Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hobro Idrætscenter |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Hirata |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Thygesen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:57.68 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Nyby-Jacobsen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:02.61 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.03 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Dremstrup Stefansen |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:03.42 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:39.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.36 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:42.73 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.75 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:44.74 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.13 |
(-24.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:45.11 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.29 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:50.51 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.37 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:51.24 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.27 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:51.76 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.61 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:51.87 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.70 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:57.96 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.15 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Flou Andreasen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:00.28 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.41 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:00.47 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.36 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben gennem hele løbet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:10.77 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:21.68 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.04 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.66 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:26.10 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.61 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.62 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.21 |
(-21.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:33.67 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.43 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:35.71 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.39 |
(-20.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:35.71 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.76 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:44.94 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.85 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 - 2 armtag under vand efter start |
|
|
|
|
- |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:15.52 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:16.28 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Kjær Laugesen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:19.13 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Zinther |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:25.67 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:15.99 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:02.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|