2024-07-14   12:04:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2023 (50m), Östsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00, insim 08:30-09:45

Document
Resultat
UGP 2 (50m) Östsvenska 2023
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Simon Bergqvist 2011 Jönköpings Simsällskap DSQ
Milton Wetterhall 2011 Jönköpings Simsällskap +0.57 3:45.96
50m: 47.44
100m: 1:45.80
(58.36)
150m: 2:46.72
(1:00.92)
200m: 3:45.96
(59.24)
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb 3:07.53
50m: 40.87
100m: 1:28.87
(48.00)
150m: 2:19.34
(50.47)
200m: 3:07.53
(48.19)
2 Filip Andersson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.50 3:13.13 +5.60
50m: 43.91
100m: 1:33.08
(49.17)
150m: 2:23.66
(50.58)
200m: 3:13.13
(49.47)
3 Jakob Modig 2010 SK Triton +0.73 3:14.54 +7.01
50m: 44.72
100m: 1:35.46
(50.74)
150m: 2:26.33
(50.87)
200m: 3:14.54
(48.21)
4 Wilmer Petersson 2010 SK Triton +0.53 3:33.05 +25.52
50m: 48.38
100m: 1:43.37
(54.99)
150m: 2:39.15
(55.78)
200m: 3:33.05
(53.90)
5 Emil Högfors 2010 Linköpings Allmänna SS +0.78 3:36.23 +28.70
50m: 47.40
100m: 1:42.85
(55.45)
150m: 2:40.19
(57.34)
200m: 3:36.23
(56.04)
6 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.71 3:37.53 +30.00
50m: 48.19
100m: 1:44.83
(56.64)
150m: 2:42.74
(57.91)
200m: 3:37.53
(54.79)
7 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS +0.76 3:37.96 +30.43
50m: 47.22
100m: 1:44.20
(56.98)
150m: 2:42.31
(58.11)
200m: 3:37.96
(55.65)
8 Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.73 3:38.08 +30.55
50m: 48.65
100m: 1:45.06
(56.41)
150m: 2:42.52
(57.46)
200m: 3:38.08
(55.56)
9 Alfred Kalms 2010 Linköpings Allmänna SS 3:45.39 +37.86
50m: 50.64
100m: 1:49.67
(59.03)
150m: 2:48.19
(58.52)
200m: 3:45.39
(57.20)
- Szymon Xawery Kubok 2010 Jönköpings Simsällskap +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap +0.64 2:46.49
50m: 37.72
100m: 1:20.55
(42.83)
150m: 2:03.93
(43.38)
200m: 2:46.49
(42.56)
2 Magnus Andersson 2009 Västerviks Simsällskap +0.74 3:07.29 +20.80
50m: 40.97
100m: 1:30.03
(49.06)
150m: 2:18.51
(48.48)
200m: 3:07.29
(48.78)
3 Ruben Skärlund 2009 Linköpings Allmänna SS +0.73 3:15.84 +29.35
50m: 43.33
100m: 1:33.49
(50.16)
150m: 2:24.34
(50.85)
200m: 3:15.84
(51.50)
4 Alexius Ahlstedt Kahlbom 2009 Wisby Simsällskap +0.88 3:18.00 +31.51
50m: 44.58
100m: 1:36.02
(51.44)
150m: 2:28.59
(52.57)
200m: 3:18.00
(49.41)
5 Nils Athley 2009 Växjö Simsällskap +0.63 3:18.09 +31.60
50m: 43.60
100m: 1:33.36
(49.76)
150m: 2:25.80
(52.44)
200m: 3:18.09
(52.29)
6 Kai-Hei Ho 2009 Kalmar Simsällskap +0.69 3:24.95 +38.46
50m: 44.89
100m: 1:36.94
(52.05)
150m: 2:30.60
(53.66)
200m: 3:24.95
(54.35)
7 Ebbe Larsson 2009 SK Triton +0.64 3:42.89 +56.40
50m: 49.55
100m: 1:47.36
(57.81)
150m: 2:47.95
(1:00.59)
200m: 3:42.89
(54.94)
8 Kalle Smitterberg 2009 Wisby Simsällskap +0.81 3:46.40 +59.91
50m: 49.31
100m: 1:47.80
(58.49)
150m: 2:48.22
(1:00.42)
200m: 3:46.40
(58.18)
9 Isak Aderskog Sjöberg 2009 Wisby Simsällskap 3:51.72 +1:05.23
50m: 50.54
100m: 1:50.34
(59.80)
150m: 2:51.04
(1:00.70)
200m: 3:51.72
(1:00.68)
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cristian Stefan Nicoara 2008 Simklubben Sydsim +0.67 2:51.93
50m: 36.31
100m: 1:19.88
(43.57)
150m: 2:04.67
(44.79)
200m: 2:51.93
(47.26)
2 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.84 2:52.07 +0.14
50m: 38.51
100m: 1:22.03
(43.52)
150m: 2:06.65
(44.62)
200m: 2:52.07
(45.42)
3 Joel Wall 2008 Växjö Simsällskap +0.65 2:54.18 +2.25
50m: 36.75
100m: 1:18.86
(42.11)
150m: 2:05.47
(46.61)
200m: 2:54.18
(48.71)
4 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK Triton +0.66 2:54.58 +2.65
50m: 40.25
100m: 1:25.43
(45.18)
150m: 2:10.55
(45.12)
200m: 2:54.58
(44.03)
5 Theo Ekblad 2008 Jönköpings Simsällskap +0.67 2:55.54 +3.61
50m: 40.65
100m: 1:25.59
(44.94)
150m: 2:11.09
(45.50)
200m: 2:55.54
(44.45)
6 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap +0.76 2:58.05 +6.12
50m: 39.22
100m: 1:24.48
(45.26)
150m: 2:10.86
(46.38)
200m: 2:58.05
(47.19)
7 Anes Alagic 2008 Kalmar Simsällskap +0.60 3:00.05 +8.12
50m: 41.03
100m: 1:26.97
(45.94)
150m: 2:14.02
(47.05)
200m: 3:00.05
(46.03)
8 Love Åberg 2008 Kalmar Simsällskap +0.20 3:06.76 +14.83
50m: 40.63
100m: 1:27.43
(46.80)
150m: 2:16.92
(49.49)
200m: 3:06.76
(49.84)
9 Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap +0.76 3:07.50 +15.57
50m: 40.92
100m: 1:28.55
(47.63)
150m: 2:18.38
(49.83)
200m: 3:07.50
(49.12)
10 Oscar Samberg 2008 Simklubben Sydsim +0.78 3:13.34 +21.41
50m: 43.23
100m: 1:32.88
(49.65)
150m: 2:24.02
(51.14)
200m: 3:13.34
(49.32)
11 Max Törngren 2008 Wisby Simsällskap +0.77 3:13.45 +21.52
50m: 42.98
100m: 1:33.28
(50.30)
150m: 2:24.94
(51.66)
200m: 3:13.45
(48.51)
12 Noah Tsiparis 2008 SK Triton +0.70 3:14.12 +22.19
50m: 44.82
100m: 1:34.86
(50.04)
150m: 2:24.74
(49.88)
200m: 3:14.12
(49.38)
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.63 2:36.60
50m: 34.39
100m: 1:13.88
(39.49)
150m: 1:54.52
(40.64)
200m: 2:36.60
(42.08)
2 Albin Björnström 2007 SK Triton +0.73 2:36.84 +0.24
50m: 34.52
100m: 1:14.48
(39.96)
150m: 1:55.43
(40.95)
200m: 2:36.84
(41.41)
3 Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb +0.77 2:51.41 +14.81
50m: 36.06
100m: 1:17.89
(41.83)
150m: 2:03.51
(45.62)
200m: 2:51.41
(47.90)
4 Adam Johansson Wild 2007 Kalmar Simsällskap +0.68 2:58.79 +22.19
50m: 40.87
100m: 1:26.76
(45.89)
150m: 2:13.46
(46.70)
200m: 2:58.79
(45.33)
5 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.68 3:00.58 +23.98
50m: 38.79
100m: 1:23.67
(44.88)
150m: 2:12.05
(48.38)
200m: 3:00.58
(48.53)
6 Emil Östemar 2007 Finspångs Simklubb +0.78 3:01.34 +24.74
50m: 39.97
100m: 1:25.96
(45.99)
150m: 2:13.65
(47.69)
200m: 3:01.34
(47.69)
7 Viljamas  Aniulis 2007 Klippans Simsällskap +0.63 3:02.05 +25.45
50m: 37.37
100m: 1:24.53
(47.16)
150m: 2:13.53
(49.00)
200m: 3:02.05
(48.52)
8 Rasmus Carlsson 2007 Kalmar Simsällskap +0.71 3:04.34 +27.74
50m: 40.64
100m: 1:28.05
(47.41)
150m: 2:16.60
(48.55)
200m: 3:04.34
(47.74)
9 Emilio Vukasin Taranis 2007 Smålandsstenars Simsällskap +0.85 3:17.74 +41.14
50m: 45.62
100m: 1:36.21
(50.59)
150m: 2:28.20
(51.99)
200m: 3:17.74
(49.54)
10 Selmer Månsson 2007 Kalmar Simsällskap +0.84 3:19.54 +42.94
50m: 42.84
100m: 1:34.36
(51.52)
150m: 2:27.66
(53.30)
200m: 3:19.54
(51.88)
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alwin Edqvist 2006 Växjö Simsällskap +0.64 2:41.18
50m: 35.52
100m: 1:16.64
(41.12)
150m: 1:58.89
(42.25)
200m: 2:41.18
(42.29)
2 Teodor Röme 2006 Jönköpings Simsällskap +0.71 3:05.95 +24.77
50m: 42.08
100m: 1:29.20
(47.12)
150m: 2:18.76
(49.56)
200m: 3:05.95
(47.19)
3 Alex Shiu 2006 Kalmar Simsällskap +0.66 3:15.09 +33.91
50m: 40.59
100m: 1:30.82
(50.23)
150m: 2:22.40
(51.58)
200m: 3:15.09
(52.69)
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.72 2:26.93
50m: 32.87
100m: 1:09.97
(37.10)
150m: 1:48.07
(38.10)
200m: 2:26.93
(38.86)
2 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.74 2:36.02 +9.09
50m: 34.13
100m: 1:13.89
(39.76)
150m: 1:55.06
(41.17)
200m: 2:36.02
(40.96)
3 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.70 2:36.77 +9.84
50m: 33.40
100m: 1:12.70
(39.30)
150m: 1:54.61
(41.91)
200m: 2:36.77
(42.16)
4 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap +0.64 2:40.97 +14.04
50m: 35.44
100m: 1:16.44
(41.00)
150m: 1:58.47
(42.03)
200m: 2:40.97
(42.50)
5 Elias Eriksson Hejmar 2005 Skövde Simsällskap +0.68 2:41.54 +14.61
50m: 35.66
100m: 1:17.26
(41.60)
150m: 2:00.01
(42.75)
200m: 2:41.54
(41.53)
6 Marcus Skog 1996 Klippans Simsällskap +0.71 2:43.33 +16.40
50m: 35.47
100m: 1:16.99
(41.52)
150m: 2:00.00
(43.01)
200m: 2:43.33
(43.33)
7 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.73 2:50.04 +23.11
50m: 38.86
100m: 1:22.92
(44.06)
150m: 2:06.99
(44.07)
200m: 2:50.04
(43.05)
8 Emanuel Tidåsen 2002 Växjö Simsällskap +0.61 3:06.21 +39.28
50m: 41.11
100m: 1:28.63
(47.52)
150m: 2:18.69
(50.06)
200m: 3:06.21
(47.52)
9 Melker Karlsson 2005 Finspångs Simklubb +0.71 3:35.38 +1:08.45
50m: 47.72
100m: 1:43.78
(56.06)
150m: 2:41.56
(57.78)
200m: 3:35.38
(53.82)
10 Edvin Söderlind 2005 Värnamo Simsällskap +0.63 4:01.48 +1:34.55 SB6
50m: 55.22
100m: 1:58.23
(1:03.01)
150m: 3:00.14
(1:01.91)
200m: 4:01.48
(1:01.34)
Grenen officiell:  2023-03-11 12:04:57
2023-03-11 12:05:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner