2024-07-13   17:18:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2023 (50m), Östsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 15:00, insim 13:30-14:45

Document
Resultat
UGP 2 (50m) Östsvenska 2023
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 22, 200m Medley Damer 12 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS +0.72 3:09.05
50m: 40.61
100m: 1:29.07
(48.46)
150m: 2:26.48
(57.41)
200m: 3:09.05
(42.57)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 3:31.45
50m: 47.34
100m: 1:45.63
(58.29)
150m: 2:46.84
(1:01.21)
200m: 3:31.45
(44.61)
Anna Svensson 2011 Ljungby Simsällskap +0.77 3:17.53
50m: 43.85
100m: 1:39.35
(55.50)
150m: 2:35.61
(56.26)
200m: 3:17.53
(41.92)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
Gren 22, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap +0.70 2:42.65
50m: 36.14
100m: 1:20.07
(43.93)
150m: 2:05.72
(45.65)
200m: 2:42.65
(36.93)
2 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap 2:45.44 +2.79
50m: 36.46
100m: 1:21.84
(45.38)
150m: 2:07.36
(45.52)
200m: 2:45.44
(38.08)
3 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap +0.71 2:47.61 +4.96
50m: 34.91
100m: 1:20.97
(46.06)
150m: 2:10.46
(49.49)
200m: 2:47.61
(37.15)
4 Emma Ströby-Stepan 2010 Klippans Simsällskap +0.69 2:49.92 +7.27
50m: 36.04
100m: 1:20.58
(44.54)
150m: 2:11.00
(50.42)
200m: 2:49.92
(38.92)
5 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS 2:53.53 +10.88
50m: 36.45
100m: 1:22.60
(46.15)
150m: 2:14.60
(52.00)
200m: 2:53.53
(38.93)
6 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS +0.80 2:55.71 +13.06
50m: 40.68
100m: 1:29.69
(49.01)
150m: 2:18.52
(48.83)
200m: 2:55.71
(37.19)
7 Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.82 3:05.59 +22.94
50m: 40.27
100m: 1:28.42
(48.15)
150m: 2:23.93
(55.51)
200m: 3:05.59
(41.66)
8 Alva Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.74 3:07.61 +24.96
50m: 43.35
100m: 1:32.83
(49.48)
150m: 2:23.75
(50.92)
200m: 3:07.61
(43.86)
9 Elwyn Revelj 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.75 3:09.91 +27.26
50m: 42.40
100m: 1:33.13
(50.73)
150m: 2:26.79
(53.66)
200m: 3:09.91
(43.12)
10 Rebecka Eklund 2010 Linköpings Allmänna SS +0.82 3:10.23 +27.58
50m: 39.39
100m: 1:30.55
(51.16)
150m: 2:27.48
(56.93)
200m: 3:10.23
(42.75)
11 Moa Thurgren 2010 Wisby Simsällskap +0.87 3:10.35 +27.70
50m: 38.97
100m: 1:27.03
(48.06)
150m: 2:28.64
(1:01.61)
200m: 3:10.35
(41.71)
12 Nora Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.91 3:10.93 +28.28
50m: 42.12
100m: 1:33.61
(51.49)
150m: 2:27.18
(53.57)
200m: 3:10.93
(43.75)
13 Hatice Atac 2010 Trollhättans Simsällskap +0.87 3:11.72 +29.07
50m: 42.25
100m: 1:31.56
(49.31)
150m: 2:27.35
(55.79)
200m: 3:11.72
(44.37)
14 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.80 3:12.86 +30.21
50m: 43.36
100m: 1:34.88
(51.52)
150m: 2:31.66
(56.78)
200m: 3:12.86
(41.20)
15 Camilla Andreasyan 2010 Jönköpings Simsällskap +0.83 3:13.66 +31.01
50m: 40.87
100m: 1:32.58
(51.71)
150m: 2:30.84
(58.26)
200m: 3:13.66
(42.82)
16 Alva Gunnarsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.68 3:14.32 +31.67
50m: 36.45
100m: 1:28.52
(52.07)
150m: 2:28.41
(59.89)
200m: 3:14.32
(45.91)
17 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS +0.87 3:14.63 +31.98
50m: 42.00
100m: 1:35.20
(53.20)
150m: 2:32.59
(57.39)
200m: 3:14.63
(42.04)
18 Siri Rundqvist 2010 Wisby Simsällskap +0.92 3:15.00 +32.35
50m: 43.71
100m: 1:36.80
(53.09)
150m: 2:36.31
(59.51)
200m: 3:15.00
(38.69)
19 Cassandra Westergren 2010 Hultsfreds SS +0.86 3:16.42 +33.77
50m: 46.11
100m: 1:39.18
(53.07)
150m: 2:34.29
(55.11)
200m: 3:16.42
(42.13)
20 Jemima Jemander 2010 Jönköpings Simsällskap +0.69 3:19.43 +36.78
50m: 44.15
100m: 1:38.23
(54.08)
150m: 2:38.75
(1:00.52)
200m: 3:19.43
(40.68)
21 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.77 3:21.09 +38.44
50m: 43.82
100m: 1:37.20
(53.38)
150m: 2:33.75
(56.55)
200m: 3:21.09
(47.34)
22 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap +0.60 3:23.31 +40.66
50m: 45.79
100m: 1:39.31
(53.52)
150m: 2:38.22
(58.91)
200m: 3:23.31
(45.09)
23 Emmy Hovold 2010 SK Triton +0.79 3:26.85 +44.20
50m: 49.28
100m: 1:42.02
(52.74)
150m: 2:41.87
(59.85)
200m: 3:26.85
(44.98)
24 Nellie Brånn 2010 Värnamo Simsällskap +0.82 3:30.36 +47.71
50m: 47.76
100m: 1:44.91
(57.15)
150m: 2:44.90
(59.99)
200m: 3:30.36
(45.46)
25 Mimmi Miller Rudenstam 2010 Jönköpings Simsällskap +0.94 3:34.43 +51.78
50m: 50.97
100m: 1:46.47
(55.50)
150m: 2:45.43
(58.96)
200m: 3:34.43
(49.00)
26 Signe Johansson 2010 Wisby Simsällskap +0.74 3:44.16 +1:01.51
50m: 53.23
100m: 1:51.91
(58.68)
150m: 2:55.43
(1:03.52)
200m: 3:44.16
(48.73)
27 Elina Högberg 2010 Wisby Simsällskap +0.60 4:13.83 +1:31.18
50m: 1:06.42
100m: 2:15.69
(1:09.27)
150m: 3:21.95
(1:06.26)
200m: 4:13.83
(51.88)
- KajaLii Karlsson Vonstad 2010 Wisby Simsällskap +0.66 DSQ
- Ebba Nordin 2010 Wisby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
Gren 22, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Carlberg 2009 Finspångs Simklubb +0.67 2:46.12
50m: 35.38
100m: 1:21.26
(45.88)
150m: 2:08.87
(47.61)
200m: 2:46.12
(37.25)
2 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.65 2:48.73 +2.61
50m: 35.65
100m: 1:20.94
(45.29)
150m: 2:08.98
(48.04)
200m: 2:48.73
(39.75)
3 Clara Landmyr 2009 Simklubben Sydsim +0.67 2:53.51 +7.39
50m: 39.76
100m: 1:30.59
(50.83)
150m: 2:13.91
(43.32)
200m: 2:53.51
(39.60)
4 Agnes Andersson 2009 Växjö Simsällskap 2:56.18 +10.06
50m: 35.61
100m: 1:22.78
(47.17)
150m: 2:15.70
(52.92)
200m: 2:56.18
(40.48)
5 Fatima Atac 2009 Trollhättans Simsällskap +0.68 2:56.73 +10.61
50m: 36.00
100m: 1:25.10
(49.10)
150m: 2:16.24
(51.14)
200m: 2:56.73
(40.49)
6 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap 2:57.23 +11.11
50m: 39.26
100m: 1:26.43
(47.17)
150m: 2:16.74
(50.31)
200m: 2:57.23
(40.49)
7 Frida Mårtensson 2009 SK Triton +0.56 2:59.05 +12.93
50m: 39.79
100m: 1:28.25
(48.46)
150m: 2:17.63
(49.38)
200m: 2:59.05
(41.42)
8 Tira Thordin 2009 Växjö Simsällskap 3:01.24 +15.12
50m: 38.63
100m: 1:25.90
(47.27)
150m: 2:20.52
(54.62)
200m: 3:01.24
(40.72)
9 Molly Lindberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.77 3:02.79 +16.67
50m: 40.85
100m: 1:29.63
(48.78)
150m: 2:24.66
(55.03)
200m: 3:02.79
(38.13)
10 Sonia Westerstrand 2009 Kalmar Simsällskap +0.76 3:04.53 +18.41
50m: 39.61
100m: 1:29.04
(49.43)
150m: 2:25.97
(56.93)
200m: 3:04.53
(38.56)
11 Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS 3:04.97 +18.85
50m: 39.51
100m: 1:30.35
(50.84)
150m: 2:23.76
(53.41)
200m: 3:04.97
(41.21)
12 Nike Grans 2009 Ljungby Simsällskap +0.66 3:05.00 +18.88
50m: 39.92
100m: 1:28.58
(48.66)
150m: 2:23.91
(55.33)
200m: 3:05.00
(41.09)
13 Lova Millbourn 2009 SK Triton +0.75 3:05.08 +18.96
50m: 42.33
100m: 1:31.44
(49.11)
150m: 2:21.22
(49.78)
200m: 3:05.08
(43.86)
14 Erica Camper 2009 Klippans Simsällskap +0.75 3:08.25 +22.13
50m: 38.42
100m: 1:25.04
(46.62)
150m: 2:23.48
(58.44)
200m: 3:08.25
(44.77)
15 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS +0.71 3:08.34 +22.22
50m: 41.86
100m: 1:30.27
(48.41)
150m: 2:28.58
(58.31)
200m: 3:08.34
(39.76)
16 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.68 3:09.99 +23.87
50m: 43.85
100m: 1:31.48
(47.63)
150m: 2:27.90
(56.42)
200m: 3:09.99
(42.09)
17 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS +0.73 3:10.08 +23.96
50m: 42.02
100m: 1:33.24
(51.22)
150m: 2:27.22
(53.98)
200m: 3:10.08
(42.86)
18 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.76 3:12.24 +26.12
50m: 39.55
100m: 1:30.31
(50.76)
150m: 2:29.64
(59.33)
200m: 3:12.24
(42.60)
19 Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS +0.88 3:28.14 +42.02
50m: 49.50
100m: 1:43.61
(54.11)
150m: 2:44.72
(1:01.11)
200m: 3:28.14
(43.42)
20 Isabelle Åkerblom 2009 Wisby Simsällskap +0.81 3:47.26 +1:01.14
50m: 48.90
100m: 1:45.63
(56.73)
150m: 2:56.03
(1:10.40)
200m: 3:47.26
(51.23)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
Gren 22, 200m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.73 2:41.57
50m: 35.26
100m: 1:18.31
(43.05)
150m: 2:05.21
(46.90)
200m: 2:41.57
(36.36)
2 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap +0.80 2:42.75 +1.18
50m: 37.18
100m: 1:20.00
(42.82)
150m: 2:07.39
(47.39)
200m: 2:42.75
(35.36)
3 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS +0.81 2:43.87 +2.30
50m: 33.87
100m: 1:17.51
(43.64)
150m: 2:06.33
(48.82)
200m: 2:43.87
(37.54)
4 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.70 2:43.91 +2.34
50m: 34.56
100m: 1:19.19
(44.63)
150m: 2:04.94
(45.75)
200m: 2:43.91
(38.97)
5 Saga Quarles van Ufford 2008 Linköpings Allmänna SS +0.76 2:46.38 +4.81
50m: 35.24
100m: 1:20.45
(45.21)
150m: 2:09.27
(48.82)
200m: 2:46.38
(37.11)
6 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.78 2:46.76 +5.19
50m: 35.67
100m: 1:19.19
(43.52)
150m: 2:10.84
(51.65)
200m: 2:46.76
(35.92)
7 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap +0.76 2:49.28 +7.71
50m: 38.38
100m: 1:25.20
(46.82)
150m: 2:14.09
(48.89)
200m: 2:49.28
(35.19)
8 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap +0.75 2:51.26 +9.69
50m: 35.54
100m: 1:23.03
(47.49)
150m: 2:11.88
(48.85)
200m: 2:51.26
(39.38)
9 Silje Larsen Roos 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.67 2:55.11 +13.54
50m: 39.43
100m: 1:26.46
(47.03)
150m: 2:15.49
(49.03)
200m: 2:55.11
(39.62)
10 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap +0.69 2:55.63 +14.06
50m: 36.49
100m: 1:24.18
(47.69)
150m: 2:17.18
(53.00)
200m: 2:55.63
(38.45)
11 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.81 3:00.90 +19.33
50m: 37.78
100m: 1:25.23
(47.45)
150m: 2:20.36
(55.13)
200m: 3:00.90
(40.54)
12 Kaia Weidmert 2008 Västerviks Simsällskap +0.73 3:03.93 +22.36
50m: 42.21
100m: 1:31.40
(49.19)
150m: 2:24.70
(53.30)
200m: 3:03.93
(39.23)
13 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS 3:04.27 +22.70
50m: 42.82
100m: 1:32.68
(49.86)
150m: 2:25.07
(52.39)
200m: 3:04.27
(39.20)
14 Vilma Ilyes 2008 Ljungby Simsällskap +0.79 3:04.65 +23.08
50m: 38.38
100m: 1:27.93
(49.55)
150m: 2:23.71
(55.78)
200m: 3:04.65
(40.94)
15 Noomi Malm 2008 Jönköpings Simsällskap +0.81 3:05.39 +23.82
50m: 41.66
100m: 1:29.90
(48.24)
150m: 2:24.42
(54.52)
200m: 3:05.39
(40.97)
16 Nova Högberg 2008 Wisby Simsällskap +0.75 3:08.93 +27.36
50m: 39.55
100m: 1:31.72
(52.17)
150m: 2:25.98
(54.26)
200m: 3:08.93
(42.95)
17 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap +0.66 3:10.50 +28.93
50m: 42.70
100m: 1:31.17
(48.47)
150m: 2:28.73
(57.56)
200m: 3:10.50
(41.77)
18 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap +0.77 3:11.37 +29.80
50m: 42.70
100m: 1:33.40
(50.70)
150m: 2:26.21
(52.81)
200m: 3:11.37
(45.16)
19 Amanda Bergzén 2008 Kalmar Simsällskap +0.78 3:12.66 +31.09
50m: 46.20
100m: 1:37.77
(51.57)
150m: 2:26.76
(48.99)
200m: 3:12.66
(45.90)
- Ellen Hultsten 2008 Wisby Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
Gren 22, 200m Medley Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap +0.72 2:37.48
50m: 32.73
100m: 1:15.33
(42.60)
150m: 2:01.71
(46.38)
200m: 2:37.48
(35.77)
2 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap +0.70 2:44.15 +6.67
50m: 34.69
100m: 1:19.92
(45.23)
150m: 2:07.04
(47.12)
200m: 2:44.15
(37.11)
3 Anna Jörgensen 2007 SK Triton +0.72 2:44.42 +6.94
50m: 34.63
100m: 1:19.17
(44.54)
150m: 2:05.65
(46.48)
200m: 2:44.42
(38.77)
4 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap +0.74 2:44.49 +7.01
50m: 35.29
100m: 1:20.93
(45.64)
150m: 2:09.08
(48.15)
200m: 2:44.49
(35.41)
5 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.77 2:46.38 +8.90
50m: 33.36
100m: 1:16.07
(42.71)
150m: 2:08.88
(52.81)
200m: 2:46.38
(37.50)
6 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.67 2:51.42 +13.94
50m: 36.32
100m: 1:21.94
(45.62)
150m: 2:14.36
(52.42)
200m: 2:51.42
(37.06)
7 Majken Hamstedt 2007 Västerviks Simsällskap +0.77 2:51.67 +14.19
50m: 36.41
100m: 1:23.01
(46.60)
150m: 2:11.19
(48.18)
200m: 2:51.67
(40.48)
8 Hillevi Jansons 2007 Kalmar Simsällskap +0.69 2:53.91 +16.43
50m: 36.37
100m: 1:21.65
(45.28)
150m: 2:14.20
(52.55)
200m: 2:53.91
(39.71)
9 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.79 2:53.92 +16.44
50m: 37.20
100m: 1:21.94
(44.74)
150m: 2:15.21
(53.27)
200m: 2:53.92
(38.71)
10 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS +0.67 2:54.85 +17.37
50m: 36.01
100m: 1:24.60
(48.59)
150m: 2:15.85
(51.25)
200m: 2:54.85
(39.00)
11 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap +0.81 2:56.08 +18.60
50m: 37.71
100m: 1:23.42
(45.71)
150m: 2:16.50
(53.08)
200m: 2:56.08
(39.58)
12 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap +0.80 2:56.44 +18.96
50m: 39.55
100m: 1:25.75
(46.20)
150m: 2:18.41
(52.66)
200m: 2:56.44
(38.03)
13 Mea Bovinder 2007 Västerviks Simsällskap +0.78 3:14.71 +37.23
50m: 44.73
100m: 1:37.54
(52.81)
150m: 2:29.48
(51.94)
200m: 3:14.71
(45.23)
14 Tyra Hultman 2007 Ölands Simklubb +0.85 3:27.31 +49.83
50m: 48.25
100m: 1:40.61
(52.36)
150m: 2:41.69
(1:01.08)
200m: 3:27.31
(45.62)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
Gren 22, 200m Medley Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.75 2:31.80
50m: 34.99
100m: 1:15.23
(40.24)
150m: 1:57.62
(42.39)
200m: 2:31.80
(34.18)
2 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap +0.71 2:32.55 +0.75
50m: 32.17
100m: 1:12.65
(40.48)
150m: 1:58.65
(46.00)
200m: 2:32.55
(33.90)
3 Boglárka Bedi 2006 Växjö Simsällskap +0.71 2:39.81 +8.01
50m: 34.26
100m: 1:16.73
(42.47)
150m: 2:04.65
(47.92)
200m: 2:39.81
(35.16)
4 Klara Torén 2006 Jönköpings Simsällskap +0.75 2:39.88 +8.08
50m: 35.07
100m: 1:15.68
(40.61)
150m: 2:02.19
(46.51)
200m: 2:39.88
(37.69)
5 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap +0.75 2:55.49 +23.69
50m: 40.29
100m: 1:29.80
(49.51)
150m: 2:15.61
(45.81)
200m: 2:55.49
(39.88)
6 Tilda Mildh 2006 Trollhättans Simsällskap +0.59 2:56.18 +24.38
50m: 35.21
100m: 1:26.23
(51.02)
150m: 2:17.12
(50.89)
200m: 2:56.18
(39.06)
7 Saga Blomberg 2006 Ljungby Simsällskap +0.61 3:16.51 +44.71
50m: 42.59
100m: 1:34.48
(51.89)
150m: 2:32.34
(57.86)
200m: 3:16.51
(44.17)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
Gren 22, 200m Medley Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.77 2:39.55
50m: 32.96
100m: 1:15.14
(42.18)
150m: 2:02.39
(47.25)
200m: 2:39.55
(37.16)
2 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.67 2:39.75 +0.20
50m: 33.36
100m: 1:14.59
(41.23)
150m: 2:02.54
(47.95)
200m: 2:39.75
(37.21)
3 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap +0.80 2:49.21 +9.66
50m: 36.71
100m: 1:22.08
(45.37)
150m: 2:11.76
(49.68)
200m: 2:49.21
(37.45)
4 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap +0.74 2:50.01 +10.46
50m: 35.24
100m: 1:22.86
(47.62)
150m: 2:10.05
(47.19)
200m: 2:50.01
(39.96)
5 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap +0.85 3:08.70 +29.15
50m: 39.01
100m: 1:29.71
(50.70)
150m: 2:24.73
(55.02)
200m: 3:08.70
(43.97)
6 Telma Birgersson 2005 Klippans Simsällskap +0.76 3:18.08 +38.53
50m: 44.47
100m: 1:32.11
(47.64)
150m: 2:36.58
(1:04.47)
200m: 3:18.08
(41.50)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:59:31
2023-03-12 15:59:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner