2024-07-15   20:05:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 29 oktober

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.68 689 1:16.92
Entry time: 1:19.02 (-2.10)
50m: 36.18
100m: 1:16.92
(40.74)
2 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.75 665 1:17.85 +0.93
Entry time: 1:21.03 (-3.18)
50m: 37.30
100m: 1:17.85
(40.55)
3 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.76 617 1:19.82 +2.90
Entry time: 1:20.30 (-0.48)
50m: 38.35
100m: 1:19.82
(41.47)
4 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.79 584 1:21.29 +4.37
Entry time: 1:21.71 (-0.42)
50m: 38.60
100m: 1:21.29
(42.69)
5 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.61 582 1:21.39 +4.47
Entry time: 1:20.40 (+0.99)
50m: 38.69
100m: 1:21.39
(42.70)
6 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.71 572 1:21.87 +4.95
Entry time: 1:22.75 (-0.88)
50m: 38.54
100m: 1:21.87
(43.33)
7 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.82 556 1:22.65 +5.73
Entry time: 1:25.91 (-3.26)
50m: 38.68
100m: 1:22.65
(43.97)
8 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning +0.65 549 1:22.99 +6.07
Entry time: 1:24.48 (-1.49)
50m: 38.80
100m: 1:22.99
(44.19)
9 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.73 546 1:23.14 +6.22
Entry time: 1:24.78 (-1.64)
50m: 39.54
100m: 1:23.14
(43.60)
10 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub +0.66 537 1:23.62 +6.70
Entry time: 1:24.57 (-0.95)
50m: 40.18
100m: 1:23.62
(43.44)
11 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.74 523 1:24.31 +7.39
Entry time: 1:24.88 (-0.57)
50m: 39.27
100m: 1:24.31
(45.04)
12 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning +0.65 512 1:24.91 +7.99
Entry time: 1:23.23 (+1.68)
50m: 40.92
100m: 1:24.91
(43.99)
13 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning +0.78 473 1:27.19 +10.27
Entry time: 1:24.80 (+2.39)
50m: 41.32
100m: 1:27.19
(45.87)
14 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub +0.61 472 1:27.25 +10.33
Entry time: 1:27.19 (+0.06)
50m: 41.50
100m: 1:27.25
(45.75)
15 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.75 461 1:27.94 +11.02
Entry time: 1:29.23 (-1.29)
50m: 41.03
100m: 1:27.94
(46.91)
16 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.81 454 1:28.40 +11.48
Entry time: 1:33.38 (-4.98)
50m: 41.61
100m: 1:28.40
(46.79)
17 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub +0.77 453 1:28.50 +11.58
50m: 40.28
100m: 1:28.50
(48.22)
18 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.76 442 1:29.22 +12.30
Entry time: 1:29.32 (-0.10)
50m: 42.13
100m: 1:29.22
(47.09)
19 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub +0.77 433 1:29.79 +12.87
Entry time: 1:29.85 (-0.06)
50m: 42.67
100m: 1:29.79
(47.12)
20 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.74 429 1:30.08 +13.16
Entry time: 1:33.89 (-3.81)
50m: 42.33
100m: 1:30.08
(47.75)
21 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.53 428 1:30.19 +13.27
Entry time: 1:28.32 (+1.87)
50m: 42.34
100m: 1:30.19
(47.85)
22 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.80 423 1:30.48 +13.56
Entry time: 1:30.26 (+0.22)
50m: 43.16
100m: 1:30.48
(47.32)
23 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning +0.72 415 1:31.10 +14.18
Entry time: 1:29.13 (+1.97)
50m: 43.62
100m: 1:31.10
(47.48)
24 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning +0.74 414 1:31.14 +14.22
Entry time: 1:30.87 (+0.27)
50m: 42.61
100m: 1:31.14
(48.53)
25 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.67 408 1:31.60 +14.68
Entry time: 1:30.30 (+1.30)
50m: 43.65
100m: 1:31.60
(47.95)
26 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening +0.73 399 1:32.28 +15.36
Entry time: 1:36.83 (-4.55)
50m: 43.28
100m: 1:32.28
(49.00)
27 Caroline Sterup 2009 Hillerød Svømmeklub +0.74 385 1:33.39 +16.47
Entry time: 1:33.42 (-0.03)
50m: 44.46
100m: 1:33.39
(48.93)
28 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.70 373 1:34.39 +17.47
Entry time: 1:33.52 (+0.87)
50m: 44.82
100m: 1:34.39
(49.57)
29 Wilma Fortun 2009 Helsinge Svømmeklub +0.81 365 1:35.04 +18.12
Entry time: 1:32.43 (+2.61)
50m: 45.14
100m: 1:35.04
(49.90)
30 Karoline Melholt Gentin 2009 Frederikssund Svømmeklub +0.81 346 1:36.74 +19.82
Entry time: 1:34.79 (+1.95)
50m: 45.51
100m: 1:36.74
(51.23)
31 Caroline Lüthi 2009 Herlev Svømning +0.70 342 1:37.12 +20.20
50m: 46.16
100m: 1:37.12
(50.96)
32 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening +0.68 317 1:39.66 +22.74
Entry time: 1:50.46 (-10.80)
50m: 46.74
100m: 1:39.66
(52.92)
- Annabella Holm Ciampi 2009 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:58:30
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.81 650 1:18.46
Entry time: 1:22.99 (-4.53)
50m: 36.76
100m: 1:18.46
(41.70)
2 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.54 589 1:21.07 +2.61
Entry time: 1:24.47 (-3.40)
50m: 37.10
100m: 1:21.07
(43.97)
3 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.74 586 1:21.22 +2.76
Entry time: 1:24.79 (-3.57)
50m: 38.29
100m: 1:21.22
(42.93)
4 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.74 554 1:22.72 +4.26
Entry time: 1:27.40 (-4.68)
50m: 38.73
100m: 1:22.72
(43.99)
5 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.78 551 1:22.88 +4.42
Entry time: 1:21.71 (+1.17)
50m: 38.55
100m: 1:22.88
(44.33)
6 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.63 520 1:24.51 +6.05
Entry time: 1:31.25 (-6.74)
50m: 40.29
100m: 1:24.51
(44.22)
7 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.72 519 1:24.54 +6.08
Entry time: 1:28.97 (-4.43)
50m: 40.00
100m: 1:24.54
(44.54)
8 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød +0.75 489 1:26.26 +7.80
Entry time: 1:33.28 (-7.02)
50m: 41.13
100m: 1:26.26
(45.13)
9 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.75 472 1:27.28 +8.82
Entry time: 1:27.49 (-0.21)
50m: 41.58
100m: 1:27.28
(45.70)
10 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.79 463 1:27.80 +9.34
Entry time: 1:29.00 (-1.20)
50m: 40.73
100m: 1:27.80
(47.07)
11 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub +0.80 459 1:28.07 +9.61
Entry time: 1:39.99 (-11.92)
50m: 41.69
100m: 1:28.07
(46.38)
12 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød +0.54 454 1:28.41 +9.95
Entry time: 1:30.45 (-2.04)
50m: 41.71
100m: 1:28.41
(46.70)
13 Mille Klæbel Blomsterberg 2010 Hillerød Svømmeklub +0.71 426 1:30.27 +11.81
Entry time: 1:32.65 (-2.38)
50m: 43.00
100m: 1:30.27
(47.27)
14 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 414 1:31.13 +12.67
Entry time: 1:33.89 (-2.76)
50m: 43.82
100m: 1:31.13
(47.31)
15 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning +0.89 401 1:32.16 +13.70
Entry time: 1:36.49 (-4.33)
50m: 43.33
100m: 1:32.16
(48.83)
16 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.81 379 1:33.85 +15.39
Entry time: 1:37.54 (-3.69)
50m: 44.91
100m: 1:33.85
(48.94)
17 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 370 1:34.64 +16.18
Entry time: 1:39.29 (-4.65)
50m: 44.36
100m: 1:34.64
(50.28)
18 Alba Kunak 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.88 369 1:34.73 +16.27
Entry time: 1:34.29 (+0.44)
50m: 44.16
100m: 1:34.73
(50.57)
19 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub +0.49 367 1:34.88 +16.42
Entry time: 1:37.50 (-2.62)
50m: 44.89
100m: 1:34.88
(49.99)
20 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 361 1:35.41 +16.95
Entry time: 1:37.01 (-1.60)
50m: 45.28
100m: 1:35.41
(50.13)
21 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.69 354 1:36.03 +17.57
Entry time: 1:38.06 (-2.03)
50m: 44.62
100m: 1:36.03
(51.41)
22 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub 347 1:36.68 +18.22
Entry time: 1:40.41 (-3.73)
50m: 45.34
100m: 1:36.68
(51.34)
23 Carla Schønberg Grølsted 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.79 336 1:37.68 +19.22
Entry time: 1:39.86 (-2.18)
50m: 48.19
100m: 1:37.68
(49.49)
24 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 327 1:38.63 +20.17
Entry time: 1:39.99 (-1.36)
50m: 46.72
100m: 1:38.63
(51.91)
25 Ellen Johanne Skovsgaard 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.92 324 1:38.96 +20.50
Entry time: 1:38.40 (+0.56)
50m: 46.84
100m: 1:38.96
(52.12)
26 Sarah Jac 2010 Herlev Svømning +0.88 313 1:40.03 +21.57
Entry time: 1:41.35 (-1.32)
50m: 47.56
100m: 1:40.03
(52.47)
27 Emma Støtt Holm 2010 Søllerød Svømmeklub +0.90 309 1:40.51 +22.05
Entry time: 1:36.78 (+3.73)
50m: 48.56
100m: 1:40.51
(51.95)
28 Mille Lai Byberg 2010 Helsinge Svømmeklub +0.60 307 1:40.74 +22.28
Entry time: 1:47.58 (-6.84)
50m: 47.64
100m: 1:40.74
(53.10)
29 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub +0.68 276 1:44.33 +25.87
Entry time: 1:58.65 (-14.32)
50m: 48.91
100m: 1:44.33
(55.42)
- Ella Maria Cordsen 2010 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:58:30
29-10-2022 13:09.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner