2024-07-15   16:57:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 29 oktober

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 5, 100m Butterfly Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.77 655 1:08.29
Entry time: 1:07.89 (+0.40)
50m: 31.70
100m: 1:08.29
(36.59)
2 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub +0.74 591 1:10.67 +2.38
Entry time: 1:10.65 (+0.02)
50m: 33.80
100m: 1:10.67
(36.87)
3 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.78 590 1:10.70 +2.41
Entry time: 1:11.73 (-1.03)
50m: 33.00
100m: 1:10.70
(37.70)
4 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning +0.75 570 1:11.55 +3.26
Entry time: 1:12.76 (-1.21)
50m: 33.25
100m: 1:11.55
(38.30)
5 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.88 540 1:12.83 +4.54
Entry time: 1:23.20 (-10.37)
50m: 33.93
100m: 1:12.83
(38.90)
6 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.73 532 1:13.18 +4.89
Entry time: 1:13.44 (-0.26)
50m: 33.05
100m: 1:13.18
(40.13)
7 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.72 524 1:13.59 +5.30
Entry time: 1:15.48 (-1.89)
50m: 34.59
100m: 1:13.59
(39.00)
8 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.85 516 1:13.96 +5.67
Entry time: 1:14.93 (-0.97)
50m: 33.98
100m: 1:13.96
(39.98)
9 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.67 509 1:14.27 +5.98
Entry time: 1:14.86 (-0.59)
50m: 34.24
100m: 1:14.27
(40.03)
10 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.75 505 1:14.46 +6.17
Entry time: 1:13.70 (+0.76)
50m: 34.88
100m: 1:14.46
(39.58)
11 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub +0.76 500 1:14.71 +6.42
Entry time: 1:15.99 (-1.28)
50m: 34.57
100m: 1:14.71
(40.14)
12 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.76 481 1:15.70 +7.41
Entry time: 1:16.41 (-0.71)
50m: 34.85
100m: 1:15.70
(40.85)
13 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning +0.70 463 1:16.64 +8.35
Entry time: 1:12.34 (+4.30)
50m: 34.64
100m: 1:16.64
(42.00)
14 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.49 443 1:17.81 +9.52
Entry time: 1:20.58 (-2.77)
50m: 34.53
100m: 1:17.81
(43.28)
15 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning +0.83 424 1:18.92 +10.63
Entry time: 1:24.57 (-5.65)
50m: 36.43
100m: 1:18.92
(42.49)
16 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.81 422 1:19.08 +10.79
Entry time: 1:23.29 (-4.21)
50m: 35.85
100m: 1:19.08
(43.23)
17 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub +0.64 419 1:19.26 +10.97
Entry time: 1:18.78 (+0.48)
50m: 35.82
100m: 1:19.26
(43.44)
18 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.83 411 1:19.78 +11.49
Entry time: 1:23.49 (-3.71)
50m: 37.05
100m: 1:19.78
(42.73)
19 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning +0.73 410 1:19.81 +11.52
Entry time: 1:20.99 (-1.18)
50m: 36.94
100m: 1:19.81
(42.87)
20 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.69 398 1:20.61 +12.32
Entry time: 1:20.87 (-0.26)
50m: 37.42
100m: 1:20.61
(43.19)
21 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.67 396 1:20.75 +12.46
Entry time: 1:23.62 (-2.87)
50m: 36.53
100m: 1:20.75
(44.22)
22 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.63 395 1:20.82 +12.53
Entry time: 1:20.21 (+0.61)
50m: 37.16
100m: 1:20.82
(43.66)
23 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub +0.85 379 1:21.98 +13.69
Entry time: 1:23.86 (-1.88)
50m: 38.02
100m: 1:21.98
(43.96)
24 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub +0.51 364 1:23.02 +14.73
Entry time: 1:21.35 (+1.67)
50m: 38.51
100m: 1:23.02
(44.51)
25 Emilie Pedersen 2009 Hillerød Svømmeklub +0.68 336 1:25.32 +17.03
Entry time: 1:31.85 (-6.53)
50m: 37.67
100m: 1:25.32
(47.65)
26 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.76 335 1:25.39 +17.10
Entry time: 1:23.90 (+1.49)
50m: 40.13
100m: 1:25.39
(45.26)
27 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 300 1:28.60 +20.31
Entry time: 1:33.33 (-4.73)
50m: 39.99
100m: 1:28.60
(48.61)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:08:23
Løb 5, 100m Butterfly Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.66 552 1:12.29
Entry time: 1:14.39 (-2.10)
50m: 33.59
100m: 1:12.29
(38.70)
2 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.58 519 1:13.82 +1.53
Entry time: 1:12.45 (+1.37)
50m: 34.49
100m: 1:13.82
(39.33)
3 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 476 1:15.97 +3.68
Entry time: 1:21.77 (-5.80)
50m: 34.39
100m: 1:15.97
(41.58)
4 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.78 475 1:16.01 +3.72
Entry time: 1:23.52 (-7.51)
50m: 34.55
100m: 1:16.01
(41.46)
5 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub +0.79 452 1:17.30 +5.01
Entry time: 1:17.52 (-0.22)
50m: 35.92
100m: 1:17.30
(41.38)
6 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.70 438 1:18.12 +5.83
Entry time: 1:27.12 (-9.00)
50m: 35.94
100m: 1:18.12
(42.18)
7 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning +0.72 416 1:19.45 +7.16
Entry time: 1:30.16 (-10.71)
50m: 34.45
100m: 1:19.45
(45.00)
8 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.64 409 1:19.92 +7.63
Entry time: 1:22.27 (-2.35)
50m: 37.43
100m: 1:19.92
(42.49)
9 Alba Kunak 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.84 406 1:20.11 +7.82
Entry time: 1:26.94 (-6.83)
50m: 36.63
100m: 1:20.11
(43.48)
10 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub +0.79 392 1:21.03 +8.74
Entry time: 1:23.00 (-1.97)
50m: 37.21
100m: 1:21.03
(43.82)
11 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 387 1:21.41 +9.12
Entry time: 1:23.99 (-2.58)
50m: 38.03
100m: 1:21.41
(43.38)
12 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.75 385 1:21.55 +9.26
Entry time: 1:20.46 (+1.09)
50m: 36.78
100m: 1:21.55
(44.77)
13 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub +0.69 376 1:22.14 +9.85
Entry time: 1:17.36 (+4.78)
50m: 36.74
100m: 1:22.14
(45.40)
14 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.87 376 1:22.16 +9.87
Entry time: 1:25.32 (-3.16)
50m: 37.29
100m: 1:22.16
(44.87)
15 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød +0.67 375 1:22.27 +9.98
Entry time: 1:25.18 (-2.91)
50m: 37.90
100m: 1:22.27
(44.37)
16 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.54 357 1:23.60 +11.31
Entry time: 1:24.79 (-1.19)
50m: 38.36
100m: 1:23.60
(45.24)
17 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.78 353 1:23.91 +11.62
Entry time: 1:23.99 (-0.08)
50m: 39.31
100m: 1:23.91
(44.60)
18 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub +0.60 346 1:24.44 +12.15
Entry time: 1:27.47 (-3.03)
50m: 38.01
100m: 1:24.44
(46.43)
19 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub +0.67 344 1:24.66 +12.37
Entry time: 1:32.72 (-8.06)
50m: 39.01
100m: 1:24.66
(45.65)
20 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 328 1:25.98 +13.69
Entry time: 1:29.06 (-3.08)
50m: 36.09
100m: 1:25.98
(49.89)
21 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.84 321 1:26.60 +14.31
Entry time: 1:31.87 (-5.27)
50m: 38.73
100m: 1:26.60
(47.87)
22 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub +0.75 307 1:27.89 +15.60
Entry time: 1:23.99 (+3.90)
50m: 40.28
100m: 1:27.89
(47.61)
23 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning +0.85 285 1:30.11 +17.82
Entry time: 1:33.47 (-3.36)
50m: 41.46
100m: 1:30.11
(48.65)
- Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød +0.59 DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:08:23
29-10-2022 11:09.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner