2024-06-16   20:09:36
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 25, T10,11,12-15 100m SKU 10 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö 1:32.22
Entry time: 1:36.24 (-4.02)
50m: 43.44
100m: 1:32.22
(48.78)
2 Milea Poropudas 2012 Kempeleen Pyrintö 1:33.00 +0.78
Entry time: 1:42.84 (-9.84)
50m: 43.50
100m: 1:33.00
(49.50)
3 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 1:33.74 +1.52
Entry time: 1:40.89 (-7.15)
50m: 43.52
100m: 1:33.74
(50.22)
4 Aino Mattas 2012 Oulun Uinti 1906 1:36.95 +4.73
Entry time: 1:42.26 (-5.31)
50m: 46.89
100m: 1:36.95
(50.06)
5 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 1:47.61 +15.39
Entry time: 1:54.87 (-7.26)
50m: 53.87
100m: 1:47.61
(53.74)
6 Peppi Ketolainen 2012 Kempeleen Pyrintö 1:54.89 +22.67
Entry time: 1:56.70 (-1.81)
50m: 55.30
100m: 1:54.89
(59.59)
- Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 30.10.2022 11:40:40
Laji 25, T10,11,12-15 100m SKU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:23.86
Entry time: 1:27.48 (-3.62)
50m: 38.19
100m: 1:23.86
(45.67)
2 Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 1:27.19 +3.33
Entry time: 1:27.28 (-0.09)
50m: 39.62
100m: 1:27.19
(47.57)
3 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 1:28.84 +4.98
Entry time: 1:32.31 (-3.47)
50m: 42.22
100m: 1:28.84
(46.62)
4 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 1:29.97 +6.11
Entry time: 1:35.87 (-5.90)
50m: 41.06
100m: 1:29.97
(48.91)
5 Anniina  Karjalainen 2011 Kajaanin Uimaseura 1:35.15 +11.29
50m: 45.77
100m: 1:35.15
(49.38)
6 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:36.73 +12.87
Entry time: 1:34.64 (+2.09)
50m: 48.09
100m: 1:36.73
(48.64)
7 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:37.54 +13.68
Entry time: 1:38.32 (-0.78)
50m: 48.49
100m: 1:37.54
(49.05)
8 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:39.52 +15.66
Entry time: 1:42.71 (-3.19)
50m: 48.27
100m: 1:39.52
(51.25)
9 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura 1:41.90 +18.04
50m: 45.95
100m: 1:41.90
(55.95)
- Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW7.6
- Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi DSQ
SW7.1
- Neea Matikainen 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW7.1
Laji virallinen: 30.10.2022 11:40:40
Laji 25, T10,11,12-15 100m SKU 12-15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 1:06.31
Entry time: 1:07.11 (-0.80)
50m: 30.80
100m: 1:06.31
(35.51)
2 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 1:09.02 +2.71
Entry time: 1:09.85 (-0.83)
50m: 33.71
100m: 1:09.02
(35.31)
3 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:14.69 +8.38
Entry time: 1:15.43 (-0.74)
50m: 33.99
100m: 1:14.69
(40.70)
4 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 1:18.12 +11.81
Entry time: 1:15.05 (+3.07)
50m: 37.30
100m: 1:18.12
(40.82)
5 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 1:20.12 +13.81
Entry time: 1:19.95 (+0.17)
50m: 36.39
100m: 1:20.12
(43.73)
6 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:21.09 +14.78
Entry time: 1:18.81 (+2.28)
50m: 37.61
100m: 1:21.09
(43.48)
7 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:23.28 +16.97
Entry time: 1:25.76 (-2.48)
50m: 38.35
100m: 1:23.28
(44.93)
8 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 1:25.50 +19.19
Entry time: 1:36.18 (-10.68)
50m: 38.18
100m: 1:25.50
(47.32)
9 Ida Hiltunen 2009 Swimming Club Rovaniemi 1:27.35 +21.04
50m: 42.66
100m: 1:27.35
(44.69)
10 Lotta Ronkainen 2009 Swimming Club Vuokatti 1:27.47 +21.16
50m: 43.16
100m: 1:27.47
(44.31)
11 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 1:32.52 +26.21
Entry time: 1:38.29 (-5.77)
50m: 44.11
100m: 1:32.52
(48.41)
12 Ella Vilmi 2009 Swimming Club Vuokatti 1:33.11 +26.80
50m: 41.74
100m: 1:33.11
(51.37)
13 Neea Leinonen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:33.98 +27.67
Entry time: 1:40.81 (-6.83)
50m: 45.27
100m: 1:33.98
(48.71)
14 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti 1:34.80 +28.49
50m: 44.76
100m: 1:34.80
(50.04)
15 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 1:35.85 +29.54
Entry time: 1:46.09 (-10.24)
50m: 45.82
100m: 1:35.85
(50.03)
16 Nella Sauvola 2010 Oulun Uinti 1906 1:37.46 +31.15
Entry time: 1:37.68 (-0.22)
50m: 46.48
100m: 1:37.46
(50.98)
17 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet 1:39.48 +33.17
Entry time: 1:40.36 (-0.88)
50m: 47.29
100m: 1:39.48
(52.19)
18 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti 1:42.83 +36.52
50m: 52.67
100m: 1:42.83
(50.16)
19 Enni Huttu 2008 Swimming Club Vuokatti 1:43.40 +37.09
Entry time: 1:39.30 (+4.10)
50m: 47.93
100m: 1:43.40
(55.47)
20 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti 1:45.85 +39.54
50m: 49.93
100m: 1:45.85
(55.92)
- Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW7.6
Laji virallinen: 30.10.2022 11:40:40
30-10-2022 11:40:44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner