Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Thyhallen |
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. sep 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
343 |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
-0.82 |
170 |
1:38.99 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
166 |
1:39.79 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.56 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Trystsen-Nemati |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.99 |
108 |
1:55.21 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på maven 75 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
287 |
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
221 |
1:30.75 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
189 |
1:35.58 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.33 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.95 |
176 |
1:37.92 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.72 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
436 |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
417 |
1:13.42 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
395 |
1:14.76 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.55 |
371 |
1:16.37 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
348 |
1:17.99 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
340 |
1:18.61 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
313 |
1:20.76 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
305 |
1:21.51 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.66 |
298 |
1:22.11 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
296 |
1:22.28 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
296 |
1:22.30 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
272 |
1:24.68 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
208 |
1:32.55 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
203 |
1:33.36 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.13 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.93 |
198 |
1:34.17 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.87 |
174 |
1:38.14 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.89 |
140 |
1:45.53 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.74 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på maven 75 |
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
483 |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
452 |
1:11.52 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
443 |
1:11.96 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
435 |
1:12.41 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
421 |
1:13.19 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
378 |
1:15.86 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
372 |
1:16.27 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
317 |
1:20.47 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
288 |
1:23.06 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.08 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
280 |
1:23.84 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
279 |
1:23.93 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
279 |
1:23.98 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.19 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.57 |
267 |
1:25.24 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.96 |
262 |
1:25.72 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lone Thorbjørnsen Nygård |
2008 |
Kristiansand SA |
+0.91 |
259 |
1:26.08 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.11 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
245 |
1:27.70 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
230 |
1:29.52 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.93 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.95 |
209 |
1:32.48 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.57 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
170 |
1:39.04 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
167 |
1:39.51 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
152 |
1:42.82 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(-31.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på maven 75 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
688 |
1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
683 |
1:02.32 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
562 |
1:06.51 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
546 |
1:07.13 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
537 |
1:07.49 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
536 |
1:07.55 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
531 |
1:07.77 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
476 |
1:10.30 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Halvorsen Vestberg |
2006 |
SK Team Sør |
+0.76 |
455 |
1:11.36 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
449 |
1:11.63 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
435 |
1:12.43 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
415 |
1:13.53 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
377 |
1:15.98 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.97 |
326 |
1:19.74 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.80 |
310 |
1:21.05 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
296 |
1:22.35 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.79 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
237 |
1:28.58 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
58.99 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
653 |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
596 |
1:05.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
526 |
1:07.97 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
477 |
1:10.21 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
454 |
1:11.37 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
444 |
1:11.93 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Peter |
2002 |
Randaberg IL |
+0.64 |
416 |
1:13.51 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
355 |
1:17.48 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
307 |
1:21.30 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
288 |
1:23.07 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 11:39.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|