Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.78 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.92 |
+0.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.90 |
+1.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.34 |
+2.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.67 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.55 |
+2.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.13 |
+4.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.22 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.16 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.12 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
48.13 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.36 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.42 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.05 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.90 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.86 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
50.13 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.18 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.28 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.23 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.80 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
53.76 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.20 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.54 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.59 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.51 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.22 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
57.61 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-12.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
58.01 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.31 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
59.54 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.86 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:02.61 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.79 |
(+9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.64 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.24 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.87 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.39 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Verner Berner |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.30 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-16.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lazar Gonzalez-Folic |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.02 |
+44.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maes Van zwieten |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.11 |
+55.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liam Van zwieten |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.29 |
+55.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Birk Falkenberg Lending |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.70 |
+1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikkel Xiaowen Liu |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.11 |
+1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carl Jæpelt Nyborg |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.63 |
+1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+16.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Nedergaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.59 |
+1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arnbjørn Grønbæk |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Sloth |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
33.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.03 |
+0.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.31 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.48 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.66 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.19 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.55 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
35.95 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
36.17 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.07 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.27 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.78 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.85 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.79 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.97 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.09 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.23 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.14 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.18 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.48 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.53 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
42.76 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.06 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.60 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.23 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|