2024-07-21   09:27:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 29 oktober

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 1, 4x50m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Herlev Girls 14 Herlev Svømning 2:06.82
Eleonora Marsner 2009 0994AC +0.71 32.10 32.10
Thorey Margret Magnusdottir 2009 0982BK +0.65 32.61 1:04.71
Ella Kruse Enemærke 2010 1006AB 31.45 1:36.16
Nikoline Joy Gringer 2009 0984AC 30.66 2:06.82
2 LSK I 14 Lyngby Svømmeklub 2:10.15 +3.33
Sara Ljusheva 2009 0976AE +0.64 33.33 33.33
Emma Mollerup 2009 0974AE +0.58 31.96 1:05.29
Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 1042AC 32.31 1:37.60
Rosa Marie Sandgaard 2010 1006AE 32.55 2:10.15
3 Gentofte Piger 1 14 Gentofte Svømme Klub 2:10.57 +3.75
Liva Dorff 2009 0918AH +0.73 32.15 32.15
Laura Kegel Sørensen 2009 0990AJ +0.50 32.96 1:05.11
Josephine Esther Glad 2010 1050AH 32.89 1:38.00
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD 32.57 2:10.57
4 SIGMA Piger 14 Sigma Swim 2:10.80 +3.98
Caroline Leander Søltoft 2010 1008AA +0.71 30.16 30.16
Madicken Markussen 2010 1062AB +0.37 34.77 1:04.93
Sofie Weng Lind-Christensen 2009 0966AB 32.32 1:37.25
Alberte Jacobsen 2010 1058AD 33.55 2:10.80
5 Søllerød Sharks 14 Søllerød Svømmeklub 2:12.52 +5.70
Anna Bjerre Pedersen 2009 0936AG +0.76 32.74 32.74
Emma Nørskov 2009 0956AC +0.41 30.79 1:03.53
Mia Halskov 2009 0916AC 31.93 1:35.46
Rebekka Kirkeskov-Frederiksen 2010 1080AH 37.06 2:12.52
6 LSK II 14 Lyngby Svømmeklub 2:19.71 +12.89
Freya Ploug Mattson 2009 0938AG +0.71 33.07 33.07
Maria Holstein Arnesen 2010 1032AC +0.32 35.41 1:08.48
Sophia Arboe Marthedal 2010 1074AE 35.98 1:44.46
Ellen-Mai Teilmann 2009 0964AE 35.25 2:19.71
7 Holbæk Piger 14 Holbæk Svømme Klub 2:20.52 +13.70
Nanna Jensen 2009 0938BB +0.69 35.08 35.08
Mathilde Marie Grydholt 2009 0942AI +0.33 35.79 1:10.87
Mille Stokholm 2010 1034AH 35.76 1:46.63
Johanne Møller Hansen 2010 1032AG 33.89 2:20.52
8 GSC Piger 1 14 Gladsaxe Svømmeklub 2:21.21 +14.39
Aleksandra Dragieva 2010 1014AB 33.99 33.99
Frida Lund Kilen 2010 1098AA +0.50 32.35 1:06.34
Frida Rasmussen Høegh 2009 0968AA 38.11 1:44.45
Vigga Rasmussen 2010 1032AD 36.76 2:21.21
9 LSK III 14 Lyngby Svømmeklub 2:24.07 +17.25
Ellen Textor-Broch 2009 0942AA +0.74 34.47 34.47
Emilia Hartvigsen 2010 1084AE 35.62 1:10.09
Ella Lindum Andersen 2010 1026AG 37.54 1:47.63
Amanda Hartvigsen 2010 1094AE 36.44 2:24.07
10 Gentofte Piger 3 13 Gentofte Svømme Klub 2:27.67 +20.85
Caroline Brøndum Poulsen 2010 1098AD +0.77 36.33 36.33
Emilie Lauritzen 2010 1022AE +0.32 35.16 1:11.49
Holly W. Takla 2010 1026AK 40.15 1:51.64
Josefine Færg Bork 2010 1072AE 36.03 2:27.67
11 Gentofte Piger 2 14 Gentofte Svømme Klub 2:30.70 +23.88
Rosa Toft 2009 0972AD +0.58 33.71 33.71
Sophia Scheel Orloff 2010 1038AH 36.45 1:10.16
Elin Ingemann Hansen 2010 1002AE 37.57 1:47.73
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD 42.97 2:30.70
12 Frederikssund piger 14 Frederikssund Svømmeklub 2:37.94 +31.12
Karoline Melholt Gentin 2009 0956AH +0.83 37.99 37.99
Anna Dencher Nielsen 2010 1048AC +0.37 39.47 1:17.46
Carla Schønberg Grølsted 2010 1092AO 46.26 2:03.72
Alba Kunak 2010 1012AH 34.22 2:37.94
13 Søllerød Sharks 2 14 Søllerød Svømmeklub 2:41.47 +34.65
Victoria Nørgaard 2010 1046AF +0.82 38.09 38.09
Mathilde Milter Dyhr
Vestergaard
2009 0984BF +0.09 36.12 1:14.21
Emma Støtt Holm 2010 1040AO 42.37 1:56.58
Livia Kirstine Holst 2010 1084AH 44.89 2:41.47
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:54:53
30-10-2022 09:37.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner