
|
32.11 |
|
|
|
|
2:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK Drenge 1 |
14 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.73 |
+1.71 |
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
0961AE |
+0.62 |
33.38 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
35.74 |
|
|
|
|
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
|
34.01 |
|
|
|
|
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
28.60 |
|
|
|
|
2:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle drenge 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.72 |
+6.70 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.76 |
33.41 |
|
|
|
|
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
37.57 |
|
|
|
|
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
32.42 |
|
|
|
|
1:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
|
33.32 |
|
|
|
|
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:21.41 |
+11.39 |
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.86 |
36.85 |
|
|
|
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
40.21 |
|
|
|
|
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
33.29 |
|
|
|
|
1:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
|
31.06 |
|
|
|
|
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SSK1 Drenge |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.57 |
+15.55 |
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
+0.70 |
37.24 |
|
|
|
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
|
44.41 |
|
|
|
|
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
33.66 |
|
|
|
|
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:29.19 |
+19.17 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
+0.71 |
38.14 |
|
|
|
|
38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
44.55 |
|
|
|
|
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
34.31 |
|
|
|
|
1:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
32.19 |
|
|
|
|
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:44.06 |
+34.04 |
|
|
|
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
0931AG |
|
43.61 |
|
|
|
|
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
0887AL |
|
48.26 |
|
|
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
36.73 |
|
|
|
|
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
35.46 |
|
|
|
|
2:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SSK2 Drenge |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:44.62 |
+34.60 |
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
+0.71 |
40.69 |
|
|
|
|
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
51.16 |
|
|
|
|
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Johansen |
2010 |
1037AK |
|
39.57 |
|
|
|
|
2:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
33.20 |
|
|
|
|
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GTI Dolphins 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:45.15 |
+35.13 |
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
+0.82 |
40.20 |
|
|
|
|
40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
46.07 |
|
|
|
|
1:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
|
42.81 |
|
|
|
|
2:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
36.07 |
|
|
|
|
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
AGF drenge 2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:50.32 |
+40.30 |
|
|
|
|
Liam Romme Thomsen Casals |
2010 |
1039AK |
+0.70 |
46.83 |
|
|
|
|
46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
|
46.12 |
|
|
|
|
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
|
40.88 |
|
|
|
|
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
1021AG |
|
36.49 |
|
|
|
|
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
GTI Dolphins 3 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:57.69 |
+47.67 |
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.67 |
45.99 |
|
|
|
|
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
0935AD |
|
47.12 |
|
|
|
|
1:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
46.60 |
|
|
|
|
2:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
|
37.98 |
|
|
|
|
2:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:04.61 |
+54.59 |
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
+0.76 |
48.26 |
|
|
|
|
48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
55.51 |
|
|
|
|
1:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
45.71 |
|
|
|
|
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
|
35.13 |
|
|
|
|
3:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus Swim Drenge 5 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:13.95 |
+1:03.9 |
|
|
|
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
1293AD |
+0.80 |
51.09 |
|
|
|
|
51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
55.86 |
|
|
|
|
1:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
0885AL |
|
50.49 |
|
|
|
|
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
|
36.51 |
|
|
|
|
3:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aarhus Swim Drenge 6 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:15.80 |
+1:05.7 |
|
|
|
|
Malte Witt |
2010 |
1017AM |
+0.90 |
53.19 |
|
|
|
|
53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ravn Holst |
2010 |
1015AQ |
|
52.84 |
|
|
|
|
1:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
|
51.48 |
|
|
|
|
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Redlich |
2009 |
0993AG |
|
38.29 |
|
|
|
|
3:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SSK3 Drenge |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:22.01 |
+1:11.9 |
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
+0.97 |
52.59 |
|
|
|
|
52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
51.60 |
|
|
|
|
1:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
|
56.02 |
|
|
|
|
2:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
|
41.80 |
|
|
|
|
3:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-05-2022 17:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-05-2022 17:43.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|