2024-05-26   11:01:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 1:18.95
Entry time: 1:19.08 (-0.13)
50m: 37.12
100m: 1:18.95
(41.83)
2 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Lohet 1:30.31 +11.36
Entry time: 1:37.14 (-6.83)
50m: 42.70
100m: 1:30.31
(47.61)
3 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 1:35.22 +16.27
Entry time: 1:36.23 (-1.01)
50m: 46.24
100m: 1:35.22
(48.98)
4 Anni Viramo 2011 Oulun Uinti 1906 1:35.26 +16.31
Entry time: 1:36.87 (-1.61)
50m: 45.90
100m: 1:35.26
(49.36)
5 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 1:43.05 +24.10
Entry time: 1:43.34 (-0.29)
50m: 50.18
100m: 1:43.05
(52.87)
6 Anniina  Karjalainen 2011 Kajaanin Uimaseura 1:45.13 +26.18
Entry time: 1:47.73 (-2.60)
50m: 49.96
100m: 1:45.13
(55.17)
7 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:45.97 +27.02
Entry time: 1:38.95 (+7.02)
50m: 50.23
100m: 1:45.97
(55.74)
8 Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 1:46.97 +28.02
Entry time: 1:48.19 (-1.22)
50m: 52.43
100m: 1:46.97
(54.54)
9 Viivi Vesa 2011 Oulun Uinti 1906 1:47.13 +28.18
Entry time: 1:54.07 (-6.94)
50m: 48.26
100m: 1:47.13
(58.87)
10 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 1:48.44 +29.49
Entry time: 1:47.10 (+1.34)
50m: 51.51
100m: 1:48.44
(56.93)
11 Emma Häkkilä 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:50.86 +31.91
Entry time: 1:52.16 (-1.30)
50m: 51.14
100m: 1:50.86
(59.72)
12 Neea Matikainen 2011 Oulun Uinti 1906 1:52.89 +33.94
Entry time: 1:52.91 (-0.02)
50m: 52.66
100m: 1:52.89
(1:00.23)
13 Aino Kubin 2011 Oulun Lohet 2:00.02 +41.07
Entry time: 1:57.86 (+2.16)
50m: 56.64
100m: 2:00.02
(1:03.38)
14 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura 2:06.34 +47.39
Entry time: 2:07.85 (-1.51)
50m: 59.79
100m: 2:06.34
(1:06.55)
- Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Isla  Vesterinen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:29.90
Entry time: 1:29.93 (-0.03)
50m: 41.24
100m: 1:29.90
(48.66)
2 Lumi Käyräkangas 2010 Kajaanin Uimaseura 1:32.36 +2.46
Entry time: 1:32.49 (-0.13)
50m: 43.73
100m: 1:32.36
(48.63)
3 Silja Saario 2010 Oulun Lohet 1:34.95 +5.05
Entry time: 1:35.39 (-0.44)
50m: 45.13
100m: 1:34.95
(49.82)
4 Isla Kettula 2010 Oulun Lohet 1:35.44 +5.54
Entry time: 1:41.96 (-6.52)
50m: 46.36
100m: 1:35.44
(49.08)
5 Aino Karjalainen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:36.30 +6.40
Entry time: 1:39.10 (-2.80)
50m: 43.65
100m: 1:36.30
(52.65)
6 Neea Leinonen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:36.50 +6.60
Entry time: 1:43.49 (-6.99)
50m: 46.35
100m: 1:36.50
(50.15)
7 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura 1:37.81 +7.91
Entry time: 1:43.14 (-5.33)
50m: 47.59
100m: 1:37.81
(50.22)
8 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 1:37.96 +8.06
Entry time: 1:40.88 (-2.92)
50m: 47.00
100m: 1:37.96
(50.96)
9 Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 1:39.73 +9.83
Entry time: 1:41.34 (-1.61)
50m: 48.78
100m: 1:39.73
(50.95)
10 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 1:39.93 +10.03
Entry time: 1:47.07 (-7.14)
50m: 48.75
100m: 1:39.93
(51.18)
11 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 1:49.37 +19.47
Entry time: 1:46.72 (+2.65)
50m: 50.85
100m: 1:49.37
(58.52)
12 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti 1:57.84 +27.94
Entry time: 1:58.29 (-0.45)
50m: 56.52
100m: 1:57.84
(1:01.32)
- Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Nella Sauvola 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Elli Takkinen 2010 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:17.34
Entry time: 1:15.65 (+1.69)
50m: 36.23
100m: 1:17.34
(41.11)
2 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 1:21.09 +3.75
Entry time: 1:19.99 (+1.10)
50m: 38.51
100m: 1:21.09
(42.58)
3 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 1:21.48 +4.14
Entry time: 1:23.14 (-1.66)
50m: 38.23
100m: 1:21.48
(43.25)
4 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 1:25.37 +8.03
Entry time: 1:27.25 (-1.88)
50m: 39.68
100m: 1:25.37
(45.69)
5 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 1:28.00 +10.66
Entry time: 1:28.65 (-0.65)
50m: 41.86
100m: 1:28.00
(46.14)
6 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:28.48 +11.14
Entry time: 1:26.38 (+2.10)
50m: 40.76
100m: 1:28.48
(47.72)
7 Minja Haapala 2009 Oulun Lohet 1:30.16 +12.82
Entry time: 1:29.92 (+0.24)
50m: 42.53
100m: 1:30.16
(47.63)
8 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:30.49 +13.15
Entry time: 1:32.52 (-2.03)
50m: 43.25
100m: 1:30.49
(47.24)
9 Moona Vahe 2009 Kempeleen Pyrintö 1:31.87 +14.53
Entry time: 1:36.23 (-4.36)
50m: 44.22
100m: 1:31.87
(47.65)
10 Ida Hiltunen 2009 Swimming Club Rovaniemi 1:36.20 +18.86
Entry time: 1:37.90 (-1.70)
50m: 45.74
100m: 1:36.20
(50.46)
11 Lotta Ronkainen 2009 Swimming Club Vuokatti 1:37.12 +19.78
Entry time: 1:39.40 (-2.28)
50m: 45.44
100m: 1:37.12
(51.68)
12 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti 1:48.41 +31.07
Entry time: 1:51.50 (-3.09)
50m: 52.25
100m: 1:48.41
(56.16)
13 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet 1:50.83 +33.49
Entry time: 1:45.57 (+5.26)
50m: 52.59
100m: 1:50.83
(58.24)
- Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 1:13.49
Entry time: 1:14.30 (-0.81)
50m: 34.91
100m: 1:13.49
(38.58)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 1:17.98 +4.49
Entry time: 1:18.95 (-0.97)
50m: 37.59
100m: 1:17.98
(40.39)
3 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:28.04 +14.55
Entry time: 1:30.95 (-2.91)
50m: 40.82
100m: 1:28.04
(47.22)
4 Adalina Koivisto 2008 Kajaanin Uimaseura 1:28.85 +15.36
Entry time: 1:31.70 (-2.85)
50m: 41.48
100m: 1:28.85
(47.37)
5 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Uinti 1906 1:35.57 +22.08
Entry time: 1:34.38 (+1.19)
50m: 45.89
100m: 1:35.57
(49.68)
6 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:37.16 +23.67
Entry time: 1:39.47 (-2.31)
50m: 44.70
100m: 1:37.16
(52.46)
7 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti 1:52.56 +39.07
Entry time: 1:52.33 (+0.23)
50m: 53.90
100m: 1:52.56
(58.66)
- Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 1:12.01
Entry time: 1:12.67 (-0.66)
50m: 33.95
100m: 1:12.01
(38.06)
2 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:13.06 +1.05
Entry time: 1:14.68 (-1.62)
50m: 34.99
100m: 1:13.06
(38.07)
3 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:18.45 +6.44
Entry time: 1:17.66 (+0.79)
50m: 37.51
100m: 1:18.45
(40.94)
4 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 1:19.81 +7.80
Entry time: 1:16.43 (+3.38)
50m: 37.14
100m: 1:19.81
(42.67)
5 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:20.54 +8.53
Entry time: 1:17.30 (+3.24)
50m: 38.26
100m: 1:20.54
(42.28)
6 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:21.59 +9.58
Entry time: 1:24.30 (-2.71)
50m: 37.98
100m: 1:21.59
(43.61)
7 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:22.94 +10.93
Entry time: 1:21.24 (+1.70)
50m: 38.61
100m: 1:22.94
(44.33)
8 Hanna Saarenpää 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.20 +11.19
Entry time: 1:21.72 (+1.48)
50m: 38.79
100m: 1:23.20
(44.41)
9 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 1:23.51 +11.50
Entry time: 1:17.77 (+5.74)
50m: 39.24
100m: 1:23.51
(44.27)
10 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:24.65 +12.64
Entry time: 1:22.51 (+2.14)
50m: 39.64
100m: 1:24.65
(45.01)
11 Riia Aho 2007 Oulun Uinti 1906 1:27.97 +15.96
Entry time: 1:25.03 (+2.94)
50m: 42.29
100m: 1:27.97
(45.68)
12 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:31.37 +19.36
Entry time: 1:30.52 (+0.85)
50m: 44.42
100m: 1:31.37
(46.95)
13 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 1:38.36 +26.35
50m: 47.37
100m: 1:38.36
(50.99)
Laji virallinen: 29.10.2022 9:36:02
29-10-2022 09:36:12 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner