2022-12-10   04:00:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM (1-9)

Document
Resultat
LH-Games 2022
Plats: Citadellbadet Arrangör: HS & LS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jul 2022 till den 10 jul 2022
Gren 9, 4X50m Frisim H 15år oä - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Poseidon 20 Simklubben Poseidon 1:37.84
Ian Hangård 2002 AB5302 +0.67 25.20 25.20
Nils Wergeland 2002 AE4902 -.-- 24.29 49.49
David Falk 2003 AD3103 +0.22 24.09 1:13.58
Filip Salbrink 2002 AH6502 -.-- 24.26 1:37.84
2 LS Killar Lag 1 22 Landskrona Simsällskap 1:38.08 +0.24
Ted Nilsson 2006 AE7106 +0.67 25.23 25.23
Lucas Lindblom 2000 AG8500 -.-- 25.02 50.25
Christoffer Dellhede 2001 AD0501 +0.17 24.01 1:14.26
Emil Hassling 2000 AC1900 -.-- 23.82 1:38.08
3 Hovedstadens Svømmeklub Dr 19 Hovedstadens Svømmeklub 1:39.19 +1.35
Sebastian Greisen 2004 0487AD +0.65 24.64 24.64
Gabriel Elmedyb 2004 0485AG -.-- 24.18 48.82
Joshua P. Sidebotham 2003 0343AQ +0.36 24.80 1:13.62
Tobias Gammelvind 2004 0437AD -.-- 25.57 1:39.19
4 Helsingborgs Simsällskap Lag 1 18 Helsingborgs Simsällskap 1:41.71 +3.87
Alan Jovic 2004 AG5904 +0.62 25.54 25.54
Stefan Kovacevic 2006 AH7906 -.-- 25.31 50.85
Noah Malmgren 2004 AB2704 +0.51 25.76 1:16.61
Viggo Holst 2006 AI0106 -.-- 25.10 1:41.71
5 LS Killar Lag 2 24 Landskrona Simsällskap 1:44.78 +6.94
Axel Wergeland 2006 AC5506 +0.72 26.34 26.34
Victor Schagerlöf 1998 AM4398 -.-- 25.67 52.01
Ludvig Hoff 2005 AB8705 +0.02 26.38 1:18.39
Anton Liebenhagen 2005 AK8505 -.-- 26.39 1:44.78
6 Hovedstadens Svømmeklub Dr 17 Hovedstadens Svømmeklub 1:45.78 +7.94
Gustav Steen Andersen 2006 0689AA +0.67 26.20 26.20
Aksel Thuesen Güsmer 2006 0639AB -.-- 26.16 52.36
Magnus Steen Andersen 2006 0679AA +0.50 26.94 1:19.30
Mikkel Andersen 2005 0531AC -.-- 26.48 1:45.78
7 Karlshamns Simklubb 18 Karlshamns Simklubb 1:51.31 +13.47
Leo Spogardh 2004 AE2304 +0.57 25.89 25.89
Oliver Bergstedt 2006 AG8306 -.-- 28.67 54.56
Malte Olsson 2005 AW7905 +0.41 26.12 1:20.68
Ayman Darouiche 2007 AU1507 -.-- 30.63 1:51.31
8 LS Killar Lag 3 34 Landskrona Simsällskap 1:53.85 +16.01
Jonatan Wede 1988 AB7388 +0.72 26.63 26.63
Viggo Thomsen 2004 AE4904 -.-- 28.76 55.39
Dennis Henriksson 2005 AN4705 +0.31 29.47 1:24.86
Vilmer Johansson Rönqvist 2007 AF7307 -.-- 28.99 1:53.85
9 Karlskrona Simsällskap 15 Karlskrona Simsällskap 1:58.81 +20.97
Kalle Karlsson 2008 AT2708 +0.75 28.85 28.85
Hugo Olofsson 2008 AS9708 -.-- 30.81 59.66
Riccardo Byggeth 2007 AH6907 +0.14 29.71 1:29.37
Joel Petersson 2009 AB2109 -.-- 29.44 1:58.81
10 Kungsbacka herrar lag 1 15 Kungsbacka Simsällskap 2:09.30 +31.46
Ludvig Henriksson 2007 AI9307 +0.61 28.63 28.63
Gustav Landgren 2007 AU2307 -.-- 30.82 59.45
Eric Fredgren 2008 AN6108 +0.32 34.79 1:34.24
Antonio Poller 2009 AG3909 -.-- 35.06 2:09.30
Grenen officiell:  2022-07-08 18:20:48
2022-07-08 18:21:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner