Resultat för MM Veronika 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rezultati |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kraj: |
Olimpijski bazen Pod Skalco |
Organizator: |
PK Kamnik |
|
|
|
|
|
|
Bazen: |
50m |
Datum tekmovanja |
jun. 25, 2022 to jun. 25, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Disciplina, 50m Butterfly Women D 9 and younger – Final |
|
|
Abs žensk |
26.35 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
London (GBR) |
5/16/2016 |
|
|
|
|
Mladinke |
26.70 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Nandžing/Nanjing (CHN) |
8/20/2014 |
|
|
|
|
Kadetinje |
27.60 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
6/17/2012 |
|
|
|
|
Deklice |
28.91 |
|
|
Pika Perenič |
2002 |
(SLO) |
Kamnik (SLO) |
7/11/2015 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
31.80 |
|
|
Maja Lotrič |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
7/25/2014 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tina Klemen |
2013 |
Plavalni klub Kamnik |
|
171 |
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Zupan |
2013 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
139 |
47.08 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Živa Jarkovič |
2013 |
Plavalni klub Ilirija |
|
101 |
52.40 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Losieva |
2013 |
Plavalni klub Kamnik |
|
89 |
54.68 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stela Ðešević |
2014 |
Plavalni klub Ilirija |
|
71 |
58.96 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Legiša |
2013 |
Plavalni klub Ilirija |
|
63 |
1:01.23 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maša Laharnar |
2013 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
61 |
1:01.82 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 6/25/2022 5:45:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Disciplina, 50m Butterfly Women C 10-11 years – Final |
|
|
Abs žensk |
26.35 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
London (GBR) |
5/16/2016 |
|
|
|
|
Mladinke |
26.70 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Nandžing/Nanjing (CHN) |
8/20/2014 |
|
|
|
|
Kadetinje |
27.60 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
6/17/2012 |
|
|
|
|
Deklice |
28.91 |
|
|
Pika Perenič |
2002 |
(SLO) |
Kamnik (SLO) |
7/11/2015 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
31.80 |
|
|
Maja Lotrič |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
7/25/2014 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tricija Gartner |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
363 |
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucija Elizabeta Tomaževič |
2011 |
Športno društvo Aqua |
|
362 |
34.25 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivona Domić |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
323 |
35.58 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maša Kunštić |
2011 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
269 |
37.83 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gaja Vidrih |
2012 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
228 |
39.97 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Manca Kadivnik |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
226 |
40.10 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neža Hren |
2012 |
Plavalni klub Kamnik |
|
219 |
40.49 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taja Klemen |
2011 |
Plavalni klub Kamnik |
|
203 |
41.52 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 6/25/2022 5:45:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Disciplina, 50m Butterfly Women B 12-13 years – Final |
|
|
Abs žensk |
26.35 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
London (GBR) |
5/16/2016 |
|
|
|
|
Mladinke |
26.70 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Nandžing/Nanjing (CHN) |
8/20/2014 |
|
|
|
|
Kadetinje |
27.60 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
6/17/2012 |
|
|
|
|
Deklice |
28.91 |
|
|
Pika Perenič |
2002 |
(SLO) |
Kamnik (SLO) |
7/11/2015 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
31.80 |
|
|
Maja Lotrič |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
7/25/2014 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Abutović |
2009 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
555 |
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Podgoršek |
2009 |
Plavalni klub Kamnik |
|
475 |
31.30 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ela Žagar |
2009 |
Društvo vodnih športov POSEJD |
|
436 |
32.21 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Vrhovnik |
2009 |
Plavalni klub Kamnik |
|
430 |
32.36 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siena Lehmann |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
406 |
32.97 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eliana Hlastan |
2009 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
394 |
33.32 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Sever |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
370 |
34.01 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ina Sekne |
2009 |
Plavalni klub Radovljica |
|
340 |
34.98 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 6/25/2022 5:45:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Disciplina, 50m Butterfly Women A 14 and older – Final |
|
|
Abs žensk |
26.35 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
London (GBR) |
5/16/2016 |
|
|
|
|
Mladinke |
26.70 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Nandžing/Nanjing (CHN) |
8/20/2014 |
|
|
|
|
Kadetinje |
27.60 |
|
|
Nastja Govejšek |
1997 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
6/17/2012 |
|
|
|
|
Deklice |
28.91 |
|
|
Pika Perenič |
2002 |
(SLO) |
Kamnik (SLO) |
7/11/2015 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
31.80 |
|
|
Maja Lotrič |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
7/25/2014 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ema Čerin |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
548 |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tinkara Lipovec |
2007 |
Plavalni klub Radovljica |
|
534 |
30.11 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mija Rihter Medoš |
2005 |
Plavalni klub Biser Piran - Nuoto |
|
529 |
30.20 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iza Bricelj |
2008 |
Plavalni klub Olimpija |
|
496 |
30.86 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zala Mojsilovič Meznarič |
2008 |
Športno društvo Plavalna akade |
|
494 |
30.90 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Pureber |
2008 |
Plavalni klub Olimpija |
|
455 |
31.76 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ajda Tavzes Cirman |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
446 |
31.97 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iza Videc |
2007 |
Plavalni klub Kamnik |
|
436 |
32.21 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 6/25/2022 5:45:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-25 17:45:02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licenca: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|