2024-07-13   06:04:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 1, 4x50m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Herlev Girls 14 Herlev Svømning 2:06.82
Eleonora Marsner 2009 0994AC +0.71 32.10 32.10
Thorey Margret Magnusdottir 2009 0982BK +0.65 32.61 1:04.71
Ella Kruse Enemærke 2010 1006AB 31.45 1:36.16
Nikoline Joy Gringer 2009 0984AC 30.66 2:06.82
2 LSK I 14 Lyngby Svømmeklub 2:10.15 +3.33
Sara Ljusheva 2009 0976AE +0.64 33.33 33.33
Emma Mollerup 2009 0974AE +0.58 31.96 1:05.29
Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 1042AC 32.31 1:37.60
Rosa Marie Sandgaard 2010 1006AE 32.55 2:10.15
3 Gentofte Piger 1 14 Gentofte Svømme Klub 2:10.57 +3.75
Liva Dorff 2009 0918AH +0.73 32.15 32.15
Laura Kegel Sørensen 2009 0990AJ +0.50 32.96 1:05.11
Josephine Esther Glad 2010 1050AH 32.89 1:38.00
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD 32.57 2:10.57
4 SIGMA Piger 14 Sigma Swim 2:10.80 +3.98
Caroline Leander Søltoft 2010 1008AA +0.71 30.16 30.16
Madicken Markussen 2010 1062AB +0.37 34.77 1:04.93
Sofie Weng Lind-Christensen 2009 0966AB 32.32 1:37.25
Alberte Jacobsen 2010 1058AD 33.55 2:10.80
5 Søllerød Sharks 14 Søllerød Svømmeklub 2:12.52 +5.70
Anna Bjerre Pedersen 2009 0936AG +0.76 32.74 32.74
Emma Nørskov 2009 0956AC +0.41 30.79 1:03.53
Mia Halskov 2009 0916AC 31.93 1:35.46
Rebekka Kirkeskov-Frederiksen 2010 1080AH 37.06 2:12.52
6 LSK II 14 Lyngby Svømmeklub 2:19.71 +12.89
Freya Ploug Mattson 2009 0938AG +0.71 33.07 33.07
Maria Holstein Arnesen 2010 1032AC +0.32 35.41 1:08.48
Sophia Arboe Marthedal 2010 1074AE 35.98 1:44.46
Ellen-Mai Teilmann 2009 0964AE 35.25 2:19.71
7 Holbæk Piger 14 Holbæk Svømme Klub 2:20.52 +13.70
Nanna Jensen 2009 0938BB +0.69 35.08 35.08
Mathilde Marie Grydholt 2009 0942AI +0.33 35.79 1:10.87
Mille Stokholm 2010 1034AH 35.76 1:46.63
Johanne Møller Hansen 2010 1032AG 33.89 2:20.52
8 GSC Piger 1 14 Gladsaxe Svømmeklub 2:21.21 +14.39
Aleksandra Dragieva 2010 1014AB 33.99 33.99
Frida Lund Kilen 2010 1098AA +0.50 32.35 1:06.34
Frida Rasmussen Høegh 2009 0968AA 38.11 1:44.45
Vigga Rasmussen 2010 1032AD 36.76 2:21.21
9 LSK III 14 Lyngby Svømmeklub 2:24.07 +17.25
Ellen Textor-Broch 2009 0942AA +0.74 34.47 34.47
Emilia Hartvigsen 2010 1084AE 35.62 1:10.09
Ella Lindum Andersen 2010 1026AG 37.54 1:47.63
Amanda Hartvigsen 2010 1094AE 36.44 2:24.07
10 Gentofte Piger 3 13 Gentofte Svømme Klub 2:27.67 +20.85
Caroline Brøndum Poulsen 2010 1098AD +0.77 36.33 36.33
Emilie Lauritzen 2010 1022AE +0.32 35.16 1:11.49
Holly W. Takla 2010 1026AK 40.15 1:51.64
Josefine Færg Bork 2010 1072AE 36.03 2:27.67
11 Gentofte Piger 2 14 Gentofte Svømme Klub 2:30.70 +23.88
Rosa Toft 2009 0972AD +0.58 33.71 33.71
Sophia Scheel Orloff 2010 1038AH 36.45 1:10.16
Elin Ingemann Hansen 2010 1002AE 37.57 1:47.73
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD 42.97 2:30.70
12 Frederikssund piger 14 Frederikssund Svømmeklub 2:37.94 +31.12
Karoline Melholt Gentin 2009 0956AH +0.83 37.99 37.99
Anna Dencher Nielsen 2010 1048AC +0.37 39.47 1:17.46
Carla Schønberg Grølsted 2010 1092AO 46.26 2:03.72
Alba Kunak 2010 1012AH 34.22 2:37.94
13 Søllerød Sharks 2 14 Søllerød Svømmeklub 2:41.47 +34.65
Victoria Nørgaard 2010 1046AF +0.82 38.09 38.09
Mathilde Milter Dyhr
Vestergaard
2009 0984BF +0.09 36.12 1:14.21
Emma Støtt Holm 2010 1040AO 42.37 1:56.58
Livia Kirstine Holst 2010 1084AH 44.89 2:41.47
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:54:53
30-10-2022 09:37.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 2, 4x50m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Gentofte Drenge 1 15 Gentofte Svømme Klub 1:50.02
Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 0885AH +0.71 25.19 25.19
Federico Chiappini 2008 0811AC +0.61 29.07 54.26
Aksel Møllenbach 2008 0833AF 28.37 1:22.63
Valther B. Wadstrøm 2008 0811AG 27.39 1:50.02
2 GSC Drenge 1 15 Gladsaxe Svømmeklub 1:53.40 +3.38
Oliver Ogstrup 2009 0927AB +0.75 28.63 28.63
Andreas Bartholin Bruhn 2008 0873AB +0.32 28.81 57.44
Damjan Kruc 2008 0823AI 28.15 1:25.59
Villads Moefelt 2008 0825AB 27.81 1:53.40
3 Helsingør Drenge 15 Helsingør Svømmeklub 1:59.67 +9.65
Tobias Sune Andersen 2008 0817AD +0.76 29.94 29.94
Andreas Frommelt Hertz 2008 0835AB +0.20 29.76 59.70
Bertil West 2009 0999AC 32.98 1:32.68
Bastian Zahle 2008 0825AE 26.99 1:59.67
4 LSK I 15 Lyngby Svømmeklub 2:00.77 +10.75
Bertram Wagner 2008 0859AB +0.76 29.14 29.14
Sebastian Niemann Madsen 2008 0845AG +0.38 30.01 59.15
Frederik Salling 2009 0987AC 39.10 1:38.25
Mathias Hald 2009 0977AC 22.52 2:00.77
5 Gentofte Drenge 2 15 Gentofte Svømme Klub 2:02.51 +12.49
Theodor Lindhardt Delbing 2009 0981AF +0.92 30.41 30.41
Gustav Hørlykke 2008 0819AE +0.41 30.85 1:01.26
Luan Reyneke 2009 0971BJ 31.43 1:32.69
Vincent W. Takla 2008 0863AF 29.82 2:02.51
6 Gsc Drenge 2 15 Gladsaxe Svømmeklub 2:05.54 +15.52
Liam Jonasen 2009 0975AB +0.71 33.59 33.59
Nicklas Hiort 2008 0891AE +0.17 28.53 1:02.12
Johan Damkjær Bartels 2009 0995AB 32.95 1:35.07
William Bank Jørgensen 2008 0843AE 30.47 2:05.54
7 Søllerød Sharks 15 Søllerød Svømmeklub 2:07.33 +17.31
Carl August Scheel 2009 0995AF +0.46 30.55 30.55
August Drucker 2009 0909AH 32.17 1:02.72
Laurits Radmer Nygaard 2008 0807AI 30.12 1:32.84
Anton Wichmann Christensen 2009 0941BB 34.49 2:07.33
8 Holbæk Drenge 15 Holbæk Svømme Klub 2:07.47 +17.45
Mathias Klint Craven 2008 0865AJ +0.66 30.59 30.59
Oscar Løwe Markvardsen 2009 0917BF +0.06 33.36 1:03.95
Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 0903BF 31.97 1:35.92
Frederik Verner Pedersen 2008 0841AP 31.55 2:07.47
9 A6 drenge 15 A6 2:07.97 +17.95
Magnus Svane Hartmann 2008 0881AO +0.67 31.49 31.49
Alexander Merl Larsen 2008 0853AA +0.16 29.81 1:01.30
Silas Hammer Toftkær 2009 0979AC 34.72 1:36.02
Isaac Hammer Toftkær 2009 0969AC 31.95 2:07.97
10 Søllerød Sharks 2 14 Søllerød Svømmeklub 2:22.31 +32.29
William Moe Sørensen 2009 0937BB +0.58 33.46 33.46
Sophus Fosbøl 2009 0967AG +0.35 34.22 1:07.68
Jonathan Znaty 2009 0933BB 37.77 1:45.45
Mathias Flygenring 2009 0943BB 36.86 2:22.31
- SIGMA Drenge 15 Sigma Swim DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke
korrekt berøring med hænderne)
Julius Drachmann 2008 0853AJ +0.74 32.99 32.99
Aksel Danielsen 2009 0969AB +0.23
Lukas Højfeldt 2008 0805AD
Frey Egholm Høgh 2008 0863AG
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:23:18
30-10-2022 09:43.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.74 623 2:18.83
Entry time: 2:23.32 (-4.49)
50m: 32.25
100m: 1:08.07
(35.82)
150m: 1:44.03
(35.96)
200m: 2:18.83
(34.80)
2 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning +0.82 542 2:25.44 +6.61
Entry time: 2:35.88 (-10.44)
50m: 32.75
100m: 1:10.76
(38.01)
150m: 1:48.71
(37.95)
200m: 2:25.44
(36.73)
3 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub 502 2:29.17 +10.34
Entry time: 2:39.47 (-10.30)
50m: 35.66
100m: 1:14.20
(38.54)
150m: 1:52.43
(38.23)
200m: 2:29.17
(36.74)
4 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning +0.67 490 2:30.36 +11.53
Entry time: 2:32.68 (-2.32)
50m: 34.71
100m: 1:13.52
(38.81)
150m: 1:52.18
(38.66)
200m: 2:30.36
(38.18)
5 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.52 463 2:33.28 +14.45
Entry time: 2:33.99 (-0.71)
50m: 35.15
100m: 1:14.49
(39.34)
150m: 1:54.81
(40.32)
200m: 2:33.28
(38.47)
6 Caysa Fortun 2009 Helsinge Svømmeklub +0.79 445 2:35.33 +16.50
Entry time: 2:39.31 (-3.98)
50m: 37.41
100m: 1:19.28
(41.87)
150m: 1:58.40
(39.12)
200m: 2:35.33
(36.93)
7 Olivia Maibøll Iversen 2009 Frederikssund Svømmeklub +0.70 442 2:35.68 +16.85
Entry time: 2:34.54 (+1.14)
50m: 36.25
100m: 1:16.84
(40.59)
150m: 1:57.72
(40.88)
200m: 2:35.68
(37.96)
8 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 432 2:36.81 +17.98
Entry time: 2:40.88 (-4.07)
50m: 36.18
100m: 1:16.60
(40.42)
150m: 1:57.89
(41.29)
200m: 2:36.81
(38.92)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:40:51
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.73 596 2:20.86
Entry time: 2:24.09 (-3.23)
50m: 32.08
100m: 1:07.73
(35.65)
150m: 1:44.43
(36.70)
200m: 2:20.86
(36.43)
2 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød +0.78 534 2:26.16 +5.30
Entry time: 2:32.55 (-6.39)
50m: 33.23
100m: 1:10.24
(37.01)
150m: 1:48.90
(38.66)
200m: 2:26.16
(37.26)
3 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 521 2:27.35 +6.49
Entry time: 2:30.57 (-3.22)
50m: 33.79
100m: 1:11.68
(37.89)
150m: 1:50.14
(38.46)
200m: 2:27.35
(37.21)
4 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.75 519 2:27.50 +6.64
Entry time: 2:42.09 (-14.59)
50m: 35.48
100m: 1:13.37
(37.89)
150m: 1:51.07
(37.70)
200m: 2:27.50
(36.43)
5 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.79 506 2:28.74 +7.88
Entry time: 2:31.33 (-2.59)
50m: 34.68
100m: 1:13.15
(38.47)
150m: 1:52.14
(38.99)
200m: 2:28.74
(36.60)
6 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 497 2:29.70 +8.84
Entry time: 2:39.89 (-10.19)
50m: 34.91
100m: 1:13.75
(38.84)
150m: 1:52.18
(38.43)
200m: 2:29.70
(37.52)
7 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening +0.70 485 2:30.85 +9.99
Entry time: 2:35.43 (-4.58)
50m: 36.47
100m: 1:15.21
(38.74)
150m: 1:54.16
(38.95)
200m: 2:30.85
(36.69)
8 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 449 2:34.86 +14.00
Entry time: 2:39.69 (-4.83)
50m: 35.95
100m: 1:15.69
(39.74)
150m: 1:55.54
(39.85)
200m: 2:34.86
(39.32)
9 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.89 436 2:36.28 +15.42
Entry time: 2:46.96 (-10.68)
50m: 36.45
100m: 1:17.69
(41.24)
150m: 1:58.51
(40.82)
200m: 2:36.28
(37.77)
10 Rebekka Kirkeskov-Frederikse 2010 Søllerød Svømmeklub +0.75 411 2:39.40 +18.54
Entry time: 2:43.08 (-3.68)
50m: 38.40
100m: 1:19.41
(41.01)
150m: 2:00.49
(41.08)
200m: 2:39.40
(38.91)
11 Ellen Johanne Skovsgaard 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.85 402 2:40.58 +19.72
Entry time: 2:47.24 (-6.66)
50m: 36.67
100m: 1:18.90
(42.23)
150m: 2:01.76
(42.86)
200m: 2:40.58
(38.82)
12 Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.78 401 2:40.69 +19.83
Entry time: 2:49.66 (-8.97)
50m: 37.37
100m: 1:17.62
(40.25)
150m: 2:00.78
(43.16)
200m: 2:40.69
(39.91)
13 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub +0.67 342 2:49.43 +28.57
Entry time: 2:48.81 (+0.62)
50m: 36.48
100m: 1:20.52
(44.04)
150m: 2:05.72
(45.20)
200m: 2:49.43
(43.71)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:40:51
29-10-2022 10:43.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Herrer 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub +0.81 630 2:04.87
Entry time: 2:17.45 (-12.58)
50m: 28.36
100m: 59.46
(31.10)
150m: 1:32.33
(32.87)
200m: 2:04.87
(32.54)
2 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.80 607 2:06.43 +1.56
Entry time: 2:09.37 (-2.94)
50m: 29.05
100m: 1:01.10
(32.05)
150m: 1:34.07
(32.97)
200m: 2:06.43
(32.36)
3 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub +0.89 592 2:07.45 +2.58
Entry time: 2:13.07 (-5.62)
50m: 29.55
100m: 1:01.85
(32.30)
150m: 1:34.84
(32.99)
200m: 2:07.45
(32.61)
4 Laurits Radmer Nygaard 2008 Søllerød Svømmeklub +0.77 549 2:10.70 +5.83
Entry time: 2:12.93 (-2.23)
50m: 29.50
100m: 1:02.23
(32.73)
150m: 1:37.15
(34.92)
200m: 2:10.70
(33.55)
5 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 511 2:13.84 +8.97
Entry time: 2:14.96 (-1.12)
50m: 31.13
100m: 1:05.93
(34.80)
150m: 1:40.35
(34.42)
200m: 2:13.84
(33.49)
6 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.76 504 2:14.52 +9.65
Entry time: 2:16.90 (-2.38)
50m: 31.70
100m: 1:06.21
(34.51)
150m: 1:40.82
(34.61)
200m: 2:14.52
(33.70)
7 Linus Noe 2008 Holbæk Svømme Klub +0.65 496 2:15.16 +10.29
Entry time: 2:21.16 (-6.00)
50m: 31.84
100m: 1:05.11
(33.27)
150m: 1:40.43
(35.32)
200m: 2:15.16
(34.73)
8 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød +0.75 491 2:15.68 +10.81
Entry time: 2:17.69 (-2.01)
50m: 30.41
100m: 1:05.21
(34.80)
150m: 1:40.78
(35.57)
200m: 2:15.68
(34.90)
9 William Brigsted Vissing 2008 Hørsholm Svømmeforening +0.90 463 2:18.30 +13.43
Entry time: 2:20.00 (-1.70)
50m: 32.00
100m: 1:06.25
(34.25)
150m: 1:41.90
(35.65)
200m: 2:18.30
(36.40)
10 William Foged 2008 Helsinge Svømmeklub +0.67 457 2:18.96 +14.09
Entry time: 2:15.81 (+3.15)
50m: 29.74
100m: 1:04.36
(34.62)
150m: 1:41.99
(37.63)
200m: 2:18.96
(36.97)
11 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim +0.59 423 2:22.53 +17.66
Entry time: 2:22.57 (-0.04)
50m: 31.99
100m: 1:08.47
(36.48)
150m: 1:46.36
(37.89)
200m: 2:22.53
(36.17)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:56:06
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Herrer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Arn Byrge Hovmand 2009 Helsinge Svømmeklub +0.69 522 2:12.89
Entry time: 2:17.38 (-4.49)
50m: 31.25
100m: 1:05.36
(34.11)
150m: 1:40.21
(34.85)
200m: 2:12.89
(32.68)
2 Gustavs Lopacinskis 2009 Frederikssund Svømmeklub +0.74 521 2:13.04 +0.15
Entry time: 2:13.95 (-0.91)
50m: 29.69
100m: 1:03.95
(34.26)
150m: 1:39.78
(35.83)
200m: 2:13.04
(33.26)
3 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 497 2:15.09 +2.20
Entry time: 2:17.08 (-1.99)
50m: 30.69
100m: 1:05.50
(34.81)
150m: 1:40.86
(35.36)
200m: 2:15.09
(34.23)
4 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.62 469 2:17.70 +4.81
Entry time: 2:23.54 (-5.84)
50m: 32.29
100m: 1:07.88
(35.59)
150m: 1:43.62
(35.74)
200m: 2:17.70
(34.08)
5 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.66 461 2:18.54 +5.65
Entry time: 2:23.81 (-5.27)
50m: 31.79
100m: 1:07.40
(35.61)
150m: 1:44.33
(36.93)
200m: 2:18.54
(34.21)
6 William Moe Sørensen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.58 455 2:19.19 +6.30
Entry time: 2:28.76 (-9.57)
50m: 32.93
100m: 1:09.13
(36.20)
150m: 1:46.17
(37.04)
200m: 2:19.19
(33.02)
7 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 445 2:20.20 +7.31
Entry time: 2:32.85 (-12.65)
50m: 31.50
100m: 1:07.00
(35.50)
150m: 1:44.22
(37.22)
200m: 2:20.20
(35.98)
8 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.66 429 2:21.92 +9.03
Entry time: 2:29.53 (-7.61)
50m: 31.69
100m: 1:08.48
(36.79)
150m: 1:45.54
(37.06)
200m: 2:21.92
(36.38)
9 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening +0.62 405 2:24.60 +11.71
Entry time: 2:33.25 (-8.65)
50m: 33.70
100m: 1:11.53
(37.83)
150m: 1:49.80
(38.27)
200m: 2:24.60
(34.80)
10 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.81 401 2:25.12 +12.23
Entry time: 2:34.01 (-8.89)
50m: 32.85
100m: 1:11.58
(38.73)
150m: 1:50.51
(38.93)
200m: 2:25.12
(34.61)
11 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød +0.65 394 2:25.92 +13.03
Entry time: 2:30.84 (-4.92)
50m: 32.87
100m: 1:09.78
(36.91)
150m: 1:48.76
(38.98)
200m: 2:25.92
(37.16)
12 Victor Kühl 2009 Helsinge Svømmeklub +0.61 392 2:26.27 +13.38
Entry time: 2:27.63 (-1.36)
50m: 34.28
100m: 1:12.99
(38.71)
150m: 1:50.63
(37.64)
200m: 2:26.27
(35.64)
13 Albert Benian 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 380 2:27.71 +14.82
Entry time: 2:32.03 (-4.32)
50m: 32.10
100m: 1:09.39
(37.29)
150m: 1:48.23
(38.84)
200m: 2:27.71
(39.48)
14 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.53 367 2:29.46 +16.57
Entry time: 2:32.50 (-3.04)
50m: 33.00
100m: 1:10.74
(37.74)
150m: 1:50.65
(39.91)
200m: 2:29.46
(38.81)
15 Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.71 346 2:32.38 +19.49
Entry time: 2:34.60 (-2.22)
50m: 34.45
100m: 1:14.38
(39.93)
150m: 1:53.62
(39.24)
200m: 2:32.38
(38.76)
16 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub +0.62 326 2:35.55 +22.66
Entry time: 2:34.05 (+1.50)
50m: 35.58
100m: 1:15.32
(39.74)
150m: 1:55.69
(40.37)
200m: 2:35.55
(39.86)
17 Tobias Hanson 2009 Søllerød Svømmeklub +0.55 323 2:35.92 +23.03
Entry time: 2:32.72 (+3.20)
50m: 35.46
100m: 1:14.47
(39.01)
150m: 1:55.45
(40.98)
200m: 2:35.92
(40.47)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:56:06
29-10-2022 10:56.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 5, 100m Butterfly Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.77 655 1:08.29
Entry time: 1:07.89 (+0.40)
50m: 31.70
100m: 1:08.29
(36.59)
2 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub +0.74 591 1:10.67 +2.38
Entry time: 1:10.65 (+0.02)
50m: 33.80
100m: 1:10.67
(36.87)
3 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.78 590 1:10.70 +2.41
Entry time: 1:11.73 (-1.03)
50m: 33.00
100m: 1:10.70
(37.70)
4 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning +0.75 570 1:11.55 +3.26
Entry time: 1:12.76 (-1.21)
50m: 33.25
100m: 1:11.55
(38.30)
5 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.88 540 1:12.83 +4.54
Entry time: 1:23.20 (-10.37)
50m: 33.93
100m: 1:12.83
(38.90)
6 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.73 532 1:13.18 +4.89
Entry time: 1:13.44 (-0.26)
50m: 33.05
100m: 1:13.18
(40.13)
7 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.72 524 1:13.59 +5.30
Entry time: 1:15.48 (-1.89)
50m: 34.59
100m: 1:13.59
(39.00)
8 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.85 516 1:13.96 +5.67
Entry time: 1:14.93 (-0.97)
50m: 33.98
100m: 1:13.96
(39.98)
9 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.67 509 1:14.27 +5.98
Entry time: 1:14.86 (-0.59)
50m: 34.24
100m: 1:14.27
(40.03)
10 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.75 505 1:14.46 +6.17
Entry time: 1:13.70 (+0.76)
50m: 34.88
100m: 1:14.46
(39.58)
11 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub +0.76 500 1:14.71 +6.42
Entry time: 1:15.99 (-1.28)
50m: 34.57
100m: 1:14.71
(40.14)
12 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.76 481 1:15.70 +7.41
Entry time: 1:16.41 (-0.71)
50m: 34.85
100m: 1:15.70
(40.85)
13 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning +0.70 463 1:16.64 +8.35
Entry time: 1:12.34 (+4.30)
50m: 34.64
100m: 1:16.64
(42.00)
14 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.49 443 1:17.81 +9.52
Entry time: 1:20.58 (-2.77)
50m: 34.53
100m: 1:17.81
(43.28)
15 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning +0.83 424 1:18.92 +10.63
Entry time: 1:24.57 (-5.65)
50m: 36.43
100m: 1:18.92
(42.49)
16 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.81 422 1:19.08 +10.79
Entry time: 1:23.29 (-4.21)
50m: 35.85
100m: 1:19.08
(43.23)
17 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub +0.64 419 1:19.26 +10.97
Entry time: 1:18.78 (+0.48)
50m: 35.82
100m: 1:19.26
(43.44)
18 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.83 411 1:19.78 +11.49
Entry time: 1:23.49 (-3.71)
50m: 37.05
100m: 1:19.78
(42.73)
19 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning +0.73 410 1:19.81 +11.52
Entry time: 1:20.99 (-1.18)
50m: 36.94
100m: 1:19.81
(42.87)
20 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.69 398 1:20.61 +12.32
Entry time: 1:20.87 (-0.26)
50m: 37.42
100m: 1:20.61
(43.19)
21 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.67 396 1:20.75 +12.46
Entry time: 1:23.62 (-2.87)
50m: 36.53
100m: 1:20.75
(44.22)
22 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.63 395 1:20.82 +12.53
Entry time: 1:20.21 (+0.61)
50m: 37.16
100m: 1:20.82
(43.66)
23 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub +0.85 379 1:21.98 +13.69
Entry time: 1:23.86 (-1.88)
50m: 38.02
100m: 1:21.98
(43.96)
24 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.51 364 1:23.02 +14.73
Entry time: 1:21.35 (+1.67)
50m: 38.51
100m: 1:23.02
(44.51)
25 Emilie Pedersen 2009 Hillerød Svømmeklub +0.68 336 1:25.32 +17.03
Entry time: 1:31.85 (-6.53)
50m: 37.67
100m: 1:25.32
(47.65)
26 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.76 335 1:25.39 +17.10
Entry time: 1:23.90 (+1.49)
50m: 40.13
100m: 1:25.39
(45.26)
27 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 300 1:28.60 +20.31
Entry time: 1:33.33 (-4.73)
50m: 39.99
100m: 1:28.60
(48.61)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:08:23
Løb 5, 100m Butterfly Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.66 552 1:12.29
Entry time: 1:14.39 (-2.10)
50m: 33.59
100m: 1:12.29
(38.70)
2 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.58 519 1:13.82 +1.53
Entry time: 1:12.45 (+1.37)
50m: 34.49
100m: 1:13.82
(39.33)
3 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 476 1:15.97 +3.68
Entry time: 1:21.77 (-5.80)
50m: 34.39
100m: 1:15.97
(41.58)
4 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.78 475 1:16.01 +3.72
Entry time: 1:23.52 (-7.51)
50m: 34.55
100m: 1:16.01
(41.46)
5 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub +0.79 452 1:17.30 +5.01
Entry time: 1:17.52 (-0.22)
50m: 35.92
100m: 1:17.30
(41.38)
6 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.70 438 1:18.12 +5.83
Entry time: 1:27.12 (-9.00)
50m: 35.94
100m: 1:18.12
(42.18)
7 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.72 416 1:19.45 +7.16
Entry time: 1:30.16 (-10.71)
50m: 34.45
100m: 1:19.45
(45.00)
8 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.64 409 1:19.92 +7.63
Entry time: 1:22.27 (-2.35)
50m: 37.43
100m: 1:19.92
(42.49)
9 Alba Kunak 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.84 406 1:20.11 +7.82
Entry time: 1:26.94 (-6.83)
50m: 36.63
100m: 1:20.11
(43.48)
10 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub +0.79 392 1:21.03 +8.74
Entry time: 1:23.00 (-1.97)
50m: 37.21
100m: 1:21.03
(43.82)
11 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 387 1:21.41 +9.12
Entry time: 1:23.99 (-2.58)
50m: 38.03
100m: 1:21.41
(43.38)
12 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.75 385 1:21.55 +9.26
Entry time: 1:20.46 (+1.09)
50m: 36.78
100m: 1:21.55
(44.77)
13 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.69 376 1:22.14 +9.85
Entry time: 1:17.36 (+4.78)
50m: 36.74
100m: 1:22.14
(45.40)
14 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.87 376 1:22.16 +9.87
Entry time: 1:25.32 (-3.16)
50m: 37.29
100m: 1:22.16
(44.87)
15 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød +0.67 375 1:22.27 +9.98
Entry time: 1:25.18 (-2.91)
50m: 37.90
100m: 1:22.27
(44.37)
16 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.54 357 1:23.60 +11.31
Entry time: 1:24.79 (-1.19)
50m: 38.36
100m: 1:23.60
(45.24)
17 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.78 353 1:23.91 +11.62
Entry time: 1:23.99 (-0.08)
50m: 39.31
100m: 1:23.91
(44.60)
18 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub +0.60 346 1:24.44 +12.15
Entry time: 1:27.47 (-3.03)
50m: 38.01
100m: 1:24.44
(46.43)
19 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub +0.67 344 1:24.66 +12.37
Entry time: 1:32.72 (-8.06)
50m: 39.01
100m: 1:24.66
(45.65)
20 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 328 1:25.98 +13.69
Entry time: 1:29.06 (-3.08)
50m: 36.09
100m: 1:25.98
(49.89)
21 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.84 321 1:26.60 +14.31
Entry time: 1:31.87 (-5.27)
50m: 38.73
100m: 1:26.60
(47.87)
22 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub +0.75 307 1:27.89 +15.60
Entry time: 1:23.99 (+3.90)
50m: 40.28
100m: 1:27.89
(47.61)
23 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning +0.85 285 1:30.11 +17.82
Entry time: 1:33.47 (-3.36)
50m: 41.46
100m: 1:30.11
(48.65)
- Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød +0.59 DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:08:23
29-10-2022 11:09.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Herrer 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub +0.73 725 58.44
Entry time: 59.63 (-1.19)
50m: 27.48
100m: 58.44
(30.96)
2 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.65 620 1:01.54 +3.10
Entry time: 1:01.23 (+0.31)
50m: 29.00
100m: 1:01.54
(32.54)
3 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning +0.67 610 1:01.89 +3.45
Entry time: 1:01.46 (+0.43)
50m: 28.51
100m: 1:01.89
(33.38)
4 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub +0.73 601 1:02.19 +3.75
Entry time: 1:03.73 (-1.54)
50m: 28.82
100m: 1:02.19
(33.37)
5 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning +0.73 593 1:02.48 +4.04
Entry time: 1:03.17 (-0.69)
50m: 29.84
100m: 1:02.48
(32.64)
6 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 569 1:03.32 +4.88
Entry time: 1:06.89 (-3.57)
50m: 29.94
100m: 1:03.32
(33.38)
7 Gustav Midtgaard 2008 Frederikssund Svømmeklub +0.68 553 1:03.93 +5.49
Entry time: 1:05.13 (-1.20)
50m: 29.80
100m: 1:03.93
(34.13)
8 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub +0.65 548 1:04.13 +5.69
Entry time: 1:04.25 (-0.12)
50m: 30.08
100m: 1:04.13
(34.05)
9 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 523 1:05.15 +6.71
Entry time: 1:08.82 (-3.67)
50m: 29.56
100m: 1:05.15
(35.59)
10 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub +0.71 518 1:05.35 +6.91
Entry time: 1:06.00 (-0.65)
50m: 30.43
100m: 1:05.35
(34.92)
11 Damjan Kruc 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.76 507 1:05.84 +7.40
Entry time: 1:06.58 (-0.74)
50m: 29.68
100m: 1:05.84
(36.16)
12 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub +0.71 483 1:06.87 +8.43
Entry time: 1:08.59 (-1.72)
50m: 31.04
100m: 1:06.87
(35.83)
13 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub +0.61 474 1:07.33 +8.89
Entry time: 1:10.26 (-2.93)
50m: 30.98
100m: 1:07.33
(36.35)
14 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød +0.79 464 1:07.77 +9.33
Entry time: 1:06.94 (+0.83)
50m: 31.99
100m: 1:07.77
(35.78)
=15 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.74 458 1:08.07 +9.63
Entry time: 1:09.30 (-1.23)
50m: 32.81
100m: 1:08.07
(35.26)
=15 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub +0.75 458 1:08.07 +9.63
Entry time: 1:06.46 (+1.61)
50m: 31.58
100m: 1:08.07
(36.49)
17 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim +0.74 452 1:08.40 +9.96
Entry time: 1:08.60 (-0.20)
50m: 31.69
100m: 1:08.40
(36.71)
18 Gustav Kammer 2008 Hillerød Svømmeklub +0.62 451 1:08.44 +10.00
Entry time: 1:17.54 (-9.10)
50m: 32.08
100m: 1:08.44
(36.36)
19 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød +0.72 414 1:10.44 +12.00
Entry time: 1:12.30 (-1.86)
50m: 32.81
100m: 1:10.44
(37.63)
20 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.64 406 1:10.89 +12.45
Entry time: 1:15.22 (-4.33)
50m: 32.61
100m: 1:10.89
(38.28)
21 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.83 401 1:11.18 +12.74
Entry time: 1:14.53 (-3.35)
50m: 32.67
100m: 1:11.18
(38.51)
22 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød +0.70 395 1:11.50 +13.06
Entry time: 1:11.89 (-0.39)
50m: 33.19
100m: 1:11.50
(38.31)
23 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim +0.55 393 1:11.66 +13.22
Entry time: 1:11.65 (+0.01)
50m: 33.25
100m: 1:11.66
(38.41)
24 Frederik Verner Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub +0.77 365 1:13.41 +14.97
Entry time: 1:19.68 (-6.27)
50m: 34.07
100m: 1:13.41
(39.34)
25 Sebastian S. Sørensen 2008 Hillerød Svømmeklub 323 1:16.46 +18.02
Entry time: 1:19.93 (-3.47)
50m: 35.69
100m: 1:16.46
(40.77)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:18:59
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Herrer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 540 1:04.44
Entry time: 1:09.64 (-5.20)
50m: 30.11
100m: 1:04.44
(34.33)
2 Carl August Scheel 2009 Søllerød Svømmeklub +0.66 477 1:07.19 +2.75
Entry time: 1:08.47 (-1.28)
50m: 31.35
100m: 1:07.19
(35.84)
3 August Drucker 2009 Søllerød Svømmeklub +0.72 398 1:11.34 +6.90
Entry time: 1:10.60 (+0.74)
50m: 32.54
100m: 1:11.34
(38.80)
4 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub +0.88 395 1:11.52 +7.08
Entry time: 1:18.51 (-6.99)
50m: 33.07
100m: 1:11.52
(38.45)
5 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub +0.65 387 1:12.04 +7.60
Entry time: 1:14.35 (-2.31)
50m: 33.06
100m: 1:12.04
(38.98)
6 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub +0.52 383 1:12.25 +7.81
Entry time: 1:16.12 (-3.87)
50m: 33.46
100m: 1:12.25
(38.79)
7 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød +0.49 350 1:14.49 +10.05
Entry time: 1:15.97 (-1.48)
50m: 34.92
100m: 1:14.49
(39.57)
8 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 318 1:16.87 +12.43
Entry time: 1:18.90 (-2.03)
50m: 36.23
100m: 1:16.87
(40.64)
9 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.62 314 1:17.20 +12.76
Entry time: 1:19.89 (-2.69)
50m: 36.03
100m: 1:17.20
(41.17)
10 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 307 1:17.74 +13.30
Entry time: 1:17.28 (+0.46)
50m: 35.81
100m: 1:17.74
(41.93)
11 Malte Scott Jensen 2009 Hillerød Svømmeklub +0.71 305 1:17.96 +13.52
Entry time: 1:16.81 (+1.15)
50m: 35.39
100m: 1:17.96
(42.57)
12 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning +0.75 297 1:18.60 +14.16
Entry time: 1:18.24 (+0.36)
50m: 35.87
100m: 1:18.60
(42.73)
13 Anton Wichmann Christensen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.68 289 1:19.39 +14.95
Entry time: 1:19.18 (+0.21)
50m: 36.88
100m: 1:19.39
(42.51)
14 Sophus Fosbøl 2009 Søllerød Svømmeklub +0.61 286 1:19.68 +15.24
Entry time: 1:20.79 (-1.11)
50m: 35.91
100m: 1:19.68
(43.77)
15 Tobias Hanson 2009 Søllerød Svømmeklub +0.66 201 1:29.48 +25.04
Entry time: 1:30.57 (-1.09)
50m: 40.10
100m: 1:29.48
(49.38)
16 Jonathan Znaty 2009 Søllerød Svømmeklub +0.85 173 1:34.12 +29.68
Entry time: 1:32.14 (+1.98)
50m: 42.14
100m: 1:34.12
(51.98)
- Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub +0.51 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:18:59
29-10-2022 11:19.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub +0.68 624 2:35.44
Entry time: 2:37.78 (-2.34)
50m: 36.72
100m: 1:16.85
(40.13)
150m: 1:56.98
(40.13)
200m: 2:35.44
(38.46)
2 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.74 615 2:36.14 +0.70
Entry time: 2:37.95 (-1.81)
50m: 38.23
100m: 1:17.65
(39.42)
150m: 1:57.82
(40.17)
200m: 2:36.14
(38.32)
3 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub +0.65 614 2:36.29 +0.85
Entry time: 2:44.65 (-8.36)
50m: 37.03
100m: 1:16.77
(39.74)
150m: 1:57.09
(40.32)
200m: 2:36.29
(39.20)
4 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.69 550 2:42.13 +6.69
Entry time: 2:43.06 (-0.93)
50m: 37.60
100m: 1:19.09
(41.49)
150m: 2:01.66
(42.57)
200m: 2:42.13
(40.47)
5 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning +0.85 533 2:43.82 +8.38
Entry time: 2:49.94 (-6.12)
50m: 38.65
100m: 1:20.45
(41.80)
150m: 2:03.46
(43.01)
200m: 2:43.82
(40.36)
6 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.73 503 2:46.99 +11.55
Entry time: 2:49.53 (-2.54)
50m: 39.32
100m: 1:21.62
(42.30)
150m: 2:04.54
(42.92)
200m: 2:46.99
(42.45)
7 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub +0.82 492 2:48.17 +12.73
Entry time: 2:51.90 (-3.73)
50m: 39.34
100m: 1:22.22
(42.88)
150m: 2:05.87
(43.65)
200m: 2:48.17
(42.30)
8 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.74 418 2:57.60 +22.16
Entry time: 2:58.41 (-0.81)
50m: 41.78
100m: 1:26.38
(44.60)
150m: 2:12.06
(45.68)
200m: 2:57.60
(45.54)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:36:36
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.74 547 2:42.38 OD
Entry time: 2:50.26 (-7.88)
50m: 39.81
100m: 1:21.14
(41.33)
150m: 2:02.98
(41.84)
200m: 2:42.38
(39.40)
=1 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.75 547 2:42.38 = OD
Entry time: 2:56.75 (-14.37)
50m: 38.73
100m: 1:20.90
(42.17)
150m: 2:02.38
(41.48)
200m: 2:42.38
(40.00)
2 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.76 517 2:45.41 +3.03
Entry time: 2:50.67 (-5.26)
50m: 37.94
100m: 1:19.90
(41.96)
150m: 2:03.59
(43.69)
200m: 2:45.41
(41.82)
3 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.83 502 2:47.05 +4.67
Entry time: 2:46.65 (+0.40)
50m: 41.10
100m: 1:24.21
(43.11)
150m: 2:06.64
(42.43)
200m: 2:47.05
(40.41)
4 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 409 2:58.82 +16.44
Entry time: 3:08.41 (-9.59)
50m: 44.30
100m: 1:29.70
(45.40)
150m: 2:15.01
(45.31)
200m: 2:58.82
(43.81)
5 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.79 405 2:59.45 +17.07
Entry time: 2:59.80 (-0.35)
50m: 41.06
100m: 1:26.19
(45.13)
150m: 2:13.74
(47.55)
200m: 2:59.45
(45.71)
6 Emilie Hougaard Lading 2010 Hørsholm Svømmeforening +0.79 401 3:00.08 +17.70
Entry time: 3:03.98 (-3.90)
50m: 42.32
100m: 1:27.60
(45.28)
150m: 2:15.25
(47.65)
200m: 3:00.08
(44.83)
7 Rebekka Kirkeskov-Frederikse 2010 Søllerød Svømmeklub +0.68 397 3:00.71 +18.33
Entry time: 3:02.77 (-2.06)
50m: 44.51
100m: 1:29.04
(44.53)
150m: 2:16.22
(47.18)
200m: 3:00.71
(44.49)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:36:36
29-10-2022 12:14.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer Herrer 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 582 2:21.85
Entry time: 2:24.55 (-2.70)
50m: 33.13
100m: 1:09.12
(35.99)
150m: 1:46.18
(37.06)
200m: 2:21.85
(35.67)
2 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.76 529 2:26.50 +4.65
Entry time: 2:38.02 (-11.52)
50m: 34.73
100m: 1:12.00
(37.27)
150m: 1:50.05
(38.05)
200m: 2:26.50
(36.45)
3