2024-05-26   11:20:29
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 1:18.95
Entry time: 1:19.08 (-0.13)
50m: 37.12
100m: 1:18.95
(41.83)
2 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Lohet 1:30.31 +11.36
Entry time: 1:37.14 (-6.83)
50m: 42.70
100m: 1:30.31
(47.61)
3 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 1:35.22 +16.27
Entry time: 1:36.23 (-1.01)
50m: 46.24
100m: 1:35.22
(48.98)
4 Anni Viramo 2011 Oulun Uinti 1906 1:35.26 +16.31
Entry time: 1:36.87 (-1.61)
50m: 45.90
100m: 1:35.26
(49.36)
5 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 1:43.05 +24.10
Entry time: 1:43.34 (-0.29)
50m: 50.18
100m: 1:43.05
(52.87)
6 Anniina  Karjalainen 2011 Kajaanin Uimaseura 1:45.13 +26.18
Entry time: 1:47.73 (-2.60)
50m: 49.96
100m: 1:45.13
(55.17)
7 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:45.97 +27.02
Entry time: 1:38.95 (+7.02)
50m: 50.23
100m: 1:45.97
(55.74)
8 Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 1:46.97 +28.02
Entry time: 1:48.19 (-1.22)
50m: 52.43
100m: 1:46.97
(54.54)
9 Viivi Vesa 2011 Oulun Uinti 1906 1:47.13 +28.18
Entry time: 1:54.07 (-6.94)
50m: 48.26
100m: 1:47.13
(58.87)
10 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 1:48.44 +29.49
Entry time: 1:47.10 (+1.34)
50m: 51.51
100m: 1:48.44
(56.93)
11 Emma Häkkilä 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:50.86 +31.91
Entry time: 1:52.16 (-1.30)
50m: 51.14
100m: 1:50.86
(59.72)
12 Neea Matikainen 2011 Oulun Uinti 1906 1:52.89 +33.94
Entry time: 1:52.91 (-0.02)
50m: 52.66
100m: 1:52.89
(1:00.23)
13 Aino Kubin 2011 Oulun Lohet 2:00.02 +41.07
Entry time: 1:57.86 (+2.16)
50m: 56.64
100m: 2:00.02
(1:03.38)
14 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura 2:06.34 +47.39
Entry time: 2:07.85 (-1.51)
50m: 59.79
100m: 2:06.34
(1:06.55)
- Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Isla  Vesterinen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:29.90
Entry time: 1:29.93 (-0.03)
50m: 41.24
100m: 1:29.90
(48.66)
2 Lumi Käyräkangas 2010 Kajaanin Uimaseura 1:32.36 +2.46
Entry time: 1:32.49 (-0.13)
50m: 43.73
100m: 1:32.36
(48.63)
3 Silja Saario 2010 Oulun Lohet 1:34.95 +5.05
Entry time: 1:35.39 (-0.44)
50m: 45.13
100m: 1:34.95
(49.82)
4 Isla Kettula 2010 Oulun Lohet 1:35.44 +5.54
Entry time: 1:41.96 (-6.52)
50m: 46.36
100m: 1:35.44
(49.08)
5 Aino Karjalainen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:36.30 +6.40
Entry time: 1:39.10 (-2.80)
50m: 43.65
100m: 1:36.30
(52.65)
6 Neea Leinonen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:36.50 +6.60
Entry time: 1:43.49 (-6.99)
50m: 46.35
100m: 1:36.50
(50.15)
7 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura 1:37.81 +7.91
Entry time: 1:43.14 (-5.33)
50m: 47.59
100m: 1:37.81
(50.22)
8 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 1:37.96 +8.06
Entry time: 1:40.88 (-2.92)
50m: 47.00
100m: 1:37.96
(50.96)
9 Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 1:39.73 +9.83
Entry time: 1:41.34 (-1.61)
50m: 48.78
100m: 1:39.73
(50.95)
10 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 1:39.93 +10.03
Entry time: 1:47.07 (-7.14)
50m: 48.75
100m: 1:39.93
(51.18)
11 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 1:49.37 +19.47
Entry time: 1:46.72 (+2.65)
50m: 50.85
100m: 1:49.37
(58.52)
12 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti 1:57.84 +27.94
Entry time: 1:58.29 (-0.45)
50m: 56.52
100m: 1:57.84
(1:01.32)
- Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Nella Sauvola 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Elli Takkinen 2010 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:17.34
Entry time: 1:15.65 (+1.69)
50m: 36.23
100m: 1:17.34
(41.11)
2 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 1:21.09 +3.75
Entry time: 1:19.99 (+1.10)
50m: 38.51
100m: 1:21.09
(42.58)
3 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 1:21.48 +4.14
Entry time: 1:23.14 (-1.66)
50m: 38.23
100m: 1:21.48
(43.25)
4 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 1:25.37 +8.03
Entry time: 1:27.25 (-1.88)
50m: 39.68
100m: 1:25.37
(45.69)
5 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 1:28.00 +10.66
Entry time: 1:28.65 (-0.65)
50m: 41.86
100m: 1:28.00
(46.14)
6 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:28.48 +11.14
Entry time: 1:26.38 (+2.10)
50m: 40.76
100m: 1:28.48
(47.72)
7 Minja Haapala 2009 Oulun Lohet 1:30.16 +12.82
Entry time: 1:29.92 (+0.24)
50m: 42.53
100m: 1:30.16
(47.63)
8 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:30.49 +13.15
Entry time: 1:32.52 (-2.03)
50m: 43.25
100m: 1:30.49
(47.24)
9 Moona Vahe 2009 Kempeleen Pyrintö 1:31.87 +14.53
Entry time: 1:36.23 (-4.36)
50m: 44.22
100m: 1:31.87
(47.65)
10 Ida Hiltunen 2009 Swimming Club Rovaniemi 1:36.20 +18.86
Entry time: 1:37.90 (-1.70)
50m: 45.74
100m: 1:36.20
(50.46)
11 Lotta Ronkainen 2009 Swimming Club Vuokatti 1:37.12 +19.78
Entry time: 1:39.40 (-2.28)
50m: 45.44
100m: 1:37.12
(51.68)
12 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti 1:48.41 +31.07
Entry time: 1:51.50 (-3.09)
50m: 52.25
100m: 1:48.41
(56.16)
13 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet 1:50.83 +33.49
Entry time: 1:45.57 (+5.26)
50m: 52.59
100m: 1:50.83
(58.24)
- Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 1:13.49
Entry time: 1:14.30 (-0.81)
50m: 34.91
100m: 1:13.49
(38.58)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 1:17.98 +4.49
Entry time: 1:18.95 (-0.97)
50m: 37.59
100m: 1:17.98
(40.39)
3 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:28.04 +14.55
Entry time: 1:30.95 (-2.91)
50m: 40.82
100m: 1:28.04
(47.22)
4 Adalina Koivisto 2008 Kajaanin Uimaseura 1:28.85 +15.36
Entry time: 1:31.70 (-2.85)
50m: 41.48
100m: 1:28.85
(47.37)
5 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Uinti 1906 1:35.57 +22.08
Entry time: 1:34.38 (+1.19)
50m: 45.89
100m: 1:35.57
(49.68)
6 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:37.16 +23.67
Entry time: 1:39.47 (-2.31)
50m: 44.70
100m: 1:37.16
(52.46)
7 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti 1:52.56 +39.07
Entry time: 1:52.33 (+0.23)
50m: 53.90
100m: 1:52.56
(58.66)
- Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 1:12.01
Entry time: 1:12.67 (-0.66)
50m: 33.95
100m: 1:12.01
(38.06)
2 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:13.06 +1.05
Entry time: 1:14.68 (-1.62)
50m: 34.99
100m: 1:13.06
(38.07)
3 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:18.45 +6.44
Entry time: 1:17.66 (+0.79)
50m: 37.51
100m: 1:18.45
(40.94)
4 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 1:19.81 +7.80
Entry time: 1:16.43 (+3.38)
50m: 37.14
100m: 1:19.81
(42.67)
5 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:20.54 +8.53
Entry time: 1:17.30 (+3.24)
50m: 38.26
100m: 1:20.54
(42.28)
6 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:21.59 +9.58
Entry time: 1:24.30 (-2.71)
50m: 37.98
100m: 1:21.59
(43.61)
7 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:22.94 +10.93
Entry time: 1:21.24 (+1.70)
50m: 38.61
100m: 1:22.94
(44.33)
8 Hanna Saarenpää 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.20 +11.19
Entry time: 1:21.72 (+1.48)
50m: 38.79
100m: 1:23.20
(44.41)
9 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 1:23.51 +11.50
Entry time: 1:17.77 (+5.74)
50m: 39.24
100m: 1:23.51
(44.27)
10 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:24.65 +12.64
Entry time: 1:22.51 (+2.14)
50m: 39.64
100m: 1:24.65
(45.01)
11 Riia Aho 2007 Oulun Uinti 1906 1:27.97 +15.96
Entry time: 1:25.03 (+2.94)
50m: 42.29
100m: 1:27.97
(45.68)
12 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:31.37 +19.36
Entry time: 1:30.52 (+0.85)
50m: 44.42
100m: 1:31.37
(46.95)
13 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 1:38.36 +26.35
50m: 47.37
100m: 1:38.36
(50.99)
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
29-10-2022 09:36:12 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit
Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet 1:24.28
Entry time: 1:25.27 (-0.99)
50m: 40.00
100m: 1:24.28
(44.28)
2 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 1:32.91 +8.63
Entry time: 1:38.38 (-5.47)
50m: 42.86
100m: 1:32.91
(50.05)
3 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 1:38.84 +14.56
Entry time: 1:40.83 (-1.99)
50m: 46.89
100m: 1:38.84
(51.95)
4 Otto Savolainen 2010 Kempeleen Pyrintö 1:54.00 +29.72
Entry time: 1:56.85 (-2.85)
50m: 51.23
100m: 1:54.00
(1:02.77)
5 Reko Härkönen 2010 Oulun Uinti 1906 2:03.99 +39.71
Entry time: 2:01.82 (+2.17)
50m: 57.67
100m: 2:03.99
(1:06.32)
6 Oliveri Mäentausta 2010 Oulun Uinti 1906 2:06.58 +42.30
Entry time: 2:07.38 (-0.80)
50m: 59.18
100m: 2:06.58
(1:07.40)
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Daniel Pulli 2009 Oulun Uinti 1906 1:22.60
Entry time: 1:28.90 (-6.30)
50m: 39.56
100m: 1:22.60
(43.04)
2 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 1:24.19 +1.59
Entry time: 1:25.37 (-1.18)
50m: 39.40
100m: 1:24.19
(44.79)
3 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 1:25.16 +2.56
Entry time: 1:29.80 (-4.64)
50m: 40.47
100m: 1:25.16
(44.69)
4 Oskari Salo 2009 Oulun Uinti 1906 1:25.83 +3.23
Entry time: 1:38.00 (-12.17)
50m: 40.35
100m: 1:25.83
(45.48)
5 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 1:26.83 +4.23
Entry time: 1:25.66 (+1.17)
50m: 41.13
100m: 1:26.83
(45.70)
6 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 1:27.76 +5.16
Entry time: 1:27.15 (+0.61)
50m: 41.30
100m: 1:27.76
(46.46)
7 Joonas Karppinen 2009 Kajaanin Uimaseura 1:35.27 +12.67
Entry time: 1:46.76 (-11.49)
50m: 46.22
100m: 1:35.27
(49.05)
8 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 1:36.12 +13.52
Entry time: 1:41.62 (-5.50)
50m: 46.25
100m: 1:36.12
(49.87)
9 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 1:36.60 +14.00
Entry time: 1:50.49 (-13.89)
50m: 45.81
100m: 1:36.60
(50.79)
10 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 1:41.96 +19.36
Entry time: 1:42.65 (-0.69)
50m: 48.01
100m: 1:41.96
(53.95)
11 Mikael Minkkinen 2009 Kajaanin Uimaseura 1:56.60 +34.00
Entry time: 2:01.18 (-4.58)
50m: 55.89
100m: 1:56.60
(1:00.71)
- Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 1:07.44
Entry time: 1:07.39 (+0.05)
50m: 32.34
100m: 1:07.44
(35.10)
2 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 1:13.20 +5.76
Entry time: 1:13.71 (-0.51)
50m: 34.52
100m: 1:13.20
(38.68)
3 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:15.11 +7.67
Entry time: 1:16.30 (-1.19)
50m: 34.84
100m: 1:15.11
(40.27)
4 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 1:16.20 +8.76
Entry time: 1:18.44 (-2.24)
50m: 35.04
100m: 1:16.20
(41.16)
5 Kristian Juutilainen 2008 Rovaniemen Uimaseura 1:18.67 +11.23
Entry time: 1:18.92 (-0.25)
50m: 37.44
100m: 1:18.67
(41.23)
6 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 1:27.09 +19.65
Entry time: 1:26.61 (+0.48)
50m: 40.36
100m: 1:27.09
(46.73)
7 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:29.08 +21.64
Entry time: 1:34.33 (-5.25)
50m: 41.94
100m: 1:29.08
(47.14)
8 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 1:31.28 +23.84
Entry time: 1:36.50 (-5.22)
50m: 44.29
100m: 1:31.28
(46.99)
9 Tuomas Loponen 2008 Kajaanin Uimaseura 1:58.12 +50.68
Entry time: 1:58.32 (-0.20)
50m: 53.32
100m: 1:58.12
(1:04.80)
- Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 1:10.23
Entry time: 1:10.58 (-0.35)
50m: 33.35
100m: 1:10.23
(36.88)
2 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 1:11.28 +1.05
Entry time: 1:08.90 (+2.38)
50m: 34.08
100m: 1:11.28
(37.20)
3 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 1:12.59 +2.36
Entry time: 1:13.28 (-0.69)
50m: 33.79
100m: 1:12.59
(38.80)
4 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:13.91 +3.68
Entry time: 1:13.76 (+0.15)
50m: 34.41
100m: 1:13.91
(39.50)
5 Shengzhe Yin 2007 Oulun Uinti 1906 1:18.02 +7.79
Entry time: 1:20.30 (-2.28)
50m: 35.99
100m: 1:18.02
(42.03)
6 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 1:19.74 +9.51
Entry time: 1:25.74 (-6.00)
50m: 37.11
100m: 1:19.74
(42.63)
7 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:37.37 +27.14
Entry time: 1:34.47 (+2.90)
50m: 45.46
100m: 1:37.37
(51.91)
- Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 1:05.26
Entry time: 1:04.21 (+1.05)
50m: 31.87
100m: 1:05.26
(33.39)
2 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:11.02 +5.76
Entry time: 1:12.34 (-1.32)
50m: 33.04
100m: 1:11.02
(37.98)
3 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 1:14.97 +9.71
Entry time: 1:15.81 (-0.84)
50m: 36.34
100m: 1:14.97
(38.63)
4 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 1:20.35 +15.09
Entry time: 1:21.66 (-1.31)
50m: 37.67
100m: 1:20.35
(42.68)
5 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:24.98 +19.72
Entry time: 1:24.18 (+0.80)
50m: 40.02
100m: 1:24.98
(44.96)
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26
28-10-2022 18:54:13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit
Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 9:44.67
Entry time: 9:52.59 (-7.92)
50m: 32.90
100m: 1:09.38
(36.48)
150m: 1:46.60
(37.22)
200m: 2:23.27
(36.67)
250m: 3:00.71
(37.44)
300m: 3:37.88
(37.17)
350m: 4:14.96
(37.08)
400m: 4:52.41
(37.45)
450m: 5:29.77
(37.36)
500m: 6:07.29
(37.52)
550m: 6:44.55
(37.26)
600m: 7:21.71
(37.16)
650m: 7:58.23
(36.52)
700m: 8:34.42
(36.19)
750m: 9:10.17
(35.75)
800m: 9:44.67
(34.50)
2 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 10:11.30 +26.63
Entry time: 10:13.21 (-1.91)
50m: 34.02
100m: 1:11.78
(37.76)
150m: 1:50.31
(38.53)
200m: 2:29.51
(39.20)
250m: 3:08.39
(38.88)
300m: 3:47.06
(38.67)
350m: 4:25.69
(38.63)
400m: 5:04.42
(38.73)
450m: 5:43.22
(38.80)
500m: 6:21.67
(38.45)
550m: 7:00.07
(38.40)
600m: 7:38.46
(38.39)
650m: 8:17.29
(38.83)
700m: 8:56.16
(38.87)
750m: 9:34.82
(38.66)
800m: 10:11.30
(36.48)
3 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 10:50.84 +1:06.17
50m: 34.23
100m: 1:13.21
(38.98)
150m: 1:53.37
(40.16)
200m: 2:34.43
(41.06)
250m: 3:15.38
(40.95)
300m: 3:56.91
(41.53)
350m: 4:38.62
(41.71)
400m: 5:20.65
(42.03)
450m: 6:02.23
(41.58)
500m: 6:44.54
(42.31)
550m: 7:26.17
(41.63)
600m: 8:07.56
(41.39)
650m: 8:49.40
(41.84)
700m: 9:30.79
(41.39)
750m: 10:11.82
(41.03)
800m: 10:50.84
(39.02)
4 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 11:25.87 +1:41.20
Entry time: 11:22.94 (+2.93)
50m: 35.69
100m: 1:17.37
(41.68)
150m: 2:01.26
(43.89)
200m: 2:44.88
(43.62)
250m: 3:27.97
(43.09)
300m: 4:11.81
(43.84)
350m: 4:55.13
(43.32)
400m: 5:39.51
(44.38)
450m: 6:23.60
(44.09)
500m: 7:07.07
(43.47)
550m: 7:50.85
(43.78)
600m: 8:35.11
(44.26)
650m: 9:19.20
(44.09)
700m: 10:02.68
(43.48)
750m: 10:46.45
(43.77)
800m: 11:25.87
(39.42)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:23:22
Laji 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 11:25.56
Entry time: 11:29.93 (-4.37)
50m: 37.48
100m: 1:19.31
(41.83)
150m: 2:02.79
(43.48)
200m: 2:46.36
(43.57)
250m: 3:30.30
(43.94)
300m: 4:14.01
(43.71)
350m: 4:58.25
(44.24)
400m: 5:42.51
(44.26)
450m: 6:26.37
(43.86)
500m: 7:10.13
(43.76)
550m: 7:54.08
(43.95)
600m: 8:37.25
(43.17)
650m: 9:20.47
(43.22)
700m: 10:04.01
(43.54)
750m: 10:45.91
(41.90)
800m: 11:25.56
(39.65)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:23:22
Laji 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Maret Beyer 2007 Swimming Club Rovaniemi 9:39.71
Entry time: 9:31.07 (+8.64)
50m: 32.56
100m: 1:08.97
(36.41)
150m: 1:45.75
(36.78)
200m: 2:22.36
(36.61)
250m: 2:58.81
(36.45)
300m: 3:35.91
(37.10)
350m: 4:12.56
(36.65)
400m: 4:49.13
(36.57)
450m: 5:25.93
(36.80)
500m: 6:02.93
(37.00)
550m: 6:39.68
(36.75)
600m: 7:16.31
(36.63)
650m: 7:53.47
(37.16)
700m: 8:30.13
(36.66)
750m: 9:05.91
(35.78)
800m: 9:39.71
(33.80)
2 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 10:02.19 +22.48
Entry time: 9:43.19 (+19.00)
50m: 32.59
100m: 1:08.83
(36.24)
150m: 1:45.31
(36.48)
200m: 2:21.82
(36.51)
250m: 2:58.65
(36.83)
300m: 3:35.84
(37.19)
350m: 4:13.12
(37.28)
400m: 4:50.57
(37.45)
450m: 5:29.18
(38.61)
500m: 6:08.04
(38.86)
550m: 6:47.07
(39.03)
600m: 7:26.77
(39.70)
650m: 8:06.01
(39.24)
700m: 8:45.59
(39.58)
750m: 9:24.52
(38.93)
800m: 10:02.19
(37.67)
3 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 10:13.80 +34.09
Entry time: 9:49.84 (+23.96)
50m: 32.58
100m: 1:09.27
(36.69)
150m: 1:46.77
(37.50)
200m: 2:24.79
(38.02)
250m: 3:03.38
(38.59)
300m: 3:42.56
(39.18)
350m: 4:22.41
(39.85)
400m: 5:00.77
(38.36)
450m: 5:40.22
(39.45)
500m: 6:19.80
(39.58)
550m: 6:58.49
(38.69)
600m: 7:38.93
(40.44)
650m: 8:17.77
(38.84)
700m: 8:56.62
(38.85)
750m: 9:35.85
(39.23)
800m: 10:13.80
(37.95)
4 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 10:16.20 +36.49
Entry time: 10:09.89 (+6.31)
50m: 32.92
100m: 1:08.81
(35.89)
150m: 1:46.13
(37.32)
200m: 2:23.34
(37.21)
250m: 3:00.94
(37.60)
300m: 3:39.43
(38.49)
350m: 4:17.88
(38.45)
400m: 4:57.21
(39.33)
450m: 5:37.03
(39.82)
500m: 6:16.93
(39.90)
550m: 6:56.87
(39.94)
600m: 7:36.15
(39.28)
650m: 8:16.75
(40.60)
700m: 8:57.50
(40.75)
750m: 9:37.33
(39.83)
800m: 10:16.20
(38.87)
5 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 10:18.63 +38.92
Entry time: 9:59.73 (+18.90)
50m: 33.49
100m: 1:10.80
(37.31)
150m: 1:48.91
(38.11)
200m: 2:27.19
(38.28)
250m: 3:05.76
(38.57)
300m: 3:44.34
(38.58)
350m: 4:23.37
(39.03)
400m: 5:02.26
(38.89)
450m: 5:41.90
(39.64)
500m: 6:21.46
(39.56)
550m: 7:01.13
(39.67)
600m: 7:40.64
(39.51)
650m: 8:20.07
(39.43)
700m: 8:59.76
(39.69)
750m: 9:39.74
(39.98)
800m: 10:18.63
(38.89)
6 Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi 10:34.15 +54.44
Entry time: 11:15.22 (-41.07)
50m: 35.08
100m: 1:13.81
(38.73)
150m: 1:53.96
(40.15)
200m: 2:34.48
(40.52)
250m: 3:15.08
(40.60)
300m: 3:56.12
(41.04)
350m: 4:36.43
(40.31)
400m: 5:16.89
(40.46)
450m: 5:57.19
(40.30)
500m: 6:37.44
(40.25)
550m: 7:17.92
(40.48)
600m: 7:58.54
(40.62)
650m: 8:38.26
(39.72)
700m: 9:17.91
(39.65)
750m: 9:57.50
(39.59)
800m: 10:34.15
(36.65)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:23:22
28-10-2022 19:23:28 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit
Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 8:52.33
Entry time: 8:56.60 (-4.27)
50m: 30.47
100m: 1:03.47
(33.00)
150m: 1:37.18
(33.71)
200m: 2:11.33
(34.15)
250m: 2:45.50
(34.17)
300m: 3:19.67
(34.17)
350m: 3:53.55
(33.88)
400m: 4:27.22
(33.67)
450m: 5:00.89
(33.67)
500m: 5:34.63
(33.74)
550m: 6:07.99
(33.36)
600m: 6:41.17
(33.18)
650m: 7:14.82
(33.65)
700m: 7:48.12
(33.30)
750m: 8:21.24
(33.12)
800m: 8:52.33
(31.09)
2 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 9:26.50 +34.17
Entry time: 9:31.25 (-4.75)
50m: 31.94
100m: 1:06.80
(34.86)
150m: 1:42.87
(36.07)
200m: 2:18.96
(36.09)
250m: 2:54.61
(35.65)
300m: 3:31.04
(36.43)
350m: 4:07.05
(36.01)
400m: 4:43.76
(36.71)
450m: 5:20.06
(36.30)
500m: 5:55.00
(34.94)
550m: 6:31.34
(36.34)
600m: 7:07.39
(36.05)
650m: 7:42.42
(35.03)
700m: 8:17.89
(35.47)
750m: 8:53.17
(35.28)
800m: 9:26.50
(33.33)
3 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 9:34.30 +41.97
Entry time: 9:48.96 (-14.66)
50m: 31.14
100m: 1:05.47
(34.33)
150m: 1:41.09
(35.62)
200m: 2:17.42
(36.33)
250m: 2:54.11
(36.69)
300m: 3:30.69
(36.58)
350m: 4:07.50
(36.81)
400m: 4:44.35
(36.85)
450m: 5:20.73
(36.38)
500m: 5:57.06
(36.33)
550m: 6:33.64
(36.58)
600m: 7:10.02
(36.38)
650m: 7:46.45
(36.43)
700m: 8:22.72
(36.27)
750m: 8:59.03
(36.31)
800m: 9:34.30
(35.27)
4 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 10:15.74 +1:23.41
Entry time: 10:11.26 (+4.48)
50m: 33.11
100m: 1:10.24
(37.13)
150m: 1:47.98
(37.74)
200m: 2:26.41
(38.43)
250m: 3:05.48
(39.07)
300m: 3:44.42
(38.94)
350m: 4:24.05
(39.63)
400m: 5:03.88
(39.83)
450m: 5:43.12
(39.24)
500m: 6:22.51
(39.39)
550m: 7:01.50
(38.99)
600m: 7:40.99
(39.49)
650m: 8:20.19
(39.20)
700m: 8:58.82
(38.63)
750m: 9:38.20
(39.38)
800m: 10:15.74
(37.54)
5 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 10:38.24 +1:45.91
Entry time: 10:35.21 (+3.03)
50m: 34.62
100m: 1:12.63
(38.01)
150m: 1:52.14
(39.51)
200m: 2:32.09
(39.95)
250m: 3:12.38
(40.29)
300m: 3:52.72
(40.34)
350m: 4:33.17
(40.45)
400m: 5:13.79
(40.62)
450m: 5:54.63
(40.84)
500m: 6:35.22
(40.59)
550m: 7:16.05
(40.83)
600m: 7:57.07
(41.02)
650m: 8:37.71
(40.64)
700m: 9:18.56
(40.85)
750m: 9:59.11
(40.55)
800m: 10:38.24
(39.13)
6 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 11:12.98 +2:20.65
50m: 33.70
100m: 1:13.31
(39.61)
150m: 1:54.69
(41.38)
200m: 2:36.76
(42.07)
250m: 3:19.25
(42.49)
300m: 4:01.65
(42.40)
350m: 4:44.53
(42.88)
400m: 5:27.42
(42.89)
450m: 6:10.95
(43.53)
500m: 6:54.33
(43.38)
550m: 7:37.19
(42.86)
600m: 8:19.88
(42.69)
650m: 9:02.93
(43.05)
700m: 9:46.44
(43.51)
750m: 10:29.94
(43.50)
800m: 11:12.98
(43.04)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:59:12
Laji 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 8:50.78
Entry time: 8:53.15 (-2.37)
50m: 30.91
100m: 1:04.34
(33.43)
150m: 1:37.93
(33.59)
200m: 2:11.80
(33.87)
250m: 2:45.76
(33.96)
300m: 3:19.80
(34.04)
350m: 3:54.04
(34.24)
400m: 4:28.08
(34.04)
450m: 5:01.57
(33.49)
500m: 5:35.02
(33.45)
550m: 6:08.50
(33.48)
600m: 6:42.03
(33.53)
650m: 7:15.51
(33.48)
700m: 7:48.27
(32.76)
750m: 8:20.50
(32.23)
800m: 8:50.78
(30.28)
2 Oskari Hakkarainen 2007 Swimming Club Vuokatti 9:41.32 +50.54
Entry time: 9:46.59 (-5.27)
50m: 32.88
100m: 1:09.31
(36.43)
150m: 1:46.73
(37.42)
200m: 2:24.35
(37.62)
250m: 3:01.59
(37.24)
300m: 3:38.64
(37.05)
350m: 4:15.06
(36.42)
400m: 4:52.22
(37.16)
450m: 5:29.43
(37.21)
500m: 6:05.64
(36.21)
550m: 6:42.27
(36.63)
600m: 7:19.00
(36.73)
650m: 7:55.67
(36.67)
700m: 8:31.87
(36.20)
750m: 9:07.59
(35.72)
800m: 9:41.32
(33.73)
3 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 9:48.62 +57.84
Entry time: 9:47.43 (+1.19)
50m: 31.47
100m: 1:06.37
(34.90)
150m: 1:41.90
(35.53)
200m: 2:18.75
(36.85)
250m: 2:56.04
(37.29)
300m: 3:33.35
(37.31)
350m: 4:11.52
(38.17)
400m: 4:49.35
(37.83)
450m: 5:27.03
(37.68)
500m: 6:04.52
(37.49)
550m: 6:42.35
(37.83)
600m: 7:20.80
(38.45)
650m: 7:58.66
(37.86)
700m: 8:35.51
(36.85)
750m: 9:13.03
(37.52)
800m: 9:48.62
(35.59)
4 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 10:11.78 +1:21.00
Entry time: 12:28.75 (-2:16.97)
50m: 32.21
100m: 1:08.35
(36.14)
150m: 1:45.70
(37.35)
200m: 2:24.14
(38.44)
250m: 3:02.40
(38.26)
300m: 3:41.02
(38.62)
350m: 4:20.55
(39.53)
400m: 4:59.66
(39.11)
450m: 5:38.97
(39.31)
500m: 6:18.71
(39.74)
550m: 6:58.40
(39.69)
600m: 7:37.13
(38.73)
650m: 8:15.75
(38.62)
700m: 8:55.18
(39.43)
750m: 9:34.21
(39.03)
800m: 10:11.78
(37.57)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:59:12
Laji 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 8:50.45
Entry time: 8:41.00 (+9.45)
50m: 30.96
100m: 1:04.13
(33.17)
150m: 1:37.88
(33.75)
200m: 2:11.90
(34.02)
250m: 2:45.80
(33.90)
300m: 3:19.88
(34.08)
350m: 3:53.94
(34.06)
400m: 4:27.99
(34.05)
450m: 5:01.28
(33.29)
500m: 5:34.70
(33.42)
550m: 6:08.06
(33.36)
600m: 6:41.74
(33.68)
650m: 7:14.80
(33.06)
700m: 7:47.44
(32.64)
750m: 8:19.19
(31.75)
800m: 8:50.45
(31.26)
2 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 9:28.45 +38.00
Entry time: 9:23.40 (+5.05)
50m: 31.77
100m: 1:06.12
(34.35)
150m: 1:41.66
(35.54)
200m: 2:17.88
(36.22)
250m: 2:54.56
(36.68)
300m: 3:30.68
(36.12)
350m: 4:06.54
(35.86)
400m: 4:42.84
(36.30)
450m: 5:19.06
(36.22)
500m: 5:55.34
(36.28)
550m: 6:31.27
(35.93)
600m: 7:07.39
(36.12)
650m: 7:43.77
(36.38)
700m: 8:19.77
(36.00)
750m: 8:55.25
(35.48)
800m: 9:28.45
(33.20)
3 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 11:17.05 +2:26.60
Entry time: 11:08.14 (+8.91)
50m: 33.92
100m: 1:13.13
(39.21)
150m: 1:54.20
(41.07)
200m: 2:36.01
(41.81)
250m: 3:18.41
(42.40)
300m: 4:01.34
(42.93)
350m: 4:44.53
(43.19)
400m: 5:28.57
(44.04)
450m: 6:12.19
(43.62)
500m: 6:56.26
(44.07)
550m: 7:39.60
(43.34)
600m: 8:23.27
(43.67)
650m: 9:07.15
(43.88)
700m: 9:51.38
(44.23)
750m: 10:35.16
(43.78)
800m: 11:17.05
(41.89)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:59:12
28-10-2022 20:01:32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit
Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 5, 4X100m T15 SKU 12-15 years - Finaali
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Oulun Uinti 1 15 Oulun Uinti 1906 4:25.38
Anna Emilia Rajakangas 2008 08A294 32.43 1:07.33 1:07.33
varpu saastamoinen 2009 09A072 35.82 1:16.07 2:23.40
Edith Ervasti 2007 07A587 30.87 1:05.39 3:28.79
Olivia Riekki 2008 08A520 27.11 56.59 4:25.38
2 Oulun Lohet IKU 1 15 Oulun Lohet 4:29.44 +4.06
Silja Sipovaara 2007 07A881 33.62 1:09.01 1:09.01
Iinu Tiainen 2007 07A747 33.90 1:12.70 2:21.71
Ella Lyytikäinen 2008 08A352 31.05 1:06.76 3:28.47
Pinja Niskanen 2007 07A270 28.95 1:00.97 4:29.44
3 Oulun Uinti  2 15 Oulun Uinti 1906 4:40.74 +15.36
Saimi Lylander 2009 09B004 36.36 1:15.69 1:15.69
Saimi Kiviniemi 2007 07A593 35.84 1:16.74 2:32.43
Netta Moilanen 2009 09A114 32.61 1:07.89 3:40.32
Vilja Säntti 2008 08A001 28.67 1:00.42 4:40.74
4 Oulun Lohet IKU  2 15 Oulun Lohet 4:42.76 +17.38
Ellen Laine 2008 08A302 33.40 1:09.14 1:09.14
Ellen Krüger 2007 07A037 33.59 1:12.95 2:22.09
Nelli Vilppola 2007 07A915 36.93 1:18.50 3:40.59
Minja Yli-Tainio 2009 09A406 28.52 1:02.17 4:42.76
5 Haukiputaan Heitto 15 Haukiputaan Heitto uintijaosto 4:49.41 +24.03
Iina Pasuri 2007 07A476 34.55 1:12.07 1:12.07
Luna Sivonen 2007 07A439 37.90 1:22.82 2:34.89
Sara Laukkanen 2009 09A204 33.08 1:11.86 3:46.75
Auroora Kurttila 2008 08A479 30.46 1:02.66 4:49.41
6 Oulun Lohet IKU  3 15 Oulun Lohet 5:17.81 +52.43
Aava Näykki 2007 07A180 35.41 1:15.25 1:15.25
Maija Leinonen 2007 07A259 39.71 1:23.60 2:38.85
Saimi Siika-aho 2009 09A433 45.41 1:35.39 4:14.24
Kaisa Keränen 2007 07A021 29.88 1:03.57 5:17.81
7 Kajaanin Uimaseura 14 Kajaanin Uimaseura 5:38.39 +1:13.0
Aino  Kiviluoto 2010 10A882 40.49 1:23.80 1:23.80
Adalina Koivisto 2008 08B228 40.74 1:27.13 2:50.93
Lumi Käyräkangas 2010 10A792 39.32 1:28.73 4:19.66
Iida Ronkainen 2010 10A884 37.18 1:18.73 5:38.39
Laji virallinen: 28.10.2022 20:20:08
28-10-2022 20:20:14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit
Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 6, 4X100m P16 SKU 13-16 years - Finaali
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Oulun Uinti 1 16 Oulun Uinti 1906 3:58.22
Leevi Väyrynen 2007 07A519 28.38 59.13 59.13
Kalle Pesälä 2006 06A178 31.69 1:05.36 2:04.49
Konsta Rantasuo 2006 06A218 27.93 58.32 3:02.81
Erik Peuhkuri 2006 06A373 26.77 55.41 3:58.22
2 Oulun Uinti 2 16 Oulun Uinti 1906 4:21.10 +22.88
Nikita Maximov 2008 08A619 31.15 1:05.96 1:05.96
Joonas Keränen 2007 07A619 34.01 1:12.26 2:18.22
Niko Kumpulainen 2007 07A556 28.94 1:05.36 3:23.58
Onni Tarkiainen 2006 06B069 27.79 57.52 4:21.10
Laji virallinen: 28.10.2022 20:26:48
28-10-2022 20:26:52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit
Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 10 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 1:19.90
Entry time: 1:19.98 (-0.08)
50m: 38.27
100m: 1:19.90
(41.63)
2 Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö 1:22.50 +2.60
Entry time: 1:25.86 (-3.36)
50m: 40.16
100m: 1:22.50
(42.34)
3 Milea Poropudas 2012 Kempeleen Pyrintö 1:23.17 +3.27
Entry time: 1:26.63 (-3.46)
50m: 39.27
100m: 1:23.17
(43.90)
4 Aino Mattas 2012 Oulun Uinti 1906 1:24.71 +4.81
Entry time: 1:26.75 (-2.04)
50m: 41.86
100m: 1:24.71
(42.85)
5 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 1:24.78 +4.88
Entry time: 1:27.00 (-2.22)
50m: 39.42
100m: 1:24.78
(45.36)
6 Ronja Ylikulju 2012 Oulun Uinti 1906 1:26.61 +6.71
Entry time: 1:33.54 (-6.93)
50m: 41.52
100m: 1:26.61
(45.09)
7 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet 1:30.66 +10.76
50m: 42.58
100m: 1:30.66
(48.08)
8 Helmi Kangas 2012 Kemin Uimaseura 1:36.26 +16.36
Entry time: 1:46.08 (-9.82)
50m: 44.05
100m: 1:36.26
(52.21)
9 Peppi Ketolainen 2012 Kempeleen Pyrintö 1:44.89 +24.99
Entry time: 1:44.87 (+0.02)
50m: 48.23
100m: 1:44.89
(56.66)
10 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 1:45.02 +25.12
Entry time: 1:43.57 (+1.45)
50m: 48.83
100m: 1:45.02
(56.19)
Laji virallinen: 29.10.2022 10:37:13
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 1:06.55
Entry time: 1:06.59 (-0.04)
50m: 31.73
100m: 1:06.55
(34.82)
2 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 1:11.37 +4.82
Entry time: 1:09.92 (+1.45)
50m: 34.25
100m: 1:11.37
(37.12)
3 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:12.13 +5.58
Entry time: 1:14.48