2024-07-18   00:05:04
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu ES2

Below are all results from the competition shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2022 Etelä-Suomi 2
Paikka: Rajamäen Uimahalli Järjestäjä: Nurmijärven Uinti
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Sponsori: Nurmijärven Sähkö
IKM14 9:54.00
IKM15 9:39.00
IKM16 9:22.09
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Artem Shorokhov 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 9:10.72 IKM14
Entry time: 9:25.14 (-14.42)
50m: 30.09
100m: 1:03.96
(33.87)
150m: 1:38.85
(34.89)
200m: 2:13.64
(34.79)
250m: 2:48.68
(35.04)
300m: 3:23.68
(35.00)
350m: 3:58.87
(35.19)
400m: 4:32.96
(34.09)
450m: 5:07.46
(34.50)
500m: 5:42.42
(34.96)
550m: 6:16.83
(34.41)
600m: 6:52.15
(35.32)
650m: 7:26.73
(34.58)
700m: 8:01.93
(35.20)
750m: 8:37.26
(35.33)
800m: 9:10.72
(33.46)
2 Lauri Rantsi 2008 Vanders -.-- 9:52.10 +41.38 IKM14
Entry time: 10:01.53 (-9.43)
50m: 31.33
100m: 1:07.49
(36.16)
150m: 1:44.12
(36.63)
200m: 2:21.30
(37.18)
250m: 2:59.05
(37.75)
300m: 3:36.34
(37.29)
350m: 4:14.18
(37.84)
400m: 4:51.72
(37.54)
450m: 5:29.05
(37.33)
500m: 6:07.59
(38.54)
550m: 6:45.29
(37.70)
600m: 7:23.66
(38.37)
650m: 8:01.09
(37.43)
700m: 8:39.09
(38.00)
750m: 9:17.23
(38.14)
800m: 9:52.10
(34.87)
3 Andrei Teittinen 2008 Vanders -.-- 10:03.49 +52.77
Entry time: 10:10.74 (-7.25)
50m: 33.34
100m: 1:11.34
(38.00)
150m: 1:49.04
(37.70)
200m: 2:27.98
(38.94)
250m: 3:07.38
(39.40)
300m: 3:45.72
(38.34)
350m: 4:23.86
(38.14)
400m: 5:01.81
(37.95)
450m: 5:40.28
(38.47)
500m: 6:18.77
(38.49)
550m: 6:56.99
(38.22)
600m: 7:34.79
(37.80)
650m: 8:13.36
(38.57)
700m: 8:51.75
(38.39)
750m: 9:28.76
(37.01)
800m: 10:03.49
(34.73)
4 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 10:10.96 +1:00.24
50m: 33.96
100m: 1:12.41
(38.45)
150m: 1:51.43
(39.02)
200m: 2:30.80
(39.37)
250m: 3:09.89
(39.09)
300m: 3:49.56
(39.67)
350m: 4:28.44
(38.88)
400m: 5:07.50
(39.06)
450m: 5:45.61
(38.11)
500m: 6:24.35
(38.74)
550m: 7:03.09
(38.74)
600m: 7:41.17
(38.08)
650m: 8:19.85
(38.68)
700m: 8:57.13
(37.28)
750m: 9:35.24
(38.11)
800m: 10:10.96
(35.72)
5 Joonas Lappalainen 2008 Riihimäen Uimaseura -.-- 11:39.12 +2:28.40
Entry time: 11:41.93 (-2.81)
50m: 36.01
100m: 1:17.07
(41.06)
150m: 2:01.24
(44.17)
200m: 2:46.49
(45.25)
250m: 3:31.02
(44.53)
300m: 4:16.51
(45.49)
350m: 5:01.31
(44.80)
400m: 5:46.06
(44.75)
450m: 6:31.51
(45.45)
500m: 7:17.03
(45.52)
550m: 8:01.76
(44.73)
600m: 8:47.31
(45.55)
650m: 9:31.69
(44.38)
700m: 10:15.50
(43.81)
750m: 10:58.43
(42.93)
800m: 11:39.12
(40.69)
Laji virallinen: 28.10.2022 20.25.43
Laji 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Sponsori: Nurmijärven Sähkö
IKM14 9:54.00
IKM15 9:39.00
IKM16 9:22.09
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura -.-- 10:33.28
Entry time: 10:18.01 (+15.27)
50m: 32.85
100m: 1:10.49
(37.64)
150m: 1:49.38
(38.89)
200m: 2:29.23
(39.85)
250m: 3:09.60
(40.37)
300m: 3:50.33
(40.73)
350m: 4:30.94
(40.61)
400m: 5:11.76
(40.82)
450m: 5:52.40
(40.64)
500m: 6:33.06
(40.66)
550m: 7:13.62
(40.56)
600m: 7:54.18
(40.56)
650m: 8:35.34
(41.16)
700m: 9:16.60
(41.26)
750m: 9:55.91
(39.31)
800m: 10:33.28
(37.37)
2 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat -.-- 11:17.80 +44.52
Entry time: 11:25.08 (-7.28)
50m: 35.99
100m: 1:16.68
(40.69)
150m: 1:59.22
(42.54)
200m: 2:41.38
(42.16)
250m: 3:23.87
(42.49)
300m: 4:07.22
(43.35)
350m: 4:50.03
(42.81)
400m: 5:33.48
(43.45)
450m: 6:17.03
(43.55)
500m: 7:01.53
(44.50)
550m: 7:44.60
(43.07)
600m: 8:28.25
(43.65)
650m: 9:12.08
(43.83)
700m: 9:55.45
(43.37)
750m: 10:38.43
(42.98)
800m: 11:17.80
(39.37)
3 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 11:18.47 +45.19
Entry time: 11:19.15 (-0.68)
50m: 34.10
100m: 1:14.62
(40.52)
150m: 1:57.00
(42.38)
200m: 2:39.24
(42.24)
250m: 3:21.72
(42.48)
300m: 4:05.10
(43.38)
350m: 4:48.60
(43.50)
400m: 5:32.07
(43.47)
450m: 6:15.99
(43.92)
500m: 6:59.61
(43.62)
550m: 7:43.84
(44.23)
600m: 8:27.82
(43.98)
650m: 9:10.66
(42.84)
700m: 9:54.42
(43.76)
750m: 10:37.73
(43.31)
800m: 11:18.47
(40.74)
Laji virallinen: 28.10.2022 20.25.43
Laji 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Sponsori: Nurmijärven Sähkö
IKM14 9:54.00
IKM15 9:39.00
IKM16 9:22.09
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
=1 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 8:58.40 IKM16
Entry time: 9:27.02 (-28.62)
50m: 30.00
100m: 1:03.21
(33.21)
150m: 1:36.43
(33.22)
200m: 2:09.93
(33.50)
250m: 2:43.86
(33.93)
300m: 3:17.78
(33.92)
350m: 3:52.04
(34.26)
400m: 4:26.43
(34.39)
450m: 5:01.11
(34.68)
500m: 5:35.92
(34.81)
550m: 6:10.34
(34.42)
600m: 6:44.82
(34.48)
650m: 7:19.05
(34.23)
700m: 7:53.52
(34.47)
750m: 8:27.79
(34.27)
800m: 8:58.40
(30.61)
=1 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 8:58.40 = IKM16
Entry time: 9:03.53 (-5.13)
50m: 28.63
100m: 1:01.49
(32.86)
150m: 1:35.43
(33.94)
200m: 2:09.02
(33.59)
250m: 2:42.90
(33.88)
300m: 3:17.11
(34.21)
350m: 3:51.70
(34.59)
400m: 4:26.33
(34.63)
450m: 5:00.94
(34.61)
500m: 5:36.01
(35.07)
550m: 6:10.46
(34.45)
600m: 6:44.92
(34.46)
650m: 7:19.25
(34.33)
700m: 7:53.48
(34.23)
750m: 8:27.17
(33.69)
800m: 8:58.40
(31.23)
3 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat -.-- 9:24.85 +26.45
Entry time: 9:34.13 (-9.28)
50m: 28.82
100m: 1:02.78
(33.96)
150m: 1:37.04
(34.26)
200m: 2:11.98
(34.94)
250m: 2:47.26
(35.28)
300m: 3:22.36
(35.10)
350m: 3:57.91
(35.55)
400m: 4:33.73
(35.82)
450m: 5:09.71
(35.98)
500m: 5:46.24
(36.53)
550m: 6:22.83
(36.59)
600m: 6:59.65
(36.82)
650m: 7:36.05
(36.40)
700m: 8:13.19
(37.14)
750m: 8:50.02
(36.83)
800m: 9:24.85
(34.83)
4 Tino Rantamäki 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 9:32.18 +33.78
Entry time: 9:49.28 (-17.10)
50m: 30.39
100m: 1:06.02
(35.63)
150m: 1:42.17
(36.15)
200m: 2:18.50
(36.33)
250m: 2:55.41
(36.91)
300m: 3:31.37
(35.96)
350m: 4:07.51
(36.14)
400m: 4:44.13
(36.62)
450m: 5:21.35
(37.22)
500m: 5:57.62
(36.27)
550m: 6:33.37
(35.75)
600m: 7:09.20
(35.83)
650m: 7:45.56
(36.36)
700m: 8:21.51
(35.95)
750m: 8:57.76
(36.25)
800m: 9:32.18
(34.42)
5 Jasu Haapaniemi 2006 Keravan Uimarit -.-- 10:04.29 +1:05.89
50m: 32.08
100m: 1:08.36
(36.28)
150m: 1:45.73
(37.37)
200m: 2:23.34
(37.61)
250m: 3:01.58
(38.24)
300m: 3:39.41
(37.83)
350m: 4:17.56
(38.15)
400m: 4:56.01
(38.45)
450m: 5:34.45
(38.44)
500m: 6:13.48
(39.03)
550m: 6:52.68
(39.20)
600m: 7:31.31
(38.63)
650m: 8:10.33
(39.02)
700m: 8:49.14
(38.81)
750m: 9:27.64
(38.50)
800m: 10:04.29
(36.65)
6 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura -.-- 10:29.14 +1:30.74
Entry time: 10:33.72 (-4.58)
50m: 34.07
100m: 1:11.91
(37.84)
150m: 1:51.08
(39.17)
200m: 2:30.85
(39.77)
250m: 3:10.88
(40.03)
300m: 3:51.11
(40.23)
350m: 4:31.84
(40.73)
400m: 5:12.26
(40.42)
450m: 5:52.66
(40.40)
500m: 6:32.95
(40.29)
550m: 7:13.40
(40.45)
600m: 7:53.36
(39.96)
650m: 8:33.21
(39.85)
700m: 9:12.88
(39.67)
750m: 9:52.72
(39.84)
800m: 10:29.14
(36.42)
Laji virallinen: 28.10.2022 20.25.43
30-10-2022 18.54.39 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Nurmijärven Uinti

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner