2024-07-22   12:27:51
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Espoo Swim Games 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Session 1

Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Espoonlahti Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 15 10 2022 - 15 10 2022
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap +0.66 2:33.51
Entry time: 2:53.34 (-19.83)
50m: 34.62
100m: 1:13.36
(38.74)
150m: 1:54.05
(40.69)
200m: 2:33.51
(39.46)
2 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.92 2:34.67 +1.16
Entry time: 2:41.31 (-6.64)
50m: 35.38
100m: 1:14.24
(38.86)
150m: 1:54.95
(40.71)
200m: 2:34.67
(39.72)
3 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.64 2:38.38 +4.87
Entry time: 2:40.64 (-2.26)
50m: 35.17
100m: 1:15.40
(40.23)
150m: 1:57.15
(41.75)
200m: 2:38.38
(41.23)
4 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.70 2:45.42 +11.91
Entry time: 2:42.03 (+3.39)
50m: 37.98
100m: 1:19.90
(41.92)
150m: 2:03.05
(43.15)
200m: 2:45.42
(42.37)
5 Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo +0.83 2:50.40 +16.89
Entry time: 2:46.84 (+3.56)
50m: 41.74
100m: 1:25.42
(43.68)
150m: 2:09.26
(43.84)
200m: 2:50.40
(41.14)
6 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.80 2:53.21 +19.70
50m: 40.83
100m: 1:25.23
(44.40)
150m: 2:09.89
(44.66)
200m: 2:53.21
(43.32)
7 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.85 2:56.59 +23.08
50m: 40.26
100m: 1:25.84
(45.58)
150m: 2:11.92
(46.08)
200m: 2:56.59
(44.67)
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.68 2:35.33
Entry time: 2:36.20 (-0.87)
50m: 36.21
100m: 1:15.78
(39.57)
150m: 1:56.30
(40.52)
200m: 2:35.33
(39.03)
2 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.81 2:41.66 +6.33
Entry time: 2:54.86 (-13.20)
50m: 37.83
100m: 1:19.27
(41.44)
150m: 2:01.58
(42.31)
200m: 2:41.66
(40.08)
3 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.63 2:46.27 +10.94
Entry time: 2:42.36 (+3.91)
50m: 38.03
100m: 1:20.69
(42.66)
150m: 2:04.38
(43.69)
200m: 2:46.27
(41.89)
4 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap +0.82 2:47.31 +11.98
Entry time: 2:46.59 (+0.72)
50m: 39.74
100m: 1:22.90
(43.16)
150m: 2:07.23
(44.33)
200m: 2:47.31
(40.08)
5 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap +0.89 2:47.50 +12.17
Entry time: 2:48.18 (-0.68)
50m: 38.14
100m: 1:21.11
(42.97)
150m: 2:05.57
(44.46)
200m: 2:47.50
(41.93)
6 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani +0.73 2:47.53 +12.20
Entry time: 2:51.19 (-3.66)
50m: 39.16
100m: 1:22.38
(43.22)
150m: 2:05.29
(42.91)
200m: 2:47.53
(42.24)
7 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.64 2:54.89 +19.56
Entry time: 2:57.99 (-3.10)
50m: 40.08
100m: 1:24.45
(44.37)
150m: 2:10.44
(45.99)
200m: 2:54.89
(44.45)
8 Aada Kaila 2009 Cetus Espoo +0.81 2:57.37 +22.04
Entry time: 2:51.56 (+5.81)
50m: 39.55
100m: 1:24.83
(45.28)
150m: 2:11.25
(46.42)
200m: 2:57.37
(46.12)
9 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo +0.76 3:03.17 +27.84
50m: 39.80
100m: 1:27.30
(47.50)
150m: 2:15.41
(48.11)
200m: 3:03.17
(47.76)
10 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.69 3:03.21 +27.88
Entry time: 3:05.72 (-2.51)
50m: 42.39
100m: 1:29.46
(47.07)
150m: 2:17.41
(47.95)
200m: 3:03.21
(45.80)
- Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap DNF
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 2:28.16
Entry time: 2:32.97 (-4.81)
50m: 34.02
100m: 1:11.16
(37.14)
150m: 1:49.99
(38.83)
200m: 2:28.16
(38.17)
2 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.65 2:31.93 +3.77
Entry time: 2:35.57 (-3.64)
50m: 36.36
100m: 1:15.71
(39.35)
150m: 1:54.61
(38.90)
200m: 2:31.93
(37.32)
3 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.84 2:34.60 +6.44
Entry time: 2:27.53 (+7.07)
50m: 34.77
100m: 1:13.62
(38.85)
150m: 1:53.94
(40.32)
200m: 2:34.60
(40.66)
4 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 2:35.89 +7.73
Entry time: 2:43.18 (-7.29)
50m: 37.61
100m: 1:16.89
(39.28)
150m: 1:56.61
(39.72)
200m: 2:35.89
(39.28)
5 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.65 2:37.44 +9.28
Entry time: 2:35.14 (+2.30)
50m: 37.25
100m: 1:18.00
(40.75)
150m: 1:58.14
(40.14)
200m: 2:37.44
(39.30)
6 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.70 2:55.62 +27.46
Entry time: 3:02.36 (-6.74)
50m: 41.69
100m: 1:26.08
(44.39)
150m: 2:10.66
(44.58)
200m: 2:55.62
(44.96)
- Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.30 DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 2:17.97
Entry time: 2:23.93 (-5.96)
50m: 32.95
100m: 1:07.47
(34.52)
150m: 1:42.63
(35.16)
200m: 2:17.97
(35.34)
2 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.68 2:25.58 +7.61
50m: 31.99
100m: 1:08.36
(36.37)
150m: 1:46.84
(38.48)
200m: 2:25.58
(38.74)
3 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 2:27.23 +9.26
Entry time: 2:30.17 (-2.94)
50m: 34.71
100m: 1:12.39
(37.68)
150m: 1:49.67
(37.28)
200m: 2:27.23
(37.56)
4 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.65 2:27.49 +9.52
Entry time: 2:22.97 (+4.52)
50m: 33.44
100m: 1:11.00
(37.56)
150m: 1:49.34
(38.34)
200m: 2:27.49
(38.15)
5 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.84 2:31.28 +13.31
Entry time: 2:27.68 (+3.60)
50m: 35.51
100m: 1:13.33
(37.82)
150m: 1:52.37
(39.04)
200m: 2:31.28
(38.91)
6 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani +0.63 2:45.27 +27.30
Entry time: 2:53.55 (-8.28)
50m: 38.07
100m: 1:20.75
(42.68)
150m: 2:03.72
(42.97)
200m: 2:45.27
(41.55)
- Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry -0.02 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 16-99 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino-Kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.64 2:20.21
Entry time: 2:18.22 (+1.99)
50m: 33.02
100m: 1:09.41
(36.39)
150m: 1:45.10
(35.69)
200m: 2:20.21
(35.11)
2 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.66 2:20.34 +0.13
Entry time: 2:24.88 (-4.54)
50m: 32.82
100m: 1:08.75
(35.93)
150m: 1:44.35
(35.60)
200m: 2:20.34
(35.99)
3 Petra Heikkinen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.58 2:23.50 +3.29
Entry time: 2:18.51 (+4.99)
50m: 34.32
100m: 1:09.98
(35.66)
150m: 1:45.97
(35.99)
200m: 2:23.50
(37.53)
4 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani +0.74 2:24.19 +3.98
Entry time: 2:26.79 (-2.60)
50m: 34.18
100m: 1:10.37
(36.19)
150m: 1:47.34
(36.97)
200m: 2:24.19
(36.85)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.71 2:25.68 +5.47
Entry time: 2:25.35 (+0.33)
50m: 34.47
100m: 1:11.36
(36.89)
150m: 1:48.77
(37.41)
200m: 2:25.68
(36.91)
6 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.86 2:32.90 +12.69
Entry time: 2:30.67 (+2.23)
50m: 35.63
100m: 1:13.81
(38.18)
150m: 1:53.61
(39.80)
200m: 2:32.90
(39.29)
7 Emilie Pärnänen 2002 Jyväskylän Aalto +0.63 2:35.66 +15.45
Entry time: 2:13.36 (+22.30)
50m: 34.34
100m: 1:12.53
(38.19)
150m: 1:53.11
(40.58)
200m: 2:35.66
(42.55)
8 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.67 2:45.73 +25.52
Entry time: 2:32.85 (+12.88)
50m: 37.61
100m: 1:19.94
(42.33)
150m: 2:02.95
(43.01)
200m: 2:45.73
(42.78)
- Kreetta Somero 2004 Lahden Kaleva +0.77 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 10/15/2022 10:47:00 AM
15-10-2022 10:47:14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner