Tulokset 2022 Apollo Projects NZ Short Course Swimming Championships
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session Eight - Finals
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022 Apollo Projects NZ Short Course Swimming Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Sir Owen G Glenn National Aquatic |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Aug 23, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Backstroke Women - A Final |
|
|
13NZR |
27.93 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK |
|
10/2/2013 |
|
|
|
|
14NZR |
27.95 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK |
|
9/6/2014 |
|
|
|
|
NZR |
26.74 |
|
|
|
Helena Gasson |
1994 |
CSCAK (NZL) |
New Zealand |
1/24/2021 |
|
|
|
|
18NZR |
27.37 |
|
|
|
Emily Thomas |
|
NSSAK (NZL) |
|
8/11/2009 |
|
|
|
|
17NZR |
27.60 |
|
|
|
Kyla Alexander |
|
UNIAK (NZL) |
|
10/6/2018 |
|
|
|
|
15NZR |
27.04 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK (NZL) |
|
9/26/2015 |
|
|
|
|
16NZR |
27.71 |
|
|
|
Kyla Alexander |
|
UNIAK |
|
10/7/2017 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Godwin |
25 |
Heretaunga Sundevils |
+0.56 |
|
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hazel Ouwehand |
22 |
Phoenix Aquatics |
+0.60 |
|
27.87 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Savannah-eve Martin |
16 |
North Shore Swimming Club |
+0.61 |
|
28.34 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milan Glintmeyer |
14 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.69 |
|
28.48 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amber George |
17 |
Waitakere Swimming Club |
+0.68 |
|
28.86 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rylee McBride |
15 |
Wharenui Swim Club |
+0.61 |
|
29.00 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Irving |
19 |
Nga Tai Tuatea a Taraika |
+0.64 |
|
29.39 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasha Stokes |
18 |
Mt Maunganui Swimming Club |
+0.63 |
|
29.41 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annie Jencova |
19 |
Nga Tai Tuatea a Taraika |
+0.63 |
|
29.48 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josiane Hill |
17 |
Jasi Swim Club |
+0.59 |
|
30.39 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8/26/2022 5:57:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Backstroke Women - B Final |
|
|
13NZR |
27.93 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK |
|
10/2/2013 |
|
|
|
|
14NZR |
27.95 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK |
|
9/6/2014 |
|
|
|
|
NZR |
26.74 |
|
|
|
Helena Gasson |
1994 |
CSCAK (NZL) |
New Zealand |
1/24/2021 |
|
|
|
|
18NZR |
27.37 |
|
|
|
Emily Thomas |
|
NSSAK (NZL) |
|
8/11/2009 |
|
|
|
|
17NZR |
27.60 |
|
|
|
Kyla Alexander |
|
UNIAK (NZL) |
|
10/6/2018 |
|
|
|
|
15NZR |
27.04 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK (NZL) |
|
9/26/2015 |
|
|
|
|
16NZR |
27.71 |
|
|
|
Kyla Alexander |
|
UNIAK |
|
10/7/2017 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Schroder |
19 |
North Canterbury Swim Club Inc |
+0.59 |
|
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Scarlett Bassett |
14 |
Parnell Swimming |
+0.83 |
|
29.75 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mereana Martin |
18 |
Neptune Swim Club |
+0.65 |
|
29.76 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sasha Reid |
20 |
Aquabladz NP |
+0.68 |
|
29.89 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna McGowan |
16 |
TBSS Central City Swimming |
+0.73 |
|
29.96 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shaeli Brewer |
16 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.71 |
|
30.00 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rae Kwan |
18 |
TBSS Central City Swimming |
+0.53 |
|
30.14 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma North |
18 |
Aquabladz NP |
+0.62 |
|
30.18 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pippa Mihaka |
15 |
Hamilton Aquatics |
+0.59 |
|
30.27 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Madeline Seymour |
14 |
Tasman Swim Club |
+0.63 |
|
31.30 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8/26/2022 5:57:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Backstroke Women - C Final |
|
|
13NZR |
27.93 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK |
|
10/2/2013 |
|
|
|
|
14NZR |
27.95 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK |
|
9/6/2014 |
|
|
|
|
NZR |
26.74 |
|
|
|
Helena Gasson |
1994 |
CSCAK (NZL) |
New Zealand |
1/24/2021 |
|
|
|
|
18NZR |
27.37 |
|
|
|
Emily Thomas |
|
NSSAK (NZL) |
|
8/11/2009 |
|
|
|
|
17NZR |
27.60 |
|
|
|
Kyla Alexander |
|
UNIAK (NZL) |
|
10/6/2018 |
|
|
|
|
15NZR |
27.04 |
|
|
|
Gabrielle Fa'amausili |
|
UNIAK (NZL) |
|
9/26/2015 |
|
|
|
|
16NZR |
27.71 |
|
|
|
Kyla Alexander |
|
UNIAK |
|
10/7/2017 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tayla Miles |
15 |
Nga Tai Tuatea a Taraika |
+0.68 |
|
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Yeldon |
16 |
Tawa Swimming Club |
+0.62 |
|
30.14 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaeda Lynch-Brown |
15 |
Aquagym Swimming Club |
+0.62 |
|
30.28 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Cole |
17 |
Heretaunga Sundevils |
+0.62 |
|
30.29 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edie Ancell |
18 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.71 |
|
30.32 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lepua |
17 |
TBSS Central City Swimming |
+0.64 |
|
30.34 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Breeze van Veldhuizen |
14 |
Napier Aquahawks |
+0.68 |
|
30.35 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Buchanan |
18 |
Pirates Swim Team |
+0.73 |
|
30.46 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eleanor Saunders |
14 |
Coast Swimming Club |
+0.70 |
|
30.63 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Wheeler |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.61 |
|
31.19 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8/26/2022 5:57:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 17:57:45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|