2024-07-13   14:34:48
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Espoo Swim Games 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo +0.75 2:33.93
Entry time: 2:36.43 (-2.50)
50m: 33.28
100m: 1:10.34
(37.06)
150m: 1:57.10
(46.76)
200m: 2:33.93
(36.83)
2 Keneli Marybel Maranik 2010 Cetus Espoo +0.67 2:45.33 +11.40
Entry time: 2:47.06 (-1.73)
50m: 37.96
100m: 1:20.01
(42.05)
150m: 2:08.72
(48.71)
200m: 2:45.33
(36.61)
3 Seera Jartti 2010 Cetus Espoo +0.75 3:11.92 +37.99
Entry time: 3:13.54 (-1.62)
50m: 41.11
100m: 1:31.93
(50.82)
150m: 2:27.59
(55.66)
200m: 3:11.92
(44.33)
Laji virallinen: 10/15/2022 9:52:51 AM
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura 2:38.00
Entry time: 2:35.25 (+2.75)
50m: 35.28
100m: 1:16.36
(41.08)
150m: 2:00.33
(43.97)
200m: 2:38.00
(37.67)
2 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 2:44.67 +6.67
Entry time: 2:34.48 (+10.19)
50m: 35.64
100m: 1:18.52
(42.88)
150m: 2:06.03
(47.51)
200m: 2:44.67
(38.64)
3 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap 2:45.70 +7.70
50m: 36.29
100m: 1:19.52
(43.23)
150m: 2:06.99
(47.47)
200m: 2:45.70
(38.71)
4 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo +0.93 2:47.94 +9.94
Entry time: 2:47.26 (+0.68)
50m: 35.22
100m: 1:19.72
(44.50)
150m: 2:09.41
(49.69)
200m: 2:47.94
(38.53)
5 Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap +0.70 2:58.25 +20.25
Entry time: 2:48.20 (+10.05)
50m: 38.99
100m: 1:24.90
(45.91)
150m: 2:16.44
(51.54)
200m: 2:58.25
(41.81)
Laji virallinen: 10/15/2022 9:52:51 AM
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saga Linnosaari 2008 Helsingfors Simsällskap 2:31.83
Entry time: 2:30.88 (+0.95)
50m: 30.85
100m: 1:09.91
(39.06)
150m: 1:56.63
(46.72)
200m: 2:31.83
(35.20)
2 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 2:31.99 +0.16
Entry time: 2:29.50 (+2.49)
50m: 31.84
100m: 1:09.75
(37.91)
150m: 1:56.09
(46.34)
200m: 2:31.99
(35.90)
3 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.75 2:33.10 +1.27
Entry time: 2:40.30 (-7.20)
50m: 33.22
100m: 1:13.07
(39.85)
150m: 1:58.35
(45.28)
200m: 2:33.10
(34.75)
4 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo +0.78 2:45.83 +14.00
Entry time: 2:42.61 (+3.22)
50m: 34.78
100m: 1:17.60
(42.82)
150m: 2:06.51
(48.91)
200m: 2:45.83
(39.32)
5 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.87 2:48.67 +16.84
Entry time: 2:46.99 (+1.68)
50m: 38.62
100m: 1:23.35
(44.73)
150m: 2:11.23
(47.88)
200m: 2:48.67
(37.44)
6 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo +0.64 2:50.39 +18.56
Entry time: 2:57.24 (-6.85)
50m: 36.48
100m: 1:20.07
(43.59)
150m: 2:13.66
(53.59)
200m: 2:50.39
(36.73)
7 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.75 2:51.13 +19.30
Entry time: 2:58.76 (-7.63)
50m: 36.74
100m: 1:24.73
(47.99)
150m: 2:11.57
(46.84)
200m: 2:51.13
(39.56)
8 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo 2:52.01 +20.18
Entry time: 2:48.57 (+3.44)
50m: 36.57
100m: 1:20.86
(44.29)
150m: 2:14.63
(53.77)
200m: 2:52.01
(37.38)
9 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.70 2:53.63 +21.80
Entry time: 2:55.06 (-1.43)
50m: 37.86
100m: 1:21.82
(43.96)
150m: 2:13.41
(51.59)
200m: 2:53.63
(40.22)
10 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.70 2:54.30 +22.47
Entry time: 2:52.29 (+2.01)
50m: 35.90
100m: 1:22.30
(46.40)
150m: 2:14.25
(51.95)
200m: 2:54.30
(40.05)
11 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.75 3:04.01 +32.18
Entry time: 3:03.15 (+0.86)
50m: 38.93
100m: 1:28.71
(49.78)
150m: 2:22.23
(53.52)
200m: 3:04.01
(41.78)
Laji virallinen: 10/15/2022 9:52:51 AM
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.76 2:31.24
Entry time: 2:27.37 (+3.87)
50m: 32.43
100m: 1:11.89
(39.46)
150m: 1:55.52
(43.63)
200m: 2:31.24
(35.72)
2 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 2:32.17 +0.93
Entry time: 2:25.29 (+6.88)
50m: 33.08
100m: 1:12.24
(39.16)
150m: 1:56.66
(44.42)
200m: 2:32.17
(35.51)
3 Veera Oila 2007 Vanders 2:34.76 +3.52
Entry time: 2:34.30 (+0.46)
50m: 32.60
100m: 1:13.78
(41.18)
150m: 1:59.49
(45.71)
200m: 2:34.76
(35.27)
4 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku +0.74 2:39.57 +8.33
Entry time: 2:44.90 (-5.33)
50m: 34.66
100m: 1:15.84
(41.18)
150m: 2:01.74
(45.90)
200m: 2:39.57
(37.83)
5 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.70 2:39.84 +8.60
Entry time: 2:37.75 (+2.09)
50m: 33.40
100m: 1:12.86
(39.46)
150m: 2:01.92
(49.06)
200m: 2:39.84
(37.92)
6 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 2:42.77 +11.53
Entry time: 2:41.73 (+1.04)
50m: 35.50
100m: 1:15.18
(39.68)
150m: 2:03.16
(47.98)
200m: 2:42.77
(39.61)
7 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.73 2:49.45 +18.21
Entry time: 2:40.54 (+8.91)
50m: 36.64
100m: 1:20.10
(43.46)
150m: 2:09.75
(49.65)
200m: 2:49.45
(39.70)
8 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.73 2:51.24 +20.00
Entry time: 2:45.34 (+5.90)
50m: 34.93
100m: 1:18.50
(43.57)
150m: 2:10.22
(51.72)
200m: 2:51.24
(41.02)
Laji virallinen: 10/15/2022 9:52:51 AM
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 16-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo +0.71 2:16.18
50m: 29.03
100m: 1:03.76
(34.73)
150m: 1:42.74
(38.98)
200m: 2:16.18
(33.44)
2 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.71 2:19.04 +2.86
Entry time: 2:14.62 (+4.42)
50m: 30.84
100m: 1:07.30
(36.46)
150m: 1:46.74
(39.44)
200m: 2:19.04
(32.30)
3 veera kivirinta 1995 TaTu Tampere +0.77 2:20.53 +4.35
Entry time: 2:24.14 (-3.61)
50m: 29.09
100m: 1:07.44
(38.35)
150m: 1:46.72
(39.28)
200m: 2:20.53
(33.81)
4 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.72 2:20.74 +4.56
Entry time: 2:18.76 (+1.98)
50m: 30.28
100m: 1:06.59
(36.31)
150m: 1:46.66
(40.07)
200m: 2:20.74
(34.08)
5 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.65 2:21.18 +5.00
Entry time: 2:17.42 (+3.76)
50m: 30.90
100m: 1:08.79
(37.89)
150m: 1:49.70
(40.91)
200m: 2:21.18
(31.48)
6 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.75 2:24.19 +8.01
Entry time: 2:23.48 (+0.71)
50m: 30.47
100m: 1:07.63
(37.16)
150m: 1:49.61
(41.98)
200m: 2:24.19
(34.58)
7 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.69 2:24.29 +8.11
50m: 29.98
100m: 1:05.04
(35.06)
150m: 1:48.76
(43.72)
200m: 2:24.29
(35.53)
8 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 2:26.45 +10.27
Entry time: 2:27.87 (-1.42)
50m: 33.79
100m: 1:10.52
(36.73)
150m: 1:52.64
(42.12)
200m: 2:26.45
(33.81)
9 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap 2:31.91 +15.73
Entry time: 2:33.43 (-1.52)
50m: 32.80
100m: 1:12.61
(39.81)
150m: 1:57.25
(44.64)
200m: 2:31.91
(34.66)
10 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.76 2:33.15 +16.97
Entry time: 2:26.18 (+6.97)
50m: 32.15
100m: 1:13.12
(40.97)
150m: 1:57.51
(44.39)
200m: 2:33.15
(35.64)
11 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo 2:41.94 +25.76
Entry time: 2:35.30 (+6.64)
50m: 33.77
100m: 1:16.56
(42.79)
150m: 2:04.69
(48.13)
200m: 2:41.94
(37.25)
- Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.71 DSQ
SW 6.2
Laji virallinen: 10/15/2022 9:52:51 AM
15-10-2022 13:46:39 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo
Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo 2:36.09
Entry time: 2:33.30 (+2.79)
50m: 33.03
100m: 1:12.16
(39.13)
150m: 2:00.80
(48.64)
200m: 2:36.09
(35.29)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani +0.64 2:26.00
Entry time: 2:31.88 (-5.88)
50m: 31.80
100m: 1:09.79
(37.99)
150m: 1:54.08
(44.29)
200m: 2:26.00
(31.92)
2 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo +0.68 2:26.02 +0.02
Entry time: 2:34.28 (-8.26)
50m: 32.01
100m: 1:08.37
(36.36)
150m: 1:52.45
(44.08)
200m: 2:26.02
(33.57)
3 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.79 2:26.03 +0.03
Entry time: 2:29.70 (-3.67)
50m: 30.90
100m: 1:08.25
(37.35)
150m: 1:51.09
(42.84)
200m: 2:26.03
(34.94)
4 Matti Klümper 2008 Helsingfors Simsällskap +0.63 2:27.18 +1.18
Entry time: 2:33.39 (-6.21)
50m: 33.76
100m: 1:10.05
(36.29)
150m: 1:53.71
(43.66)
200m: 2:27.18
(33.47)
5 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.76 2:37.55 +11.55
Entry time: 2:37.84 (-0.29)
50m: 34.66
100m: 1:13.19
(38.53)
150m: 2:00.38
(47.19)
200m: 2:37.55
(37.17)
6 Alvar Rintamäki 2008 Cetus Espoo 2:47.59 +21.59
Entry time: 2:56.36 (-8.77)
50m: 37.00
100m: 1:21.12
(44.12)
150m: 2:11.21
(50.09)
200m: 2:47.59
(36.38)
7 Onni Tuohino 2008 Helsingfors Simsällskap +0.62 2:47.82 +21.82
Entry time: 2:51.36 (-3.54)
50m: 35.76
100m: 1:21.43
(45.67)
150m: 2:10.22
(48.79)
200m: 2:47.82
(37.60)
- Albin Antas 2008 Simmis Grani +0.56 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.67 2:12.90
Entry time: 2:11.79 (+1.11)
50m: 28.44
100m: 1:00.92
(32.48)
150m: 1:40.56
(39.64)
200m: 2:12.90
(32.34)
2 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani +0.68 2:40.37 +27.47
Entry time: 2:42.61 (-2.24)
50m: 34.72
100m: 1:17.82
(43.10)
150m: 2:02.31
(44.49)
200m: 2:40.37
(38.06)
3 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.93 2:50.38 +37.48
Entry time: 2:54.61 (-4.23)
50m: 35.52
100m: 1:22.27
(46.75)
150m: 2:13.09
(50.82)
200m: 2:50.38
(37.29)
4 Adolf Kaisla 2007 Cetus Espoo +0.75 3:19.99 +1:07.09
Entry time: 3:52.50 (-32.51)
50m: 43.40
100m: 1:34.14
(50.74)
150m: 2:34.49
(1:00.35)
200m: 3:19.99
(45.50)
- Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo +0.78 DSQ sw 6.2
SW 6.2
- Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit DNS
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 16 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.56 2:08.64
Entry time: 2:06.89 (+1.75)
50m: 27.27
100m: 1:01.68
(34.41)
150m: 1:38.20
(36.52)
200m: 2:08.64
(30.44)
2 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.66 2:09.41 +0.77
Entry time: 2:07.50 (+1.91)
50m: 28.11
100m: 1:01.81
(33.70)
150m: 1:38.92
(37.11)
200m: 2:09.41
(30.49)
3 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.68 2:18.25 +9.61
Entry time: 2:19.91 (-1.66)
50m: 29.73
100m: 1:04.99
(35.26)
150m: 1:46.05
(41.06)
200m: 2:18.25
(32.20)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 17-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.76 2:04.18
Entry time: 2:05.26 (-1.08)
50m: 26.84
100m: 1:00.01
(33.17)
150m: 1:34.78
(34.77)
200m: 2:04.18
(29.40)
2 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.77 2:10.50 +6.32
Entry time: 2:09.50 (+1.00)
50m: 28.19
100m: 1:02.72
(34.53)
150m: 1:39.46
(36.74)
200m: 2:10.50
(31.04)
3 Lassi Haimi 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 2:11.25 +7.07
Entry time: 2:10.59 (+0.66)
50m: 27.60
100m: 1:03.58
(35.98)
150m: 1:41.65
(38.07)
200m: 2:11.25
(29.60)
4 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.53 2:13.85 +9.67
Entry time: 2:10.59 (+3.26)
50m: 28.96
100m: 1:03.49
(34.53)
150m: 1:41.62
(38.13)
200m: 2:13.85
(32.23)
5 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.68 2:21.86 +17.68
Entry time: 2:21.67 (+0.19)
50m: 28.62
100m: 1:07.79
(39.17)
150m: 1:50.90
(43.11)
200m: 2:21.86
(30.96)
- Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM
15-10-2022 10:09:15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo
Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.42 35.75
Entry time: 36.91 (-1.16)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.78 29.33
Entry time: 28.89 (+0.44)
2 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.69 31.20 +1.87
Entry time: 31.65 (-0.45)
3 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.74 32.60 +3.27
Entry time: 32.88 (-0.28)
4 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.73 33.16 +3.83
Entry time: 34.36 (-1.20)
5 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo +0.80 33.73 +4.40
Entry time: 33.37 (+0.36)
6 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.73 36.38 +7.05
Entry time: 39.01 (-2.63)
7 Lili Galambosi 2009 Keravan Uimarit +0.68 37.05 +7.72
Entry time: 36.65 (+0.40)
8 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.71 39.31 +9.98
Entry time: 37.90 (+1.41)
9 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.69 39.32 +9.99
Entry time: 40.87 (-1.55)
10 Sanni Romppanen 2009 Cetus Espoo +0.82 40.33 +11.00
Entry time: 43.53 (-3.20)
11 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo +0.83 40.53 +11.20
Entry time: 39.35 (+1.18)
12 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.68 40.70 +11.37
Entry time: 43.35 (-2.65)
13 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.60 42.70 +13.37
Entry time: 40.74 (+1.96)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.64 30.43
Entry time: 31.54 (-1.11)
2 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.55 31.94 +1.51
Entry time: 31.49 (+0.45)
3 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo +0.81 35.52 +5.09
Entry time: 37.15 (-1.63)
4 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.81 36.29 +5.86
Entry time: 35.92 (+0.37)
5 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.68 37.02 +6.59
Entry time: 37.78 (-0.76)
6 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.79 38.85 +8.42
Entry time: 39.06 (-0.21)
7 Noora Lausala 2008 Cetus Espoo +0.97 39.26 +8.83
Entry time: 40.65 (-1.39)
8 Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo 41.79 +11.36
Entry time: 41.48 (+0.31)
- Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.33 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.69 29.42
Entry time: 29.55 (-0.13)
2 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.81 30.70 +1.28
Entry time: 30.22 (+0.48)
3 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.79 31.85 +2.43
Entry time: 31.16 (+0.69)
4 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.79 33.93 +4.51
Entry time: 33.66 (+0.27)
5 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.71 36.27 +6.85
Entry time: 34.34 (+1.93)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 16-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo +0.72 27.55
Entry time: 26.56 (+0.99)
2 Laura Mäki 1997 Cetus Espoo +0.65 27.67 +0.12
Entry time: 27.22 (+0.45)
3 Susanne Hirvonen 1997 Jyväskylän Aalto +0.70 28.41 +0.86
Entry time: 26.73 (+1.68)
4 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.75 29.40 +1.85
Entry time: 29.30 (+0.10)
5 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.71 29.46 +1.91
Entry time: 29.26 (+0.20)
6 Emilie Pärnänen 2002 Jyväskylän Aalto +0.72 29.84 +2.29
Entry time: 29.39 (+0.45)
7 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.75 29.97 +2.42
Entry time: 29.40 (+0.57)
8 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo 29.98 +2.43
Entry time: 29.70 (+0.28)
9 Kiia Kärkkäinen 2003 Lahden Uimaseura +0.71 29.99 +2.44
Entry time: 28.22 (+1.77)
10 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 30.18 +2.63
Entry time: 28.98 (+1.20)
11 Riina Niemi 2005 Helsingfors Simsällskap +0.68 30.30 +2.75
Entry time: 28.87 (+1.43)
12 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 30.44 +2.89
Entry time: 29.84 (+0.60)
13 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo 30.56 +3.01
Entry time: 31.60 (-1.04)
14 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.69 30.94 +3.39
Entry time: 29.73 (+1.21)
15 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.71 31.00 +3.45
Entry time: 30.95 (+0.05)
16 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 31.07 +3.52
Entry time: 30.33 (+0.74)
17 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.78 31.17 +3.62
Entry time: 29.57 (+1.60)
=18 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 31.48 +3.93
Entry time: 30.66 (+0.82)
=18 Pippi Nordström 2001 Jyväskylän Aalto +0.81 31.48 +3.93
Entry time: 30.30 (+1.18)
20 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.76 31.87 +4.32
Entry time: 32.03 (-0.16)
21 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.50 31.90 +4.35
Entry time: 30.57 (+1.33)
22 Elina Ryynänen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 32.47 +4.92
Entry time: 31.73 (+0.74)
23 Venla Kantanen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.81 33.06 +5.51
Entry time: 33.24 (-0.18)
24 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.68 33.07 +5.52
Entry time: 32.50 (+0.57)
25 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo +0.70 33.21 +5.66
Entry time: 31.24 (+1.97)
26 Viivi Ikonen 2006 Mikkelin Uimaseura 33.78 +6.23
Entry time: 33.47 (+0.31)
27 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.76 34.58 +7.03
Entry time: 30.27 (+4.31)
- Julia Romo 2003 Lahden Uimaseura DNF
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
15-10-2022 10:18:42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo
Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Paul Pasonen 2009 Cetus Espoo +0.86 31.06
Entry time: 30.62 (+0.44)
2 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.73 33.75 +2.69
Entry time: 33.78 (-0.03)
3 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.65 34.46 +3.40
Entry time: 38.98 (-4.52)
4 AHAN KOMALI 2009 Cetus Espoo +0.90 55.10 +24.04
Entry time: 56.45 (-1.35)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:23:26 AM
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo +0.72 28.77
Entry time: 29.31 (-0.54)
2 Alvar Tuomenoksa 2008 Octopus Lohja +0.86 30.52 +1.75
Entry time: 31.99 (-1.47)
3 Alvar Rintamäki 2008 Cetus Espoo +0.83 36.85 +8.08
Entry time: 40.17 (-3.32)
- Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.30 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:23:26 AM
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo 28.73
Entry time: 29.77 (-1.04)
2 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 29.07 +0.34
Entry time: 27.03 (+2.04)
3 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.78 29.68 +0.95
Entry time: 30.99 (-1.31)
4 Alexander Lostedt 2007 Octopus Lohja +0.84 29.73 +1.00
Entry time: 29.72 (+0.01)
5 Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo +0.83 31.44 +2.71
Entry time: 31.64 (-0.20)
6 Akseli Kellman 2007 Mikkelin Uimaseura +0.77 31.78 +3.05
Entry time: 32.72 (-0.94)
7 Lauri Hänninen 2007 Keravan Uimarit +0.91 33.75 +5.02
Entry time: 33.66 (+0.09)
8 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani +0.82 33.90 +5.17
Entry time: 34.48 (-0.58)
9 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo +0.94 34.56 +5.83
Entry time: 33.15 (+1.41)
10 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.83 36.26 +7.53
Entry time: 34.50 (+1.76)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:23:26 AM
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 16 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.73 26.60
Entry time: 26.52 (+0.08)
2 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura +0.71 30.11 +3.51
Entry time: 30.15 (-0.04)
3 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.65 30.20 +3.60
Entry time: 33.60 (-3.40)
4 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo +0.70 30.51 +3.91
Entry time: 30.55 (-0.04)
5 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.72 30.83 +4.23
Entry time: 30.85 (-0.02)
6 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.74 32.28 +5.68
Entry time: 31.58 (+0.70)
7 Jasu Haapaniemi 2006 Keravan Uimarit +0.61 32.65 +6.05
Entry time: 32.27 (+0.38)
8 Valter Nylund 2006 Keravan Uimarit +0.70 34.42 +7.82
Entry time: 37.30 (-2.88)
9 Sami Tolonen 2006 Keravan Uimarit +0.77 35.52 +8.92
Entry time: 41.76 (-6.24)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:23:26 AM
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 17-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.62 24.04
Entry time: 23.55 (+0.49)
2 Niko Mäkelä 1998 Helsingfors Simsällskap +0.68 24.25 +0.21
Entry time: 22.74 (+1.51)
3 Juho Grönblom 1998 ORCA Helsinki +0.65 25.48 +1.44
4 Roope Paatos 2002 Cetus Espoo +0.74 25.62 +1.58
Entry time: 25.33 (+0.29)
5 Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap +0.66 25.68 +1.64
Entry time: 25.40 (+0.28)
6 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.73 25.89 +1.85
Entry time: 25.30 (+0.59)
7 Leo Mikkonen 2002 Cetus Espoo +0.63 25.90 +1.86
Entry time: 25.45 (+0.45)
8 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.76 25.91 +1.87
Entry time: 25.33 (+0.58)
9 Roman Pchelkin 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.68 26.32 +2.28
10 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 26.68 +2.64
Entry time: 27.16 (-0.48)
11 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.63 26.71 +2.67
Entry time: 26.14 (+0.57)
12 Mikko Sihvo 2004 Jyväskylän Aalto +0.64 27.15 +3.11
Entry time: 26.27 (+0.88)
=13 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.75 27.21 +3.17
Entry time: 25.96 (+1.25)
=13 Jonne Isoranta 2003 Lahden Uimaseura +0.62 27.21 +3.17
Entry time: 27.11 (+0.10)
15 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.73 27.25 +3.21
Entry time: 27.47 (-0.22)
16 Aapo Koskinen 2004 Lahden Uimaseura +0.66 27.33 +3.29
Entry time: 27.30 (+0.03)
17 Julius Airas 2003 Lahden Uimaseura +0.70 27.43 +3.39
Entry time: 25.83 (+1.60)
18 Kristian Johansson 1969 Cetus Espoo +0.81 27.78 +3.74
Entry time: 27.87 (-0.09)
19 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.78 27.92 +3.88
Entry time: 27.12 (+0.80)
20 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap +0.63 27.93 +3.89
Entry time: 27.27 (+0.66)
21 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura +0.58 27.95 +3.91
Entry time: 27.56 (+0.39)
22 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura 28.29 +4.25
Entry time: 27.49 (+0.80)
23 Santeri Salonen 2005 Heinolan Isku +0.70 29.08 +5.04
Entry time: 27.94 (+1.14)
24 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.88 29.19 +5.15
Entry time: 29.10 (+0.09)
25 Rasmus Ikonen 2004 Mikkelin Uimaseura +0.70 29.38 +5.34
Entry time: 28.81 (+0.57)
26 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.86 32.10 +8.06
Entry time: 29.82 (+2.28)
- Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.60 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:23:26 AM
15-10-2022 10:23:44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo
Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap +0.66 2:33.51
Entry time: 2:53.34 (-19.83)
50m: 34.62
100m: 1:13.36
(38.74)
150m: 1:54.05
(40.69)
200m: 2:33.51
(39.46)
2 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.92 2:34.67 +1.16
Entry time: 2:41.31 (-6.64)
50m: 35.38
100m: 1:14.24
(38.86)
150m: 1:54.95
(40.71)
200m: 2:34.67
(39.72)
3 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.64 2:38.38 +4.87
Entry time: 2:40.64 (-2.26)
50m: 35.17
100m: 1:15.40
(40.23)
150m: 1:57.15
(41.75)
200m: 2:38.38
(41.23)
4 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.70 2:45.42 +11.91
Entry time: 2:42.03 (+3.39)
50m: 37.98
100m: 1:19.90
(41.92)
150m: 2:03.05
(43.15)
200m: 2:45.42
(42.37)
5 Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo +0.83 2:50.40 +16.89
Entry time: 2:46.84 (+3.56)
50m: 41.74
100m: 1:25.42
(43.68)
150m: 2:09.26
(43.84)
200m: 2:50.40
(41.14)
6 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.80 2:53.21 +19.70
50m: 40.83
100m: 1:25.23
(44.40)
150m: 2:09.89
(44.66)
200m: 2:53.21
(43.32)
7 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.85 2:56.59 +23.08
50m: 40.26
100m: 1:25.84
(45.58)
150m: 2:11.92
(46.08)
200m: 2:56.59
(44.67)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.68 2:35.33
Entry time: 2:36.20 (-0.87)
50m: 36.21
100m: 1:15.78
(39.57)
150m: 1:56.30
(40.52)
200m: 2:35.33
(39.03)
2 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.81 2:41.66 +6.33
Entry time: 2:54.86 (-13.20)
50m: 37.83
100m: 1:19.27
(41.44)
150m: 2:01.58
(42.31)
200m: 2:41.66
(40.08)
3 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.63 2:46.27 +10.94
Entry time: 2:42.36 (+3.91)
50m: 38.03
100m: 1:20.69
(42.66)
150m: 2:04.38
(43.69)
200m: 2:46.27
(41.89)
4 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap +0.82 2:47.31 +11.98
Entry time: 2:46.59 (+0.72)
50m: 39.74
100m: 1:22.90
(43.16)
150m: 2:07.23
(44.33)
200m: 2:47.31
(40.08)
5 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap +0.89 2:47.50 +12.17
Entry time: 2:48.18 (-0.68)
50m: 38.14
100m: 1:21.11
(42.97)
150m: 2:05.57
(44.46)
200m: 2:47.50
(41.93)
6 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani +0.73 2:47.53 +12.20
Entry time: 2:51.19 (-3.66)
50m: 39.16
100m: 1:22.38
(43.22)
150m: 2:05.29
(42.91)
200m: 2:47.53
(42.24)
7 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.64 2:54.89 +19.56
Entry time: 2:57.99 (-3.10)
50m: 40.08
100m: 1:24.45
(44.37)
150m: 2:10.44
(45.99)
200m: 2:54.89
(44.45)
8 Aada Kaila 2009 Cetus Espoo +0.81 2:57.37 +22.04
Entry time: 2:51.56 (+5.81)
50m: 39.55
100m: 1:24.83
(45.28)
150m: 2:11.25
(46.42)
200m: 2:57.37
(46.12)
9 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo +0.76 3:03.17 +27.84
50m: 39.80
100m: 1:27.30
(47.50)
150m: 2:15.41
(48.11)
200m: 3:03.17
(47.76)
10 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.69 3:03.21 +27.88
Entry time: 3:05.72 (-2.51)
50m: 42.39
100m: 1:29.46
(47.07)
150m: 2:17.41
(47.95)
200m: 3:03.21
(45.80)
- Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap DNF
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 2:28.16
Entry time: 2:32.97 (-4.81)
50m: 34.02
100m: 1:11.16
(37.14)
150m: 1:49.99
(38.83)
200m: 2:28.16
(38.17)
2 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.65 2:31.93 +3.77
Entry time: 2:35.57 (-3.64)
50m: 36.36
100m: 1:15.71
(39.35)
150m: 1:54.61
(38.90)
200m: 2:31.93
(37.32)
3 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.84 2:34.60 +6.44
Entry time: 2:27.53 (+7.07)
50m: 34.77
100m: 1:13.62
(38.85)
150m: 1:53.94
(40.32)
200m: 2:34.60
(40.66)
4 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 2:35.89 +7.73
Entry time: 2:43.18 (-7.29)
50m: 37.61
100m: 1:16.89
(39.28)
150m: 1:56.61
(39.72)
200m: 2:35.89
(39.28)
5 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.65 2:37.44 +9.28
Entry time: 2:35.14 (+2.30)
50m: 37.25
100m: 1:18.00
(40.75)
150m: 1:58.14
(40.14)
200m: 2:37.44
(39.30)
6 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.70 2:55.62 +27.46
Entry time: 3:02.36 (-6.74)
50m: 41.69
100m: 1:26.08
(44.39)
150m: 2:10.66
(44.58)
200m: 2:55.62
(44.96)
- Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.30 DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 2:17.97
Entry time: 2:23.93 (-5.96)
50m: 32.95
100m: 1:07.47
(34.52)
150m: 1:42.63
(35.16)
200m: 2:17.97
(35.34)
2 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.68 2:25.58 +7.61
50m: 31.99
100m: 1:08.36
(36.37)
150m: 1:46.84
(38.48)
200m: 2:25.58
(38.74)
3 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 2:27.23 +9.26
Entry time: 2:30.17 (-2.94)
50m: 34.71
100m: 1:12.39
(37.68)
150m: 1:49.67
(37.28)
200m: 2:27.23
(37.56)
4 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.65 2:27.49 +9.52
Entry time: 2:22.97 (+4.52)
50m: 33.44
100m: 1:11.00
(37.56)
150m: 1:49.34
(38.34)
200m: 2:27.49
(38.15)
5 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.84 2:31.28 +13.31
Entry time: 2:27.68 (+3.60)
50m: 35.51
100m: 1:13.33
(37.82)
150m: 1:52.37
(39.04)
200m: 2:31.28
(38.91)
6 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani +0.63 2:45.27 +27.30
Entry time: 2:53.55 (-8.28)
50m: 38.07
100m: 1:20.75
(42.68)
150m: 2:03.72
(42.97)
200m: 2:45.27
(41.55)
- Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry -0.02 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 16-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino-Kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.64 2:20.21
Entry time: 2:18.22 (+1.99)
50m: 33.02
100m: 1:09.41
(36.39)
150m: 1:45.10
(35.69)
200m: 2:20.21
(35.11)
2 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.66 2:20.34 +0.13
Entry time: 2:24.88 (-4.54)
50m: 32.82
100m: 1:08.75
(35.93)
150m: 1:44.35
(35.60)
200m: 2:20.34
(35.99)
3 Petra Heikkinen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.58 2:23.50 +3.29
Entry time: 2:18.51 (+4.99)
50m: 34.32
100m: 1:09.98
(35.66)
150m: 1:45.97
(35.99)
200m: 2:23.50
(37.53)
4 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani +0.74 2:24.19 +3.98
Entry time: 2:26.79 (-2.60)
50m: 34.18
100m: 1:10.37
(36.19)
150m: 1:47.34
(36.97)
200m: 2:24.19
(36.85)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.71 2:25.68 +5.47
Entry time: 2:25.35 (+0.33)
50m: 34.47
100m: 1:11.36
(36.89)
150m: 1:48.77
(37.41)
200m: 2:25.68
(36.91)
6 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.86 2:32.90 +12.69
Entry time: 2:30.67 (+2.23)
50m: 35.63
100m: 1:13.81
(38.18)
150m: 1:53.61
(39.80)
200m: 2:32.90
(39.29)
7 Emilie Pärnänen 2002 Jyväskylän Aalto +0.63 2:35.66 +15.45
Entry time: 2:13.36 (+22.30)
50m: 34.34
100m: 1:12.53
(38.19)
150m: 1:53.11
(40.58)
200m: 2:35.66
(42.55)
8 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.67 2:45.73 +25.52
Entry time: 2:32.85 (+12.88)
50m: 37.61
100m: 1:19.94
(42.33)
150m: 2:02.95
(43.01)
200m: 2:45.73
(42.78)
- Kreetta Somero 2004 Lahden Kaleva +0.77 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
15-10-2022 10:47:14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo
Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Julius Mäntylä 2009 Cetus Espoo +0.85 2:41.47
Entry time: 2:54.44 (-12.97)
50m: 38.16
100m: 1:20.04
(41.88)
150m: 2:02.36
(42.32)
200m: 2:41.47
(39.11)
2 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.76 2:45.56 +4.09
Entry time: 2:45.31 (+0.25)
50m: 39.91
100m: 1:22.45
(42.54)
150m: 2:04.84
(42.39)
200m: 2:45.56
(40.72)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:53:09 AM
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.71 2:26.45
Entry time: 2:26.73 (-0.28)
50m: 33.62
100m: 1:11.16
(37.54)
150m: 1:48.76
(37.60)
200m: 2:26.45
(37.69)
2 Elias Nord 2008 Vanders +0.81 2:31.47 +5.02
Entry time: 2:32.81 (-1.34)
50m: 34.53
100m: 1:12.75
(38.22)
150m: 1:52.12
(39.37)
200m: 2:31.47
(39.35)
3 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.74 2:31.80 +5.35
Entry time: 2:28.60 (+3.20)
50m: 35.06
100m: 1:12.66
(37.60)
150m: 1:52.32
(39.66)
200m: 2:31.80
(39.48)
4 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.76 2:32.95 +6.50
Entry time: 2:34.73 (-1.78)
50m: 36.33
100m: 1:15.57
(39.24)
150m: 1:55.01
(39.44)
200m: 2:32.95
(37.94)
5 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.82 2:32.96 +6.51
Entry time: 2:36.19 (-3.23)
50m: 36.29
100m: 1:15.49
(39.20)
150m: 1:54.40
(38.91)
200m: 2:32.96
(38.56)
6 Onni Tuohino 2008 Helsingfors Simsällskap +0.73 3:00.99 +34.54
Entry time: 2:58.81 (+2.18)
50m: 43.13
100m: 1:28.80
(45.67)
150m: 2:15.46
(46.66)
200m: 3:00.99
(45.53)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:53:09 AM
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 10/15/2022 10:53:09 AM
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 16 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.58 2:16.93
Entry time: 2:21.16 (-4.23)
50m: 31.74
100m: 1:06.59
(34.85)
150m: 1:41.69
(35.10)
200m: 2:16.93
(35.24)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:53:09 AM
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 17-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aku Kaila 2003 Cetus Espoo +0.67 1:58.91
Entry time: 1:56.82 (+2.09)
50m: 28.22
100m: 58.64
(30.42)
150m: 1:29.09
(30.45)
200m: 1:58.91
(29.82)
2 Niki Karlsson 2000 Helsingfors Simsällskap +0.57 2:00.78 +1.87
Entry time: 1:56.55 (+4.23)
50m: 28.37
100m: 58.83
(30.46)
150m: 1:28.90
(30.07)
200m: 2:00.78
(31.88)
3 Jesper Lietzén 2002 Turun Urheiluliitto +0.65 2:02.87 +3.96
Entry time: 2:01.88 (+0.99)
50m: 29.08
100m: 1:00.07
(30.99)
150m: 1:31.43
(31.36)
200m: 2:02.87
(31.44)
4 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.55 2:05.23 +6.32
Entry time: 2:00.85 (+4.38)