Results for Sparekassen Thy Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.78 |
159 |
45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
157 |
46.18 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.69 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksandr Shaimanov |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
398 |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
297 |
37.37 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
270 |
38.57 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
252 |
39.45 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.04 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
204 |
42.32 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
418 |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
387 |
34.21 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
386 |
34.25 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
355 |
35.21 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
329 |
36.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
326 |
36.24 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
322 |
36.37 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
279 |
38.16 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
260 |
39.09 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
170 |
44.99 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reinoud Martinus Olav Heese |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
167 |
45.29 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Didrik Pedersen |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.82 |
148 |
47.10 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.68 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
106 |
52.71 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
444 |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yehor Fedorov |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.70 |
444 |
32.70 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
419 |
33.34 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
397 |
33.94 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
373 |
34.64 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
367 |
34.84 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
359 |
35.10 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
570 |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
516 |
31.10 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
514 |
31.14 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.64 |
500 |
31.43 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Svein Petrus Heesen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.69 |
439 |
32.81 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
430 |
33.05 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
430 |
33.05 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Ommundsen |
2005 |
Vågsbygd SLK |
+0.74 |
428 |
33.10 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
422 |
33.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
337 |
35.83 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
+0.82 |
326 |
36.22 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sportigan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
27.11 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
|
AGF |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
1997 |
Randaberg IL |
+0.67 |
586 |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
481 |
31.84 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
289 |
37.72 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-09-2022 17:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 07:57.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|