Tulokset Nääs-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
08 10 2022 - 08 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Pool R |
27.40 |
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
12.12.2019 |
|
|
|
|
SM-raja |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetta Takalo |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
234 |
41.54 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inkeri Järvenpää |
2014 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
140 |
49.19 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
|
74 |
1:00.96 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 12.02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 11-13 vuotiaat - Final |
|
|
Pool R |
27.40 |
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
12.12.2019 |
|
|
|
|
SM-raja |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
434 |
33.81 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
425 |
34.03 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
379 |
35.36 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
369 |
35.66 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
369 |
35.67 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
361 |
35.95 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.94 |
339 |
36.68 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.59 |
318 |
37.47 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
291 |
38.61 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tinja Valkama |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
288 |
38.75 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
268 |
39.69 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.91 |
266 |
39.76 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.71 |
266 |
39.77 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
255 |
40.34 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
235 |
41.44 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.68 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
213 |
42.83 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Humalajoki |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.69 |
202 |
43.58 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.94 |
(-13.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida-Sofia Keränen |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
201 |
43.69 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
191 |
44.38 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Kiviranta |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
186 |
44.82 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Harjula |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
176 |
45.62 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.58 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Aalto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
143 |
48.95 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
138 |
49.48 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.45 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eveliina Koikkalainen |
2011 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
138 |
49.52 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Rinne |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
130 |
50.41 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sani Kärkkäinen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
123 |
51.36 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.08 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Camilla Cavallotti |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.79 |
108 |
53.67 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Isla Smeds |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 12.02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Pool R |
27.40 |
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
12.12.2019 |
|
|
|
|
SM-raja |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.73 |
627 |
29.90 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.60 |
614 |
30.11 |
+0.21 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
607 |
30.22 |
+0.32 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
597 |
30.40 |
+0.50 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.55 |
588 |
30.54 |
+0.64 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
560 |
31.04 |
+1.14 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
+0.62 |
557 |
31.10 |
+1.20 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
538 |
31.46 |
+1.56 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
532 |
31.58 |
+1.68 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
532 |
31.59 |
+1.69 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
502 |
32.20 |
+2.30 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.64 |
500 |
32.24 |
+2.34 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
496 |
32.33 |
+2.43 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
14 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
490 |
32.46 |
+2.56 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
439 |
33.66 |
+3.76 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
431 |
33.87 |
+3.97 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
425 |
34.04 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.69 |
413 |
34.35 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.87 |
410 |
34.44 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
396 |
34.85 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
394 |
34.90 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
351 |
36.27 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Jääskeläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
323 |
37.29 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
290 |
38.65 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
285 |
38.86 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maisa Savisto |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
259 |
40.12 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tinja Vatanen |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.98 |
66 |
1:03.29 |
+33.39 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 12.02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12.03.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|