2024-07-12   23:23:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Farum Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Farum Cup 2022
Placering: Farum Svømmehal Arrangør Farum Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. jun  2022 to 5. jun  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
FarumCu 2:03.02 Julie A. Lauridsen 2006 Sigma Swim Allerød (DEN Farum (DEN) 05-04-2013
Bemærk at der kun svømmes 10 heat i 200m fri. -  Hvis afme
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub 732 2:05.34
50m: 28.91
100m: 59.93
(31.02)
150m: 1:32.20
(32.27)
200m: 2:05.34
(33.14)
2 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 661 2:09.65 +4.31
50m: 29.77
100m: 1:02.53
(32.76)
150m: 1:36.24
(33.71)
200m: 2:09.65
(33.41)
3 Maria Lund 2003 Sigma Swim Birkerød 654 2:10.13 +4.79
50m: 30.23
100m: 1:03.53
(33.30)
150m: 1:36.90
(33.37)
200m: 2:10.13
(33.23)
4 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 619 2:12.55 +7.21
50m: 30.86
100m: 1:05.12
(34.26)
150m: 1:39.77
(34.65)
200m: 2:12.55
(32.78)
5 Cecilie Wiuff 2000 A6 JGI-Swim 618 2:12.57 +7.23
50m: 29.92
100m: 1:03.36
(33.44)
150m: 1:37.78
(34.42)
200m: 2:12.57
(34.79)
6 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub 606 2:13.44 +8.10
50m: 30.36
100m: 1:03.99
(33.63)
150m: 1:38.42
(34.43)
200m: 2:13.44
(35.02)
7 Helena Hvid Hansen 2001 Søllerød Svømmeklub 596 2:14.20 +8.86
50m: 31.85
100m: 1:06.12
(34.27)
150m: 1:40.35
(34.23)
200m: 2:14.20
(33.85)
8 Anne-Mari Sigmundstad Calla 2004 Stavanger SK 577 2:15.70 +10.36
50m: 31.35
100m: 1:06.00
(34.65)
150m: 1:41.46
(35.46)
200m: 2:15.70
(34.24)
9 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 574 2:15.87 +10.53
50m: 31.09
100m: 1:05.12
(34.03)
150m: 1:40.70
(35.58)
200m: 2:15.87
(35.17)
10 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 558 2:17.20 +11.86
50m: 32.10
100m: 1:07.20
(35.10)
150m: 1:42.91
(35.71)
200m: 2:17.20
(34.29)
11 Anna Wrist-Elkjær 2003 Helsingør Svømmeklub 553 2:17.58 +12.24
50m: 30.73
100m: 1:05.29
(34.56)
150m: 1:40.56
(35.27)
200m: 2:17.58
(37.02)
12 Oda Helen Meling 2004 Stavanger SK 518 2:20.60 +15.26
50m: 31.50
100m: 1:07.49
(35.99)
150m: 1:44.74
(37.25)
200m: 2:20.60
(35.86)
13 Sofie Hertzberg 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 467 2:25.58 +20.24
50m: 33.74
100m: 1:10.71
(36.97)
150m: 1:48.25
(37.54)
200m: 2:25.58
(37.33)
14 Nanna Udby Laugesen 2004 Hvidovre Svømmeklub 466 2:25.69 +20.35
50m: 32.72
100m: 1:09.33
(36.61)
150m: 1:47.65
(38.32)
200m: 2:25.69
(38.04)
15 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 425 2:30.25 +24.91
50m: 32.95
100m: 1:11.73
(38.78)
150m: 1:51.47
(39.74)
200m: 2:30.25
(38.78)
- Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-06-2022 19:04:38
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
FarumCu 2:03.02 Julie A. Lauridsen 2006 Sigma Swim Allerød (DEN Farum (DEN) 05-04-2013
Bemærk at der kun svømmes 10 heat i 200m fri. -  Hvis afme
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning 687 2:08.01
50m: 30.03
100m: 1:02.83
(32.80)
150m: 1:36.17
(33.34)
200m: 2:08.01
(31.84)
2 Caroline Trøjgaard 2005 Helsingør Svømmeklub 626 2:12.03 +4.02
50m: 30.76
100m: 1:03.92
(33.16)
150m: 1:37.87
(33.95)
200m: 2:12.03
(34.16)
3 Susanne Steinnes 2005 Stavanger SK 626 2:12.04 +4.03
50m: 30.98
100m: 1:04.70
(33.72)
150m: 1:39.00
(34.30)
200m: 2:12.04
(33.04)
4 Tale Børsheim Tønsager 2005 Stavanger SK 587 2:14.93 +6.92
50m: 31.33
100m: 1:05.72
(34.39)
150m: 1:40.57
(34.85)
200m: 2:14.93
(34.36)
5 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 586 2:14.99 +6.98
50m: 31.86
100m: 1:05.47
(33.61)
150m: 1:40.29
(34.82)
200m: 2:14.99
(34.70)
6 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 571 2:16.11 +8.10
50m: 31.66
100m: 1:05.75
(34.09)
150m: 1:41.00
(35.25)
200m: 2:16.11
(35.11)
7 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub 567 2:16.43 +8.42
50m: 31.41
100m: 1:06.30
(34.89)
150m: 1:41.72
(35.42)
200m: 2:16.43
(34.71)
8 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 552 2:17.72 +9.71
50m: 31.30
100m: 1:06.12
(34.82)
150m: 1:41.82
(35.70)
200m: 2:17.72
(35.90)
9 Annabella Nathansen 2007 Søllerød Svømmeklub 542 2:18.50 +10.49
50m: 31.87
100m: 1:07.06
(35.19)
150m: 1:42.85
(35.79)
200m: 2:18.50
(35.65)
10 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 529 2:19.61 +11.60
50m: 32.18
100m: 1:07.29
(35.11)
150m: 1:44.16
(36.87)
200m: 2:19.61
(35.45)
11 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 515 2:20.93 +12.92
50m: 32.82
100m: 1:08.66
(35.84)
150m: 1:45.06
(36.40)
200m: 2:20.93
(35.87)
=12 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub 505 2:21.79 +13.78
50m: 32.43
100m: 1:08.69
(36.26)
150m: 1:45.58
(36.89)
200m: 2:21.79
(36.21)
=12 Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød 505 2:21.79 +13.78
50m: 32.28
100m: 1:08.44
(36.16)
150m: 1:45.54
(37.10)
200m: 2:21.79
(36.25)
14 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 500 2:22.30 +14.29
50m: 32.26
100m: 1:08.69
(36.43)
150m: 1:45.87
(37.18)
200m: 2:22.30
(36.43)
15 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 499 2:22.36 +14.35
50m: 32.90
100m: 1:08.77
(35.87)
150m: 1:45.56
(36.79)
200m: 2:22.36
(36.80)
16 Molly Namensen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 496 2:22.65 +14.64
50m: 31.83
100m: 1:07.07
(35.24)
150m: 1:44.16
(37.09)
200m: 2:22.65
(38.49)
17 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 475 2:24.73 +16.72
50m: 33.04
100m: 1:09.53
(36.49)
150m: 1:46.89
(37.36)
200m: 2:24.73
(37.84)
18 Caroline Bjerre 2007 Svømmeklubben MK31 472 2:25.08 +17.07
50m: 32.25
100m: 1:08.94
(36.69)
150m: 1:47.11
(38.17)
200m: 2:25.08
(37.97)
19 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 465 2:25.74 +17.73
50m: 33.93
100m: 1:11.14
(37.21)
150m: 1:48.48
(37.34)
200m: 2:25.74
(37.26)
20 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 465 2:25.81 +17.80
50m: 33.57
100m: 1:11.12
(37.55)
150m: 1:49.19
(38.07)
200m: 2:25.81
(36.62)
21 Emma Hansen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 463 2:25.97 +17.96
50m: 33.16
100m: 1:10.72
(37.56)
150m: 1:49.30
(38.58)
200m: 2:25.97
(36.67)
22 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 462 2:26.09 +18.08
50m: 32.94
100m: 1:09.53
(36.59)
150m: 1:47.83
(38.30)
200m: 2:26.09
(38.26)
23 Bianca Roos 2006 Gladsaxe Svømmeklub 451 2:27.24 +19.23
50m: 34.19
100m: 1:11.49
(37.30)
150m: 1:49.48
(37.99)
200m: 2:27.24
(37.76)
24 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 449 2:27.46 +19.45
50m: 34.41
100m: 1:12.16
(37.75)
150m: 1:50.58
(38.42)
200m: 2:27.46
(36.88)
25 Olga Vejlby 2006 Helsingør Svømmeklub 441 2:28.42 +20.41
50m: 33.89
100m: 1:11.38
(37.49)
150m: 1:49.96
(38.58)
200m: 2:28.42
(38.46)
- Amanda Knirkholt Jacobsen 2007 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 03-06-2022 19:04:38
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
FarumCu 2:03.02 Julie A. Lauridsen 2006 Sigma Swim Allerød (DEN Farum (DEN) 05-04-2013
Bemærk at der kun svømmes 10 heat i 200m fri. -  Hvis afme
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub 538 2:18.90
50m: 30.75
100m: 1:07.04
(36.29)
150m: 1:44.23
(37.19)
200m: 2:18.90
(34.67)
=2 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 535 2:19.13 +0.23
50m: 32.17
100m: 1:07.77
(35.60)
150m: 1:43.79
(36.02)
200m: 2:19.13
(35.34)
=2 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 535 2:19.13 +0.23
50m: 32.16
100m: 1:07.77
(35.61)
150m: 1:44.12
(36.35)
200m: 2:19.13
(35.01)
4 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 528 2:19.78 +0.88
50m: 32.62
100m: 1:08.58
(35.96)
150m: 1:45.24
(36.66)
200m: 2:19.78
(34.54)
5 Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød 524 2:20.07 +1.17
50m: 33.48
100m: 1:09.70
(36.22)
150m: 1:46.38
(36.68)
200m: 2:20.07
(33.69)
6 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby 523 2:20.19 +1.29
50m: 32.85
100m: 1:08.37
(35.52)
150m: 1:44.46
(36.09)
200m: 2:20.19
(35.73)
7 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 509 2:21.42 +2.52
50m: 32.58
100m: 1:09.23
(36.65)
150m: 1:46.59
(37.36)
200m: 2:21.42
(34.83)
8 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 509 2:21.50 +2.60
50m: 32.97
100m: 1:09.40
(36.43)
150m: 1:45.84
(36.44)
200m: 2:21.50
(35.66)
9 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub 488 2:23.49 +4.59
50m: 32.71
100m: 1:09.45
(36.74)
150m: 1:46.94
(37.49)
200m: 2:23.49
(36.55)
10 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 482 2:24.01 +5.11
50m: 32.97
100m: 1:09.30
(36.33)
150m: 1:46.57
(37.27)
200m: 2:24.01
(37.44)
11 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 480 2:24.25 +5.35
50m: 33.83
100m: 1:10.71
(36.88)
150m: 1:48.38
(37.67)
200m: 2:24.25
(35.87)
12 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby 462 2:26.11 +7.21
50m: 33.01
100m: 1:10.24
(37.23)
150m: 1:49.31
(39.07)
200m: 2:26.11
(36.80)
13 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 461 2:26.22 +7.32
50m: 34.00
100m: 1:11.93
(37.93)
150m: 1:50.47
(38.54)
200m: 2:26.22
(35.75)
14 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 450 2:27.34 +8.44
50m: 35.47
100m: 1:14.14
(38.67)
150m: 1:51.56
(37.42)
200m: 2:27.34
(35.78)
15 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 447 2:27.69 +8.79
50m: 33.54
100m: 1:10.62
(37.08)
150m: 1:49.34
(38.72)
200m: 2:27.69
(38.35)
16 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 445 2:27.88 +8.98
50m: 33.17
100m: 1:10.37
(37.20)
150m: 1:49.11
(38.74)
200m: 2:27.88
(38.77)
17 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 440 2:28.51 +9.61
50m: 34.72
100m: 1:13.01
(38.29)
150m: 1:51.70
(38.69)
200m: 2:28.51
(36.81)
18 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 408 2:32.31 +13.41
50m: 34.14
100m: 1:12.68
(38.54)
200m: 2:32.31
(2:32.31)
Løb officielt kl.: 03-06-2022 19:04:38
03-06-2022 19:20.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner