2024-07-24   04:37:26
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Espoo Swim Games 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Session 1

Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.42 35.75
Entry time: 36.91 (-1.16)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.78 29.33
Entry time: 28.89 (+0.44)
2 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.69 31.20 +1.87
Entry time: 31.65 (-0.45)
3 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.74 32.60 +3.27
Entry time: 32.88 (-0.28)
4 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.73 33.16 +3.83
Entry time: 34.36 (-1.20)
5 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo +0.80 33.73 +4.40
Entry time: 33.37 (+0.36)
6 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.73 36.38 +7.05
Entry time: 39.01 (-2.63)
7 Lili Galambosi 2009 Keravan Uimarit +0.68 37.05 +7.72
Entry time: 36.65 (+0.40)
8 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.71 39.31 +9.98
Entry time: 37.90 (+1.41)
9 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.69 39.32 +9.99
Entry time: 40.87 (-1.55)
10 Sanni Romppanen 2009 Cetus Espoo +0.82 40.33 +11.00
Entry time: 43.53 (-3.20)
11 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo +0.83 40.53 +11.20
Entry time: 39.35 (+1.18)
12 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.68 40.70 +11.37
Entry time: 43.35 (-2.65)
13 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.60 42.70 +13.37
Entry time: 40.74 (+1.96)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.64 30.43
Entry time: 31.54 (-1.11)
2 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.55 31.94 +1.51
Entry time: 31.49 (+0.45)
3 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo +0.81 35.52 +5.09
Entry time: 37.15 (-1.63)
4 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.81 36.29 +5.86
Entry time: 35.92 (+0.37)
5 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.68 37.02 +6.59
Entry time: 37.78 (-0.76)
6 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.79 38.85 +8.42
Entry time: 39.06 (-0.21)
7 Noora Lausala 2008 Cetus Espoo +0.97 39.26 +8.83
Entry time: 40.65 (-1.39)
8 Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo 41.79 +11.36
Entry time: 41.48 (+0.31)
- Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.33 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.69 29.42
Entry time: 29.55 (-0.13)
2 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.81 30.70 +1.28
Entry time: 30.22 (+0.48)
3 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.79 31.85 +2.43
Entry time: 31.16 (+0.69)
4 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.79 33.93 +4.51
Entry time: 33.66 (+0.27)
5 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.71 36.27 +6.85
Entry time: 34.34 (+1.93)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 16-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo +0.72 27.55
Entry time: 26.56 (+0.99)
2 Laura Mäki 1997 Cetus Espoo +0.65 27.67 +0.12
Entry time: 27.22 (+0.45)
3 Susanne Hirvonen 1997 Jyväskylän Aalto +0.70 28.41 +0.86
Entry time: 26.73 (+1.68)
4 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.75 29.40 +1.85
Entry time: 29.30 (+0.10)
5 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.71 29.46 +1.91
Entry time: 29.26 (+0.20)
6 Emilie Pärnänen 2002 Jyväskylän Aalto +0.72 29.84 +2.29
Entry time: 29.39 (+0.45)
7 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.75 29.97 +2.42
Entry time: 29.40 (+0.57)
8 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo 29.98 +2.43
Entry time: 29.70 (+0.28)
9 Kiia Kärkkäinen 2003 Lahden Uimaseura +0.71 29.99 +2.44
Entry time: 28.22 (+1.77)
10 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 30.18 +2.63
Entry time: 28.98 (+1.20)
11 Riina Niemi 2005 Helsingfors Simsällskap +0.68 30.30 +2.75
Entry time: 28.87 (+1.43)
12 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 30.44 +2.89
Entry time: 29.84 (+0.60)
13 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo 30.56 +3.01
Entry time: 31.60 (-1.04)
14 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.69 30.94 +3.39
Entry time: 29.73 (+1.21)
15 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.71 31.00 +3.45
Entry time: 30.95 (+0.05)
16 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 31.07 +3.52
Entry time: 30.33 (+0.74)
17 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.78 31.17 +3.62
Entry time: 29.57 (+1.60)
=18 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 31.48 +3.93
Entry time: 30.66 (+0.82)
=18 Pippi Nordström 2001 Jyväskylän Aalto +0.81 31.48 +3.93
Entry time: 30.30 (+1.18)
20 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.76 31.87 +4.32
Entry time: 32.03 (-0.16)
21 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.50 31.90 +4.35
Entry time: 30.57 (+1.33)
22 Elina Ryynänen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 32.47 +4.92
Entry time: 31.73 (+0.74)
23 Venla Kantanen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.81 33.06 +5.51
Entry time: 33.24 (-0.18)
24 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.68 33.07 +5.52
Entry time: 32.50 (+0.57)
25 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo +0.70 33.21 +5.66
Entry time: 31.24 (+1.97)
26 Viivi Ikonen 2006 Mikkelin Uimaseura 33.78 +6.23
Entry time: 33.47 (+0.31)
27 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.76 34.58 +7.03
Entry time: 30.27 (+4.31)
- Julia Romo 2003 Lahden Uimaseura DNF
Laji virallinen: 10/15/2022 10:16:37 AM
15-10-2022 10:18:42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner