2024-07-18   01:05:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 29 oktober

Document
Resultater
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
Placering: Holbæk Svømmehal Arrangør Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Damer 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub +0.68 624 2:35.44
Entry time: 2:37.78 (-2.34)
50m: 36.72
100m: 1:16.85
(40.13)
150m: 1:56.98
(40.13)
200m: 2:35.44
(38.46)
2 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub +0.74 615 2:36.14 +0.70
Entry time: 2:37.95 (-1.81)
50m: 38.23
100m: 1:17.65
(39.42)
150m: 1:57.82
(40.17)
200m: 2:36.14
(38.32)
3 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub +0.65 614 2:36.29 +0.85
Entry time: 2:44.65 (-8.36)
50m: 37.03
100m: 1:16.77
(39.74)
150m: 1:57.09
(40.32)
200m: 2:36.29
(39.20)
4 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.69 550 2:42.13 +6.69
Entry time: 2:43.06 (-0.93)
50m: 37.60
100m: 1:19.09
(41.49)
150m: 2:01.66
(42.57)
200m: 2:42.13
(40.47)
5 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning +0.85 533 2:43.82 +8.38
Entry time: 2:49.94 (-6.12)
50m: 38.65
100m: 1:20.45
(41.80)
150m: 2:03.46
(43.01)
200m: 2:43.82
(40.36)
6 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.73 503 2:46.99 +11.55
Entry time: 2:49.53 (-2.54)
50m: 39.32
100m: 1:21.62
(42.30)
150m: 2:04.54
(42.92)
200m: 2:46.99
(42.45)
7 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub +0.82 492 2:48.17 +12.73
Entry time: 2:51.90 (-3.73)
50m: 39.34
100m: 1:22.22
(42.88)
150m: 2:05.87
(43.65)
200m: 2:48.17
(42.30)
8 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.74 418 2:57.60 +22.16
Entry time: 2:58.41 (-0.81)
50m: 41.78
100m: 1:26.38
(44.60)
150m: 2:12.06
(45.68)
200m: 2:57.60
(45.54)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:36:36
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Damer 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.74 547 2:42.38 OD
Entry time: 2:50.26 (-7.88)
50m: 39.81
100m: 1:21.14
(41.33)
150m: 2:02.98
(41.84)
200m: 2:42.38
(39.40)
=1 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.75 547 2:42.38 = OD
Entry time: 2:56.75 (-14.37)
50m: 38.73
100m: 1:20.90
(42.17)
150m: 2:02.38
(41.48)
200m: 2:42.38
(40.00)
2 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.76 517 2:45.41 +3.03
Entry time: 2:50.67 (-5.26)
50m: 37.94
100m: 1:19.90
(41.96)
150m: 2:03.59
(43.69)
200m: 2:45.41
(41.82)
3 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.83 502 2:47.05 +4.67
Entry time: 2:46.65 (+0.40)
50m: 41.10
100m: 1:24.21
(43.11)
150m: 2:06.64
(42.43)
200m: 2:47.05
(40.41)
4 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 409 2:58.82 +16.44
Entry time: 3:08.41 (-9.59)
50m: 44.30
100m: 1:29.70
(45.40)
150m: 2:15.01
(45.31)
200m: 2:58.82
(43.81)
5 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.79 405 2:59.45 +17.07
Entry time: 2:59.80 (-0.35)
50m: 41.06
100m: 1:26.19
(45.13)
150m: 2:13.74
(47.55)
200m: 2:59.45
(45.71)
6 Emilie Hougaard Lading 2010 Hørsholm Svømmeforening +0.79 401 3:00.08 +17.70
Entry time: 3:03.98 (-3.90)
50m: 42.32
100m: 1:27.60
(45.28)
150m: 2:15.25
(47.65)
200m: 3:00.08
(44.83)
7 Rebekka Kirkeskov-Frederikse 2010 Søllerød Svømmeklub +0.68 397 3:00.71 +18.33
Entry time: 3:02.77 (-2.06)
50m: 44.51
100m: 1:29.04
(44.53)
150m: 2:16.22
(47.18)
200m: 3:00.71
(44.49)
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:36:36
29-10-2022 12:14.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holbæk Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner