2024-05-26   10:02:21
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 8:52.33
Entry time: 8:56.60 (-4.27)
50m: 30.47
100m: 1:03.47
(33.00)
150m: 1:37.18
(33.71)
200m: 2:11.33
(34.15)
250m: 2:45.50
(34.17)
300m: 3:19.67
(34.17)
350m: 3:53.55
(33.88)
400m: 4:27.22
(33.67)
450m: 5:00.89
(33.67)
500m: 5:34.63
(33.74)
550m: 6:07.99
(33.36)
600m: 6:41.17
(33.18)
650m: 7:14.82
(33.65)
700m: 7:48.12
(33.30)
750m: 8:21.24
(33.12)
800m: 8:52.33
(31.09)
2 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 9:26.50 +34.17
Entry time: 9:31.25 (-4.75)
50m: 31.94
100m: 1:06.80
(34.86)
150m: 1:42.87
(36.07)
200m: 2:18.96
(36.09)
250m: 2:54.61
(35.65)
300m: 3:31.04
(36.43)
350m: 4:07.05
(36.01)
400m: 4:43.76
(36.71)
450m: 5:20.06
(36.30)
500m: 5:55.00
(34.94)
550m: 6:31.34
(36.34)
600m: 7:07.39
(36.05)
650m: 7:42.42
(35.03)
700m: 8:17.89
(35.47)
750m: 8:53.17
(35.28)
800m: 9:26.50
(33.33)
3 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 9:34.30 +41.97
Entry time: 9:48.96 (-14.66)
50m: 31.14
100m: 1:05.47
(34.33)
150m: 1:41.09
(35.62)
200m: 2:17.42
(36.33)
250m: 2:54.11
(36.69)
300m: 3:30.69
(36.58)
350m: 4:07.50
(36.81)
400m: 4:44.35
(36.85)
450m: 5:20.73
(36.38)
500m: 5:57.06
(36.33)
550m: 6:33.64
(36.58)
600m: 7:10.02
(36.38)
650m: 7:46.45
(36.43)
700m: 8:22.72
(36.27)
750m: 8:59.03
(36.31)
800m: 9:34.30
(35.27)
4 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 10:15.74 +1:23.41
Entry time: 10:11.26 (+4.48)
50m: 33.11
100m: 1:10.24
(37.13)
150m: 1:47.98
(37.74)
200m: 2:26.41
(38.43)
250m: 3:05.48
(39.07)
300m: 3:44.42
(38.94)
350m: 4:24.05
(39.63)
400m: 5:03.88
(39.83)
450m: 5:43.12
(39.24)
500m: 6:22.51
(39.39)
550m: 7:01.50
(38.99)
600m: 7:40.99
(39.49)
650m: 8:20.19
(39.20)
700m: 8:58.82
(38.63)
750m: 9:38.20
(39.38)
800m: 10:15.74
(37.54)
5 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 10:38.24 +1:45.91
Entry time: 10:35.21 (+3.03)
50m: 34.62
100m: 1:12.63
(38.01)
150m: 1:52.14
(39.51)
200m: 2:32.09
(39.95)
250m: 3:12.38
(40.29)
300m: 3:52.72
(40.34)
350m: 4:33.17
(40.45)
400m: 5:13.79
(40.62)
450m: 5:54.63
(40.84)
500m: 6:35.22
(40.59)
550m: 7:16.05
(40.83)
600m: 7:57.07
(41.02)
650m: 8:37.71
(40.64)
700m: 9:18.56
(40.85)
750m: 9:59.11
(40.55)
800m: 10:38.24
(39.13)
6 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 11:12.98 +2:20.65
50m: 33.70
100m: 1:13.31
(39.61)
150m: 1:54.69
(41.38)
200m: 2:36.76
(42.07)
250m: 3:19.25
(42.49)
300m: 4:01.65
(42.40)
350m: 4:44.53
(42.88)
400m: 5:27.42
(42.89)
450m: 6:10.95
(43.53)
500m: 6:54.33
(43.38)
550m: 7:37.19
(42.86)
600m: 8:19.88
(42.69)
650m: 9:02.93
(43.05)
700m: 9:46.44
(43.51)
750m: 10:29.94
(43.50)
800m: 11:12.98
(43.04)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:59:12
Laji 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 8:50.78
Entry time: 8:53.15 (-2.37)
50m: 30.91
100m: 1:04.34
(33.43)
150m: 1:37.93
(33.59)
200m: 2:11.80
(33.87)
250m: 2:45.76
(33.96)
300m: 3:19.80
(34.04)
350m: 3:54.04
(34.24)
400m: 4:28.08
(34.04)
450m: 5:01.57
(33.49)
500m: 5:35.02
(33.45)
550m: 6:08.50
(33.48)
600m: 6:42.03
(33.53)
650m: 7:15.51
(33.48)
700m: 7:48.27
(32.76)
750m: 8:20.50
(32.23)
800m: 8:50.78
(30.28)
2 Oskari Hakkarainen 2007 Swimming Club Vuokatti 9:41.32 +50.54
Entry time: 9:46.59 (-5.27)
50m: 32.88
100m: 1:09.31
(36.43)
150m: 1:46.73
(37.42)
200m: 2:24.35
(37.62)
250m: 3:01.59
(37.24)
300m: 3:38.64
(37.05)
350m: 4:15.06
(36.42)
400m: 4:52.22
(37.16)
450m: 5:29.43
(37.21)
500m: 6:05.64
(36.21)
550m: 6:42.27
(36.63)
600m: 7:19.00
(36.73)
650m: 7:55.67
(36.67)
700m: 8:31.87
(36.20)
750m: 9:07.59
(35.72)
800m: 9:41.32
(33.73)
3 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 9:48.62 +57.84
Entry time: 9:47.43 (+1.19)
50m: 31.47
100m: 1:06.37
(34.90)
150m: 1:41.90
(35.53)
200m: 2:18.75
(36.85)
250m: 2:56.04
(37.29)
300m: 3:33.35
(37.31)
350m: 4:11.52
(38.17)
400m: 4:49.35
(37.83)
450m: 5:27.03
(37.68)
500m: 6:04.52
(37.49)
550m: 6:42.35
(37.83)
600m: 7:20.80
(38.45)
650m: 7:58.66
(37.86)
700m: 8:35.51
(36.85)
750m: 9:13.03
(37.52)
800m: 9:48.62
(35.59)
4 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 10:11.78 +1:21.00
Entry time: 12:28.75 (-2:16.97)
50m: 32.21
100m: 1:08.35
(36.14)
150m: 1:45.70
(37.35)
200m: 2:24.14
(38.44)
250m: 3:02.40
(38.26)
300m: 3:41.02
(38.62)
350m: 4:20.55
(39.53)
400m: 4:59.66
(39.11)
450m: 5:38.97
(39.31)
500m: 6:18.71
(39.74)
550m: 6:58.40
(39.69)
600m: 7:37.13
(38.73)
650m: 8:15.75
(38.62)
700m: 8:55.18
(39.43)
750m: 9:34.21
(39.03)
800m: 10:11.78
(37.57)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:59:12
Laji 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 8:50.45
Entry time: 8:41.00 (+9.45)
50m: 30.96
100m: 1:04.13
(33.17)
150m: 1:37.88
(33.75)
200m: 2:11.90
(34.02)
250m: 2:45.80
(33.90)
300m: 3:19.88
(34.08)
350m: 3:53.94
(34.06)
400m: 4:27.99
(34.05)
450m: 5:01.28
(33.29)
500m: 5:34.70
(33.42)
550m: 6:08.06
(33.36)
600m: 6:41.74
(33.68)
650m: 7:14.80
(33.06)
700m: 7:47.44
(32.64)
750m: 8:19.19
(31.75)
800m: 8:50.45
(31.26)
2 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 9:28.45 +38.00
Entry time: 9:23.40 (+5.05)
50m: 31.77
100m: 1:06.12
(34.35)
150m: 1:41.66
(35.54)
200m: 2:17.88
(36.22)
250m: 2:54.56
(36.68)
300m: 3:30.68
(36.12)
350m: 4:06.54
(35.86)
400m: 4:42.84
(36.30)
450m: 5:19.06
(36.22)
500m: 5:55.34
(36.28)
550m: 6:31.27
(35.93)
600m: 7:07.39
(36.12)
650m: 7:43.77
(36.38)
700m: 8:19.77
(36.00)
750m: 8:55.25
(35.48)
800m: 9:28.45
(33.20)
3 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 11:17.05 +2:26.60
Entry time: 11:08.14 (+8.91)
50m: 33.92
100m: 1:13.13
(39.21)
150m: 1:54.20
(41.07)
200m: 2:36.01
(41.81)
250m: 3:18.41
(42.40)
300m: 4:01.34
(42.93)
350m: 4:44.53
(43.19)
400m: 5:28.57
(44.04)
450m: 6:12.19
(43.62)
500m: 6:56.26
(44.07)
550m: 7:39.60
(43.34)
600m: 8:23.27
(43.67)
650m: 9:07.15
(43.88)
700m: 9:51.38
(44.23)
750m: 10:35.16
(43.78)
800m: 11:17.05
(41.89)
Laji virallinen: 28.10.2022 19:59:12
28-10-2022 20:01:32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner