2024-07-13   04:13:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sandaredssimmet 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
Sandaredssimmet 2023
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 mar 2023 till den 5 mar 2023
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jibbe Schimmel 2004 Falköpings Simsällskap 2:30.55
50m: 34.01
100m: 1:12.04
(38.03)
150m: 1:50.55
(38.51)
200m: 2:30.55
(40.00)
2 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap 2:40.44 +9.89
50m: 34.32
100m: 1:14.16
(39.84)
150m: 1:56.04
(41.88)
200m: 2:40.44
(44.40)
3 Simon Magnerfelt 2005 Falköpings Simsällskap 3:23.55 +53.00
50m: 43.70
100m: 1:34.19
(50.49)
150m: 2:28.24
(54.05)
200m: 3:23.55
(55.31)
Grenen officiell:  2023-03-04 11:47:06
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 2:55.50
50m: 39.07
100m: 1:23.82
(44.75)
150m: 2:10.17
(46.35)
200m: 2:55.50
(45.33)
2 Albin Wiik 2008 Simklubben S02 3:19.00 +23.50
50m: 44.29
100m: 1:34.69
(50.40)
150m: 2:26.97
(52.28)
200m: 3:19.00
(52.03)
3 Marcus Hjalmarsson 2007 Lidköpings Gymnastik o Simsälls 3:21.43 +25.93
50m: 44.30
100m: 1:35.25
(50.95)
150m: 2:27.80
(52.55)
200m: 3:21.43
(53.63)
Grenen officiell:  2023-03-04 11:47:06
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Schimmel 2009 Falköpings Simsällskap 2:43.73
50m: 36.36
100m: 1:17.96
(41.60)
150m: 2:00.81
(42.85)
200m: 2:43.73
(42.92)
2 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg 2:56.41 +12.68
50m: 38.56
100m: 1:23.44
(44.88)
150m: 2:09.91
(46.47)
200m: 2:56.41
(46.50)
3 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg 3:00.60 +16.87
50m: 40.15
100m: 1:26.35
(46.20)
150m: 2:14.18
(47.83)
200m: 3:00.60
(46.42)
4 Carl Jannesson 2009 Lidköpings Gymnastik o Simsälls 3:02.00 +18.27
50m: 39.82
100m: 1:25.21
(45.39)
150m: 2:13.15
(47.94)
200m: 3:02.00
(48.85)
5 Liam Grahn 2009 Falköpings Simsällskap 3:50.77 +1:07.04
50m: 50.90
100m: 1:49.73
(58.83)
150m: 2:50.41
(1:00.68)
200m: 3:50.77
(1:00.36)
6 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 4:04.27 +1:20.54
50m: 50.58
100m: 1:53.42
(1:02.84)
150m: 2:59.30
(1:05.88)
200m: 4:04.27
(1:04.97)
- Benjamin Andersson 2009 Lidköpings Gymnastik o Simsälls DSQ
- Oskar Holmes 2009 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2023-03-04 11:47:06
2023-03-04 11:47:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben 1970

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner