2024-06-17   19:04:44
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 5:17.76
Entry time: 5:27.02 (-9.26)
50m: 35.57
100m: 1:15.15
(39.58)
150m: 1:55.58
(40.43)
200m: 2:36.39
(40.81)
250m: 3:16.97
(40.58)
300m: 3:58.10
(41.13)
350m: 4:38.73
(40.63)
400m: 5:17.76
(39.03)
2 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 5:27.32 +9.56
Entry time: 5:25.06 (+2.26)
50m: 35.64
100m: 1:17.07
(41.43)
150m: 1:59.27
(42.20)
200m: 2:42.16
(42.89)
250m: 3:24.94
(42.78)
300m: 4:08.01
(43.07)
350m: 4:49.57
(41.56)
400m: 5:27.32
(37.75)
3 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 5:55.84 +38.08
Entry time: 5:58.30 (-2.46)
50m: 36.72
100m: 1:19.37
(42.65)
150m: 2:04.10
(44.73)
200m: 2:50.35
(46.25)
250m: 3:37.17
(46.82)
300m: 4:24.30
(47.13)
350m: 5:12.04
(47.74)
400m: 5:55.84
(43.80)
4 Reko Härkönen 2010 Oulun Uinti 1906 6:32.64 +1:14.88
Entry time: 6:23.30 (+9.34)
50m: 42.03
100m: 1:31.41
(49.38)
150m: 2:22.06
(50.65)
200m: 3:12.91
(50.85)
250m: 4:04.84
(51.93)
300m: 4:56.85
(52.01)
350m: 5:47.27
(50.42)
400m: 6:32.64
(45.37)
Laji virallinen: 30.10.2022 11:19:49
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 4:51.43
Entry time: 4:56.71 (-5.28)
50m: 33.62
100m: 1:10.95
(37.33)
150m: 1:48.59
(37.64)
200m: 2:26.36
(37.77)
250m: 3:03.90
(37.54)
300m: 3:41.31
(37.41)
350m: 4:18.26
(36.95)
400m: 4:51.43
(33.17)
2 Iikka Kepanen 2009 Kajaanin Uimaseura 5:00.72 +9.29
Entry time: 5:06.87 (-6.15)
50m: 32.48
100m: 1:08.98
(36.50)
150m: 1:47.40
(38.42)
200m: 2:25.96
(38.56)
250m: 3:05.17
(39.21)
300m: 3:44.86
(39.69)
350m: 4:23.29
(38.43)
400m: 5:00.72
(37.43)
3 Daniel Pulli 2009 Oulun Uinti 1906 5:12.55 +21.12
Entry time: 6:07.64 (-55.09)
50m: 35.28
100m: 1:13.89
(38.61)
150m: 1:52.45
(38.56)
200m: 2:32.43
(39.98)
250m: 3:13.11
(40.68)
300m: 3:53.42
(40.31)
350m: 4:33.85
(40.43)
400m: 5:12.55
(38.70)
4 Oskari Salo 2009 Oulun Uinti 1906 5:13.62 +22.19
Entry time: 5:27.61 (-13.99)
50m: 33.74
100m: 1:11.85
(38.11)
150m: 1:52.37
(40.52)
200m: 2:33.13
(40.76)
250m: 3:13.74
(40.61)
300m: 3:54.45
(40.71)
350m: 4:34.53
(40.08)
400m: 5:13.62
(39.09)
5 Niilo Hulkkonen 2009 Kajaanin Uimaseura 5:22.63 +31.20
Entry time: 5:27.97 (-5.34)
50m: 35.63
100m: 1:15.83
(40.20)
150m: 1:57.59
(41.76)
200m: 2:39.74
(42.15)
250m: 3:21.43
(41.69)
300m: 4:02.46
(41.03)
350m: 4:43.30
(40.84)
400m: 5:22.63
(39.33)
6 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 5:25.42 +33.99
Entry time: 5:33.48 (-8.06)
50m: 35.83
100m: 1:16.22
(40.39)
150m: 1:58.00
(41.78)
200m: 2:40.70
(42.70)
250m: 3:24.51
(43.81)
300m: 4:07.17
(42.66)
350m: 4:48.97
(41.80)
400m: 5:25.42
(36.45)
7 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 5:25.77 +34.34
Entry time: 5:38.19 (-12.42)
50m: 34.77
100m: 1:14.49
(39.72)
150m: 1:55.72
(41.23)
200m: 2:37.95
(42.23)
250m: 3:21.54
(43.59)
300m: 4:04.47
(42.93)
350m: 4:47.22
(42.75)
400m: 5:25.77
(38.55)
8 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 5:37.58 +46.15
Entry time: 5:55.21 (-17.63)
50m: 36.67
100m: 1:18.74
(42.07)
150m: 2:01.50
(42.76)
200m: 2:44.37
(42.87)
250m: 3:28.34
(43.97)
300m: 4:13.11
(44.77)
350m: 4:56.27
(43.16)
400m: 5:37.58
(41.31)
9 Joonas Karppinen 2009 Kajaanin Uimaseura 5:39.37 +47.94
Entry time: 5:36.64 (+2.73)
50m: 36.67
100m: 1:18.88
(42.21)
150m: 2:02.82
(43.94)
200m: 2:46.64
(43.82)
250m: 3:30.57
(43.93)
300m: 4:14.05
(43.48)
350m: 4:57.73
(43.68)
400m: 5:39.37
(41.64)
10 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 5:44.56 +53.13
50m: 36.49
100m: 1:18.30
(41.81)
150m: 2:02.20
(43.90)
200m: 2:47.40
(45.20)
250m: 3:32.92
(45.52)
300m: 4:18.36
(45.44)
350m: 5:02.48
(44.12)
400m: 5:44.56
(42.08)
Laji virallinen: 30.10.2022 11:19:49
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 4:19.03
Entry time: 4:14.35 (+4.68)
50m: 30.22
100m: 1:03.47
(33.25)
150m: 1:36.77
(33.30)
200m: 2:10.28
(33.51)
250m: 2:43.01
(32.73)
300m: 3:15.70
(32.69)
350m: 3:47.93
(32.23)
400m: 4:19.03
(31.10)
2 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 4:28.33 +9.30
Entry time: 4:32.42 (-4.09)
50m: 29.81
100m: 1:02.48
(32.67)
150m: 1:35.75
(33.27)
200m: 2:09.53
(33.78)
250m: 2:44.11
(34.58)
300m: 3:20.59
(36.48)
350m: 3:54.79
(34.20)
400m: 4:28.33
(33.54)
3 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 4:34.13 +15.10
Entry time: 4:41.10 (-6.97)
50m: 30.82
100m: 1:04.56
(33.74)
150m: 1:39.35
(34.79)
200m: 2:14.50
(35.15)
250m: 2:49.50
(35.00)
300m: 3:25.51
(36.01)
350m: 4:00.74
(35.23)
400m: 4:34.13
(33.39)
4 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 4:42.10 +23.07
Entry time: 4:52.05 (-9.95)
50m: 30.40
100m: 1:04.76
(34.36)
150m: 1:39.97
(35.21)
200m: 2:15.92
(35.95)
250m: 2:52.18
(36.26)
300m: 3:28.99
(36.81)
350m: 4:05.83
(36.84)
400m: 4:42.10
(36.27)
5 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 5:08.88 +49.85
Entry time: 5:13.44 (-4.56)
50m: 34.10
100m: 1:11.53
(37.43)
150m: 1:50.19
(38.66)
200m: 2:29.45
(39.26)
250m: 3:09.28
(39.83)
300m: 3:49.35
(40.07)
350m: 4:29.67
(40.32)
400m: 5:08.88
(39.21)
6 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 5:21.09 +1:02.06
Entry time: 5:47.19 (-26.10)
50m: 35.44
100m: 1:15.71
(40.27)
150m: 1:56.66
(40.95)
200m: 2:37.75
(41.09)
250m: 3:19.49
(41.74)
300m: 4:00.90
(41.41)
350m: 4:42.17
(41.27)
400m: 5:21.09
(38.92)
Laji virallinen: 30.10.2022 11:19:49
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 4:16.07
Entry time: 4:11.76 (+4.31)
50m: 30.36
100m: 1:03.52
(33.16)
150m: 1:36.65
(33.13)
200m: 2:09.87
(33.22)
250m: 2:42.34
(32.47)
300m: 3:14.38
(32.04)
350m: 3:45.64
(31.26)
400m: 4:16.07
(30.43)
2 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 4:17.80 +1.73
Entry time: 4:09.56 (+8.24)
50m: 29.90
100m: 1:02.81
(32.91)
150m: 1:36.45
(33.64)
200m: 2:10.02
(33.57)
250m: 2:42.01
(31.99)
300m: 3:14.59
(32.58)
350m: 3:46.65
(32.06)
400m: 4:17.80
(31.15)
3 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 4:30.00 +13.93
Entry time: 4:40.78 (-10.78)
50m: 30.37
100m: 1:03.84
(33.47)
150m: 1:38.04
(34.20)
200m: 2:12.39
(34.35)
250m: 2:47.53
(35.14)
300m: 3:22.29
(34.76)
350m: 3:56.89
(34.60)
400m: 4:30.00
(33.11)
4 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 4:44.43 +28.36
Entry time: 4:47.90 (-3.47)
50m: 30.51
100m: 1:04.33
(33.82)
150m: 1:39.66
(35.33)
200m: 2:15.84
(36.18)
250m: 2:52.47
(36.63)
300m: 3:29.97
(37.50)
350m: 4:07.88
(37.91)
400m: 4:44.43
(36.55)
5 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 4:54.24 +38.17
Entry time: 4:56.75 (-2.51)
50m: 31.61
100m: 1:07.10
(35.49)
150m: 1:44.25
(37.15)
200m: 2:22.15
(37.90)
250m: 3:00.00
(37.85)
300m: 3:38.72
(38.72)
350m: 4:16.66
(37.94)
400m: 4:54.24
(37.58)
Laji virallinen: 30.10.2022 11:19:49
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 4:14.69
Entry time: 4:01.36 (+13.33)
50m: 29.62
100m: 1:02.57
(32.95)
150m: 1:36.25
(33.68)
200m: 2:09.52
(33.27)
250m: 2:41.26
(31.74)
300m: 3:12.70
(31.44)
350m: 3:44.07
(31.37)
400m: 4:14.69
(30.62)
2 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 4:17.29 +2.60
Entry time: 4:13.15 (+4.14)
50m: 30.19
100m: 1:03.22
(33.03)
150m: 1:36.38
(33.16)
200m: 2:10.11
(33.73)
250m: 2:42.45
(32.34)
300m: 3:14.73
(32.28)
350m: 3:46.75
(32.02)
400m: 4:17.29
(30.54)
3 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 4:30.57 +15.88
Entry time: 4:28.47 (+2.10)
50m: 31.13
100m: 1:05.10
(33.97)
150m: 1:39.55
(34.45)
200m: 2:14.32
(34.77)
250m: 2:48.83
(34.51)
300m: 3:23.56
(34.73)
350m: 3:57.71
(34.15)
400m: 4:30.57
(32.86)
Laji virallinen: 30.10.2022 11:19:49
30-10-2022 11:19:54 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner