2024-07-13   06:23:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 29 oktober

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 15, 4x50m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Gentofte Piger 1 14 Gentofte Svømme Klub 2:18.69
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD +0.69 34.95 34.95
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD 34.53 1:09.48
Laura Kegel Sørensen 2009 0990AJ 35.49 1:44.97
Rosa Toft 2009 0972AD 33.72 2:18.69
2 Søllerød Sharks 14 Søllerød Svømmeklub 2:23.42 +4.73
Mia Halskov 2009 0916AC +0.70 34.44 34.44
Emma Nørskov 2009 0956AC 34.95 1:09.39
Anna Bjerre Pedersen 2009 0936AG 35.02 1:44.41
Victoria Nørgaard 2010 1046AF 39.01 2:23.42
3 GSC Piger 1 14 Gladsaxe Svømmeklub 2:25.17 +6.48
Aleksandra Dragieva 2010 1014AB +0.85 36.48 36.48
Frida Lund Kilen 2010 1098AA 33.92 1:10.40
Vigga Rasmussen 2010 1032AD 37.37 1:47.77
Frida Rasmussen Høegh 2009 0968AA 37.40 2:25.17
4 Gentofte Piger 2 13 Gentofte Svømme Klub 2:27.46 +8.77
Josephine Esther Glad 2010 1050AH +0.75 34.48 34.48
Elin Ingemann Hansen 2010 1002AE 36.89 1:11.37
Caroline Brøndum Poulsen 2010 1098AD 39.05 1:50.42
Sophia Scheel Orloff 2010 1038AH 37.04 2:27.46
5 LSK I 14 Lyngby Svømmeklub 2:27.86 +9.17
Ellen-Mai Teilmann 2009 0964AE +0.75 36.20 36.20
Emma Mollerup 2009 0974AE 36.68 1:12.88
Maria Holstein Arnesen 2010 1032AC 37.94 1:50.82
Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 1042AC 37.04 2:27.86
6 SIGMA Piger 14 Sigma Swim 2:28.05 +9.36
Sofie Weng Lind-Christensen 2009 0966AB +0.69 34.44 34.44
Selma Langkjær 2010 1074AG 37.44 1:11.88
Ida Langseth 2010 1072AB 38.51 1:50.39
Siri Egholm Høgh 2010 1038AD 37.66 2:28.05
7 LSK II 14 Lyngby Svømmeklub 2:28.16 +9.47
Freya Ploug Mattson 2009 0938AG +0.67 36.13 36.13
Rosa Marie Sandgaard 2010 1006AE 36.70 1:12.83
Sara Ljusheva 2009 0976AE 39.49 1:52.32
Ellen Textor-Broch 2009 0942AA 35.84 2:28.16
8 Gentofte Piger 3 14 Gentofte Svømme Klub 2:34.84 +16.15
Liva Dorff 2009 0918AH +0.73 36.22 36.22
Josefine Færg Bork 2010 1072AE 39.43 1:15.65
Holly W. Takla 2010 1026AK 41.47 1:57.12
Emilie Lauritzen 2010 1022AE 37.72 2:34.84
9 LSK III 13 Lyngby Svømmeklub 2:40.12 +21.43
Ella Lindum Andersen 2010 1026AG +0.90 38.28 38.28
Sophia Arboe Marthedal 2010 1074AE 41.38 1:19.66
Emilia Hartvigsen 2010 1084AE 41.80 2:01.46
Amanda Hartvigsen 2010 1094AE 38.66 2:40.12
10 Frederikssund piger 14 Frederikssund Svømmeklub 2:42.54 +23.85
Anna Dencher Nielsen 2010 1048AC +0.84 41.11 41.11
Karoline Melholt Gentin 2009 0956AH 42.57 1:23.68
Ellen Johanne Skovsgaard 2010 1006AG 45.95 2:09.63
Olivia Maibøll Iversen 2009 0938AI 32.91 2:42.54
11 Søllerød Sharks 2 14 Søllerød Svømmeklub 2:48.65 +29.96
Rebekka Kirkeskov-Frederiksen 2010 1080AH +0.72 41.89 41.89
Mathilde Milter Dyhr
Vestergaard
2009 0984BF 37.83 1:19.72
Emma Støtt Holm 2010 1040AO 43.75 2:03.47
Livia Kirstine Holst 2010 1084AH 45.18 2:48.65
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:31:48
29-10-2022 14:33.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner