2024-07-13   04:27:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 29 oktober

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 13, 200m Medley Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.70 671 2:33.37
Entry time: 2:34.98 (-1.61)
50m: 34.76
100m: 1:14.46
(39.70)
150m: 1:57.38
(42.92)
200m: 2:33.37
(35.99)
2 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.78 613 2:38.04 +4.67
Entry time: 2:46.93 (-8.89)
50m: 33.75
100m: 1:16.85
(43.10)
150m: 1:59.70
(42.85)
200m: 2:38.04
(38.34)
3 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.81 593 2:39.79 +6.42
Entry time: 2:38.91 (+0.88)
50m: 36.99
100m: 1:18.76
(41.77)
150m: 2:03.12
(44.36)
200m: 2:39.79
(36.67)
4 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.53 508 2:48.22 +14.85
Entry time: 2:52.33 (-4.11)
50m: 37.49
100m: 1:20.48
(42.99)
150m: 2:09.88
(49.40)
200m: 2:48.22
(38.34)
5 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub +0.71 496 2:49.59 +16.22
Entry time: 3:02.31 (-12.72)
50m: 38.78
100m: 1:19.97
(41.19)
150m: 2:10.18
(50.21)
200m: 2:49.59
(39.41)
6 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.63 488 2:50.53 +17.16
Entry time: 2:53.04 (-2.51)
50m: 37.36
100m: 1:20.48
(43.12)
150m: 2:12.71
(52.23)
200m: 2:50.53
(37.82)
7 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning +0.69 487 2:50.64 +17.27
Entry time: 2:51.19 (-0.55)
50m: 38.80
100m: 1:25.27
(46.47)
150m: 2:12.55
(47.28)
200m: 2:50.64
(38.09)
8 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 477 2:51.84 +18.47
Entry time: 2:57.40 (-5.56)
50m: 36.22
100m: 1:21.33
(45.11)
150m: 2:12.42
(51.09)
200m: 2:51.84
(39.42)
9 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.67 393 3:03.30 +29.93
Entry time: 3:01.75 (+1.55)
50m: 40.79
100m: 1:28.44
(47.65)
150m: 2:19.01
(50.57)
200m: 3:03.30
(44.29)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:30:39
Løb 13, 200m Medley Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.78 559 2:42.98
Entry time: 2:47.62 (-4.64)
50m: 36.55
100m: 1:18.17
(41.62)
150m: 2:05.63
(47.46)
200m: 2:42.98
(37.35)
2 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.84 519 2:47.11 +4.13
Entry time: 2:57.99 (-10.88)
50m: 36.63
100m: 1:20.54
(43.91)
150m: 2:09.74
(49.20)
200m: 2:47.11
(37.37)
3 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.82 498 2:49.35 +6.37
Entry time: 2:56.42 (-7.07)
50m: 35.05
100m: 1:19.80
(44.75)
150m: 2:12.64
(52.84)
200m: 2:49.35
(36.71)
4 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød +0.63 487 2:50.62 +7.64
Entry time: 2:54.62 (-4.00)
50m: 38.77
100m: 1:23.86
(45.09)
150m: 2:12.50
(48.64)
200m: 2:50.62
(38.12)
5 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.97 486 2:50.73 +7.75
Entry time: 3:11.38 (-20.65)
50m: 38.22
100m: 1:22.14
(43.92)
150m: 2:12.87
(50.73)
200m: 2:50.73
(37.86)
6 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød +0.75 486 2:50.78 +7.80
Entry time: 3:07.37 (-16.59)
50m: 37.89
100m: 1:23.89
(46.00)
150m: 2:13.95
(50.06)
200m: 2:50.78
(36.83)
7 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 481 2:51.31 +8.33
Entry time: 3:10.13 (-18.82)
50m: 38.10
100m: 1:22.18
(44.08)
150m: 2:13.33
(51.15)
200m: 2:51.31
(37.98)
8 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.68 477 2:51.83 +8.85
Entry time: 3:11.05 (-19.22)
50m: 40.26
100m: 1:23.94
(43.68)
150m: 2:13.75
(49.81)
200m: 2:51.83
(38.08)
9 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 447 2:55.58 +12.60
Entry time: 3:05.18 (-9.60)
50m: 38.71
100m: 1:26.54
(47.83)
150m: 2:14.52
(47.98)
200m: 2:55.58
(41.06)
10 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening 438 2:56.84 +13.86
Entry time: 3:01.35 (-4.51)
50m: 38.99
100m: 1:25.15
(46.16)
150m: 2:18.40
(53.25)
200m: 2:56.84
(38.44)
11 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub +0.68 428 2:58.19 +15.21
Entry time: 3:08.29 (-10.10)
50m: 37.42
100m: 1:23.29
(45.87)
150m: 2:14.94
(51.65)
200m: 2:58.19
(43.25)
12 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.75 419 2:59.39 +16.41
Entry time: 2:59.88 (-0.49)
50m: 40.51
100m: 1:25.90
(45.39)
150m: 2:19.52
(53.62)
200m: 2:59.39
(39.87)
13 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.85 401 3:02.05 +19.07
Entry time: 3:05.77 (-3.72)
50m: 40.09
100m: 1:26.94
(46.85)
150m: 2:16.74
(49.80)
200m: 3:02.05
(45.31)
14 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.86 397 3:02.63 +19.65
Entry time: 2:56.53 (+6.10)
50m: 41.61
100m: 1:28.62
(47.01)
150m: 2:21.27
(52.65)
200m: 3:02.63
(41.36)
15 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub +0.83 394 3:03.13 +20.15
Entry time: 3:03.03 (+0.10)
50m: 40.27
100m: 1:26.92
(46.65)
150m: 2:20.75
(53.83)
200m: 3:03.13
(42.38)
16 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.81 349 3:10.65 +27.67
Entry time: 3:11.35 (-0.70)
50m: 43.06
100m: 1:30.04
(46.98)
150m: 2:26.52
(56.48)
200m: 3:10.65
(44.13)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:30:39
29-10-2022 13:36.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner