2024-07-13   18:27:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2023 (50m), Östsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 16:00, insim 14:30-15:45

Document
Resultat
UGP 2 (50m) Östsvenska 2023
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 12 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Aurora Gashi 2011 Värnamo Simsällskap +0.79 3:35.98
50m: 51.01
100m: 1:49.19
(58.18)
150m: 2:45.59
(56.40)
200m: 3:35.98
(50.39)
Monica Kim Murakami 2011 Jönköpings Simsällskap +0.78 3:14.40
50m: 45.71
100m: 1:36.46
(50.75)
150m: 2:26.50
(50.04)
200m: 3:14.40
(47.90)
Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS +0.83 3:02.91
50m: 44.56
100m: 1:32.39
(47.83)
150m: 2:18.62
(46.23)
200m: 3:02.91
(44.29)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap +0.74 3:37.40
50m: 51.29
100m: 1:50.62
(59.33)
150m: 2:45.06
(54.44)
200m: 3:37.40
(52.34)
Joline Norrfjärd 2011 Jönköpings Simsällskap +0.82 3:05.52
50m: 44.26
100m: 1:32.51
(48.25)
150m: 2:19.81
(47.30)
200m: 3:05.52
(45.71)
Sara Persson Schentz 2011 Ljungby Simsällskap +0.99 3:26.45
50m: 48.04
100m: 1:40.72
(52.68)
150m: 2:36.33
(55.61)
200m: 3:26.45
(50.12)
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.69 2:44.02
50m: 38.22
100m: 1:20.14
(41.92)
150m: 2:02.08
(41.94)
200m: 2:44.02
(41.94)
2 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap +0.78 2:49.46 +5.44
50m: 39.56
100m: 1:23.44
(43.88)
150m: 2:07.40
(43.96)
200m: 2:49.46
(42.06)
3 Felicia Almquist 2010 SK Triton +0.69 2:51.81 +7.79
50m: 40.08
100m: 1:26.17
(46.09)
150m: 2:09.85
(43.68)
200m: 2:51.81
(41.96)
4 Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb +0.52 2:54.48 +10.46
50m: 42.29
100m: 1:26.29
(44.00)
150m: 2:10.69
(44.40)
200m: 2:54.48
(43.79)
5 Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.81 2:59.44 +15.42
50m: 41.94
100m: 1:29.12
(47.18)
150m: 2:14.21
(45.09)
200m: 2:59.44
(45.23)
6 Lena Juza 2010 Smålandsstenars Simsällskap +0.77 3:00.93 +16.91
50m: 42.86
100m: 1:29.52
(46.66)
150m: 2:16.69
(47.17)
200m: 3:00.93
(44.24)
7 Moa Thurgren 2010 Wisby Simsällskap +0.97 3:02.21 +18.19
50m: 42.17
100m: 1:29.28
(47.11)
150m: 2:16.70
(47.42)
200m: 3:02.21
(45.51)
8 Freija Carlsson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.88 3:04.26 +20.24
50m: 44.60
100m: 1:32.44
(47.84)
150m: 2:21.19
(48.75)
200m: 3:04.26
(43.07)
9 Tuva-Li Hammar 2010 Trollhättans Simsällskap +0.81 3:04.61 +20.59
50m: 44.19
100m: 1:31.18
(46.99)
150m: 2:19.85
(48.67)
200m: 3:04.61
(44.76)
10 Matilda Hovberg 2010 Finspångs Simklubb +0.66 3:08.08 +24.06
50m: 44.54
100m: 1:32.96
(48.42)
150m: 2:21.92
(48.96)
200m: 3:08.08
(46.16)
11 Alva Gunnarsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.69 3:10.74 +26.72
50m: 44.99
100m: 1:35.00
(50.01)
150m: 2:23.35
(48.35)
200m: 3:10.74
(47.39)
12 Alva Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.84 3:13.54 +29.52
50m: 43.31
100m: 1:33.64
(50.33)
150m: 2:24.63
(50.99)
200m: 3:13.54
(48.91)
13 Irma Thång 2010 Trollhättans Simsällskap +0.89 3:13.79 +29.77
50m: 44.85
100m: 1:34.18
(49.33)
150m: 2:25.85
(51.67)
200m: 3:13.79
(47.94)
14 Elwyn Revelj 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.63 3:14.71 +30.69
50m: 45.29
100m: 1:35.96
(50.67)
150m: 2:27.45
(51.49)
200m: 3:14.71
(47.26)
15 Nora Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.89 3:15.12 +31.10
50m: 45.10
100m: 1:35.86
(50.76)
150m: 2:26.54
(50.68)
200m: 3:15.12
(48.58)
16 Hatice Atac 2010 Trollhättans Simsällskap +0.70 3:15.24 +31.22
50m: 47.38
100m: 1:37.45
(50.07)
150m: 2:27.09
(49.64)
200m: 3:15.24
(48.15)
17 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.66 3:18.32 +34.30
50m: 46.92
100m: 1:36.83
(49.91)
150m: 2:29.99
(53.16)
200m: 3:18.32
(48.33)
18 Emmy Hovold 2010 SK Triton +0.91 3:20.51 +36.49
50m: 47.01
100m: 1:39.57
(52.56)
150m: 2:32.35
(52.78)
200m: 3:20.51
(48.16)
19 Camilla Andreasyan 2010 Jönköpings Simsällskap +0.74 3:22.33 +38.31
50m: 48.84
100m: 1:41.35
(52.51)
150m: 2:34.63
(53.28)
200m: 3:22.33
(47.70)
20 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap +0.79 3:23.33 +39.31
50m: 47.39
100m: 1:39.73
(52.34)
150m: 2:32.96
(53.23)
200m: 3:23.33
(50.37)
21 Astrid Högberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.73 3:25.80 +41.78
50m: 47.23
100m: 1:41.59
(54.36)
150m: 2:34.84
(53.25)
200m: 3:25.80
(50.96)
22 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.71 3:26.66 +42.64
50m: 48.92
100m: 1:41.39
(52.47)
150m: 2:34.97
(53.58)
200m: 3:26.66
(51.69)
23 Jemima Jemander 2010 Jönköpings Simsällskap +0.73 3:26.84 +42.82
50m: 49.57
100m: 1:44.39
(54.82)
150m: 2:36.78
(52.39)
200m: 3:26.84
(50.06)
24 Laila Mahmoud 2010 Jönköpings Simsällskap +0.81 3:27.56 +43.54
50m: 50.17
100m: 1:43.17
(53.00)
150m: 2:36.71
(53.54)
200m: 3:27.56
(50.85)
25 Vera Dahlberg 2010 Värnamo Simsällskap +0.73 3:32.48 +48.46
50m: 50.94
100m: 1:44.73
(53.79)
150m: 2:39.86
(55.13)
200m: 3:32.48
(52.62)
26 Mimmi Miller Rudenstam 2010 Jönköpings Simsällskap +0.90 3:34.07 +50.05
50m: 49.71
100m: 1:45.01
(55.30)
150m: 2:41.21
(56.20)
200m: 3:34.07
(52.86)
27 Nellie Brånn 2010 Värnamo Simsällskap +0.88 3:38.31 +54.29
50m: 50.91
100m: 1:48.21
(57.30)
150m: 2:45.06
(56.85)
200m: 3:38.31
(53.25)
28 Ebba Nordin 2010 Wisby Simsällskap +0.78 3:40.20 +56.18
50m: 50.43
100m: 1:48.57
(58.14)
150m: 2:44.92
(56.35)
200m: 3:40.20
(55.28)
29 Stina Smärgel 2010 Trollhättans Simsällskap +0.75 3:43.09 +59.07
50m: 50.56
100m: 1:48.37
(57.81)
150m: 2:47.13
(58.76)
200m: 3:43.09
(55.96)
30 Signe Johansson 2010 Wisby Simsällskap +0.80 3:48.43 +1:04.41
50m: 52.83
100m: 1:52.64
(59.81)
150m: 2:53.50
(1:00.86)
200m: 3:48.43
(54.93)
31 Filippa Alhbin 2010 SK Triton +0.73 3:51.00 +1:06.98
50m: 54.14
100m: 1:53.87
(59.73)
150m: 2:54.65
(1:00.78)
200m: 3:51.00
(56.35)
32 KajaLii Karlsson Vonstad 2010 Wisby Simsällskap +0.79 4:10.75 +1:26.73
50m: 55.99
100m: 2:02.71
(1:06.72)
150m: 3:10.22
(1:07.51)
200m: 4:10.75
(1:00.53)
33 Elina Högberg 2010 Wisby Simsällskap +0.72 4:19.51 +1:35.49
50m: 1:00.77
100m: 2:07.95
(1:07.18)
150m: 3:15.36
(1:07.41)
200m: 4:19.51
(1:04.15)
- Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.60 DSQ
- Noelle Nyman 2010 Trollhättans Simsällskap +0.83 DSQ
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mylana-Maria Rozvadovska 2009 Växjö Simsällskap +0.76 2:42.75
50m: 38.36
100m: 1:20.18
(41.82)
150m: 2:02.14
(41.96)
200m: 2:42.75
(40.61)
2 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.60 2:44.82 +2.07
50m: 37.86
100m: 1:19.36
(41.50)
150m: 2:02.20
(42.84)
200m: 2:44.82
(42.62)
3 Tuva Rudenius 2009 Växjö Simsällskap +0.73 2:49.62 +6.87
50m: 38.95
100m: 1:20.96
(42.01)
150m: 2:04.96
(44.00)
200m: 2:49.62
(44.66)
4 Erica Camper 2009 Klippans Simsällskap +0.69 2:58.71 +15.96
50m: 41.85
100m: 1:28.44
(46.59)
150m: 2:14.62
(46.18)
200m: 2:58.71
(44.09)
5 Sonia Westerstrand 2009 Kalmar Simsällskap +0.81 2:59.50 +16.75
50m: 42.46
100m: 1:30.40
(47.94)
150m: 2:17.15
(46.75)
200m: 2:59.50
(42.35)
6 Hedda Mirus 2009 Kalmar Simsällskap +0.78 3:02.26 +19.51
50m: 43.12
100m: 1:30.86
(47.74)
150m: 2:18.09
(47.23)
200m: 3:02.26
(44.17)
7 Molly Lindberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.72 3:02.27 +19.52
50m: 44.30
100m: 1:30.78
(46.48)
150m: 2:17.90
(47.12)
200m: 3:02.27
(44.37)
8 Ellen Skarpnord 2009 Kalmar Simsällskap +0.70 3:05.62 +22.87
50m: 44.02
100m: 1:30.71
(46.69)
150m: 2:17.95
(47.24)
200m: 3:05.62
(47.67)
9 Lova Millbourn 2009 SK Triton +0.84 3:05.86 +23.11
50m: 43.09
100m: 1:31.07
(47.98)
150m: 2:19.83
(48.76)
200m: 3:05.86
(46.03)
10 Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.86 3:05.90 +23.15
50m: 42.83
100m: 1:30.58
(47.75)
150m: 2:19.30
(48.72)
200m: 3:05.90
(46.60)
11 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.87 3:06.26 +23.51
50m: 44.86
100m: 1:32.34
(47.48)
150m: 2:20.58
(48.24)
200m: 3:06.26
(45.68)
12 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.75 3:06.47 +23.72
50m: 43.62
100m: 1:31.20
(47.58)
150m: 2:19.49
(48.29)
200m: 3:06.47
(46.98)
13 Fatima Atac 2009 Trollhättans Simsällskap +0.63 3:06.65 +23.90
50m: 44.30
100m: 1:32.05
(47.75)
150m: 2:20.27
(48.22)
200m: 3:06.65
(46.38)
14 Sarah Andersson 2009 Värnamo Simsällskap +0.69 3:09.37 +26.62
50m: 45.27
100m: 1:33.49
(48.22)
150m: 2:21.84
(48.35)
200m: 3:09.37
(47.53)
15 Nike Grans 2009 Ljungby Simsällskap +0.76 3:10.80 +28.05
50m: 41.95
100m: 1:30.63
(48.68)
150m: 2:22.33
(51.70)
200m: 3:10.80
(48.47)
16 Elzbieta Vilutyte 2009 SK Triton +0.93 3:21.02 +38.27
50m: 47.33
100m: 1:38.43
(51.10)
150m: 2:30.85
(52.42)
200m: 3:21.02
(50.17)
17 Ida Machaj 2009 Kalmar Simsällskap +0.64 3:22.60 +39.85
50m: 46.53
100m: 1:38.86
(52.33)
150m: 2:31.89
(53.03)
200m: 3:22.60
(50.71)
18 Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS +0.83 3:23.68 +40.93
50m: 47.88
100m: 1:39.41
(51.53)
150m: 2:31.58
(52.17)
200m: 3:23.68
(52.10)
19 Victoria Savicheva 2009 Oskarshamns Simsällskap +0.96 3:24.84 +42.09
50m: 46.00
100m: 1:38.90
(52.90)
150m: 2:33.48
(54.58)
200m: 3:24.84
(51.36)
20 Moa Åkermark 2009 Wisby Simsällskap +0.71 3:38.81 +56.06
50m: 51.66
100m: 1:48.75
(57.09)
150m: 2:46.63
(57.88)
200m: 3:38.81
(52.18)
21 Isabelle Åkerblom 2009 Wisby Simsällskap +0.73 3:47.14 +1:04.39
50m: 50.80
100m: 1:49.36
(58.56)
150m: 2:50.72
(1:01.36)
200m: 3:47.14
(56.42)
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.65 2:33.73
50m: 34.76
100m: 1:13.66
(38.90)
150m: 1:54.49
(40.83)
200m: 2:33.73
(39.24)
2 Fidelie Olsson Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.73 2:39.24 +5.51
50m: 36.98
100m: 1:17.43
(40.45)
150m: 1:58.92
(41.49)
200m: 2:39.24
(40.32)
3 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.67 2:43.33 +9.60
50m: 38.69
100m: 1:20.33
(41.64)
150m: 2:02.19
(41.86)
200m: 2:43.33
(41.14)
4 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap +0.75 2:45.28 +11.55
50m: 39.19
100m: 1:21.37
(42.18)
150m: 2:03.99
(42.62)
200m: 2:45.28
(41.29)
5 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.67 2:45.68 +11.95
50m: 36.57
100m: 1:18.93
(42.36)
150m: 2:03.03
(44.10)
200m: 2:45.68
(42.65)
6 Alva Klarén 2008 Smålandsstenars Simsällskap +0.64 2:49.22 +15.49
50m: 39.97
100m: 1:23.22
(43.25)
150m: 2:07.70
(44.48)
200m: 2:49.22
(41.52)
7 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS +0.62 2:50.40 +16.67
50m: 40.22
100m: 1:24.68
(44.46)
150m: 2:07.95
(43.27)
200m: 2:50.40
(42.45)
8 Signe Larzenius 2008 SK Triton +0.78 2:50.54 +16.81
50m: 40.12
100m: 1:23.57
(43.45)
150m: 2:07.24
(43.67)
200m: 2:50.54
(43.30)
9 Nathalie Hjalmarsson 2008 Västerviks Simsällskap +0.73 2:51.50 +17.77
50m: 40.47
100m: 1:23.83
(43.36)
150m: 2:08.72
(44.89)
200m: 2:51.50
(42.78)
10 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.72 2:52.54 +18.81
50m: 41.44
100m: 1:25.40
(43.96)
150m: 2:10.21
(44.81)
200m: 2:52.54
(42.33)
11 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap +0.77 2:55.07 +21.34
50m: 42.21
100m: 1:28.79
(46.58)
150m: 2:14.04
(45.25)
200m: 2:55.07
(41.03)
12 Stina Eriksson 2008 Växjö Simsällskap +0.76 2:57.93 +24.20
50m: 42.69
100m: 1:28.12
(45.43)
150m: 2:13.10
(44.98)
200m: 2:57.93
(44.83)
13 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.82 2:58.26 +24.53
50m: 42.05
100m: 1:27.23
(45.18)
150m: 2:13.53
(46.30)
200m: 2:58.26
(44.73)
14 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton +0.74 2:59.42 +25.69
50m: 44.18
100m: 1:30.97
(46.79)
150m: 2:17.01
(46.04)
200m: 2:59.42
(42.41)
15 Beatrice Hanner 2008 SK Triton +0.64 3:02.80 +29.07
50m: 43.39
100m: 1:30.61
(47.22)
150m: 2:18.04
(47.43)
200m: 3:02.80
(44.76)
16 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap +0.78 3:06.19 +32.46
50m: 43.13
100m: 1:31.64
(48.51)
150m: 2:20.15
(48.51)
200m: 3:06.19
(46.04)
17 Vilma Ilyes 2008 Ljungby Simsällskap +0.72 3:07.45 +33.72
50m: 42.49
100m: 1:31.13
(48.64)
150m: 2:20.19
(49.06)
200m: 3:07.45
(47.26)
18 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap +0.79 3:16.93 +43.20
50m: 47.04
100m: 1:35.75
(48.71)
150m: 2:26.91
(51.16)
200m: 3:16.93
(50.02)
19 Patricia Oraham 2008 Jönköpings Simsällskap 3:37.51 +1:03.78
50m: 50.43
100m: 1:49.43
(59.00)
150m: 2:45.04
(55.61)
200m: 3:37.51
(52.47)
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Stalbohm 2007 SK Triton +0.69 2:34.46
50m: 35.73
100m: 1:15.34
(39.61)
150m: 1:55.39
(40.05)
200m: 2:34.46
(39.07)
2 Elma Halak 2007 Linköpings Allmänna SS +0.74 2:36.50 +2.04
50m: 35.98
100m: 1:15.39
(39.41)
150m: 1:56.64
(41.25)
200m: 2:36.50
(39.86)
3 Agnes Pehrsson 2007 Växjö Simsällskap +0.66 2:36.87 +2.41
50m: 36.95
100m: 1:16.36
(39.41)
150m: 1:56.63
(40.27)
200m: 2:36.87
(40.24)
4 Elsa Theander 2007 Kalmar Simsällskap +0.60 2:45.17 +10.71
50m: 39.97
100m: 1:21.70
(41.73)
150m: 2:04.40
(42.70)
200m: 2:45.17
(40.77)
5 Ester Jonsson 2007 Kalmar Simsällskap +0.85 2:48.19 +13.73
50m: 40.68
100m: 1:23.52
(42.84)
150m: 2:06.24
(42.72)
200m: 2:48.19
(41.95)
6 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.75 2:48.62 +14.16
50m: 38.84
100m: 1:21.00
(42.16)
150m: 2:05.06
(44.06)
200m: 2:48.62
(43.56)
7 Hillevi Jansons 2007 Kalmar Simsällskap +0.71 2:52.01 +17.55
50m: 40.54
100m: 1:24.50
(43.96)
150m: 2:09.04
(44.54)
200m: 2:52.01
(42.97)
8 Anna Jörgensen 2007 SK Triton +0.84 2:54.92 +20.46
50m: 41.34
100m: 1:25.61
(44.27)
150m: 2:10.92
(45.31)
200m: 2:54.92
(44.00)
9 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap +0.68 2:55.30 +20.84
50m: 41.94
100m: 1:27.32
(45.38)
150m: 2:12.06
(44.74)
200m: 2:55.30
(43.24)
10 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap +0.68 3:07.00 +32.54
50m: 42.12
100m: 1:29.69
(47.57)
150m: 2:19.19
(49.50)
200m: 3:07.00
(47.81)
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Jönköpings Simsällskap +0.63 2:34.51
50m: 35.08
100m: 1:13.92
(38.84)
150m: 1:54.36
(40.44)
200m: 2:34.51
(40.15)
2 Felicia  Backman 2006 Växjö Simsällskap +0.67 2:38.08 +3.57
50m: 37.40
100m: 1:17.78
(40.38)
150m: 1:58.81
(41.03)
200m: 2:38.08
(39.27)
3 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap +0.77 2:38.75 +4.24
50m: 38.22
100m: 1:19.73
(41.51)
150m: 2:00.14
(40.41)
200m: 2:38.75
(38.61)
4 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap +0.74 2:43.16 +8.65
50m: 38.15
100m: 1:19.95
(41.80)
150m: 2:02.48
(42.53)
200m: 2:43.16
(40.68)
5 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.78 2:49.31 +14.80
50m: 39.83
100m: 1:23.22
(43.39)
150m: 2:06.89
(43.67)
200m: 2:49.31
(42.42)
6 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.71 3:04.59 +30.08
50m: 42.66
100m: 1:29.69
(47.03)
150m: 2:17.61
(47.92)
200m: 3:04.59
(46.98)
7 Saga Blomberg 2006 Ljungby Simsällskap +0.63 3:07.25 +32.74
50m: 44.67
100m: 1:33.07
(48.40)
150m: 2:20.69
(47.62)
200m: 3:07.25
(46.56)
8 Tilda Mildh 2006 Trollhättans Simsällskap +0.79 3:09.32 +34.81
50m: 45.83
100m: 1:34.87
(49.04)
150m: 2:22.85
(47.98)
200m: 3:09.32
(46.47)
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.71 2:39.68
50m: 38.12
100m: 1:19.67
(41.55)
150m: 2:00.45
(40.78)
200m: 2:39.68
(39.23)
2 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.47 2:48.49 +8.81
50m: 39.22
100m: 1:21.90
(42.68)
150m: 2:05.84
(43.94)
200m: 2:48.49
(42.65)
3 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap +0.84 2:57.92 +18.24
50m: 42.77
100m: 1:28.64
(45.87)
150m: 2:14.92
(46.28)
200m: 2:57.92
(43.00)
- Telma Birgersson 2005 Klippans Simsällskap +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2023-03-11 19:05:34
2023-03-11 19:05:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner