Tulokset Vest Junior/Senior Kortbane 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
29.23 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
29.38 |
+0.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
|
29.48 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
29.52 |
+0.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
29.55 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
29.76 |
+0.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
30.11 |
+0.88 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
30.52 |
+1.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
30.82 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
30.82 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
31.06 |
+1.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.12 |
+1.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
|
31.13 |
+1.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.21 |
+1.98 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.23 |
+2.00 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
|
31.30 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
|
31.33 |
+2.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
31.44 |
+2.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
31.48 |
+2.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
31.69 |
+2.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
|
31.82 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
31.84 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.85 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
31.87 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
|
31.94 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
32.16 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.23 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
32.30 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
32.66 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
|
32.94 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.81 |
|
33.16 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
33.26 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
|
33.26 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
|
33.29 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.43 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
|
33.47 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
|
33.54 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
|
33.56 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.64 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.71 |
|
33.71 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.69 |
|
34.00 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
|
34.04 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
34.42 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
34.52 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
34.79 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 18:02:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:28.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|