2024-05-26   11:03:27
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 9:44.67
Entry time: 9:52.59 (-7.92)
50m: 32.90
100m: 1:09.38
(36.48)
150m: 1:46.60
(37.22)
200m: 2:23.27
(36.67)
250m: 3:00.71
(37.44)
300m: 3:37.88
(37.17)
350m: 4:14.96
(37.08)
400m: 4:52.41
(37.45)
450m: 5:29.77
(37.36)
500m: 6:07.29
(37.52)
550m: 6:44.55
(37.26)
600m: 7:21.71
(37.16)
650m: 7:58.23
(36.52)
700m: 8:34.42
(36.19)
750m: 9:10.17
(35.75)
800m: 9:44.67
(34.50)
2 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 10:11.30 +26.63
Entry time: 10:13.21 (-1.91)
50m: 34.02
100m: 1:11.78
(37.76)
150m: 1:50.31
(38.53)
200m: 2:29.51
(39.20)
250m: 3:08.39
(38.88)
300m: 3:47.06
(38.67)
350m: 4:25.69
(38.63)
400m: 5:04.42
(38.73)
450m: 5:43.22
(38.80)
500m: 6:21.67
(38.45)
550m: 7:00.07
(38.40)
600m: 7:38.46
(38.39)
650m: 8:17.29
(38.83)
700m: 8:56.16
(38.87)
750m: 9:34.82
(38.66)
800m: 10:11.30
(36.48)
3 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 10:50.84 +1:06.17
50m: 34.23
100m: 1:13.21
(38.98)
150m: 1:53.37
(40.16)
200m: 2:34.43
(41.06)
250m: 3:15.38
(40.95)
300m: 3:56.91
(41.53)
350m: 4:38.62
(41.71)
400m: 5:20.65
(42.03)
450m: 6:02.23
(41.58)
500m: 6:44.54
(42.31)
550m: 7:26.17
(41.63)
600m: 8:07.56
(41.39)
650m: 8:49.40
(41.84)
700m: 9:30.79
(41.39)
750m: 10:11.82
(41.03)
800m: 10:50.84
(39.02)
4 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 11:25.87 +1:41.20
Entry time: 11:22.94 (+2.93)
50m: 35.69
100m: 1:17.37
(41.68)
150m: 2:01.26
(43.89)
200m: 2:44.88
(43.62)
250m: 3:27.97
(43.09)
300m: 4:11.81
(43.84)
350m: 4:55.13
(43.32)
400m: 5:39.51
(44.38)
450m: 6:23.60
(44.09)
500m: 7:07.07
(43.47)
550m: 7:50.85
(43.78)
600m: 8:35.11
(44.26)
650m: 9:19.20
(44.09)
700m: 10:02.68
(43.48)
750m: 10:46.45
(43.77)
800m: 11:25.87
(39.42)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:23:22
Laji 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 11:25.56
Entry time: 11:29.93 (-4.37)
50m: 37.48
100m: 1:19.31
(41.83)
150m: 2:02.79
(43.48)
200m: 2:46.36
(43.57)
250m: 3:30.30
(43.94)
300m: 4:14.01
(43.71)
350m: 4:58.25
(44.24)
400m: 5:42.51
(44.26)
450m: 6:26.37
(43.86)
500m: 7:10.13
(43.76)
550m: 7:54.08
(43.95)
600m: 8:37.25
(43.17)
650m: 9:20.47
(43.22)
700m: 10:04.01
(43.54)
750m: 10:45.91
(41.90)
800m: 11:25.56
(39.65)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:23:22
Laji 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Maret Beyer 2007 Swimming Club Rovaniemi 9:39.71
Entry time: 9:31.07 (+8.64)
50m: 32.56
100m: 1:08.97
(36.41)
150m: 1:45.75
(36.78)
200m: 2:22.36
(36.61)
250m: 2:58.81
(36.45)
300m: 3:35.91
(37.10)
350m: 4:12.56
(36.65)
400m: 4:49.13
(36.57)
450m: 5:25.93
(36.80)
500m: 6:02.93
(37.00)
550m: 6:39.68
(36.75)
600m: 7:16.31
(36.63)
650m: 7:53.47
(37.16)
700m: 8:30.13
(36.66)
750m: 9:05.91
(35.78)
800m: 9:39.71
(33.80)
2 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 10:02.19 +22.48
Entry time: 9:43.19 (+19.00)
50m: 32.59
100m: 1:08.83
(36.24)
150m: 1:45.31
(36.48)
200m: 2:21.82
(36.51)
250m: 2:58.65
(36.83)
300m: 3:35.84
(37.19)
350m: 4:13.12
(37.28)
400m: 4:50.57
(37.45)
450m: 5:29.18
(38.61)
500m: 6:08.04
(38.86)
550m: 6:47.07
(39.03)
600m: 7:26.77
(39.70)
650m: 8:06.01
(39.24)
700m: 8:45.59
(39.58)
750m: 9:24.52
(38.93)
800m: 10:02.19
(37.67)
3 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 10:13.80 +34.09
Entry time: 9:49.84 (+23.96)
50m: 32.58
100m: 1:09.27
(36.69)
150m: 1:46.77
(37.50)
200m: 2:24.79
(38.02)
250m: 3:03.38
(38.59)
300m: 3:42.56
(39.18)
350m: 4:22.41
(39.85)
400m: 5:00.77
(38.36)
450m: 5:40.22
(39.45)
500m: 6:19.80
(39.58)
550m: 6:58.49
(38.69)
600m: 7:38.93
(40.44)
650m: 8:17.77
(38.84)
700m: 8:56.62
(38.85)
750m: 9:35.85
(39.23)
800m: 10:13.80
(37.95)
4 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 10:16.20 +36.49
Entry time: 10:09.89 (+6.31)
50m: 32.92
100m: 1:08.81
(35.89)
150m: 1:46.13
(37.32)
200m: 2:23.34
(37.21)
250m: 3:00.94
(37.60)
300m: 3:39.43
(38.49)
350m: 4:17.88
(38.45)
400m: 4:57.21
(39.33)
450m: 5:37.03
(39.82)
500m: 6:16.93
(39.90)
550m: 6:56.87
(39.94)
600m: 7:36.15
(39.28)
650m: 8:16.75
(40.60)
700m: 8:57.50
(40.75)
750m: 9:37.33
(39.83)
800m: 10:16.20
(38.87)
5 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 10:18.63 +38.92
Entry time: 9:59.73 (+18.90)
50m: 33.49
100m: 1:10.80
(37.31)
150m: 1:48.91
(38.11)
200m: 2:27.19
(38.28)
250m: 3:05.76
(38.57)
300m: 3:44.34
(38.58)
350m: 4:23.37
(39.03)
400m: 5:02.26
(38.89)
450m: 5:41.90
(39.64)
500m: 6:21.46
(39.56)
550m: 7:01.13
(39.67)
600m: 7:40.64
(39.51)
650m: 8:20.07
(39.43)
700m: 8:59.76
(39.69)
750m: 9:39.74
(39.98)
800m: 10:18.63
(38.89)
6 Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi 10:34.15 +54.44
Entry time: 11:15.22 (-41.07)
50m: 35.08
100m: 1:13.81
(38.73)
150m: 1:53.96
(40.15)
200m: 2:34.48
(40.52)
250m: 3:15.08
(40.60)
300m: 3:56.12
(41.04)
350m: 4:36.43
(40.31)
400m: 5:16.89
(40.46)
450m: 5:57.19
(40.30)
500m: 6:37.44
(40.25)
550m: 7:17.92
(40.48)
600m: 7:58.54
(40.62)
650m: 8:38.26
(39.72)
700m: 9:17.91
(39.65)
750m: 9:57.50
(39.59)
800m: 10:34.15
(36.65)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:23:22
28-10-2022 19:23:28 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner