2024-07-18   01:30:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sandaredssimmet 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
Sandaredssimmet 2023
Plats: Sandaredsbadet Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 mar 2023 till den 5 mar 2023
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 34.99
2 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 36.02 +1.03
3 Teddie Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 36.73 +1.74
4 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 37.10 +2.11
5 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap 37.27 +2.28
6 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 39.10 +4.11
7 Julia Lornell 2005 Simklubben 1970 39.40 +4.41
Grenen officiell:  2023-03-04 11:07:22
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap 33.63
2 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg 34.30 +0.67
3 Daniela Borg 2007 Simklubben 1970 34.89 +1.26
4 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 35.76 +2.13
5 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 36.92 +3.29
6 Wilma Hansson 2007 Simklubben 1970 37.11 +3.48
7 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 37.17 +3.54
8 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg 37.36 +3.73
9 Pola Juza 2008 Smålandsstenars Simsällskap 38.50 +4.87
10 Tea  Jälevik 2007 Lysekils Simsällskap 39.52 +5.89
11 Edith Skogh 2008 Simklubben 1970 39.79 +6.16
12 Agnes Laurio 2008 Skövde Simsällskap 40.15 +6.52
13 Clara Landahl 2008 Simklubben S02 40.64 +7.01
14 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 40.77 +7.14
15 Ellen Ahlqvist 2008 Simklubben 1970 41.67 +8.04
16 Tindra Sundbäck 2008 Kungälvs Simsällskap 44.92 +11.29
17 Majken Lidman 2008 Simklubben S02 46.95 +13.32
18 Sidney Kronqvist 2007 Simklubben 1970 48.45 +14.82
- Elin Zachrisson 2008 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Arielle Källgren 2007 Falköpings Simsällskap DNS
- Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2023-03-04 11:07:22
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 32.10
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 36.03 +3.93
3 Lily Carlström Lund 2009 Simklubben S02 36.11 +4.01
4 Moa Walo 2009 Skövde Simsällskap 36.30 +4.20
5 Kara Brorson 2009 Simklubben S02 36.61 +4.51
6 Vilma Berger 2009 Simklubben 1970 36.65 +4.55
7 Jill Larsson 2009 Skövde Simsällskap 36.96 +4.86
8 Clara Hansson 2009 Simklubben 1970 37.23 +5.13
9 Alice Lornell 2009 Simklubben 1970 39.05 +6.95
10 Ffion Rhys 2009 Simklubben S02 39.47 +7.37
11 Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås 40.17 +8.07
12 Klara Bergstrand 2009 Simklubben 1970 40.72 +8.62
13 Vilma Anse 2009 Simklubben S02 40.75 +8.65
14 Hayley Krol 2009 Simklubben Alingsås 41.60 +9.50
15 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 41.64 +9.54
16 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 42.06 +9.96
17 Wilma Lindberg Fors 2009 Simklubben 1970 42.58 +10.48
18 Sofia Casini 2009 Lysekils Simsällskap 44.21 +12.11
19 Jessica Doering 2009 Lysekils Simsällskap 44.59 +12.49
20 Emelie Hallbjörner 2009 Kungälvs Simsällskap 45.68 +13.58
21 Elicia Jonsson 2009 Simklubben S02 46.40 +14.30
22 Emilia Moshidou 2009 Simklubben 1970 47.14 +15.04
23 Alicia Pakas 2009 Simklubben S02 47.28 +15.18
24 Esther Molin 2009 Skövde Simsällskap 49.21 +17.11
25 Blenda Pettersson 2009 Simklubben S02 50.16 +18.06
26 Kylie Gamarra 2009 Simklubben 1970 51.33 +19.23
27 Astrid Arnbråten 2009 Simklubben 1970 59.76 +27.66
Grenen officiell:  2023-03-04 11:07:22
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 34.96
2 Madeleine Bake Schell 2010 Simklubben 1970 35.53 +0.57
3 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 36.70 +1.74
4 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 37.49 +2.53
5 Lena Juza 2010 Smålandsstenars Simsällskap 38.57 +3.61
6 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 39.49 +4.53
7 Nelly Zetterdahl 2010 Simklubben S02 40.32 +5.36
8 Alice Brunbäck 2010 Åsundens Simsällskap 41.27 +6.31
9 Rebecka Sandberg 2010 Kungälvs Simsällskap 42.79 +7.83
10 Alva Wägander 2010 Simklubben 1970 43.48 +8.52
11 My Axdorff 2010 Skövde Simsällskap 43.78 +8.82
12 Nike Bergstrand 2010 Simklubben Elfsborg 44.02 +9.06
13 Mathilda Buason 2010 Skövde Simsällskap 44.16 +9.20
14 Emilia Jamei 2010 Simklubben Elfsborg 44.41 +9.45
15 Cornelia Persson 2010 Föreningen Varbergs Sim 44.98 +10.02
16 Lilla Kadar 2010 Skövde Simsällskap 45.36 +10.40
17 Hanna Kjellin 2010 Kungälvs Simsällskap 47.10 +12.14
18 Kajsa Holmes 2010 Simklubben S02 47.56 +12.60
19 Miriam Fehn 2010 Kungälvs Simsällskap 49.09 +14.13
20 Emma Brandt 2010 Simklubben S02 49.14 +14.18
21 Hanna Klasenberg 2010 Simklubben 1970 53.69 +18.73
- Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
- Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
- Milly Wallwork 2010 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2023-03-04 11:07:22
2023-03-04 11:07:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben 1970

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner